Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-11, 10:53   #586
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari
Un exemplu bun e PMD-ul albastru'...de cand a fost vandut a ajuns pe la vreo 3-4 propietari si s-a ales prafu' de el...nu e asa?


Dr.Dre, daca te deranjeaza vre-un post ceva, PM si stergem tot
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 14:25   #587
bobocu91

Stage 5
 
bobocu91's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,020
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Dre daca te intereseaza am si eu un spoiler...e putin spart dar se poate repara/modifica.

Spor la treaba!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag006c.jpg
Views:	57
Size:	118.7 KB
ID:	2244064  
bobocu91 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 14:33   #588
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

julaikos : esti un om cu bun simt care nu s-a dernajat si nu a sarit in sus la o remarca de'a mea ceea ce e de apreciat spune multe despre tine
- spoilerul nu mi-a placut niciodata nici cand era la bogdan nu l-am laudat
- aici ai dreptate ca masinile cand au plecat au fost facute in fel si chip exemplu pmd'u albastru dar probabil stiau proprietarii ce stiau

Am observat ca lui Dre ii plac spoilerele lungi si e si normal din cauza pragurilor sa pastreze si el o linie a masinii dar cum am mai zis chiar daca bara de pe CME e unicat daca o ia el nu prea mai e unicat ... are el timp sa ia decizia cea mai buna
Salut
__________________
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 16:53   #589
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Daca vrei spoilerul discutam,si asa se pune praful pe el caci eu nu stiu daca o sa-l pun vreodata...momentan ma impac cu cel de plastic de trs,initial credeam ca n-o sa am loc sa bag si intercoolerul sa stea bine,dar se pare ca le-am ingramadit eficient si pot sa pun spoilerul fara probleme :d
Da-mi un privat daca e

p.s.1 am vazut jjs-ul destul de aproape ca sa-ti garantez ca nu e lucrata superprofi,la superprofi ar fi iesit altceva din masina aia

p.s.2 nu ca vreau eu sa-ti bag bara pe gat,dar decat sa faci o copie dupa jjs,mai bine pui asta de la mine,ca oricum si asta e cam unicat si tie vaz ca-ti place sa tragi cu plugul pe asfalt :P
da e potrivita bara,pentru ce model de bara vreau sa fac eu.bara o sa o scurtez ca e chiar urata asa lunga,e chiar mai lunga si decat a mea,si nu prea ma incanta sa fie chiar plug.eu ca sa pot sa pun jantele astea pe 16 si sa fie si f joasa,nu pot sa ii pun un spoiler de trs,pentru ca va veni foarte inalta de fata,si nu asta e scopul masinii

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
eu ma refeream ca a ta e curata si oricum ai pus ceva la ea de a iesit in halul asta de bine......ca iulica are turbo pe ea si o plimba zilnic, e alta mancarica de peste insa a ta la aspect a iesit super....ca n-ai sa ai sub capota turbo sau mai stiu eu ce.....nici nu e prea mare nevoie, n-avem asfalt de F1 sa poti rula cu masina fara sa dai cu ea de asfalt.....
P.S. De bara nu stiam ca acum e la iulica, era intr-un timp la vanzari si de asta ziceam...
am avut ocazia sa iau tot kitul de turbo de pe fostul RMI,turbina era ca noua,si totul era f bine facut,dar am mai vb si eu cu unu altu,care a mai pus turbo pe oltcit,si e cam sac fara fund(daca o faceam turbo clar ma dadeam cu ea la liniute si nu stiu cat rezista motorul)asa am preferat sa refac motorul de la zero si sa investesc mai mult in aspectul exterior

Quote:
Originally Posted by Co5m1n eXtreme View Post
Eu zic ca oltcitul tau a iesit bine
Cat despre bara nu stiu ce sa zic , incearca ceva unic esti pe drumul cel bun

ps julaikos : simt un pic de invidie/ciuda pe sasha ? masina aia si in clipa asta arata bine foarte bine tinand cont ca am vazut-o acum ceva zile .. cat despre bara stai si uita-te la jjs si la plugu ala de il ai tu .... nu trebuie sa zici ca mai bine il pune pe ala ca nai ce face tu cu el sper ca nu te-am deranjat este doar o parere
bara de la iulica,e urata,clar,dar pentru ce model vreau eu sa fac din ea,e numai buna

Quote:
Originally Posted by lancer View Post
Spoilerul de pe CME sincer chiar daca e unic in felul lui mid unu nu mi-a placut niciodata.
... in Alta ordine de idei avand in vedere ca lui Dre II plac plugurile si ca masina e pt show i-ar sta mai bine si ar avea un impact mai mare cu orice spoiler unic decat cu unul comun cum e cel actual
nu imi plac plugurile,cu jantele astea pe 16 chiar nu mai arata a plug,bara care o am eu.daca puneam unele pe 13 si era inalta ca naibi atunci chiar era cat un plug
Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Nu pot fi invidios pe saha,ar insemna ca-mi doresc sa fiu ca el si asta nici intr-un caz nu se va intampla
Am vazut si eu masina lui,si am spus ca e lucrata foarte bine,asa-i a rezistat de atata timp si inca este intr-o stare de invidiat,la exterior
Pe vechiul topic al lui bodyspeed,toti ridicau in slavi masina,iar cand a fost pus spoilerul,pardon plugul fata toti wow si wow...acum e plug?

mie niciodata nu mi-a placut bara,dar am evitat sa imi spun parerea ca sa nu jignesc in vreun fel

Da,asa-i nu am ce face cu el,dar daca lui ii plac spoilerele astea lasate,decat sa copieze un spoiler mai bine ii dau unul pana la urma unicat in felul lui plugesc plug are si el pe masina din vad eu in poze deci nu e de parca avea un spoiler mai mic decat cel de plastic de trs si eu vin sa-i dau pe asta spunandu-i ca "e putin mai mare doar dar e cel mai jmecher spoiler etc etc..."
Sunt sigur ca daca nu eram eu ce-l care-l vindea,adica daca inca era la vanzare pe topicul lui bodyspeed nu s-ar fi comentat ca de ce vreau sa-l vand eu .

Ca un p.s. nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari ,si faine,cu spoilere jmechere,cu tabla impecabila si tot tacamul de laude,eh din momentul in care au fost vandute spoilerele s-au transformat in pluguri,defectele care erau inainte si nu le sesiza nimeni acum ies in evidenta si lista continua;nu crezi ca e putin gresit?sau poate nu crezi ca la adresa mea n-ar trebui sa ajunga astfel de acuze?daca te uiti prin comentariile mele legate de cme inainte sa-l cumpar,o sa vezi ceva critici,legate si de spoiler,si de alte aspecte

p.s.2 nu m-a deranjat nimic in faptul ca ti-ai spus parerea pe fata,apreciez asta,dar nu pot decat sa-ti spun ca e o parere gresita
e ceva mai lung ca al meu si mai patratos,oricum o sa il scurtez mult si dupa ce il voi termina,nu o sa il mai cunoasteti

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Un exemplu bun e PMD-ul albastru'...de cand a fost vandut a ajuns pe la vreo 3-4 propietari si s-a ales prafu' de el...nu e asa?


Dr.Dre, daca te deranjeaza vre-un post ceva, PM si stergem tot
nu ma deranjeaza,oameni si-au spus parerile,nu e ceva de condamnat

Quote:
Originally Posted by bobocu91 View Post
Dre daca te intereseaza am si eu un spoiler...e putin spart dar se poate repara/modifica.

Spor la treaba!
nu ms,al tau chiar nu ma incanta.acum nu o sa fac colectie cu toate spoilerele care s-au pus pe oltcit.2 imi ajung

Quote:
Originally Posted by Co5m1n eXtreme View Post
julaikos : esti un om cu bun simt care nu s-a dernajat si nu a sarit in sus la o remarca de'a mea ceea ce e de apreciat spune multe despre tine
- spoilerul nu mi-a placut niciodata nici cand era la bogdan nu l-am laudat
- aici ai dreptate ca masinile cand au plecat au fost facute in fel si chip exemplu pmd'u albastru dar probabil stiau proprietarii ce stiau

Am observat ca lui Dre ii plac spoilerele lungi si e si normal din cauza pragurilor sa pastreze si el o linie a masinii dar cum am mai zis chiar daca bara de pe CME e unicat daca o ia el nu prea mai e unicat ... are el timp sa ia decizia cea mai buna
Salut
cum am zis si mai sus,bara va fi scurtata destul de mult si modificata in totalitate,incat sa arate bine cu jante pe 16
__________________
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 16:57   #590
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Tot unicat e si pe masina lui,fiindca nu e alta care sa o aibe

Pmd-ul e un caz aparte,cat a fost masina in craiova nu avea defecte,nimeni nu zicea nimic,cum a plecat de acolo,ba de ce usa e alta culoare,ba una ba alta...
Poate cineva sa spuna ca cme-ul de cand e pe mana mea a luat-o pe cai gresite?dau cu masina peste el daca e asa
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 17:03   #591
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Tot unicat e si pe masina lui,fiindca nu e alta care sa o aibe

Pmd-ul e un caz aparte,cat a fost masina in craiova nu avea defecte,nimeni nu zicea nimic,cum a plecat de acolo,ba de ce usa e alta culoare,ba una ba alta...
Poate cineva sa spuna ca cme-ul de cand e pe mana mea a luat-o pe cai gresite?dau cu masina peste el daca e asa
lasa ca da ca zice cineva ca cme-ul de cand e la tine a luat-o pe cai gresite,dau eu cu oltitul peste ei,ca la mine ies prin spate feliati

ps.azi au plecat scaunele de pe masina...in scurt timp o sa vina altele

Last edited by Dr.Dre; 29-11-11 at 17:06.
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 17:08   #592
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

da iulica spun eu ca a luat-o pe cai gresite ..:P ... de cand e la tine a turbat de tot ... i-ai stricat si bordul mai mult sau mai putin original ... volan reglabil pe inaltine si cu rulmenti ... unde mai e placerea de a unge bucsele cu seu de miorita ... short shift parca avea ... sa nu mai pun la socoteala niste faruri cu lupa perfect functionale care dau al naibii de "urat" pe ea ...:P ...acum sper sa ai ocazia sa dai cu masina peste mine ... dar mai incet asa sa nu se indoaie tabla ...
__________________
DJ-01-KNK
lancer is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 20:42   #593
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by lancer View Post
da iulica spun eu ca a luat-o pe cai gresite ..:P ... de cand e la tine a turbat de tot ... i-ai stricat si bordul mai mult sau mai putin original ... volan reglabil pe inaltine si cu rulmenti ... unde mai e placerea de a unge bucsele cu seu de miorita ... short shift parca avea ... sa nu mai pun la socoteala niste faruri cu lupa perfect functionale care dau al naibii de "urat" pe ea ...:P ...acum sper sa ai ocazia sa dai cu masina peste mine ... dar mai incet asa sa nu se indoaie tabla ...
scuze de offtopic da asta cu seu de oaie n-am inteleso niciodata, am oltcitu din 93 direct din fabrica si nu a avut niciodata nevoie de zeama de oaie sau cine stie ce mucus
ontopic: masinile au o linie, daca nu o respecti dai in kitch...pe oltcit eu vad niste spoilere gen golf 2 ghetto
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 20:45   #594
alxxdarkot20all

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 335
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

stati linistiti ca oricum cu jantele alea nu mai poate sa o coboare.pragurile sunt puse si trebuie o bara care sa fie in ton cu ele. asa ca orice model ar fi , bara fata , chiar si spate trebuie alungite. eu nu vad cu jantele alea cum ar mai putea fi coborata masina cat sa mearga o bara mai finuta . ca e plug ca nu e , asta e tema masinii, plus ca sunt convins ca daca fiecare din noi am dispune de finante , timp , nervi sau ma rog fiecare ce are nevoie, am face ceva mult mai bun. numa' bine
P.S. BRAVO Dre
alxxdarkot20all is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 21:06   #595
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
scuze de offtopic da asta cu seu de oaie n-am inteleso niciodata, am oltcitu din 93 direct din fabrica si nu a avut niciodata nevoie de zeama de oaie sau cine stie ce mucus
ontopic: masinile au o linie, daca nu o respecti dai in kitch...pe oltcit eu vad niste spoilere gen golf 2 ghetto
sa inteleg ca tu o conside kitch pe a mea?

Quote:
Originally Posted by alxxdarkot20all View Post
stati linistiti ca oricum cu jantele alea nu mai poate sa o coboare.pragurile sunt puse si trebuie o bara care sa fie in ton cu ele. asa ca orice model ar fi , bara fata , chiar si spate trebuie alungite. eu nu vad cu jantele alea cum ar mai putea fi coborata masina cat sa mearga o bara mai finuta . ca e plug ca nu e , asta e tema masinii, plus ca sunt convins ca daca fiecare din noi am dispune de finante , timp , nervi sau ma rog fiecare ce are nevoie, am face ceva mult mai bun. numa' bine
P.S. BRAVO Dre
ma alex
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 21:57   #596
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by Dr.Dre View Post
sa inteleg ca tu o conside kitch pe a mea?



ma alex
mie personal nu imi place spoileru fata deloc, pragurile desi nu sunt pe placul meu nu pot spune ca nu se potrivesc deloc, iar spoileru spate care il aveai postat in una din pozele de cand pregateai masina de vopsit imi place...deci spoileru spate e cel mai tare, mai vazusem ceva de genu pe pmd albastru.
Sper ca nu faci masina ca sa le placa altora, tie trebuie sa iti placa, ca tu bagi banii in ea.
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 23:31   #597
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mie personal nu imi place spoileru fata deloc, pragurile desi nu sunt pe placul meu nu pot spune ca nu se potrivesc deloc, iar spoileru spate care il aveai postat in una din pozele de cand pregateai masina de vopsit imi place...deci spoileru spate e cel mai tare, mai vazusem ceva de genu pe pmd albastru.
Sper ca nu faci masina ca sa le placa altora, tie trebuie sa iti placa, ca tu bagi banii in ea.
fiecare cu parerea lui.spoilerul spate am incercat sa il fac ca cel de pe pmd.pentru ca cel din pitesti carea avea masina nu vroia sa il vanda
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 15:49   #598
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

TEASER !!! brand new FK seats
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.41.jpg
Views:	122
Size:	3.27 MB
ID:	2245418   Click image for larger version

Name:	194.88.148.40dd.jpg
Views:	108
Size:	3.41 MB
ID:	2245419  
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 17:57   #599
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

De la cedu nu ? Foarte faine
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 10:18   #600
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

dap,de la cedu
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -