Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-10, 12:25   #1321
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

ooo pai daca fac baietii de la PLM stand ii rog sa-mi aduca si mie un scaun sa poposesc vreo 2-3 ore la un pahar de vorba,apropo tari stopurile,stai chill ca o sa pice la fix eu am si faruri si stopuri de la FK si nu au fost probleme cu ele deloc
babone is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 12:33   #1322
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

stopuri rosii?
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 18:46   #1323
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Buburuza mai are nişte hopuri de trecut, săptămāna viitoare e o săptămānă de foc, efectiv nu se va lucra decāt la ea 14-16 ore pe zi, dar tot săptămāna viitoare pleacă de la noi din hală la vopsit şi sper să fie cea mai frumoasă lucrare a noastră de pānă acum
Promit ca voi contribui cum cum se cuvine la ce ai zis mai sus...masina iese bine , si asa poate facem colaborarea aia de care cred ca ti-am spus...stii tu...o "ramura" PLM intinsa pana la Onesti...
Domnul PLM , te rog sa ma anunti si pe mine cu macar 2 zile inainte cand iese masina din hala , mai am si eu cate ceva de rezolvat cu Bogdan , trebuie sa trimita vopseaua...etc....
__________________
Crazy Customs Onesti
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 19:44   #1324
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Te'ai gandit sa innegresti putin stopurile?
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 00:02   #1325
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Va anunt din start ca urmeaza un post luuung...asa ca faceti'va comozi...

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Făra poze spion, menţine puţin surpriza, eu reuşesc să-mi ţin maşina departe de curioşi de 1 an de zile şi tu nu poţi 2 săptămāni acolo?
De aia ne străduim pentru 4tdays atāt, nu?
Aleks are dreptate, deci fara poze cu work in progress.

Quote:
Originally Posted by RapJustin View Post
Frumoase stopurile dar abia ast sa vad masina
Daca doresti o sa ai placerea sa o si pozezi in viitorul apropiat. (adorm aici in timp ce va scriu)

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
Man , stai linistit .Masina ta va pleca de aici pregatita de show...Iti promit asta...Si ca sa vezi ca am dreptate , o sa fac voo-doo si incantatii sa fie soare afara sa iti poti admira culoarea minim 3 ore )
Va fi o masina cum nu sunt prea multe in tara...
O parte din trupa a terminat modificarile la masini , dar in vara-toamna o sa avem gasca mare pentru show-uri(Nicu , eu , Cristy , Andy , Aleks , tu) , cu masini tunate extrem , cu masini modificate simplu , dar cu gust , cu masini mai vechi , dar tunate , cu masini mai vechi , dar reconditionate , cu muzica , cu cai si interioare...Ce sa mai , tot ce vrei sa vezi modificat la o masina , le vei gasi la stand PLM...Atunci va fi si mai mare dragul de a merge la evenimente..
Sa te auda cel de sus si asa sa fie!

Quote:
Originally Posted by babone View Post
ooo pai daca fac baietii de la PLM stand ii rog sa-mi aduca si mie un scaun sa poposesc vreo 2-3 ore la un pahar de vorba,apropo tari stopurile,stai chill ca o sa pice la fix eu am si faruri si stopuri de la FK si nu au fost probleme cu ele deloc
Dreptate ai, leam pus astazi pe masina mai de forma, mai de nerabdare, arata foarte bine (check pic) si vin la fix.

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
stopuri rosii?
Adica? Nu am inteles...cele stock sunt rosii...astea's...cum is...

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
Promit ca voi contribui cum cum se cuvine la ce ai zis mai sus...masina iese bine , si asa poate facem colaborarea aia de care cred ca ti-am spus...stii tu...o "ramura" PLM intinsa pana la Onesti...
Domnul PLM , te rog sa ma anunti si pe mine cu macar 2 zile inainte cand iese masina din hala , mai am si eu cate ceva de rezolvat cu Bogdan , trebuie sa trimita vopseaua...etc....
Nu e nevoie sa te anunte aleks. Saptamana asta indiferent de ce o fi, nu o fi...se face vopseaua.

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Te'ai gandit sa innegresti putin stopurile?
Da man, mam gandit sa le trag o folie pentru stopuri. Acum sa terminam grosul si dupa ne gandim la detailing.

...acum ca vam raspuns la intrebari, as vrea sa zic una 2 de ziua de azi. Sa lucrat mult, sa lucrat cu cap, sa lucrat bine. Multumesc mult tuturor PLMistilor care mau ajutat cum au stiut mai bine. Is mult prea obosit ca sa povestesc patzaniile cu Sageata, mult prea obosit ca sa povestesc necazul cu piesele ( in loc de 2 semnalizari albe am primit 1 portocalie si 1 alba...ambele pe stanga. Vanzatorului ia trebuit cca 30 minute de explicatii ca la prosti ca sa inteleaga ce are de facut...nu a fost tocmai inceputul de zi la care speram dar in rest lucrurile au mers bine.

...pff...is prea obosit ca sa mai scriu...maybe another day. Pe final un mic filmulet cu popperul si 2 poze cu evacuarea, ambele cu ajutorul dl. Andi. (XYD).

...seara buna prieteni. Respect!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(569).jpg
Views:	168
Size:	26.3 KB
ID:	1325345   Click image for larger version

Name:	Imagine(575).jpg
Views:	252
Size:	26.3 KB
ID:	1325346  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 09:28   #1326
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

ffffff tare popperu , iti dai seama ca la vara ma ajuti sa imi fac si eu )
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 17:11   #1327
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
Promit ca voi contribui cum cum se cuvine la ce ai zis mai sus...masina iese bine , si asa poate facem colaborarea aia de care cred ca ti-am spus...stii tu...o "ramura" PLM intinsa pana la Onesti...
Domnul PLM , te rog sa ma anunti si pe mine cu macar 2 zile inainte cand iese masina din hala , mai am si eu cate ceva de rezolvat cu Bogdan , trebuie sa trimita vopseaua...etc....
Andrei, nu e nevoie să repeţi pe tot forumul asta, mi-ai dat mesaje, am discutat deja de cāteva ori şi live, am prins ideea, crede-mă. E nevoie de clienţi, īnţeleg, dar sa nu transformăm asta īn singurul subiect de discuţie, te rog frumos.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 18:03   #1328
rebel_one
Daewoo Driver

Stage 2
 
rebel_one's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
=)) Iam trimis si eu azi dimineata PM sa ma lamureasca si pe mine mai mult cu ce scrie dupa poza ca faptul ca are my future actual car flancata de 2 subwoofere ca semnatura nu ma deranjeaza...(GIZ! I have fans!!! HIIIBII GIIBI!!!) dar nu eram sigur daca e de bine sau de rau ca e acolo. Ma gandesc ca poate vrea sa o fure dupa ce e gata sau....i do no...play magic Vodoo with my car!! )
=))) prea tare, m-am amuzat maxim cand am vazut postul tau ))
Pentru cei care nu stiu despre ce e vb: poza a fost luata de pe google de la imagini, nu stiam ca e seicento,nu stiam ca e al lui @morpheusmaster.Crezand ca e un VT al unui tico (pt ca seamana destul de bine) l-am pus la semnatura In final, am lamurit-o

Legat de masinutza, superba, bv.Ti-am urmarit topicul cap-coada si am vazut destule lucruri interesante Multa bafta pe viitor si sa o stapanesti sanatos.
rebel_one is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 21:59   #1329
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by rebel_one View Post
=))) prea tare, m-am amuzat maxim cand am vazut postul tau ))
Pentru cei care nu stiu despre ce e vb: poza a fost luata de pe google de la imagini, nu stiam ca e seicento,nu stiam ca e al lui @morpheusmaster.Crezand ca e un VT al unui tico (pt ca seamana destul de bine) l-am pus la semnatura In final, am lamurit-o

Legat de masinutza, superba, bv.Ti-am urmarit topicul cap-coada si am vazut destule lucruri interesante Multa bafta pe viitor si sa o stapanesti sanatos.
Mersi frumos man, cum ziceam si in post si pe pm, nu am ziso cu rautate (nu am sarit pe tine) doar mam amuzat putin de faza . Ms fain ca'ti place masina si evolutia ei.

...tinem aproape

Last edited by aleks; 21-02-10 at 23:00. Reason: īmi impun singur limitele.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 23:04   #1330
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by babone View Post
ooo pai daca fac baietii de la PLM stand ii rog sa-mi aduca si mie un scaun sa poposesc vreo 2-3 ore la un pahar de vorba
Scaune n-avem, pentru ca noi stăm direct pe mochetă, la un pahar
Eşti binevenit să ni te alături cānd ai chef, noi suntem acolo
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 11:29   #1331
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Azi e luni.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 12:01   #1332
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

intrebam daca le faci rosii? doar asa e si in vt, si dupa parerea mea arata mult mai bine cu rosu decat lexass style.

@video *seicento pup up*
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 14:43   #1333
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

aleks nu-i nimic ca stau confortabil si jos ),sa schimbam o vorba doua ca as vrea sa bag si eu pe cea alba la ceva major
babone is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 18:33   #1334
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
intrebam daca le faci rosii? doar asa e si in vt, si dupa parerea mea arata mult mai bine cu rosu decat lexass style.

@video *seicento pup up*
Parerea ta. Eu visez la tziplele astea de vreo 2 anisori...deabea astept sa le innegresc putin sa le aduc exact la forma dorita de mine, sa bag in ele niste becuri cu SMD si mai vorbim atunci daca mergeau sau nu mai bine rosii.

Quote:
Originally Posted by babone View Post
aleks nu-i nimic ca stau confortabil si jos ),sa schimbam o vorba doua ca as vrea sa bag si eu pe cea alba la ceva major
Am putea folosi din cand in cand PM...asa...doar ocazional...u get it )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 15:41   #1335
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

oooo domnu` morph, ti-ai tras stoape, ti-ai pus si tips`urile.. esti pe val nu gluma ! Mult a fost putin mai mult mai este si iese si aia mica fioroasa din garajul PLM si o sa fii cel mai fericit om.
Toate cele bune ! Have a nice day !

ps: mai poti dormi noaptea ?
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -