Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-08, 08:28   #421
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
cum ai vopsit elementele din plastic ? ...ai dat mai intai cu grund apoi vopsea ? sau direct vopsea ? ...spor la proiect
plastic primer apoi vopsea
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 19:40   #422
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

@bogdanel: era aiurea sa vopsesc mai intai alb si apoi sa dau negru peste...nu iesea bine din cauza ca dadeam alb peste primer si apoi negru peste alb...cum am facut e cea mai buna metoda belive me...daca stai sa te gandesti umpic la fel ai face si tu.
@valex: tia raspuns 26WRC plastic primer si apoi vopseaua. (Sa dea Domnu' sa si tina...om vedea)
@ all...in postul urmator vam pregatit ceva de senzatie asa k stati pe frecventa
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 19:52   #423
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

My new shiny interiour Urmeaza sa ii gasesc niste huse alb/negru (desi prefer sa ii fac tapiteria undeva)...dar cam asta este...ce ziceti? Eu am ramas mask cand am vazut cum arata...Pacat ca nu am un aparat foto mai bun ca era altcva...oricum, totul am pus la loc astazi...pe maine mia mai ramas de pus muzica and i'm ready to go go ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(323).jpg
Views:	182
Size:	35.5 KB
ID:	625138   Click image for larger version

Name:	Imagine(324).jpg
Views:	187
Size:	33.4 KB
ID:	625139   Click image for larger version

Name:	Imagine(325).jpg
Views:	166
Size:	29.6 KB
ID:	625140  

Click image for larger version

Name:	Imagine(326).jpg
Views:	159
Size:	33.1 KB
ID:	625141   Click image for larger version

Name:	Imagine(327).jpg
Views:	211
Size:	31.9 KB
ID:	625142   Click image for larger version

Name:	Imagine(329).jpg
Views:	138
Size:	34.3 KB
ID:	625143  

Click image for larger version

Name:	Imagine(330).jpg
Views:	198
Size:	31.5 KB
ID:	625144   Click image for larger version

Name:	Imagine(331).jpg
Views:	132
Size:	28.6 KB
ID:	625145   Click image for larger version

Name:	Imagine(332).jpg
Views:	157
Size:	34.5 KB
ID:	625146  

morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 19:55   #424
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

P12DA a iesit ...bv si nu l'ai incarcat cu prea mult alb. Foarte fain contrastul
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 19:59   #425
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

mereu aproape bro
SUPERRR TARE!!!!!
vezi sa fie gata masina pana pe 7 sept ca sarbatorim un an de NSL pn si sper sa nu lipsesti
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 20:00   #426
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Dude cred ca ai putea sa dai un lac peste ca se pastreze mai bine .

Chiar arata foarte tare. bv
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 21:24   #427
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
My new shiny interiour Urmeaza sa ii gasesc niste huse alb/negru (desi prefer sa ii fac tapiteria undeva)...dar cam asta este...ce ziceti? Eu am ramas mask cand am vazut cum arata...Pacat ca nu am un aparat foto mai bun ca era altcva...oricum, totul am pus la loc astazi...pe maine mia mai ramas de pus muzica and i'm ready to go go ...
Foarte resit si frumos! Arata elegant! Sper ca ai dat cu primer plast inainte!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 21:35   #428
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

arata super pana acum....
spor la treaba in continuare morph
topser is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 02:03   #429
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Optic - excelent! La interior te-ai orientat cum nu se poate mai bine!
Tehnic insa, dupa scurt timp o sa vrei sa refaci lucrarea daca nu dai lac... insa degeaba dai lac acum, trebuia aplicat peste vopseaua inca lipicioasa
Oricum, felicitari!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 10:57   #430
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Felicitari!A iesit foarte frumos!
Cat despre huse te poti orienta aici
Am ramas surprins ca se fac si pentru Seicento
GL91ANB is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 14:14   #431
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

husele alb-negru, sau negru-alb?
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 00:34   #432
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

1) DECI WOW AM ZIS SI EU Am ramas si eu masca cat de bine am reusit sa scot interiorul dpdv al insonorizarii si al stilizarii.
2) Ms fain la toti de remarci, conteaza enorm is cireasa de pe tort
3) @WRC: Coane deci nu lipsesc de la aniversare!!! VIN, Deabea astept, vin cu Seicentou (sper ca munca sa fie privita cu ochi frumosi...desi din pacate are si mici bube)
4) @strikeru&quick: Ma voi aveti dreptate...poate ar fi trebuit dat niste lac...din pacate nu am dat caci SINCER nu mia mai permis punga...vopseaua neagra prinde intrun fel...vopseaua alba prinde in alt fel...a intrat mai multa vopsea alba, am depasit bugetul cu mult si nu am dat lac ca nu am mai avut $ sa cumpar la momentul respectiv (acum imi pare putin rau si sper sa nu imi para foarte rau in curand)...DOAMNE AJUTA SA NU O REFAC PREA CURAND CA MA APUCA DRACII!!! BORDUL SE DEMONTEAZA GREU SI SE MONTEAZA SI MAI GREU ...Daca e sa tina pana la primavara, nu ma deranjeaza il refac atunci cu placare si il dau si cu lac. Pan atunci doamne ajuta.
5) @Coman Razvan: Da, normal ca am dat cu primer plastic inainte (doar nu's dang dang)
6) @GL91ANB: FOARTE UTILA INFORMATIE!! MS FAIN!!! Daca pot baietii sa imi faca husele DIN IMITATIE PIELE si cum vreau eu (negru cu alb / vad ca ei nu pot face combinatia asta) nu are rost sa ma mai duc cu ea la tapitier in PN sa imi ia dimensiuni si etc etc...deci ma ajunge si mai ieftin sa speram.
7) @bogdanel: Desi aparent e un detaliu si nu conteaza...masina am realizato in combinatia ALB cu NEGRU deci albul predomina. (daca te uiti atent la masina vezi ca albul predomina pe orice suprafata si negrul este peste)...dar cu husele o sa fie alta poveste deoarece cred ca ar arata total aiurea ALBE cu o dunga NEAGRA... Uite in poza asta http://huse.ro/uploads/115/Seicento_3.jpg ...culoarea tablei de pe masina la interior trebuie sa fie cu culoarea dungilor...si cum la interior am alb pe tabla husele o sa fie negre cu alb. O sa arate demential atunci.

In penultimul rand vreau sa subliniez ca tot ce am muncit pana acum, insonorizare la interior (1 sapt), demontat interior (1 zi), montat IC (1 zi), vopsit plasticaraia (1 zi), remontat interior (1zi), remontat muzica (1/2 zi )...am muncit singur si fara pic de ajutor din partea nimanui. Nu ma laud dar tin sa mentionez asta caci sunt si micute bube...si asta din cauza ca am lucrat de capu' meu si fara ucenic (si e greu tare sa nu o dai putin in bara pe ici pe colo cand esti de 1 singur)

In ultimul rand ma rog ca domnu' strungaru si cu domnu' sudoru sa vina din concediu CA SA IMI POT MONTA SI EU VOLANUL SI EVACUAREA!!! (ca mam saturat sa stau cu ele in garaj pe raft)

P.S.
I) Cine ma ajuta din PN cu realizarea unei bari de torsiune fata si spate??? (am dimensiuni, schema...imi trebuie doar teava, un loc unde o pot indoi dupa model si un sudor)
II) Cine ma poate ajuta tot din PN cu o prelungire capota??? Bad boy style cum are strikeru.

Gata mah, vam lasat pe seara asta ca is praf...as noapte la 2 am plecat la Bucale si am venit acuma 2h...is nedormit de valeleu...traiesc pe Cola si se vede asta si in felul de a scrie...asa ca click pe Post Quick Reply si apoi Start si Shut Down pe seara asta. O seara buna in continuare, numa bine.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 02:53   #433
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

1. In legatura cu husele, mi-ai ghicit gandurile:d
2. Bad boy style? parac facusei tu nijte pleoape...
3. Knd vii in Bucuresti, dak vrei si e nevoie{Doamne fereste sa fie}, te ajut si yow la interior{si nu numai}
4. Ce ai rezolvat cu cazarea la bucale?{scuze k scriu aici, dar pe mess nu ne gasim}
__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 10:11   #434
tm97cef

Stage 1
 
tm97cef's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 22
Member of:
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

si ce-ar prinde bine acum?un volan sport alb-negru...morph m-ai dat gata ce-ai facut cu 600-le,super...apropo mi-au venit angel-eyes-urile,si...daca tot ai facut masina alb-negru fa si cheia ) =))
tm97cef is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 23:32   #435
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

@ bogdanel: Ms ca teai oferit cu ajutoru'. O sa am nevoie la altele. Am facut niste pleoape...dar pleoapele is ceva...intelegi? Un bad boy e cu totul altcva si de asta vreau un bad boy si nu pleoape. Iar cu cazarea...e nasol frate...momentan am optiunile astea: la metrou pe undeva...sau la canal...sau in gara...sau pe strada...cu alte cuvinte momentan nu am loc unde sa stau...pana mea...oi vedea eu ce oi face...

@ tm97cef: Fratica si tu ai un Seicento care devine din ce in ce mai frumos Ai jantele super faine, tinete de profilul creat pe 4t si actualizeazal . Volan...volan iam cumparat, problema e BUTUCUL, ca trebuie sa vina ACELASI STRUNGAR din concediu si sa imi strunjeasca ceva la el sa se potriveasca ...iar volanul care il am este negru cu imitatie carbon, uite poza: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...9&d=1217712963 . Poate am sa ii fac partea din metal alba, vad eu asta... 2) Ms de aprecieri , asa sa faci si tu la al tau si am primit si eu rambursul Sa le montezi cu bine si sa te bucuri cu bine de ele. Si ideea cu cheia e prea funny

@All: azi am terminat de montat si muzica si tot...si ce pot spune legat de insonorizare...este...este tare In primul rand muzica in masina se aude altfel...bassul la fel...se aude altfel, nu se mai aude acel sunet de tabla...na...o recomand tuturor dar totusi este ceva de detaliu...si muncesti 5 zile, bagi cateva milioane bune si obtii ceva calitativ fonic...

Noapte buna
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -