Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-10, 08:33   #1621
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Salutari prieteni....vedem cum evolueaza situatia. Momentan e grav...e de munca...pffff...mai bine nu ma gandesc...baby steps, baby steps...

Hai va salut
incet incet se rezolva toate...important e sa iasa cum iti doresti sunt sanse sa vii cu ea la suceava?multa bafta in continuare!
valyh is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:34   #1622
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
incet incet se rezolva toate...important e sa iasa cum iti doresti sunt sanse sa vii cu ea la suceava?multa bafta in continuare!
...pe platforma sau ca bling bling in grila unui HUMMER ))
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:41   #1623
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
...pe platforma sau ca bling bling in grila unui HUMMER ))
sa nu te descurajezi...e mai important ce vrei tu decat ce spune gura lumii...crede-ma ca stiu cum e
valyh is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 12:34   #1624
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
sa nu te descurajezi...e mai important ce vrei tu decat ce spune gura lumii...crede-ma ca stiu cum e
Dar de venit, am sa vin
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 12:35   #1625
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Cu masina sau fara ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 12:35   #1626
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Dar de venit, am sa vin
cred ca ne intalnim...
valyh is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 12:40   #1627
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Gata, deja am zis prea multe...ma duc inapoi in garaj k e de munci. CLICK: https://www.youtube.com/watch?v=0x3W6hutEj8
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 13:51   #1628
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Gata, deja am zis prea multe...ma duc inapoi in garaj k e de munci. CLICK: https://www.youtube.com/watch?v=0x3W6hutEj8
i would like to see some photos
mba is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 07:39   #1629
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

spor la treaba morph... eu te sustin din umbra...
acuma serios daca pot sa te ajut cu ceva...don't hesitate...
o sa vezi ca incet incet o sa fie bine...(marius a asteptat peste 6 luni ca sa faca corrado dupa placul lui...)
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 04:01   #1630
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

S'a facut o saptamana fix de cand am luat masina de la plm. Lucrez la ea intrun ritm draconic...peste 50 ore de munca si abea abea incep sa prind sperante ca o sa iasa ceva din ea. Abea abea zaresc forme asa cum trebuie sa fie si totusi am indoieli de rezultatul final.

...poze sincer nu am cu ce sa fac, nici timp sa fac nu am...nici chef. Promit ca atunci cand o sa fie gata am sa fac o galerie de imagini cu "evolutia".

Daca ar fi sa o luam asa in linii mari...azi am defoliat geamurile pe fata (punem legala)...finisat/ rechituit/refinisat capota/prag pasager/evazare spate pasager...etc...is putine dar time consuming...as scrie mai multe, nici timp nu am....e 4.58, rupt de somn....

Totusi hai sa nu fiu zgarcit si sa arunc o poza, facuta chiar acum o saptamana, cand am bagat masina in garaj. E tot ce am momentan...mai multe pe viitor.

Peace out, tinem aproape!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00760.JPG
Views:	233
Size:	320.3 KB
ID:	1556025  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 12:20   #1631
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

tot e bine ca masina a ajuns inapoi acasa si te poti ocupa de ea...
imi pare rau sa aud ca dupa 8 luni de lucrat intens la ea in atelierul plm mai e nevoie de finisat si rechituit
si sper ca arata asa rau capota doar pentru ca nu e vopsita uniform... sau ca e poza slaba... dar eu nu o prea vad simetrica
oricum... nici macar stickerul de pe 4tdays nu a fost dat jos si s'a lucrat peste el ..

sper ca la final sa iasa bine pentru ca ai asteptat foarte mult timp dupa ea si ma gandesc ca si $$ au fost la fel

asteptam vesti mai bune de la urmatoarele poze
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 12:21   #1632
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
S'a facut o saptamana fix de cand am luat masina de la plm. Lucrez la ea intrun ritm draconic...peste 50 ore de munca si abea abea incep sa prind sperante ca o sa iasa ceva din ea. Abea abea zaresc forme asa cum trebuie sa fie si totusi am indoieli de rezultatul final.

...poze sincer nu am cu ce sa fac, nici timp sa fac nu am...nici chef. Promit ca atunci cand o sa fie gata am sa fac o galerie de imagini cu "evolutia".

Daca ar fi sa o luam asa in linii mari...azi am defoliat geamurile pe fata (punem legala)...finisat/ rechituit/refinisat capota/prag pasager/evazare spate pasager...etc...is putine dar time consuming...as scrie mai multe, nici timp nu am....e 4.58, rupt de somn....

Totusi hai sa nu fiu zgarcit si sa arunc o poza, facuta chiar acum o saptamana, cand am bagat masina in garaj. E tot ce am momentan...mai multe pe viitor.

Peace out, tinem aproape!
Sincer,chiar imi pare rau pentru tine!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 14:11   #1633
lexe

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 57
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
S'a facut o saptamana fix de cand am luat masina de la plm. Lucrez la ea intrun ritm draconic...peste 50 ore de munca si abea abea incep sa prind sperante ca o sa iasa ceva din ea. Abea abea zaresc forme asa cum trebuie sa fie si totusi am indoieli de rezultatul final.

...poze sincer nu am cu ce sa fac, nici timp sa fac nu am...nici chef. Promit ca atunci cand o sa fie gata am sa fac o galerie de imagini cu "evolutia".

Daca ar fi sa o luam asa in linii mari...azi am defoliat geamurile pe fata (punem legala)...finisat/ rechituit/refinisat capota/prag pasager/evazare spate pasager...etc...is putine dar time consuming...as scrie mai multe, nici timp nu am....e 4.58, rupt de somn....

Totusi hai sa nu fiu zgarcit si sa arunc o poza, facuta chiar acum o saptamana, cand am bagat masina in garaj. E tot ce am momentan...mai multe pe viitor.

Peace out, tinem aproape!
Ocupa-te singur de ea, pune suflet si interes, fa-o din placere si fi optimist, ai sa vezi ca totul o sa iasa ca la carte... si eu am avut masina prin foarte multe service-uri si mai rau sa ales prafu de ea.
Nu sunt mecanic, nici vopsitor.
Din cauza "mecanicilor buni" trebuie sa schimb motorul la masina pentru ca e terminat.
Curge uleiul pe la semeringuri, bate un piston... am luat toate piesele noi cand am dus masina la service sa-mi faca motorul .. si dupa ce am luat-o era mai praf decat am dus-o...
Nu mai vreau sa fac aceasi greseala si cu design-ul....
Am bagat masina in garaj, am comandat motorul.. astept sa vina si il voi monta singur cu toate ca nu sunt mecanic.. dar nici masina mea nu e ozn-u.
Cu modificatul la exterior si vopsit tot asa.. am sa o fac eu cu toate ca nu sunt de meserie, dar incerc sa-mi dau toata silinta si sa iasa bine.
Multa ambitie , mult suflet si o sa iasa ceva peste asteptarile tale, dezamagirea trebuie sa se transforme in ambitie!!!!!. Garantez asta!.
Bafta multa si astept sa-ti vad masina gata!
Salut

Last edited by lexe; 07-07-10 at 14:13.
lexe is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 16:33   #1634
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
S'a facut o saptamana fix de cand am luat masina de la plm. Lucrez la ea intrun ritm draconic...peste 50 ore de munca si abea abea incep sa prind sperante ca o sa iasa ceva din ea. Abea abea zaresc forme asa cum trebuie sa fie si totusi am indoieli de rezultatul final....

sincer nu ma asteptam sa arate asa mai ales dupa 8 luni de asteptare si pe mine ma batea gandul sa duc golfu la plm dar cu timpul mi-am dat seama ca am facut bine ca m-am razgandit si l-am facut cu niste prieteni,chiar daca are defecte si mai e de lucru la el...adevaru' e ca ai foarte mult de munca..dar nu te descuraja!!!stiu prin ce treci fiindca si mie mi-a fost foarte greu dupa accident.multi vad si comenteaza,prea putini cunosc...important e ca lucrezi tu acum la ea,cu multa pasiune si incet incet o sa capete forma dorita... multa bafta si nervi de otel!!sper sa auzim vesti bune cat de curand
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip

Last edited by valyh; 07-07-10 at 16:57.
valyh is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:12   #1635
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Sunt intro mica pauza de munca... aia a fost acum 1 saptamana acum e alta treaba...pe zi ce trece devin mai optimist si mai optimist ca o sa iasa cum trebuie...vine lumea si ma felicita...deci is in al 9lea cer... nici eu si nici ei nu speram ca am sa ma descurc asa bine )


...revin cu poze!

..............si mai multe cuvinte
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -