Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-08, 00:47   #1576
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Bestiala masina! Nu am mai citit de mult topicul tau! Superba cutia, daca la 100 ai 3.000 e super! Ai incercat o viteza maxima?
E combinatia ideala intre stil vechi modificat (putin dar frumos)! Imi place foarte mult!

Asta e Oltcitul ala... https://www.youtube.com/watch?v=_O-AFv40s88
__________________
Pasiunea nu are limite!

Last edited by Dumitru Cristian; 08-09-08 at 00:56.
Dumitru Cristian is offline  
Old 08-09-08, 01:07   #1577
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Felicitari Bogdane. Am batut si eu drumul de la Bucuresti si sincer sa fiu in afara de masina ta ( ca autohtona) restul...praf si pulbere!
Numai bine!
B-61-KYS is offline  
Old 08-09-08, 01:12   #1578
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Ce sa zic....ai o bijuterie de masina.Am studiat-o din toate unghiurile si ghici ce.....nu i-am gasit defect.Dupa cum ti-am spus si tie..masina ta si golfu ala rosu au fost cele mai "curate".Toate cele bune!
Fast_wheels is offline  
Old 08-09-08, 01:46   #1579
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Probabil interiorul a fost punctul forte al oltcitului.
BULLDOG is offline  
Old 08-09-08, 03:42   #1580
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Pentru mine interiorul de la olcit aduce a haos ... daca si ala este interior.
TheEnZo is offline  
Old 08-09-08, 08:39   #1581
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Probabil interiorul a fost punctul forte al oltcitului.
Sau sa fie motorul ?
LKS is offline  
Old 08-09-08, 09:46   #1582
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Baieti..gata,nu mai conteaza..
S-au acordat premii separate pt best engine,best interior si alte chestii..probabil stilul NFS-ist sau criteriile subiective..oricum,nu mai conteaza,eu sunt f mandru de ceea ce am in garaj

Bolidu' cutia e de fuga,insa si demarajul e bestial..cutie de Sportiva
Cu turometrul nu stiu inca daca indica exact,insa nici 3700 nu aveam..

Dumitru Cristian,nu am incercat inca un top speed pt ca nu am cauciucurile bune pe fata..insa la cum se duce cu a 3-a la peste 110,promite

Inca odata va multumesc tuturor pt aprecieri,parerile voastre sunt mai importante decat acel premiu
Nastase Bogdan is offline  
Old 08-09-08, 13:11   #1583
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by narko_rules View Post
super masina omule sa o stapanesti sanatos..am vb si cu tine....am vazut-o si live arata demential...si oricum era din macs tipul si...trebuia sa castige si el ceva nu? oricum masina e bestiala!

tati, tu n-ai ce vorbi? premiile s-au dat pe baza voturilor publicului...nu are nici o legatura daca este prieten al clubului macs
giubau_v8 is offline  
Old 08-09-08, 13:17   #1584
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Salut Bogdan, multumesc pentru tura de ieri seara de la bac din Braila. Masina este extraordinara din toate punctele de vedere. Multe, multe felicitari. Bravo !
Dennis_TL is offline  
Old 08-09-08, 17:13   #1585
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

bogdane felicitari iti spun sincer pt mine chiar a fost cea mai ingrijit masina de la expo avand in vedere varsta masinii nu multi sp pot lauda cu astfel de bijuterii
__________________

>-Astra CC. Z16XE-< Bitch Car >
Hot_M@n is offline  
Old 08-09-08, 20:21   #1586
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Am vazut si eu masina aseara, e tot ce isi poate dori cineva de la o Dacie... In afara de faptul ca e impecabila exterior, are si sunet de te omoara si fuge de rupe... Felicitari, imi pare bine ca am reusit de ne-am intalnit, in realitate este mult mai frumoasa decat in poze... Parerea mea e ca e cea mai reusita Dacie din Romania la ora actuala, asa, ca exterior, probabil faptul ca ai pastrat barile pe masina, grila si oglinzi/stopuri/stergatoare/ornamente originale ii dau acea frumusete. Felicitari inca odata, sa ai mare grija de ea si tot odata bucurate la maxim de ea, merita!!! Numai bine!!!
Bogyciu is offline  
Old 08-09-08, 20:24   #1587
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Dennis_TL View Post
Salut Bogdan, multumesc pentru tura de ieri seara de la bac din Braila. Masina este extraordinara din toate punctele de vedere. Multe, multe felicitari. Bravo !
Cu placere
Stii ca iti spuneam aseara ca imi face figuri la turatii mari,de fapt ai si vazut..azi m-am pus si i-am schimbat pompa de benzina si membrana la pompa spritz in carburator si acum merge brici,numai ca dupa o tura in forta am observat cu deziluzie ca-mi pierde ulei intre bloc si garniturile pompei,noi de fapt....maine trebuie sa desfac iar si sa dau mastic,ca alfel nu merge
Insa asta e farmecul Daciei,mereu ai ceva de mesterit la ea,nu te lasa sa te plictisesti

Merci Hot Man,sa ai si tu grija de a ta
Nastase Bogdan is offline  
Old 08-09-08, 20:31   #1588
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Am vazut si eu masina aseara, e tot ce isi poate dori cineva de la o Dacie... In afara de faptul ca e impecabila exterior, are si sunet de te omoara si fuge de rupe... Felicitari, imi pare bine ca am reusit de ne-am intalnit, in realitate este mult mai frumoasa decat in poze... Parerea mea e ca e cea mai reusita Dacie din Romania la ora actuala, asa, ca exterior, probabil faptul ca ai pastrat barile pe masina, grila si oglinzi/stopuri/stergatoare/ornamente originale ii dau acea frumusete. Felicitari inca odata, sa ai mare grija de ea si tot odata bucurate la maxim de ea, merita!!! Numai bine!!!
Iti multumesc f mult si tie Boghiciu,atat pt aprecieri cat si pt acea consola minunata,care da mult farmec si interiorului

P.S: Te trec la prema pentru publicitatea facuta NIG-ului
Nastase Bogdan is offline  
Old 08-09-08, 20:50   #1589
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Mi-a mai luat Militia din avant,ca ii dadeam tare si la intoarcere..sper ca ti-a placut plimbarea

Inca cateva poze de la eveniment
da... pacat... oricum, a fost foarte tare bogdane... felicitari,cea mai privita masina a fost...
TZG@ is offline  
Old 08-09-08, 20:52   #1590
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Eu nu mai inteleg nimic. Cum naiba..marea majoritate a organizatorilor au varste intre 19 si 23 anisori ? Bogdane, inca se poarta prin zona aia tiuning grotesc (like a Olcit) care a castigat. Nu trebuie sa fii suparat ci doar uita-te in oglinzi si vezi cati oameni isi rup gatul uitandu-se dupa masina ta . Pana si nevestimii i-a placut..asta inseamna multe
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -