Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-09-08, 22:01   #1621
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Dat fiindca traim in Romania unii oameni sunt mai "draguti" de felul lor si au probat cu cheia daca dungile de pe aripa dr fata sunt vopsite sau sunt in autocolant..
Eu,ambitios de fel,am vrut sa remediez problema si tinand cont si de faptul ca dungile pe acea aripa o luau putin in jos m-am hotarat sa le inlocuiesc..dar am dat din lac in put..s-au deslipit cu tot cu vopsea pe alocuri..

Insa nici-o problema,saptamana viitoare intra la revopsit aripa dupa care pun dungile drept,asa cum trebuie...si daca tot ajunge la vopsitor,i-am roluit si jantele fata in vederea montarii cauciucurilor,iar acesta le va revopsii si pe ele

Pana nu va fi gata nu va mai iesii pe strazi asa urata
ma ce prosti numai cu cheia puteau sa verifice...nu puteau sa puna mana sa vada daca era mai inafara era autocolanmt...
PH 33 RNR is offline  
Old 21-09-08, 01:56   #1622
Dan TBCuuu

Stage 5
 
Dan TBCuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 358
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

sa-mi bag cva in braila asta proasta in care traim ma bogdane....
io numai zic nimic...
Dan TBCuuu is offline  
Old 21-09-08, 04:36   #1623
EVenelinno

Stage 5
 
EVenelinno's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 810
Member of:
[FORD]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

ce oameni...n-ai cu cine....
EVenelinno is offline  
Old 21-09-08, 08:19   #1624
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Baieti,ideea e ca am vazut zgarieturile imediat a doua zi dupa ce m-am intors de la Expozitia din Buzau..adica am ajuns acasa in acea sambata seara pe la 21.30,am bagat masina direct in garaj,dupa care duminica dimineata,cand am scos masina si m-am apucat sa o mai sterg am vazut zgarieturile..una a fost facuta pe autocolant pana la vopsea si am mai avut una,putin mai jos pe vopsea pana la tabla cam de 4 cm lungime(pe aceea am acoperit-o cu vopsea)..insa nu am mai zis nimic,dar treaba s-a comis in cadrul Expo Buzau

Pt cei din Brasov..pe 10 octombrie ajung in Brasov,bineinteles cu NIG-ul, si voi sta 2 zile.Asa ca pana atunci trebuie sa o aduc in forma maxima

Nitoi,hai sa-ti spun cum sunt eu..mie nu-mi place sa fac lucru de mantuiala sau cu compromisuri la masina..adica daca va fi sa vopsesc compartimentul motor o voi face abia dupa ce scot de acolo toate firele si furtunele,radiator,cutia cu sigurante,etc..astfel incat sa nu se gazeze nimic
Nastase Bogdan is offline  
Old 23-09-08, 19:55   #1625
stecherro

Stage 4
 
stecherro's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 252
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

cand vrei sa faci rau nu stai sa te gandesti,sa pui mana sa vezi daca e autocolant sau vopsea...iar idiotii care au dat cu cheia au dat din rea intentie..probabil k sunt niste pustani care nu au valoarea banului si nici valoare muncii prestate de bogdan.in fine...nu mai conteaza nimik.sper doar sa iti iasa asa cum era inainte...sau de ce nu..poate kiar si mai bine!succcese!
__________________
.....vectra cu care ti-a zis ma-ta sa NU te pui....
stecherro is offline  
Old 24-09-08, 09:54   #1626
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

E clar ca a fost facut cu rea vointa..
De iesit sunt sigur ca va iesii f bine,aripa va fi revopsita tot la cuptor.De maine se apuca de treaba vopsitorul
Intre timp am mai achizitionat cateva maruntisuri pretioase si trebuie sa-mi mai soseasca cateva piese frumoase,unele nichelate,altele frantuzesti

Trebuie sa mai am putina rabdare si NIG-ul va revenii pe strazi,in forma maxima
Nastase Bogdan is offline  
Old 24-09-08, 10:41   #1627
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Cand ma gandesc ca si Smith si-a lasat golful acolo si a plecat sa umble prin zona ... cred ca ala murea daca o gasea zgariata...

Bine ca s-a limitat dobitocul doar la aripa si nu s-a dus pana pe aripa spate.

Eu zilnic gasesc pe Suzuki felii de salam, bucati de mere, rosii ... de la taranii care arunca pe geam in loc sa puna la cos ... nu mai zic ca am plecat o saptamana din Bucuresti, Partner-ul ramasese parcat acolo si cand m-am intors aveam o indoitura pe usa batanta in partea de sus spre plafon ... adaug si nu stiu ce cacat au aruncat pe geam pe capota lui si a ramas in lac ... bine cu casco ... sper sa obtin un FULL PAINT JOB de la ei si poate asa ii schimb si culoarea.

Astia sunt cacatii de compatrioti pe care trebuie sa ii suportam, desi daca il prind pe unu sincer ii rup mainile sau daca e prea mare pt mine il calc cu masina

In alta ordine de idei, cand ai dat jos autocolantul trebuia sa-l dai jos la cald, cu un pistol de aer cald faceai minuni. Basu a patit la fel cu Smartul luat de la Bluey ... a cojit tampitul ambele usi . Keep this in mind for next time.

Bafta in continuare cu masina asta, foarte reusita, transformare majora pune si tu pe baietii de pe aici sa-ti faca un gif animat cu before and after pt semnatura
__________________

Airbag-uri VW/Seat/Renault/Ford. ORICE MARCA! Daca nu am in stoc aduc la comanda! + Suspensii, faruri, stopuri, orice element tuning!

Telefon : 0731.200.767 - Razvan
razak is offline  
Old 24-09-08, 12:57   #1628
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Multumesc pt sfaturi si pt aprecieri Razak
Cat despre deslipirea autocolantului am invatat si eu cum se face,dar abia dupa ce am cojit vopseaua sub dungile longitudinale..
Pe cele transversale le-am deslipit cu feonul si le-am dat jos f bine..invatatura de minte pt viitor

Cat despre semnatura,daca se pricepe cineva sa faca ceva frumos in genul cum spui tu,i-as fi recunoscator
Nastase Bogdan is offline  
Old 24-09-08, 16:13   #1629
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Trebuie sa facem neaparat niste poze cand vii in Brasov. O punem langa a lu' Luci daca o termina

Last edited by Sonny; 25-09-08 at 09:38.
Sonny is offline  
Old 24-09-08, 17:37   #1630
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Deabea astept sa-ti vad masina la Brasov, de a lui Luci sunt foarte mandru cum arata, si e un baiat de nota 10.
sorin_sorin95 is offline  
Old 24-09-08, 17:44   #1631
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Si eu abia astept sa ma plimb cu ea prin Brasov(orasul meu de suflet) si sa ne intalnim
Sper sa o termine si Lucica pana atunci(10-11 oct) ca sa dam cateva ture de jar
Nastase Bogdan is offline  
Old 24-09-08, 20:10   #1632
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Si eu abia astept sa ma plimb cu ea prin Brasov(orasul meu de suflet) si sa ne intalnim
Sper sa o termine si Lucica pana atunci(10-11 oct) ca sa dam cateva ture de jar
vii pe 10-11 la brasov????serios????nu o termin dar o sa o scot asa cum va fii !!!!imi da mari batai de cap frana hidraulica
am multe de facut dar inca ma mai dau cu masina !!!asa ca o sa ne putem intalnii !!!!bafta
__________________
Membru DACIA RALLY TEAM MotorSport
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 25-09-08, 04:43   #1633
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Bogdane, pana te duci la Brasov mai vino si tu prin oras, ca nu ti-am mai vazut masina de ceva timp... Oricum nu mai e mult si incepe sa se sparga gasca. Bafta!
__________________
#E30 powah! (OO==[][]==OO)
325i, 4.10 Open, FULL M-Tech II Plastic, Pfeba lip, ShadowLine, SPARCO strut bar, Recaro black leather interior, WEBASTO, 4xElectric windows, 9J all around... what a mess
iMAGiNE is offline  
Old 25-09-08, 11:47   #1634
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by iMAGiNE View Post
Bogdane, pana te duci la Brasov mai vino si tu prin oras, ca nu ti-am mai vazut masina de ceva timp... Oricum nu mai e mult si incepe sa se sparga gasca. Bafta!
Ideea e ca de o saptamana nu am mai iesit deloc cu ea..sta cuminte la garaj pana o rezolv cu vopsitoria si pana ii incalt noile cauciucuri pe jantele fata,care asteapta si ele sa fie revopsite..

Dupa aceea,vad cum va fi vremea,ca daca ploua o tin la garaj sa se usuce bine,ca vin si cu dungile si nu vreau iar surprize neplacute..

Lucica,da,voi veni in Brasov pe 10 oct. si plecarea va fi pe 12.Deci avem timp sa ne vedem
Baga tare cu "Lenuta"
Nastase Bogdan is offline  
Old 25-09-08, 13:53   #1635
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Ideea e ca de o saptamana nu am mai iesit deloc cu ea..sta cuminte la garaj pana o rezolv cu vopsitoria si pana ii incalt noile cauciucuri pe jantele fata,care asteapta si ele sa fie revopsite..

Dupa aceea,vad cum va fi vremea,ca daca ploua o tin la garaj sa se usuce bine,ca vin si cu dungile si nu vreau iar surprize neplacute..

Lucica,da,voi veni in Brasov pe 10 oct. si plecarea va fi pe 12.Deci avem timp sa ne vedem
Baga tare cu "Lenuta"
bag bag numai ca saraca nu o sa fie in forma maxima ma refer si la aspect,deoarece cred ca pana atunci ma voi apuca de body kit,acum vedem te astept !!!!
LUCI BV 89 WRC is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -