Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 la a doua tinerete - BR 98 NIG (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/38440-dacia-1300-doua-tinerete-br-98-nig.html)

Nastase Bogdan 14-04-07 19:48

Dacia 1300 la a doua tinerete - BR 98 NIG
 
7 Attachment(s)
Salutare baieti!
Sunt mai nou pe forum,dar am citit destul de multe topicuri,unele f interesante,cu masini dragute,si m-am hotarat sa postez si eu masina mea,o Dacia 1300 din 1980 de care sunt pasionat,si in acest fel sa pot schimba mai multe pareri cu voi.
Pot sa spun ca aceasta masina m-a cucerit inca de cand am condus-o pentru prima data,nu stiu,avea ceva apare,fata de alte Dacii cu care mai mersesem a mea chiar mergea bine,era mult mai legata.Tinand cont si de faptul ca in 80' ai mei au cumparat-o de noua si de atunci a ramas in familie pana acum,pot spune ca are si valoare sentimentala.
In sfarsit,incetul cu incetul am inceput sa am grija de ea,sa-i mai fac cate una alta si acum,cu toate ca mai am multe planuri pt ea sunt mandru de ce fel arata si merge.
Astept pareri si de la voi,fie bune sau rele...
Incerc sa pun si niste poze.

apline5 14-04-07 19:58

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
masina la caroserie arata fff bine ...spileru ala rosu din fata nu e cam la locu lui acolo .Am o intrebare de unde ai facut rost de masca aia k vreau si eu una :D

Nastase Bogdan 14-04-07 20:03

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
masca am luat-o din BV acum vreo 3 ani,dar am mai citit pe forum ca au gasit baietii in targul vitan din Buc.
cand ai drum p-acolo merita sa incerci
eu am dat 500 mii atunci acum cica a gasit cineva acolo cu 700

Nastase Bogdan 14-04-07 20:08

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
de spoiler si eleron stiu,au fost montate mai de mult timp...
oricum acel spoiler este creatie proprie,l-am facut dintr-o bara fata de fabia,si asa am gasi-o rosie,dar vreau sa-l vopsesc argintiu sau negru,iar eleronul il voi da jos,cum spunea...am planuri pe viitor

apline5 14-04-07 20:51

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
ahamm...ios in CT si drumu e cam lung :( poate gasesc, am gasit una da mi-a spart-o un prieten din greaseala ...oricum ms pt informatie

BULLDOG 14-04-07 21:34

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
1 Attachment(s)
Da-i jos toate abtibildurile alea k arata foarte tiganesc, si paravanturile, si eleronu ala mai rau ii face la masina.Pune in locu spoilerului rosu o lama gen g1/2 si vei vedea k va arata de 10 ori mai bine.... in rest masina arata frumos si intretinuta. Bafta cu batranica:D

UniculSGM 14-04-07 21:37

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
jos eleronul!

giubau_v8 14-04-07 21:38

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
frumoasa masina...daca i-ai da toate abtibildurile ale jos de pe ea...si eleronu ar arata mult mai bine...pare intretinuta...bafta la modificat si tine-o simpla

Luigyy 14-04-07 23:50

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
arata bine, dar eleronul ala shy dungile parerea mea o strica

Donnyro 14-04-07 23:57

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
Scapa de eleron.E aiurea rau.In rest masina arata beton si merita sa investesti in ea.Bafta!

graty 17 15-04-07 08:58

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
Jos eleronu,abtibildurile si spoileru ala sau ce ii! sa fie cat mai simpla!!!

83_URZ 15-04-07 10:50

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
hai salut bogdan :D

ai inceput bine, da-i bataie inainte :lol:

pune-le la baieti si un filmulet cu evacuare ;) ca merita. Masina este frumoasa si meriti tot respectul pt ca ai grija de ea... :D
numai bine!!!

Vikt00r 15-04-07 11:21

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
abtibildurile si eleronu' o strica! se vede ca e o masina intretzinuta. ce planuri ai pt. ea?

83_URZ 15-04-07 12:14

Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG
 
2 Attachment(s)
ceva idei ... :D

- plasa neagra in grila
- spray transparent cu nuanta de rosu (stopuri), se gaseste la magazine cu profil tuning - "VIPER"

observatie: incearca sa dai jos acel suport de acolo. :D

parerea mea....:lol:
BAFTA

Nastase Bogdan 15-04-07 12:25

1 Attachment(s)
merci baieti de aprecieri si pareri,asa bune sau rele,este important sa stiu ce credeti si voi si dintre sfaturi voi alege pe cele care se potrivesc cu planurile mele.
care abtibilduri? am doar unul singur si acela este pe parbriz-dungile sunt vopsite cu argintiu SKODA...
intradevar eleronul ma gandeam si eu sa-l dau jos,dar o voi face cand voi inlocui si pragurile ca sunt cam mancate in partea de jos..

salut Marius!
la ce suport te referi?

uite o intrebare buna de la VIKTOOR...
pe viitor vreau sa-i aduc modificari mai multe la suspensii si la cutie
despre aspectul ext vreau sa revin la imaginea pe care o avea acum vreun an,adica fara bare protectie fata-spate,proiectoare mari rotunde,toba cu evacuarile orientate in sus,si in plus sa o mai cobor+latita cu ajutorul jantelor...cu care incerc sa pun poze

acum cred ca intra poza cu jantele:-P


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2024 4Tuning