Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-10-08, 23:03   #1726
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

mie unul nu-mi place ca o dacia sa fie mai lasata de spate mai mult decat fata,dar sa vedem ce o sa iasa.eu unul nu as mai face pe parte de aspect nimic la masinuta asta.e prea frumoasa!
e alegerea ta ......
bolidu' is offline  
Old 17-10-08, 10:38   #1727
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Bogdane e frumoasa ideia pe care ai abordat-o si totodata eficienta,dar tre' sa ai mare grija cand te vei apuca sa modifici.Orice manevra gresita va schimba mult masina si toate caracteristicile ei se vor da peste cap.Eu iti doresc bafta si spor la munca,merita NIG-ul tot ce e mai bun.
__________________
BTL-gordini is offline  
Old 18-10-08, 16:46   #1728
alex55
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 570
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

io cand ziceam ca e cocosata mi-au sarit toti in cap , vad ca usor se schimba parerea....mai bine mai tarziu decat niciodata
alex55 is offline  
Old 18-10-08, 18:09   #1729
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Mie nu-mi place sa fie mai lasata de spate ca arata de parca cari ceva cu ea sau sunt praf amortizoarele si arata ca o masina muncita
Relu_GTT is offline  
Old 19-10-08, 02:09   #1730
TAZMANIAN DEVIL

Stage 2
 
TAZMANIAN DEVIL's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 28
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

dai jos eleronu shi celelalte chestii....fa.o cat mai simpla
TAZMANIAN DEVIL is offline  
Old 19-10-08, 09:56   #1731
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by TAZMANIAN DEVIL View Post
dai jos eleronu shi celelalte chestii....fa.o cat mai simpla
Doamne fereste..cum sa dau jos frumusete de eleron..ii mai pun vreo doua
Baiat,un topic se citeste cap-coada sau se cauta poze cu evolutia masinii la sfarsitul sau..asa ca spor la "rasfoit"..

Cat despre Cristache,cred ca e cel care avea un topic cu o Dacie alba si se lauda ca a parcurs 100+ de km in 35 min..sau ceva de genul asta..asa ca..eu nu bag in seama vorbele lui
Eu unul,cu toate ca am si un Opel Corsa B,prefer sa parcurg anumite drumuri in exteriorul orasului cu Dacia,pt ca e PURE-DRIVING..dar asta tine de pasiune,unii nu pot intelege fenomenul..

Cat despre coborarea spatelui masinii si modificarea aripilor,pasajelor v-am rugat sa aveti incredere si rabdare..am luat aceasta decizie dupa ce am analizat multe poze cu Gordine si am ajuns la concluzia ca inginerii si designerii francezi au luat cele mai inspirate decizii si asa ii sta cel mai bine

Intre timp,am curatat si aranjat chederele tip original,mai astept sa-mi soseasca o inima de cheder fata si apoi trec la treaba,ca sa rezolv si aceasta problema de aspect a masinii
Nastase Bogdan is offline  
Old 19-10-08, 11:44   #1732
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by TAZMANIAN DEVIL View Post
dai jos eleronu shi celelalte chestii....fa.o cat mai simpla
Buna dimineata...
Sirius is offline  
Old 19-10-08, 21:35   #1733
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Doamne fereste..cum sa dau jos frumusete de eleron..ii mai pun vreo doua
Baiat,un topic se citeste cap-coada sau se cauta poze cu evolutia masinii la sfarsitul sau..asa ca spor la "rasfoit"..

Cat despre Cristache,cred ca e cel care avea un topic cu o Dacie alba si se lauda ca a parcurs 100+ de km in 35 min..sau ceva de genul asta..asa ca..eu nu bag in seama vorbele lui
Eu unul,cu toate ca am si un Opel Corsa B,prefer sa parcurg anumite drumuri in exteriorul orasului cu Dacia,pt ca e PURE-DRIVING..dar asta tine de pasiune,unii nu pot intelege fenomenul..

Cat despre coborarea spatelui masinii si modificarea aripilor,pasajelor v-am rugat sa aveti incredere si rabdare..am luat aceasta decizie dupa ce am analizat multe poze cu Gordine si am ajuns la concluzia ca inginerii si designerii francezi au luat cele mai inspirate decizii si asa ii sta cel mai bine

Intre timp,am curatat si aranjat chederele tip original,mai astept sa-mi soseasca o inima de cheder fata si apoi trec la treaba,ca sa rezolv si aceasta problema de aspect a masinii
ma abtin
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 20-10-08, 19:41   #1734
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by LUCI BV 89 WRC View Post
ma abtin
Adica....ca tu ai cam inceput sa vorbesti in dodii..
Nastase Bogdan is offline  
Old 21-10-08, 15:55   #1735
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Adica....ca tu ai cam inceput sa vorbesti in dodii..
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 21-10-08, 20:02   #1736
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

In seara asta mi-a sosit si mie mult dorita inima pentru chederul de parbriz..si cand ma gandesc cu cata usurinta am abandonat-o pe cea originala care a fost pe masina..deh,omul din greseli invata

Chederul de fata l-am curatat si aranjat,urmeaza si cel de spate si sa vopsesc ambele inimi si poate in week-end reusesc sa le pun pe masina

Poate apuc maine,pe lumina, sa le fac o poza la toate(2 chedere si 2 inimi)..pana atunci, inimioara proaspat sosita
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03397.JPG
Views:	236
Size:	1.40 MB
ID:	677245   Click image for larger version

Name:	DSC03398.JPG
Views:	261
Size:	1.49 MB
ID:	677246   Click image for larger version

Name:	DSC03399.JPG
Views:	198
Size:	1.37 MB
ID:	677247  

Nastase Bogdan is offline  
Old 21-10-08, 23:18   #1737
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

nea bogdane, nu te-am vazut la tuning festival... ce-ai facut?
mihai.ghetto is offline  
Old 22-10-08, 07:18   #1738
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by agent smith View Post
nea bogdane, nu te-am vazut la tuning festival... ce-ai facut?
Cu o saptamana inainte am fost la Brasov,iar sambata asta cu Tuningul chiar nu mai puteam sa lipsesc de la servici..plus ca nici cu finantele nu stateam bine..oras scump Basovul
Mi-ar fi placut f mult sa vin,poate sa si bag masina la expo(daca se considera ca merita), insa plecarea la Brasov era de mult stabilita,asa ca nu am putut sa le impac pe amandoua..

Asta e..,o las pe data viitoare
Nastase Bogdan is offline  
Old 22-10-08, 13:59   #1739
Adams

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 22
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Super marfa, ce mai frate..bestiala masinutza. De vre`o 2 saptamani ma tot bate un gand sa`mi cumpar o "babutza" 1300 si sa ma apuc si eu sa o reconditionez, si am tot rasfoit eu forumul, iar cand am ajuns la masina ta....cand am vazut la inceput faza cu eleronul, sincer iti spun ca nu mi`a placut...dar am vazut ca ai ascultat de sfaturile baietilor si a iesit mai mult decat frumos. Bravo. Sa vad cum fac si eu ca astept niste bani de la banca si ma apuc si eu de un proiect din asta sa vedem daca reusesc macar sa te ajung, nu sa te intrec
As vrea un id de`al tau daca se poate. mersi
Adams is offline  
Old 23-10-08, 12:09   #1740
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Adams View Post
Super marfa, ce mai frate..bestiala masinutza. De vre`o 2 saptamani ma tot bate un gand sa`mi cumpar o "babutza" 1300 si sa ma apuc si eu sa o reconditionez, si am tot rasfoit eu forumul, iar cand am ajuns la masina ta....cand am vazut la inceput faza cu eleronul, sincer iti spun ca nu mi`a placut...dar am vazut ca ai ascultat de sfaturile baietilor si a iesit mai mult decat frumos. Bravo. Sa vad cum fac si eu ca astept niste bani de la banca si ma apuc si eu de un proiect din asta sa vedem daca reusesc macar sa te ajung, nu sa te intrec
As vrea un id de`al tau daca se poate. mersi
Multumesc mult pt aprecieri Adams,ma bucur ca iti place masina
Daca vrei sa iti cumperi o !300-tara,asigura-te ca are baza buna,ca daca e desalata din toate incheieturile nu mai scoti masina din ea..

Nu am timp sa stau pe mess,dar daca ai intrebari adreseaza-mi-le aici si iti voi raspunde dupa cum am si eu timp..multumesc pt intelegere
E valabil pt toata lumea..cine vrea sa stie ceva despre masina sau despre anumite detalii sa adreseze intrebarile aici,ca doar de aceea e Topic deschis
Nastase Bogdan is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -