15-08-06, 23:14
|
#496
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
|
Re: Masini tari de pe la noi
Quote:
|
Originally Posted by bogdan_wrc
mai e un RS II albastru. sta mereu la palatul telefoanelor. si GTI ab il vad mereu la dealerul skoda de la nord.
ps: am vauzt ca ai gasit reteta fericirii cu chip tuning. se pot castiga si 30 si 50 de cai . daca vrei, iti pot da mai multe detalii, dar hai pe discutii despre masini. iti si recomand pe cineva super.
|
E posibil sa o fi luat din Bucuresti, dar fara suparare: er nr de PH??? Oricum ar fi e marfa masina!!!
|
|
|
16-08-06, 07:25
|
#497
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Masini tari de pe la noi
pai nu toate masinile care au nr de PH sunt luate din PH. adica stiu masina in leasing luata de la Cardinal Motors si are B 1xxxx.  aia parca tot asa are nr de leasing..de Buc. deci poate e luata din Buc... dar am subliniat ca RS livrat vineri nu e prima din Ph. poate fi prima adusa de ei.
__________________
Objects in the mirror tend to disappear
It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
|
|
|
16-08-06, 08:49
|
#498
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
|
Re: Masini tari de pe la noi
Quote:
|
Originally Posted by bogdan_wrc
pai nu toate masinile care au nr de PH sunt luate din PH. adica stiu masina in leasing luata de la Cardinal Motors si are B 1xxxx.  aia parca tot asa are nr de leasing..de Buc. deci poate e luata din Buc... dar am subliniat ca RS livrat vineri nu e prima din Ph. poate fi prima adusa de ei.
|
Da Bogdane! Ai dreptate! E prima masina livrata de aia de la MOBEL!!!
|
|
|
16-08-06, 11:56
|
#499
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
te-ai hotarat la chip pt maisna ta? unde il vei face?
|
|
|
24-08-06, 13:20
|
#500
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
25-08-06, 10:15
|
#501
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
No Me Interesa!
Deocamdata sunt multzumit de ceea ce am ( pe viitor urmeaza mici modificari, ieftine, care imi vor mai da o sacosha de cuplu..., asa ca, ma mai joc cu asta, kit ca m-a costat mai mult decat spun unii ca merita)..., in plus, masina trage foarte bine la ora asta, si stii si tu foarte bine asta Bogdane...
__________________
If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: [email protected]
|
|
|
31-08-06, 02:26
|
#502
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Mai manca-v-ash sufletele voastre, asta seara pe la orele 20:30 ma aflam in Bariera Bucuresti cu tovarasul meu Mihai (Way-ul) si reparam cate ceva la masina. Pe langa noi se mai aflau cativa baietzani din zona care ne-au atras atentia ca dinspre Bucuresti vine o masina Supertare frateee!!!
Noi am auzit-o ca venea, ne-am indreptat privirile catre strada, si cine credeti ca-mi aparu in licarirea uochiului?
Nissan-ul 300 ZX al lui KID-ul. (cel portocaliu care a fost pe 31 martie la Ploiesti si pe 1-2 aprilie la 4Tuning Day in Bucuresti).
Acuma, va intreb si eu, sunt singurul dintre noi care l-a vazut in aceasta seara?
|
|
|
31-08-06, 07:53
|
#503
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
da..esti singurul. eu am mancat ditamai pizza la jinks la ora aia... :P
cred ca stiu si eu masina.
sa va mai zic ceva? stiti ca exista in Pl un asemena Nissan stock , varianta 300 ZX twin turbo? am mers cu el... dar nu am condus eu... vis masina...i tell you..visss
|
|
|
31-08-06, 08:16
|
#504
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of: [Opel] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Discutii despre masini
SI eu l-am vazut !
|
|
|
01-09-06, 01:43
|
#505
|
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 313
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
02-09-06, 09:18
|
#506
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of: [Virtual Tuning] [DAEWOO] [Design Team]
|
Re: Discutii despre masini
dak e vb de 350 z portocaliu l am mai vazut si eu de mai multe ori....pe la km 6
|
|
|
02-09-06, 23:52
|
#507
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Nop, e vorba de NIssan 300 ZX Turbo fab. '93-'94...
|
|
|
03-09-06, 00:56
|
#508
|
|
Mitsubishi Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of: [Mitsubishi]
|
Re: Discutii despre masini
se ducea la tuning show ala de la Cora
|
|
|
03-09-06, 01:36
|
#509
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Pai eu l-am vazut cand se intorcea din Bucuresti ca trecea prin Bariera Bucuresti si deci venea...
Apropos, cine mai merge azi la Cora in Pantelimon Bucuresti ???
|
|
|
03-09-06, 02:00
|
#510
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [VW] [RENAULT] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
eu cu tine nu mai merg catzi consuma mult masina
|
|
|
|
|