03-09-06, 02:15
|
#511
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
15 RON la benzina Gogule ca nu ne grabeste nimeni, dar am masina full deja... ca s-au ocupat locurile ca la MULTIPLEX
|
|
|
10-09-06, 15:55
|
#512
|
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 313
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
11-09-06, 15:05
|
#513
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
|
Re: Discutii despre masini
mai conteaza pretu...conteaza k e show pe drum si se ajunge la destinatie repede si in sigurantza
|
|
|
11-09-06, 16:19
|
#514
|
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 313
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
17-09-06, 15:18
|
#515
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [VW] [RENAULT] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
18-09-06, 00:28
|
#516
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of: [Virtual Tuning] [DAEWOO] [Design Team]
|
Re: Discutii despre masini
mama .... rapid rau vw ala....aproape 30 sec si atinge 300
|
|
|
29-11-06, 19:55
|
#517
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Discutii despre masini
haideti mah fratilor,nu mai posteaza nimeni aici?uite...deskid io subiectu:
:deskid un subiect fierbinte::::MOTORINA SAU BENZINA:exprimati-va parerile despre acestea.adeptul cui sunteti? performantei si consumului mare,sau performanti un pic mai mici da mai ramane bani si de-o shaworma  si un suc
Last edited by platon911; 29-11-06 at 19:58.
|
|
|
30-11-06, 07:50
|
#518
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
BENZINA frate. Motor cat mai mare si mai puternic.
Mai bine ies odata de doua ori pe saptamana si stiu ca rup tot cu el (mai ales campul  )
Asa ca... performantza si consum mare.
Nu sunt de ideea: "Decat mult si fara rost, mai bine putzin si prost".
Adica, atunci cand vreau sa fuga..., pai sa fuga nene...
__________________
If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: [email protected]
|
|
|
30-11-06, 09:30
|
#519
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
donule, dar la diesel ai turbo..si deci mai usor de modificat.... doar stii anumite TDI care cam rup destul, Leon, Golf..etc.
eu as vrea un turbo benzina. dar cuplu de diesel e greu de comparat.
decat motor mare, mai bine mai mic, da cu turbo.  tine mai putin, dar e mai distarctiv...
__________________
Objects in the mirror tend to disappear
It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
|
|
|
30-11-06, 11:51
|
#520
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
da, orice-ar fi numa benzina sa fie. un v8 nesimtit mi-ar placea sa tune la orice atingere a pedalei.
acu serios, un motor rezonabil (2-3 litri) pe benzin cu turbo e idealul in viata, pe langa femeia cu mustata binenteles.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
|
|
|
30-11-06, 12:30
|
#521
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Discutii despre masini
stiatu ca motorul diesel are randamnet 60%, iar cel otto pana la max 25%? si intradevar cuplul este f bun l diesel,puterea d tractinue!!! eu am vazut o Bora modificata TDI cu o evacuare de ziceai k e d raliu.
|
|
|
30-11-06, 12:48
|
#522
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
nu stiu daca-i chiar asa diferenta insa motorul diesel e intr-adevar ceva mai eficient, e si mai nou ca-conceptie ca sa zic asa. din cate stiu eu la diesel creste eficienta cu cat motorul e mai mare deci se poate vorbi intr-adevar de eficienta de la 7-8 litri in sus.
oricum ar fi mie dieselul nu-m place ca miroase urat si suna la fel de urat si daca tot vorbim de motoare, astept cu nerabdare masinile electrice cu performante decente.
ps: tdi e diesel cu turbo, da?
Last edited by tre; 30-11-06 at 12:53.
|
|
|
30-11-06, 13:15
|
#523
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
tdi, nu numai ca e diesel cu turbo, dar e si trademark de la VAG :P
tre, iti arat tdi care nici nu il auzi cum merge. si cuplu nesimtit...
la diesel evacuarea nu are mare efect nici la cai (chiar 0 aici), si nici la sound mare lucru. TRUST ME !
|
|
|
30-11-06, 13:46
|
#524
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Atunci vreu ceva la 3000 cc pe benzina cu compresor....
|
|
|
30-11-06, 14:22
|
#525
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [VW] [RENAULT] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
itzi recomand un w12 de 6.0 litri de pe audi a8 sau wv phantom
|
|
|
|
|