Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 22:46   #2626
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Nu m-am luat de nimeni, doar i-am raspuns lui Rover ca era bine daca proportia era 50% cu 50%
Crede-ma am fost plecat prin tara, hai sa iti dau un ex in Lupeni, un angajat la Penny lucreaza 12h/24 pe un salariu minim pe economie.
Ok poate ma insel eu ca e jale in tara, chiar m-as bucura sa nu fie.
Ai dreptate cu salariile. Sunt multi pe asemenea salarii, deci optimism...cred ca sub zero...asa ca pesimism...pentru mai bine.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 22:56   #2627
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Suntem 3 persoane care discutam de vreo juma' de ora, la nivel national, sunt mult mai multi care citesc, cati vor fi in stare de ceva?
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:09   #2628
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Romanul e roman si istoria adevarata ne demonstreaza ce fel de oameni salasluiesc pe plaiurile mioritice...nu mai vreau sa comentez stilul nostru balcanic caci as starnii controverse din nou si au foist destui pe cest topic care nu au vrut decat sa ne starneasca zazanie.
Bun am fost sa zicem maxim 2000 poate tot atatia suntem si cei care ducem boicotul in forma actuala...tocmai ce am vazut ca luk oil a prelungit oferta de weekend cu reducerea de 5 bani si astfel devin cei mai ieftini de pe piata eu zic ca un asemenea comportament de concurenta pe piata trebuie incurajat,cum in austria exista diferente la benzina de la 1.15 euro per litru la benzinariile jet si altele cu tarife mai mari asa ar trebuii sa fie si la noi.
sunt de acord cu cei care blameaza guvernul...am si eu motivele ,mele insa in acest caz adica cel cu benzina nu este cazul.
Au fost si lucruri bune facute de acest guvern insa datorita mass media acestea au fost discreditate ori trecute cu vederea....va dau ultimul exemplu cand acum cateva zile Fmi-ul a incercat sa liberalizeze piata gazelor...guvernul a refuzat stiti si voi cum s-a intamplat cu petrom-ul si privatizarea...am fi ramas ca petrom sa vanda si gazul la ce pret vrea...desi acesta este luat gratis din campurile de petrol si pentru care plateste numai extractia petrolului.
Problema nu sta intr-un partid sau altul....la noi toata clasa politica nu are credibilitate si oricine ar venii in functii ar fi totul la indigo,singura diferenta ar fi culoarea politica...am ajuns astfel pentru ca noua nu ne pasa de ei,le permitem orice si induram orice...ei nu vor mai fi in slujba cetateanului cel ce i-a votat ci devin interesati doar inavutire si influenta...si numai noi suntem de vina.
Impreuna doar 2000 de oameni am reusit sa reducem din buzunarele statului 60.000 euro pe zi din taxa de 1 cent care mai mult ca sigur daca noi am fi stat in casa ar fi ramas in continuare de platit...eu personal din consumul pe 2011 am reusit datorita acestei reduceri o economie de 25 de euro mult sau putin voi sa spuneti...insa daca nu ieseam rezultatul era 0...astfel am descoperit si o noua benzinarie cu care masina imi economiseste 0.5 litri /100 km + inca o economie de 5 bani daca alimentez in weekend...o fi rau o fi bine?
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:21   #2629
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu nu cred ca ati fost nici 200 in toata tara. Serios, nu incerc sa fac flame sau ceva, e purul adevar. Iar la cate milioane de soferi sunt in Romania, cifra asta nu reprezinta absolut nimic. De acord cu ce zici tu, balcanism n shit. Tot balcanism este si protestul asta indreptat gresit, impotriva cui nu trebuie. Ca si votatul cu securisti anticomunisti(de 2 ori) si tot ce se intampla ampulea in tara asta, totul tine de cretinismul acestui popor. Poti sa ii zici balcanism, eu ii zic cum mi se pare corect, prostie cretinism incultura servilism, tara lui Mitica si a caprei vecinului.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:27   #2630
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Eu nu cred ca ati fost nici 200 in toata tara. Serios, nu incerc sa fac flame sau ceva, e purul adevar. Iar la cate milioane de soferi sunt in Romania, cifra asta nu reprezinta absolut nimic. De acord cu ce zici tu, balcanism n shit. Tot balcanism este si protestul asta indreptat gresit, impotriva cui nu trebuie. Ca si votatul cu securisti anticomunisti(de 2 ori) si tot ce se intampla ampulea in tara asta, totul tine de cretinismul acestui popor. Poti sa ii zici balcanism, eu ii zic cum mi se pare corect, prostie cretinism incultura servilism, tara lui Mitica si a caprei vecinului.
Deci daca zici ca nu am fost nici macar 200 la nivel de tara...da-mi adresa si ti-o postez in coordonate GPS aici pe forum. Mi se rupe de ce cred toti, dar adevarul e ca ai votat PDL cu Băse!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:34   #2631
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Adevarul e aici.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:37   #2632
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

M-am saturat de oameni care cred ca o ducem bine si ne indreptam intr-o directie buna.

Ne indreptam spre criza alimentara...

Mai direct...

Puterea de cumparare va scadea!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:58   #2633
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Noapte buna! Tuturor!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 06:58   #2634
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Eu nu cred ca ati fost nici 200 in toata tara. Serios, nu incerc sa fac flame sau ceva, e purul adevar. Iar la cate milioane de soferi sunt in Romania, cifra asta nu reprezinta absolut nimic. De acord cu ce zici tu, balcanism n shit. Tot balcanism este si protestul asta indreptat gresit, impotriva cui nu trebuie. Ca si votatul cu securisti anticomunisti(de 2 ori) si tot ce se intampla ampulea in tara asta, totul tine de cretinismul acestui popor. Poti sa ii zici balcanism, eu ii zic cum mi se pare corect, prostie cretinism incultura servilism, tara lui Mitica si a caprei vecinului.
Normal sa nu crezi ca am fost nici 200 in toata tara avand in vedere unde lucrezi .... de curiozitate esti bine platit? pt ca am obs cei care lucreaza in "slujba statului" au Astra GTC sau Scirocco.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 07:03   #2635
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
M-am saturat de oameni care cred ca o ducem bine si ne indreptam intr-o directie buna.

Ne indreptam spre criza alimentara...

Mai direct...

Puterea de cumparare va scadea!
Ai dreptate.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 10:13   #2636
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

PENTRU BUCURESTI . Colegii mai facem vreo intalnire? caci eu plec de acasa si sa stiu daca ne vedem la piata constitutiei .
mircione is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 10:22   #2637
AR.10.NBV

Stage 2
 
AR.10.NBV's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 50
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ma prosteste nu se mai facu iara trece cateva luni iara se scumpeste , la traiau nostru foarte scump combustibilu , astea isi bat joc de noi pana la urma sescumpesc toate si noi tot un salar de cacaua avemm daca aveam salar ca si in germania sau in alte tari era de ajun retu la combustibil
AR.10.NBV is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 10:38   #2638
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mircione View Post
PENTRU BUCURESTI . Colegii mai facem vreo intalnire? caci eu plec de acasa si sa stiu daca ne vedem la piata constitutiei .
salut , nu se mai face nimik momentan ....eu oricum NUMAI pot sa ajung ca de 2 zile stau in casa m-a tras un curent INFECT de am bagat la antibiotice in mine cate 2 la 6 ore SUNT spart ( si mai ratez si un gratar azi la PADURE ca e ziua unui baiat (

POATE stabilim si noi astia in perioada imediat urmatoare sa mai facem ceva VEDEM !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 17:28   #2639
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

indraznesc sa intreb dak mai 'atacam' si noi vreun petrom ceva ? 'oemveu' ?
montero is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 18:23   #2640
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
indraznesc sa intreb dak mai 'atacam' si noi vreun petrom ceva ? 'oemveu' ?
indraznesti DEGEABA pentru ca nu ai cu cine !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -