Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-08, 14:23   #376
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Pai vizibilitatea foliei este urmatoarea: Dark Black pe spate (asa scria pe cutie)...si light black pe fata ...pe haion nu am reusit sa mio montez eu (mai complicat ca e curbat tare) si urmeaza sa ma duc la unu sa imi puna Llumar inchis...

Ce am uitat sa va intreb...cu MONTAGE KIT de la bizon reusesc sa il prind de haion?? (fara sa mi se desprinda pe la 50 la ora ...) sau altfel spus...in loc sa dau gaura si sa il prind cu suruburi, eleronul cu ce il prind?

Uitati poze cu eleroane mult mai exagerate care din punctul meu de vedere nu dau mai bine decat asta...is unele care imi plac dar majoritatea is prea exagerate
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	matthew2.jpg
Views:	155
Size:	17.7 KB
ID:	594169   Click image for larger version

Name:	normal_CIMG0024.JPG
Views:	148
Size:	47.4 KB
ID:	594170   Click image for larger version

Name:	normal_min Fiat seicento 013.jpg
Views:	157
Size:	54.6 KB
ID:	594171  

Click image for larger version

Name:	normal_seic0103.jpg
Views:	127
Size:	34.2 KB
ID:	594172   Click image for larger version

Name:	normal_seic0116.jpg
Views:	137
Size:	36.9 KB
ID:	594173   Click image for larger version

Name:	normal_seic0175.jpg
Views:	174
Size:	28.8 KB
ID:	594174  

Click image for larger version

Name:	normal_seic0184.jpg
Views:	129
Size:	43.2 KB
ID:	594175   Click image for larger version

Name:	seic0101.jpg
Views:	119
Size:	69.2 KB
ID:	594176   Click image for larger version

Name:	seic0114.jpg
Views:	146
Size:	18.9 KB
ID:	594177  

Click image for larger version

Name:	seic0179.jpg
Views:	131
Size:	25.5 KB
ID:	594178  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 14:45   #377
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Eleronul chiar da bine pe masina si ai muncit ceva la el, cat despre prindere nu stiu ce sa zic...nu am vazut pana acum eleroane lipite ci doar prinse cu surub cred ca este cel mai sigur mod.
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 15:20   #378
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

@Valex: cu siguranta eleronul respectiv ti-ar deranja ochiul daca ti-as pune poze cu 10% din taxi-urile din Constanta (care intamplator sau nu au acelasi model de eleron).

@chybryt: no offence, daca zici ca acest eleron da bine pe masina, da-mi si mie te rog un exemplu de eleron care NU da bine pe Seicento.

@morpheus: mai asteapta putin sa mai aduni reply-uri, vei constata ca multi imi impartasesc parerea... inca o data iti spun, sub nici o forma nu vreau sa te superi pe mine sau sa te jignesc in vreun fel, dar urmaresc topicul tau aproape de la inceput si mi-as dori sa vad pe acest topic cel mai frumos Seicento din lume (cred ca si tu la fel, si nu numai noi). Cu acest eleron, nu ai nici o sansa.... pe langa faptul ca am mai vazut un Seicento cu acelasi eleron si arata ca naiba, precum si sute alte masini (deci din start nu mai putem vorbi de unic), in plus mai apare si problema daca acest eleron are vreo legatura cu masina ta... (sau cu oricare alta). Analizeaza putin linia masinii si linia eleronului si te vei convinge singur.

Sunt convins ca nu ti-a fost deloc usor sa faci acele adaptari ca sa poti sa-l montezi, din acelasi motiv cred ca te-ai si atasat de el, insa... din pozele puse de tine, cred ca mai degraba optai pentru un eleron cum ar fi cele din pozele 3 si 9, care nu mi se par deloc exagerate si sunt cele mai potrivite pentru orice masina hatchback (ca dovada ca s-au montat din fabrica pe nenumarate modele, cum ar fi si Getz-ul meu).

Nu pune la suflet posturile impotriva, analizeaza la rece si trage concluzia care crezi tu ca e cea mai buna. Dar gandeste-te bine inainte sa dai gauri sau sa strici vopseaua cu adezivi!

Toate cele bune si multa bafta!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 19-07-08 at 15:23.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 20-07-08, 09:29   #379
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

tancu' se transforma in avion ha?)
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:10   #380
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Fara eleron si semnalizarile fumurii...arata bine de tot masina...calumea asa un buburuz deasta kamikaze in 2 usi
banzay is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:34   #381
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Mah....dupa cate am trecut eu saptamana asta...cel mai putin acum de masina ma doare...
1) Volanu sa dus... (probleme financiare)
2) Toba miam luato pan la urma...si urmeaza sa o pun pe masina cand am sa am $ de platit manopera la sudor (din nou probleme financiare...)
3) Scaunele saracele...vreau sa le iau...dar niste oameni neseriosi au avut grija sa nu imi ridice coletele deci...NO MONEY!!!
4) Keep in touch...(app...eleronul a ajuns pe masina )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 15:29   #382
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Sincer eleronul de pe ala rosu mi se pare destul de ok felicitari pentru masina si bafta in continuare.
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 16:43   #383
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Cum a spus si quick_5hifter, eleroanele din pozele 3 si 9 sunt mult mai ok, asta e din pakte prea banal, l-am vazut pe multe Dacii 1310 break..
Acum, cum vrei tu...
App, era mijto dak ne intalneam prin Bucuresti...
__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 17:38   #384
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Mai...ca sa fie clar...daca aveam de unde sa iau eleronul din poza 3 sau 9 le luam pe alea...va dati seama...dar atat sa putut, atat am facut pe moment...nimic nu e batut in cuie...eleronul cum arata acum pe masina va spun eu ca nu va duce cu gandul la eleroanele alea

si da...era ok dak ne intalneam in bucuresti dar mam dus pentru un lucru si situatia mi sa infundat...sa intors la 360 de grade...cu alte cuvinte eu mam dus sapt asta sa pun la punct un apartament si proprietarul (ruda) mia spus ca nu se mai poate...si acum CAUT DE INCHIRIAT APARTAMENT 2 CAMERE IN BUCURESTI!!!...ceea ce pentru cei care stiu este foarte costisitor, obositor, stresant etc etc etc...acum is iar cateva zile pe acasa si nu stiu cand urmeaza sa plec din nou...

Oricum...pana cand am sa prezint masina publicului (asa cum imi doresc, cum o am eu in cap) si o sedinta foto fainuta o sa mai treaca putin...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 20:50   #385
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Thumbs up Re: My Seicento - NT O5 YRJ

si mie tot eleronul rosu imi face mai mult cu ochiu, ce culoare vrei sa aibe eleronul pe care ti-l pui pe masina.....multumesc pt sustinere si am ceva pt tine sa vad daca iti place, iti trimit pe mess ca poate lumea nu vrea sa vada

Last edited by gigolomircea89; 26-07-08 at 20:53.
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 23:48   #386
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Eleronul momentan este alb...vopsit la culoarea masinii...in viitor cand o sa colantez capota si plafonul poate ii fac cumva o prelungire ceva ? nu stiu...oricum...(sau poate negru) cine stie ce imi mai trece mie prin cap...dar acum am alte belele...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 21:41   #387
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Nu man, nu pot sa cred... eleronul e un mare kitsch, poti sa te superi ca-ti spun... este un rahat de 2 bani pe care il vezi pe toate strazile, este singurul eleron din lume care chiar nu merge pe nici o masina.
Inca o data iti spun, poti sa te superi dar ai stricat tot daca lasi acest eleron pe masina! Vinde-l unui loganar taxist pana nu e prea tarziu!
Bafta in continuare, sper sa nu iei decizii aiurea de gen "dar mie-mi place foarte mult" etc., desi pana la urma important este sa-ti placa tie!
Apropo, sunt simpatice scaunele, iar calea de acces pentru bancheta spate mi se pare foarte potrivita prin portbagaj

subscriu la partea cu eleronul.
dupa parerea mea arata mult mai tare fara eleron... nu e de acolo.

vezi ce faci in rest ca erai pe drumul cel mai bun. mai tre sa dai si de hopuri insa vorba aia... e tabla.. se poate face orice. daca gresesti, remediezi!

numa bine.
monk is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 00:22   #388
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Correct DIn cauza problemelor financiare am renuntat la scaune...(si imi bag ghiara in gat)...in schimb ca sa ma revansej fata de sorin ca ma asteptat cu ele 2 saptamani si eu tot nu am miscat nimic, lam gasit pe tovarasul matza care o sa i le ia...(ata ete)...si cum spui si tu monk...e tabla se poare remodela...se poate remedia...nimic nu e batut in cuie . Pana cand am sa gasesc un eleron mai bun....si o sa am bani ala ramane pe masina
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 11:52   #389
tm97cef

Stage 1
 
tm97cef's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 22
Member of:
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

super faina mashinutza...idei bune de tuning,eleron beton(eu zic k arata bine)si bafta!
tm97cef is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 23:54   #390
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

am luat scaunele...mamaaaa... ce marfa sunt... ieri le-am luat... astazi am mesterit la ele... sunt montate pe masina... o sa-ti pun un link aici cu niste pozne... sa vezi cum sunt a meritat efortul
__________________
unde se poarta stickerul
Bord cu leduri

GRABA stirca TREABA !!!
MaTzA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -