Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-05-11, 23:37   #361
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

eeeee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	donule.jpg
Views:	660
Size:	71.4 KB
ID:	2023571  
turb0 is offline  
Old 29-05-11, 23:47   #362
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by turb0 View Post
eeeee
Da ce ai facut vere ai marcat cu ,,X,, ? ce frane folosesti? sau ai tamburi
optimus is offline  
Old 30-05-11, 07:41   #363
[IlluSioN]

Stage 5
 
[IlluSioN]'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 371
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

cel mai tare comentator
[IlluSioN] is offline  
Old 30-05-11, 12:41   #364
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by [IlluSioN] View Post
cel mai tare comentator
atat?......timpi,ceva?......zi-ne ceva!..cum a fost?..tot dormi?..iar a fost "greu" drumul?? )
ar75gti is offline  
Old 30-05-11, 18:01   #365
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

RELAAAAAAX!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1100512.JPG
Views:	533
Size:	3.19 MB
ID:	2024420  
Radu. is offline  
Old 30-05-11, 19:38   #366
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Noroc baieti!

Va multumesc tuturor pentru pozele puse, astept si ceva filmari, eventual prima cursa cand am plecat de-a latu pe toata pista.
A fost un eveniment reusit de D R A G R A C I N G EVENTS!
Prima cursa cu pista tratata cu VHT!
S-a inregistrat timpul de 9.3 sec cu Nissan-ul Pulsar al EXELIXIS-ilor si vremea a tinut cu noi si ne-a bronzat ca tractoristii!

Ce sa va spun despre masina mea, am avut ceva probleme cu aderenta avand rotzile de strada, patinam mult treapta 1 si n-am reusit sa scot mare lucru.
In primul rand am probleme cu evacuarea.
Cu wastegate TIAL si arc de 1 bar mie imi face maxim presiune 0.8 (trebuie umblat la evacuare urgent), trebuie bani de semi-slickuri.
Trebuie rezolvata problema cu opritul motorului la relanti.
Franele sunt de 2.5 normale. D-aia avea lumea impresia ca o sa ma opresc pe camp. Nu-i problema atata timp cat ma dau pe aeroport. Pe strada la ilegale mai cu grija sa nu fac buf.
Cel mai bine am scos 14.3 sec, 60 feet 2.4 sec si 164 km/h.
Trebuie sa mai decartez niste bani si o sa fie bine.
O sa revin cu detalii de la eveniment ori mai tarziu ori maine ca trebuie sa plec la un gratar acum.
Va pupa fratele vostru si sper ca fac treaba buna pentru voi la microfon acolo.
Ve doresc timpi scurti tuturor!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 30-05-11, 23:52   #367
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

am ajuns si io la Cj intr`un final, ma bucur sa vad ca si voi ati ajuns bine. Va multumesc inca odata ca ne`ati ajutat la tot, ca ati stat pe langa noi...impreuna am organizat una dintre cele mai tari curse din istoria drag-racingului romanesc! ne`am distrat, am ras, am injurat, am ras iar, am injurat iar ...si tot asa! Se vede ca cine se aseamana se aduna, indiferent de zone, regiuni.

Tin sa precizez ca masina aici de fatza a fost primul Urs pe care il conduc, intamplarea a facut sa fie si turbo! DONU e mai modest asa de felul lui cu privire la ragalica asta, da` mie mi`a smuls involuntar o gramada de rasete si de zambete. M`am simtit extraordinar de bine conducand`o ! Mersi bro pt increderea acordata ! MAI VREAU! ))

https://www.youtube.com/watch?v=QsEMe2fYxVg
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline  
Old 31-05-11, 00:45   #368
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

felicitari pt. timpul scos...e ok..speram sa scoti sub 14.......cu semi sau cu slick-uri sigur scazi sub 14...ai masina cu potential...bafta pe mai departe!..sa ne vedem cu bine la arad!..ciao
ar75gti is offline  
Old 31-05-11, 01:00   #369
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Horicule, suntem cu totii care am facut treaba acolo DRAGRACING TEAM, asa ca nu e nevoie sa ne multumesti man. Am facut treaba cu totii fiindca ne place sa facem asta!
Ursul nu e cum ma asteptam dar macar stiu unde sunt problemele.
La Tg Secuiesc n-am avut ce testa, la Braila n-a avut rost ca stiam deja cum se comporta pe ud asa ca acum abia am avut sansa sa o vad pe uscat.
E clar ca e nevoie de modificarile de care ziceam.

Merci Ovi!
Cu sigurantza cu slickuri va fi alta mancare de peste. Se aude pe filmarea lui Hori cum scartzaie destul de mult masina cu gumele astea si pe final de treapta 2.
Si eu speram la 13 si ceva dar... asta e. Trebuia sa vad pana la urma, nu?
Abia astept Arad-ul! Ne vedem pe pista la antrenamente!

Sa revenim la intamplarile si povestea evenimentului de la Tulcea.
Vineri la ora 0 am terminat complet treaba cu ursul, am montat bara stabilizatoare spate si ce mai era de montat, am trecut sa beau o bere la clubul la care ne strangem noi de fel, am facut un mare burnout in fata clubului, o plecare de-a latu si apoi m-am dus la benzinarie sa pun zeama sa am pentru cursele care urmau duminica.
Plec spre benzinarie, vad garda, eu fara bara fatza si doar un far functional.
Garda cu spatele la mine pe partea cealalta a drumului. Opresc, pun zeama, stau 5 minute prin benzinarie si plec. ACum ce zic... N-are rost sa intorc si sa o iau spre ei ca 100 la 100 o sa ma opreasca. Ma duc pe Centura spre casa.
Ies pe centura Ploiesti-ului si observ ca s-a dus draq si xenon-ul dupa partea dreapta asa ca merg pe lumina angel eyes-urilor pana acasa. Fortza... Incetisor asa am ajuns fara probleme dar cu okii cat cepele sa nu ies dupa banda.
Ma bag la somn, la ora 7 trezirea, imi fac un dus, imi pregatesc bagajul, ma duc sa-mi schimb rotile la bestie si apoi sa imi cumpar 1 L de ulei sa fie acolo, ma intorc acasa si apar Blondu cu Taz si cu Shantzu cu super Fiat-ul Multipla si cu platforma dupa ei sa ma urce si sa ii dam bice.
Zis si facut, intre timp apare si Nebunu cat am urcat noi ursul, echipa Dragracing Ploiesti este gata si plecam.
Am tot motzait pe drum si am mai discutat de ale noastre, despre ce vom bea, daca avem chef... si ne-am oprit intr-un satuc habar n-am pe unde si ne-am luat cate doua berici... Subtzi... Eram multprea obosit sa beau la cat muncisem si statusem cu ursul cu o noapte in urma si pur si simplu nu intra berea...
Ajungem la ora 15:00 la aeroport, ne apucam de treaba pana noaptea tarziu.
Cristi Gaju comanda apoi niste Pizza.
Eu cu Vale KIDu' mai tot timpul ne-am intrebat:
- No, mah da noi ce bem!
Si iata cum dintr-o data ne trezim cu o sticla de whisky in fata okilor obositi adusa parca de Iani de la Tulcea sau chiar nu mai stiu cine. Apare si niste Burn si fortza-fortza am devorat-o, apoi am terminat complet treaba dupa aeroport si ne-am dus la hotel.
N-am apucat sa intram in hotel ca Vale KIDu zice:
- No mah dar noi nu mai bem nimica? Hai intr-un club!
SI ne-am urcat in GL la Cristi, Nebunu la volan si noi cu cutii de bere in maini si o alta sticla de whisky iar nu stiu de unde aparuta, o stingem si p-aia pe drum, ajungem la club, dar acolo multi au zis pas ca si-au dat seama ca sunt prea obositi si au vrut la hotel. Asa ca am ramas eu, Shantzu, Vale KIDu', Moshu, Iani si Valderama.
Am mai baut si acolo o sticla de whyski, repet, iar nu stiu de cine pusa pe masa, cu red bull-uri, ne-am distrat pana pe la 5 si ... hai la hotel sa dormim...
Ajunsi la hotel, urcand pe scari il vedem in spatele nostru un pic ametit si pe fratele nostru AFA de la Pole Position cu o shaorma in brate.
Zicem... man, noi vrem sa mancam... Dar mai inainte sa ne odihnim un pic la receptie la salonul de bautura. Am stat un pic la palavre si am plecat eu cu Shantzu si cu Afa la 5 si ceva dimineata cand se crapa de ziua sa cautam shaorma ca restul se bagasera la somn. N-am mai gasit nimic, ne-am oprit sa bem o cafea, apoi ne-am intors la hotel unde daca imi amintesc eu bine cred ca am mai baut cate-o bere pe trepte, am intrat apoi inauntru unde Valderama ramasese pe fotoliu la receptie, nu va spun in ce stare era
Ne-am dus la culcare... Ce draq sa te mai culci ca se facuse ceasul 6:00.
AM ras cu Shantzu si am mai povestit de ale noastre, s-a facut ceasul 6:30, am coborat la receptie, am baut cate-o cafea... Maaama ce ne-a placut tanti de la bucatarie... Blonda, inalta, fusta deasupra genunchiului, ce cracisori avea, MILF asa... la vreo 38-40! Eram betzi... ni se parea de 18... Fortzaaaaaaaaaaaa!
Ma rog... Am baut cafeaua, intre timp au aparut si restul baietilor si am plecat la treaba pe aeroport.
Asa ca n-am mai dormit deloc, am facut doar treaba, am baut, ne-am distrat grav, si iar am muncit pana duminica noaptea la 23:00 cand am plecat spre Ploiesti si am dormit tot drumul, iar acasa am bagat somn pana azi la ora 17:00.
Un eveniment reusit Dragracing Team!
Si-o sa mai facem de fiecare data asta pentru ca ne place! Ne place! Ne place, place, place!

Last edited by DONU'; 31-05-11 at 01:07.
DONU' is offline  
Old 31-05-11, 01:08   #370
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Cum era Donu' ?

Forta varuleeeeeeeeeeeee` )
Radu. is offline  
Old 31-05-11, 01:09   #371
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by Radu. View Post
Cum era Donu' ?

Forta varuleeeeeeeeeeeee` )
Haide Varuleeee! Explicatieeee!

DONU' is offline  
Old 31-05-11, 01:24   #372
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Haide Varuleeee! Explicatieeee!

Nu esti zdravan la cap!

Pune mana si pune la punct mashina ca e treaba vara asta!

Felicitari pentru prestatia de la Tulcea in postura de comentator! Fortzaaaaa varuleeeee!!!!!!
bobiMOM is offline  
Old 31-05-11, 01:48   #373
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

cam multa bautura...)..pe vale kid o sa-l pedepsesc cand il intalnesc.....de aia nu mai vine el cu mine la sala..).."alcoolu este viata"...s-a reprofilat...oricum,v-ati distrat si asta e cel mai important....f.tare....bravos!
ar75gti is offline  
Old 31-05-11, 21:17   #374
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Donu Bi-Donu a iesit no.1 !!!!!! Zile minunate, ne vedem la Satu Mare ! Walde here
Bmwaldo is offline  
Old 01-06-11, 09:33   #375
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by Bmwaldo View Post
Donu Bi-Donu a iesit no.1 !!!!!! Zile minunate, ne vedem la Satu Mare ! Walde here
Fac tot posibilul sa ajung si la Satu Mare!
Multe masini grave vor fi si acolo.
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -