Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-04-11, 12:35   #301
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DarKane View Post
nu are nici o treaba cu socurile in volan.flansa de cauciuc e facuta sa se rupa cand faci un accident sa nu cumva sa iti bage coloana de directie in cap eu am facut-o la strung si e din aluminiu.
Are si rol de preluare a socurilor transmise de suprafata de rulare asupra directiei....gandeste-te de ce masinile de teren au semicaseta si implicit multe articulatii pana ca rezultatul final in urma damburilor luate sa ajunga la volan

Succes cu masina DONU'
Nastase Bogdan is offline  
Old 21-04-11, 18:10   #302
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Dupa Paste intra si ursul la tinichigerie.
Doua petice la podea. Unul la sofer unul la pasager, unul in spatele pasagerului (e cam elastica tabla acolo) si fundul oalei rezervei.
Mai avem cateva legaturi de facut la instalatia electrica si de schimbat niste relee care nu erau de-acolo si sa punem unele care lipseau.
Nu s-a mai lucrat la masina fiindca saptamana trecuta a fost vremea naspa, iar acum omul la care am masina are si el niste probleme de rezolvat si in al doilea rand vine Pastele si nu poti sa tragi de om cand toti sunt dupa miel si curatenie sau dupa alte treburi pentru sarbatori.

Paste Fericit tuturor!

Va pupa fratele vostru VERDEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 21-04-11, 20:40   #303
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Dupa Paste intra si ursul la tinichigerie.
Doua petice la podea. Unul la sofer unul la pasager, unul in spatele pasagerului (e cam elastica tabla acolo) si fundul oalei rezervei.
Mai avem cateva legaturi de facut la instalatia electrica si de schimbat niste relee care nu erau de-acolo si sa punem unele care lipseau.
Nu s-a mai lucrat la masina fiindca saptamana trecuta a fost vremea naspa, iar acum omul la care am masina are si el niste probleme de rezolvat si in al doilea rand vine Pastele si nu poti sa tragi de om cand toti sunt dupa miel si curatenie sau dupa alte treburi pentru sarbatori.

Paste Fericit tuturor!

Va pupa fratele vostru VERDEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
buosss eu nu alerg dupa miel eu trag tare sa termin ursu pana in paste asta e principala mea activitate DDDDDDDDDDDDD
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 29-04-11, 00:21   #304
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Ieri am achizitionat de la fratele Lafu' una bucata bara fixa intre amortizoare. Multumesc mult omule! N-am cuvinte! Esti maxim! Sa se incalzeasca nitel vremea si te invadez cu gratarul!

Azi am mai primit cadou un radiator de e30 2.4 diesel de care aveam mare nevoie si nu gaseam nici sa dau cu tunul si partea instalatiei electrice care duce la OBC.

Nu pot sa spun decat ca va multumesc din tot sufletul pentru tot ajutorul acordat.

Incet-incet ursul iese la lumina!

Si sa va mai povestesc una buna de la Lafu'!

Eu: - Mai Dani, ce draq o avea frate ursu' asta al meu ca dupa ce se incalzeste ca lumea mi se cam opreste motorul. Dar numai dupa ce se incalzeste. La rece sta la ralanti, n-am probleme...
LAFU' - Mai frate, nu stiu ce o avea, o fi de la retea. Eu sunt cu Vodafone-ul..., nu stiu care e treaba la COSMOTE!

Last edited by DONU'; 29-04-11 at 00:25.
DONU' is offline  
Old 29-04-11, 01:58   #305
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ieri am achizitionat de la fratele Lafu' una bucata bara fixa intre amortizoare. Multumesc mult omule! N-am cuvinte! Esti maxim! Sa se incalzeasca nitel vremea si te invadez cu gratarul!

Azi am mai primit cadou un radiator de e30 2.4 diesel de care aveam mare nevoie si nu gaseam nici sa dau cu tunul si partea instalatiei electrice care duce la OBC.

Nu pot sa spun decat ca va multumesc din tot sufletul pentru tot ajutorul acordat.

Incet-incet ursul iese la lumina!

Si sa va mai povestesc una buna de la Lafu'!

Eu: - Mai Dani, ce draq o avea frate ursu' asta al meu ca dupa ce se incalzeste ca lumea mi se cam opreste motorul. Dar numai dupa ce se incalzeste. La rece sta la ralanti, n-am probleme...
LAFU' - Mai frate, nu stiu ce o avea, o fi de la retea. Eu sunt cu Vodafone-ul..., nu stiu care e treaba la COSMOTE!
maxim!
Gyo*TDS is offline  
Old 29-04-11, 08:16   #306
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ieri am achizitionat de la fratele Lafu' una bucata bara fixa intre amortizoare. Multumesc mult omule! N-am cuvinte! Esti maxim! Sa se incalzeasca nitel vremea si te invadez cu gratarul!

Azi am mai primit cadou un radiator de e30 2.4 diesel de care aveam mare nevoie si nu gaseam nici sa dau cu tunul si partea instalatiei electrice care duce la OBC.

Nu pot sa spun decat ca va multumesc din tot sufletul pentru tot ajutorul acordat.

Incet-incet ursul iese la lumina!

Si sa va mai povestesc una buna de la Lafu'!

Eu: - Mai Dani, ce draq o avea frate ursu' asta al meu ca dupa ce se incalzeste ca lumea mi se cam opreste motorul. Dar numai dupa ce se incalzeste. La rece sta la ralanti, n-am probleme...
LAFU' - Mai frate, nu stiu ce o avea, o fi de la retea. Eu sunt cu Vodafone-ul..., nu stiu care e treaba la COSMOTE!
deci la faza asta live am lesinat de ras .
doi idioti lafu si donu
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 29-04-11, 21:11   #307
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
deci la faza asta live am lesinat de ras .
doi idioti lafu si donu
Daaa! Suntem niste idioti!
Nebunu e cel mai sanatos, daaa!
DONU' is offline  
Old 29-04-11, 21:56   #308
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Daaa! Suntem niste idioti!
Nebunu e cel mai sanatos, daaa!
normal ca e cel mai sanatos si numele ai spune asta nu?
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 01-05-11, 04:03   #309
Blitz-Krieg

Stage 5
 
Blitz-Krieg's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 784
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Sa moara pestii mei,fam si nepoata mea ca sunt unchi de putin timp,dar thread-ul asta e GRAVVV,BV pt ursul verde,aduce un pic a KRY-ul meu insa eu mai am mult de munca la el ca am de facut multe multe,insa apreciez intotdeuna un proprietar care stie ce vrea si nu se opreste in limita banilor ca sa isi faca visul sau,inca o data respect pt donul,multi km fara accidente si multe realizari legate de aceast urs,sanatate!!
__________________
I don't know about other drivers,but when I see flashing lights in my mirror I don't stop.....
Blitz-Krieg is offline  
Old 03-05-11, 16:56   #310
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by Blitz-Krieg View Post
Sa moara pestii mei,fam si nepoata mea ca sunt unchi de putin timp,dar thread-ul asta e GRAVVV,BV pt ursul verde,aduce un pic a KRY-ul meu insa eu mai am mult de munca la el ca am de facut multe multe,insa apreciez intotdeuna un proprietar care stie ce vrea si nu se opreste in limita banilor ca sa isi faca visul sau,inca o data respect pt donul,multi km fara accidente si multe realizari legate de aceast urs,sanatate!!
Merci mult man, nu e nevoie sa te juri pe ce iubesti mai mult...
Apreciez ca va place topicul meu si sper sa apar si cu ceva filmulete cu bestia pe strazi, doar ca n-am un garaj unde lucrez la ea, ci la un prieten in curte si mereu vremea ne da peste maini si nu ne lasa sa terminam o data lucrul la ea.
Ma mananca si pe mine talpile sa ies o data sa ma dau si eu cu ea!
Ce sa facem? Asta e... Decat sa ne grabim si sa nu iasa ce trebuie, mai bine mai usor, dar ma oftic ca au inceput legalele...
DONU' is offline  
Old 03-05-11, 19:23   #311
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Bafta cu ursachele.Sa iasa fortza.Pana acum e de nota 10.Asteptam filmulete si poze sa fie de nota 10 cu plus.
Wilgax is offline  
Old 04-05-11, 12:34   #312
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

da bule canapeua...)
legale ceva?a fost cineva de la noi?

fortza steaua....pardon....cosmote-ul.....
jakal is offline  
Old 05-05-11, 01:15   #313
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

f tare beemveul.....bafta pe mai departe!...te astept la arad cu el in iulie..
ar75gti is offline  
Old 05-05-11, 10:17   #314
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Sper sa`ti vad si io Cosmote`u la Tulcea man, pt ca la Arad am fost in minoritate, or dominat cerculetzele )

Multa bafta!
HoricutzWSR is offline  
Old 05-05-11, 20:48   #315
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Vere pui Gagica asta pe capota la vara ???

facem niste poze ??? ???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC05224.JPG
Views:	215
Size:	1.19 MB
ID:	1992026  
Marian_nebunu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -