Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-13, 23:45   #481
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by CRY View Post
In sfarsit mi-am recuperat parola pe 4 tuning (ms mult valy) cum am spus si mai sus masina asta este incarcata de istorie si acum de cai.Vreau sa o vad pe strada sa ma dai o tura cu ea.Am sa povestesc cate peripetii si bucurii am avut cu masina asta.Sa te bucuri de ea
Din cate imi aduc aminte masina asta la tine a avut 3 motoare de 2.5 12v in 7 zile !

Am mers cu ea de pe vremea cand era la Emil Vecu... a1--a2---a3 dansa pe strada !!!
Super tare masina, motorul trage si consider ca merita toti banii ceruti !!!
Daca nu gasesti un om care sa aprecieze valoarea masinii, vinde motoru separat..pune un motor de 1.8 cat este ea in acte... si tot scoti 3500 !!!


Succes fratele meu de la Ploiesti !!!
Marian_nebunu is offline  
Old 09-09-13, 17:39   #482
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Cand am luat eu masina de la Vecu, dansa pe strada ca nu avea: bucse, pivoti, bascule, bara de torsiune pe spate, jantele patrate, frane, suspensie, facea scantei pe sub bord, pompa de benzina de la un Mercedes care abia tzaraia, blocant 3,45 (perfect pt altceva decar drag)... avea o turbina mica, dadea fum mult, avea injectoare mici si puteai oricand sa topesti vreun piston ca nu se mai alimenta si consuma enorm.
Este unul din putinii ursi din cei vechi de la curse care a scapat fara sa fie lovit major si cu serii netaiate si acte in regula.
Eu cred ca am investit destui bani in el, nu ma mai intereseaza acest proiect, cine vrea sa mai lucreze la el, sa-i puna doua aripi bune ca astea sunt kituite si a plesnit vopseaua pe ele, sa isi iau un wastegate de firma sa ii dea presiune 1 bar si in rest nu stiu... Sa isi puna alt interior daca nu ii place asta cu scaune sport...
Pretul scade la 3300 euro NEGOCIABIL!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com

Last edited by DONU'; 09-09-13 at 17:54.
DONU' is offline  
Old 20-09-13, 22:25   #483
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Am stat seara asta sa citesc topicul cap-coada, nebunieeee, multa istorie pe ursul asta.

Alte probleme inafara de cele de mai sus nu are? Ai reusit sa-i dai de cap instalatiei electrice?
Winnetou.K. is offline  
Old 25-09-13, 19:57   #484
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Merge acum si instalatia electrica si tot...
Cine vrea presiune mare sa isi ia un wastegate Tial... si daca vrea curse sa isi cumpere slickuri... altfel scartzaie pana pe treapta 3...
Cine o vrea de drift sa isi ia grup scurt...
La pretul la care e masina ce ar mai fi de comentat?
Are ITP, are asigurare, are si pe ma-sa...
Vreau s-o vand ca o tin degeaba si nu circul cu ea...
DONU' is offline  
Old 02-11-13, 15:24   #485
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Masina s-a vandut la Pitesti.
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -