Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 11:22   #136
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by berbeaca View Post
Frate daca vroiai sa prinzi loc trebuie sa vii de diminteata...daca tu nu stii asta pana acum inseamna ca probabil esti mai interesat de fetele pe care le lauzi si mai putin de masini/demonstratii in sine...Noi anul trecut si la celelalte din anii trecuti veneam cu o ora mai devreme ca sa prindem loc...asa ca daca vrei poti ..

La ora 7.00 am plecat din Constanta. Am ajuns pe la 10.30. Asta inseamna ca cand am ajuns trebuie sa ma leg de gard ca "prind un loc in fata" ? NU.

Poate cineva sa explice evenimentul cu "spray paralizant" ? Eu am plecat pe la 14:00 de la drifturi si cred ca ma bucur ca nu am fost implicat.
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:28   #137
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

Uita-te cateva pagini mai in urma (asta in cazul in care nu s-a gasit vreun moderator la fel de "zelos" ca si gardianu` sa stearga postu`) ca am scris eu ce s-a intamplat.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:34   #138
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Voi va mai ganditi asa cand spuneti ceva si sa va interesati cate o data macar cat costa treaba asta ?

1.parcarea/cupola
2.balize "cu apa"/beton ca si dealea am vazut ca va trebuie(astea cum le muti ? trebuie un stivuitor macara ceva ala iara trebuie inchiriat)
3.tribune (banuiesc ca nu va plac alea cu 2 randuri si 5 scaune care alea intradevar sunt ieftine)
4.alte minuni care le mai vreti voi

si cat dureaza o astfel de manevra si instalarea lor ?
daca va spune dupa ca biletu de 25Euro spuneti ca sunt al dracu organizatori ca va cer atata.

Daca nu se mai organizeaza nimic ati sari toti cu gura ca evenimente in orasu cu tare alalalt oras nu se fac ca nu sa facut de mult .....

..da tu gandesti ce spui/scri ???....da la ani tai nu e de mirare
jock is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:38   #139
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
si-au luat unii spray paralizant in fata,iar pe altii era sa-i bata o gorila in costum de la shelter pentru ca au avut tupeul sa ...se distreze la drift.
mama ce misto a fost...
cei de la paza erau niste cretini! am stat sa ma cert cu ei si sambata si duminica ca nu il lasau sa intre cu masina in curtea Romexpo pe cel care ma aducea la expo, ca sa cobor si eu langa usa avand piciorul in ghips, cu toate ca le aratam piciorul. A trebuit sa vina sefu lu sefu lu sefu ca sa-i explic ca are niste idioti angajati si ca si el e la fel si pe urma am intrat!
Oricum, mai avem de lucrat la organizare. Se poate organiza mult mai bine un eveniment de genul asta. Si nu cred ca nu se poate face un efort o data pe an; 4Tuning Day`s e o data pe an ---> deci se poate depune un efort mai mare:
- Se pot selecta masinile inainte de a intra in interiorul expozitiei. Anu asta am inteles ca a fost o selectie facuta. Oare? Eu am vazut cateva masini care nu aveau ce cauta in interior. Nu conteaza ca masina nu e de expo si e de drag sau mai stiu eu ce Rally,dar de ce sa intre asa in interior? Erau pe sus cateva specimene de masini murdare, spoilere crapate, finisate cu lopata ...
- Jurizarea masinilor se poate face de catre un juriu adus din alta tara (de ex. Ungaria, cum a fost la 4Tuning Fever) care sa jurizeze masinile in cel mai mic detaliu, cu cele mai mici zgarieturi,etc.
- Se pot face alte delimitari la DRIFT (de ex. Cluj. De ce la Cluj nu a fost lovita nici o persoana?)
- La premiere cand se striga masina, sa se anunte clar: NR de concurs, NR de inmatriculare si CLUBUL din care face parte. Si pana nu vine cineva sa ridice premiul sa nu se treaca la alta categorie. Stiu ca dureaza, dar e cel mai bine. Nu stiu daca se poate face cumva sa se si justifice castigarea premiului de catre masina, dar e o idee de luat in calcul. Normal ca o sa dureze mai mult, dar asa e cel mai corect.
- Sa se verifice inainte de a intra pe pista masinile participante la DRIFT. Nu cred ca e greu. Cat se da pe traseu o masina, cea care se pregateste sa intre sa o preia un mecanic si sa o verifice. Sau sa aduca toti masinile de sambata dimineata, verificate toate si dupa ce primesc acceptul sa inceapa SHOW-ul.
- Cu sonorizarea, au mai zis si altii; trebuie facut ceva ca sa nu mai dea toti drumu la milioane de melodii. Pusa la dispozitie o frecventa, pe care sa se difuzeze si atunci sa se auda de la toti o singura melodie.

Stiu ca o sa-mi sara multi in cap, dar asta e adevarul. Bafta tuturor in continuare.
__________________
ggd_87 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:57   #140
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by ggd_87 View Post
cei de la paza erau niste cretini! am stat sa ma cert cu ei si sambata si duminica ca nu il lasau sa intre cu masina in curtea Romexpo pe cel care ma aducea la expo, ca sa cobor si eu langa usa avand piciorul in ghips, cu toate ca le aratam piciorul. A trebuit sa vina sefu lu sefu lu sefu ca sa-i explic ca are niste idioti angajati si ca si el e la fel si pe urma am intrat!
Oricum, mai avem de lucrat la organizare. Se poate organiza mult mai bine un eveniment de genul asta. Si nu cred ca nu se poate face un efort o data pe an; 4Tuning Day`s e o data pe an ---> deci se poate depune un efort mai mare:
- Se pot selecta masinile inainte de a intra in interiorul expozitiei. Anu asta am inteles ca a fost o selectie facuta. Oare? Eu am vazut cateva masini care nu aveau ce cauta in interior. Nu conteaza ca masina nu e de expo si e de drag sau mai stiu eu ce Rally,dar de ce sa intre asa in interior? Erau pe sus cateva specimene de masini murdare, spoilere crapate, finisate cu lopata ...
- Jurizarea masinilor se poate face de catre un juriu adus din alta tara (de ex. Ungaria, cum a fost la 4Tuning Fever) care sa jurizeze masinile in cel mai mic detaliu, cu cele mai mici zgarieturi,etc.
- Se pot face alte delimitari la DRIFT (de ex. Cluj. De ce la Cluj nu a fost lovita nici o persoana?)
- La premiere cand se striga masina, sa se anunte clar: NR de concurs, NR de inmatriculare si CLUBUL din care face parte. Si pana nu vine cineva sa ridice premiul sa nu se treaca la alta categorie. Stiu ca dureaza, dar e cel mai bine. Nu stiu daca se poate face cumva sa se si justifice castigarea premiului de catre masina, dar e o idee de luat in calcul. Normal ca o sa dureze mai mult, dar asa e cel mai corect.
- Sa se verifice inainte de a intra pe pista masinile participante la DRIFT. Nu cred ca e greu. Cat se da pe traseu o masina, cea care se pregateste sa intre sa o preia un mecanic si sa o verifice. Sau sa aduca toti masinile de sambata dimineata, verificate toate si dupa ce primesc acceptul sa inceapa SHOW-ul.
- Cu sonorizarea, au mai zis si altii; trebuie facut ceva ca sa nu mai dea toti drumu la milioane de melodii. Pusa la dispozitie o frecventa, pe care sa se difuzeze si atunci sa se auda de la toti o singura melodie.

Stiu ca o sa-mi sara multi in cap, dar asta e adevarul. Bafta tuturor in continuare.
referitor la drift eu zic ca te inseli amarnic......masina care a iesit in decor nu a iesit din cauze tehnice....a iesit din o greseala de pilotaj.....parerea mea e ca nu trebuie sa condamnam lumea care vine cu o masina mai putin pregatita...tocmai ei trebuiesc incurajati...dar in acelasi timp nu trebuiesc bagati la gramada incepatorii cu avansatii....eu unu sunt multumit pt prima participare oficiala.....si sunt f constient ca m-a ajutat f mult masina....dar...acum stiu ce setari trebuie sa-i mai fac si stiu unde am gresit..
B_84_RIP is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:04   #141
marius 1989

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 17
Default Re: Pareri

anul asta a fost naspa rau la drift frate nu sa vazut mai nimik si pt cei care ziceau ca dc nu ai venit mai devreme sa prinzi loc mi se pare stupid sa zici asa cv mai pe scurt noi suntem vinovati k am platit o intrare si nu am putut sa vdm cv ca nu avem 2 m inaltime. sa ne mai lase cu sti cat costa o tribuna . duminica am vazut ca venise si un baiat in carucior nu sa simtit nimeni sa ii faca si lui loc sa vada cv .
marius 1989 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:06   #142
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Pareri

Spatiul prea mic, si prea putin loc sa respiri..in rest..se vede ca a venit criza.. A fost ok oricum
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:15   #143
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Voi va mai ganditi asa cand spuneti ceva si sa va interesati cate o data macar cat costa treaba asta ?

1.parcarea/cupola
2.balize "cu apa"/beton ca si dealea am vazut ca va trebuie(astea cum le muti ? trebuie un stivuitor macara ceva ala iara trebuie inchiriat)
3.tribune (banuiesc ca nu va plac alea cu 2 randuri si 5 scaune care alea intradevar sunt ieftine)
4.alte minuni care le mai vreti voi

si cat dureaza o astfel de manevra si instalarea lor ?
daca va spune dupa ca biletu de 25Euro spuneti ca sunt al dracu organizatori ca va cer atata.

Daca nu se mai organizeaza nimic ati sari toti cu gura ca evenimente in orasu cu tare alalalt oras nu se fac ca nu sa facut de mult .....
Si daca faceau toate astea poate multa lume venea si Duminica... Crezi tu ca nu au fost bani destui din bilete?!?! La ora 15:00 era full in pavilion si la drift trebuia sa ai ceva tupeu sa poti vedea ceva....
__________________
Kolegosu' is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:19   #144
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Kolegosu' View Post
Si daca faceau toate astea poate multa lume venea si Duminica... Crezi tu ca nu au fost bani destui din bilete?!?! La ora 15:00 era full in pavilion si la drift trebuia sa ai ceva tupeu sa poti vedea ceva....
la sfarsit... am inchis masina,si am iesit din parcu rece cu ea...
si am dus-o la spectatori acolo


si am iesit din masina...
nu aveam nimic pe mine,veste sau asa ceva...
in 2 minute m-am descurcat,si vedeam tot...
ce palaria mea va plangeti atata ma nene ?
daca va rupeau aia picioarele nu e bine
sa stati aici nu e bine ca e inghesuit
cum p mea tre sa fie ca sa fie bine ?
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:23   #145
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
la sfarsit... am inchis masina,si am iesit din parcu rece cu ea...
si am dus-o la spectatori acolo


si am iesit din masina...
nu aveam nimic pe mine,veste sau asa ceva...
in 2 minute m-am descurcat,si vedeam tot...
ce palaria mea va plangeti atata ma nene ?
daca va rupeau aia picioarele nu e bine
sa stati aici nu e bine ca e inghesuit
cum p mea tre sa fie ca sa fie bine ?

Pe un stadion le-ar placea sa fie si 2 scaune libere intre persoane iar voi sa va dati pe pista de atletism
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:29   #146
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
la sfarsit... am inchis masina,si am iesit din parcu rece cu ea...
si am dus-o la spectatori acolo


si am iesit din masina...
nu aveam nimic pe mine,veste sau asa ceva...
in 2 minute m-am descurcat,si vedeam tot...
ce palaria mea va plangeti atata ma nene ?
daca va rupeau aia picioarele nu e bine
sa stati aici nu e bine ca e inghesuit
cum p mea tre sa fie ca sa fie bine ?
Si daca erai cu femeia dupa tine incepeai sa te imbulzesti cu tupeu? Mi-am adus si eu consoarta sa vada "spectacol", iar dupa ce a stat 5 minute cu picioarele intr-o baltoaca si cu gatul lungit crezi ca mai avea rost sa mai stau? Sau trebuia sa o tin in carca eventual sa tina si camera foto sa traga si ea cateva cadre... Sunt constient ca nu avem un circuit in ditamai orasul dar o tribuna se gasea.... Ex: Renault F1 Days din Piata Constitutiei de anul trecut, cu tribune, WC-uri publice, Shop area, poate next time va ganditi sa faceti in Piata Constitutiei ceva, si sa angajati o firma care sa se ocupe de toata logistica. Zic si eu ca muritor de rand.
Kolegosu' is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:38   #147
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
la sfarsit... am inchis masina,si am iesit din parcu rece cu ea...
si am dus-o la spectatori acolo


si am iesit din masina...
nu aveam nimic pe mine,veste sau asa ceva...
in 2 minute m-am descurcat,si vedeam tot...
ce palaria mea va plangeti atata ma nene ?
daca va rupeau aia picioarele nu e bine
sa stati aici nu e bine ca e inghesuit
cum p mea tre sa fie ca sa fie bine ?
Sant0S,chiar tu ziceai de metalitatea romaneasca...
Gandeste-te cum era sa se imbulzeasca toata lumea,si cei de pe gard si cei din dreapta si cei de pe betoane si aia care cautau loc prin curte in 5 randuri de oameni care stateau acolo...
__________________
33 tks
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:46   #148
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Kolegosu' View Post
Si daca erai cu femeia dupa tine incepeai sa te imbulzesti cu tupeu? Mi-am adus si eu consoarta sa vada "spectacol", iar dupa ce a stat 5 minute cu picioarele intr-o baltoaca si cu gatul lungit crezi ca mai avea rost sa mai stau? Sau trebuia sa o tin in carca eventual sa tina si camera foto sa traga si ea cateva cadre... Sunt constient ca nu avem un circuit in ditamai orasul dar o tribuna se gasea.... Ex: Renault F1 Days din Piata Constitutiei de anul trecut, cu tribune, WC-uri publice, Shop area, poate next time va ganditi sa faceti in Piata Constitutiei ceva, si sa angajati o firma care sa se ocupe de toata logistica. Zic si eu ca muritor de rand.
te rog frumos sa ma crezi ca imi pare rau,pentru ce-ai patit,vorbesc serios,imi dau seama ca a fost nasol

si eu m-am simtit putin prost cand am lasat masina la spectatori si nu vedeam.

totul se rezuma la asta.

vrem sa ridicam motorsportul in tara, sau vrem sa-l distrugem.
Cum zicea si gabi tomescu vis-a-vis de baietii de la siteu ala care au prins pozele cu accidentu si au pus sigla site-ului pe juma de poza...
cum ar putea sa ajute asta motorsportul ?
Iti dai seama ca nu avea nimeni nici un interes sa se stea in 5 randuri de persoane ...
asta e... data viitoare o sa fie mai bine,se cauta solutii
dar sa arunci cu noroi e usor...
sa faci un post constructiv,cum e al tau,nu e asa usor...
sa organizezi,nu mai zic
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:48   #149
BbMmWw

Stage 5
 
BbMmWw's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,067
Default Re: Pareri

Parerea mea e ca salonul a fost okey,cu bune cu rele....traim in Romania,nu se astepta nimeni la SEMA...Baietii de la drift au fost criminali de buni,masinile spectaculoase,dar organizarea la drift VARZZZA.....am platit 20 de lei ca sa pot vedea ceva,nu am vrut cine stie ce loc,scaun,etc...doar sa pot vedea macar o portiune din traseu fara sa fiu calcat pe picoare,injurat etc....si nu s a putut deloc......drept urmare:am iesit afara (am platit 20 de lei degeaba pt ca ma interesa doar driftul),am sarit gardul pe alta parte si am vazut show ul cocotat pe gard........nu stiu ce contraargument poate cineva sa mi dea,dar la drift a fost jalnic...atat de greu era ca organizatorul sa inchirieze niste tribune de la stadionul de rugby aflat la 800m de traseu?atat de greu era sa monteze niste boxe si sa puna un baiat sa vorbeasca la microfon sa ne spuna si noua ce se inampla acolo(o mica prezentare a baietilor,a masinilor,etc)?........sau chiar atat de greu era ca baietii aia multi cu veste pe ei care aranjau doar cauciucurile sa dea cu matura apa de pe traseu sa se usuce mai repede???.....Pacat de baieti ca au fost buni.......

Frumoasa masina ursu EVL albastru,potential mare,atat masina cat si pilotul...
BbMmWw is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:50   #150
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri

NICIODATA NU O SA FIE BINE! NICIODATA NU O SA FITI MULTUMITI PENTRU CA SUNTETI INFECTI UNII DINTRE VOI! Ma jur...incep sa cred eu ca sunt usor de multumit, ca sunt eu de vina cand vad atatia oameni care se tot plang frate ca babele ca a fost naspa, ca a fost cum a fost...ca fetele urate, ca masinile de cacat ca aia asa...BA, ORICE AR FACE OMU NU E BINE!!! Dar nu's eu de vina, voi sunteti cu niste pretentii si aere si mofturi de mama mama.

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Eu am scris deja pentru ieri parerea....dezamagitor.
Astazi in schimb am observat altceva... NESIMTIRE.
Faza a fost cam asa (o am si filmata, o sa urc filmuletul sus si il dau si la televiziuni):
Oamenii care au fost cu motoarele pe circuit in pauze s-au urcat dupa ce au terminat demonstratia (care a fost super btw) pe containerele renumite din dreapta.
A strigat un malac de la BGS sau de la ce era, ca inca nu am copiat filmu`, sa se dea jos, dar oamenii nu au auzit.
Atunci "jmecherasu" a scos sprayu` paralizant si a dat in ei de 3 ori, asta in conditiile in care vantul batea spre ceilalti care eram "regulamentar" dupa gardu` de protectie.
Mie mi se pare de a dreptul jenant si la faza asta organizatorii au -200 la nota. Cum pot niste oameni angajati de tine sa aiba grija de concurenti si de cei care fac show sa dea cu spray paralizant in persoanele pe care trebuie sa le pazeasca?
Si chestia e ca atat de destept a fost ala incat dupa ce a vazut ca bate vantu` spre ceilalti care nu aveau nici o treaba , tot a mai dat 2 jeturi, asa ..de control.
Si dupa ce a dat cu spray paralizant, ii astepta jos sa ii mai si bata, declarand : Ce ma, ma doare-n p**a de voi, hai coboara sa vezi tu ce patesti..
Dupa ce a vazut ca filmez, seful lor a avut tupeul sa se ia tot de noi cei de pe margine, si ma intreba pe mine ca nu am altceva mai bun de filmat??
Pai as fi avut daca nu am fi fost amenintati de cei de la paza.
Foarte buna organizarea nu am ce zice, sa dau 40 de lei ca sa fiu luat la bataie, sau sa primesc spray paralizant in ochi, e o chestie.
Eu sa fiu in locul celor 3 motociclisti, as depune plangere penala impotriva agentului de paza (aka ninja) care i-a agresat si amenintat.
Intr-un cuvant, toata faza a fost PENIBILA SI JENANTA.
Domnule Gratian, felicitari ca ati avut grija de cei care au asigurat showul in timpul dintre drifturi, asta ca sa nu se plictiseasca multimea de oameni care oricum nu vedea nimic la drifturi.
La expo nu mai zic nimic, pentru ca am scris ieri care e parerea.
Frate! Shelter securistii aia erau sub orice critica!!! Si maimute cu ardei iute'n anus daca puneau erau mai usor de abordat si inteles. Eu eram pe betoanele din dreapta spate a pistei. Am vazut faza cand vau dat cu sprayu. Am vazut totul de acolo, era un spray alb si au dat pe voi aia de pe containerul ala! Nu mia venit sa cred ochilor. Dupa a venit la noi unul dintre boschetarii aia si nea zis sa ne dam jos de pe betoane or else. Am zis ore else ce??? Atunci mia zis ca vine la noi si ne da cu sprayu cum a dat la baietii de pe container (ca pe aia asa ia linistit)...am zis ca atat ii trebuie si atunci a zis ca daca nu coboram in secunda aia isi cheama colegii cu cainii si pune cainii pe noi pentru ca stam intro zona interzisa! Unde scria ca e zona interzisa??? Cine a stabilit zonele??? Nu atentam la bugetul shafului ca'mi platisem biletu si nici nu eram in pericol caci stateam pe ditamai betoanele in care daca intri cu camionu in ele le misti. Bottom line:RUSINE SA VA FIE SECURISTILOR!!! Nu asa se procedeaza, aia e nesimtire curata, oamenii aia nu au gresit cu nimic si nu trebuie sa abuzati de functia voastra de PAZNICI, ca asta sunteti. Am fost oripilat cand am vazut faza cu sprayu...nu mia venit sa cred ca publicul este ingramadit acolo ca gainile'n crescatorie...si pentru ca 3/4 se suie pe container sunt tratati ca huliganii de pe stadioane cu amenintari si sprayuri.

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Aleks din cate am dedus eu dintr-un post ar avea o masina la care lucreaza de ceva timp dar a tinut-o ascunsa de ochii lumii ..
Da, este vorba de fiatul meu, era jos intre masina lui si a lui Sageata (bmw negru, golf rosu) la stand la PELEME TUNING (cum a zis Gratian).

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Toata lumea vorbeste de selectie, nimeni nu vrea sa accepte faptul ca baza de selectie e mica.
Cei care au venit cu masinile au fost acceptati, asta e nivelul tuningului de show din Romania.
Sigur ca sunt foarte multe masini modificate, pe strada sau in garaje.
Daca oamenii nu le expun, ele nu exista pentru publicul larg, ci doar pentru prietenii si fanii lor. Aceia care au vrut sa-si expuna masinile au fost primiti cu bratele deschise, nicio masina frumoasa n-a fost refuzata si niciun club auto n-a fost exclus daca a dorit sa vina. In cazul in care vi s-a parut ca unele cluburi au avut masini urate e pentru ca ala e nivelul lor de dezvoltare, de reprezentare si de bun-gust. Nu organizatorii sunt vinovati de lipsa de viziune artistica a cluburilor, lor li s-a dat posibilitatea sa-si prezinte tot ce au avut mai bun membrii, asta a fost ce au reusit sa prezinte.
Mai luati in considerare un aspect: am avut o iarna lunga, grea, atat financiar cat si meteorologic, in urma ei au ramas gauri enorme pentru toata lumea, atat in bugete cat si in drumurile care au dus catre Bucuresti.
Noi am fost nevoiti sa ne aducem masinile intr-un TIR, altfel nu ajungeau masini cu garda la sol de 10 cm si cu jante de show prin jegurile de drumuri din Romania.
Sunt enorm de multe detalii pe care le ignoram doar pentru ca suntem obisnuiti sa scuipam, sa injuram, sa cautam doar defectele (sau sa aruncam 3 argumente pro de suprafata si 50 contra de detalii nu neaparat esentiale pentru a parea impartiali), sa ne lasam purtati de spiritul de turma, intr-un cuvant sa ne comportam in cel mai neaos si traditional stil cu putinta.
Din pacate nu vom putea multumi pe toata lumea niciodata, insa eu am studiat vizitatorii, pe foarte multi dintre ei, oamenii se bucurau sa vada masinile, sa auda muzica, sa priveasca fetele frumoase, intr-un cuvant s-au delectat cu o alternativa la viata gri de zi cu zi.
Din pacate noi, pe forum ,suntem prea mari cunoscatori, prea fini cercetatori si prea rafinati critici pentru a ne bucura de asta si ne aruncam zoaiele in cap unii altora.
Poate cu timpul...
Aleks are dreptate!!! Bai baieti, daca erati voi astia nemultumitii si comentatorii de partea cealalta a baricadei??? Eu cand am vazut ca Gratzian a zis "nu lasam nici o masina pe afara" am zis ca asta minte! Dar asa a fost!!! Cine a vrut sa vina sa'si expuna masina, a venit si a expus!!! Asta este un lucru fenomenal!!! Ba, nu'ti place nu te uiti!! Ce drq, nu a avut loc masina ta ca a fost masina lui??? NU CRED!!! Au fost masini si masini de la cele mai cele la W.I.P.uri...(printre care si a mea)...dar cand am fost sus si am vazut cluburi cu mic cu mare...masini cu mic cu mare care meritau sau nu meritau sa fie...am zis GOD! Super tare! Este o rasplata a muncii sansa si posibilitatea sa iti expui munca, masina, mandria (oricat de panarama sau ozn ar fi ea) la Zilele Tuningului intro tara. Deci priviti partea buna! Vb. lui quick...era mai bine cu 10 masini si alea tzipla??? Nu cred...k'mon...Vreti standarde??? Luati voi ma baieti si organizati!


Bottom line, mie mia placut la nebunie!!! Desi au fost maimutele alea de la Shelter cum au fost, desi desi desi desi...in ciuda tuturor lipsurilor, care o sa fie intotdeauna! Oriunde!!! La orice nivel!!! A fost super super tare! Aseara eram praf si pulbere de suparare ca am plecat acasa, ca sa terminat! Pana si claxonul lui ala mia placut (care masina il avea btw???)...is niste filmulete pe youtube super funny cu tipi cu claxon de ala care sperie oameni pe strada )...asa ma speriam si eu cand il auzeam...si ce daca muzica a fost tare??? Si ce daca??? A fost misto!!! Si driftul de duminica in ciuda faptului ca am inghetat la propriu...totul a fost ft tare in ciuda tuturor lipsurilor!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -