Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 23:09   #91
big_ballz

Stage 5
 
big_ballz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 590
Member of:
[2 Roti]
[Virtual Tuning]
[FORD]
Default Re: Pareri

UNDE SE TIN RESTUL DE EVENIMENTE??
big_ballz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:12   #92
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri

uitete la calendarul lor
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:12   #93
jhonycvz

Stage 5
 
jhonycvz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,581
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Thumbs down Re: Pareri

a fost bn si "jalnic" ...am avut masina expusa pe randul de sus...langa clio galben .."trompetel"..ce ma zapacit 2 zile...cu goarna aia...nu tu aia..aia..sa te intrebe cineva...-ba vreti si voi ceva..!?..nici macar cu un stiker 4tuning ,organizarea..de nota 5" cu indulgenta..iar "carciuma"de la parter..VARZA...timp pierdut aiurea..(nu mai zic de premii...nota 0.. 0.5 max..)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag201.jpg
Views:	222
Size:	340.4 KB
ID:	1366066  
jhonycvz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:18   #94
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Eu nu inteleg ce cautau acolo masini corcituri precum ursulet "hatchback" sau Opel Astra care voia sa semene cu Audi.

Tu te-ai uitat la Opelul ala cum era lucrat?
Nu cred ca mai era o masina facuta asa bine in toata expozitia.
Masina nu era lucrata cu fibra, doar in tabla si fier.
Nu avea un luft, totul se imbina perfect si totul era functional (grilele de pe usi aveau traseu pana la rotile din spate).
Stiai ca grilele erau facute din fier si vopsite in asa fel de pareau de plastic?
Nu mai zic de vopseaua impecabila pt care a si luat premiu best paint.
Sunt multe de spus despre masina aia...eu am vorbit cu cel care a facut-o si pot spune ca am fost impresionat de lucrurile care nu se vedeau la "prima vedere".
Kit-ul poate nu e unul potrivit pt un Opel Astra asta tine de gusturile fiecaruia, dar tinand cont ca cineva a platit ca sa se faca acea masina si a iesit la acea calitate, eu unul nu zic decat RESPECT celui caruia a realizat-o.
Sunt sigur ca v-om mai auzi de el in lumea asta a tuningului.
Multa bafta tuturor!
FeS is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:20   #95
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: Pareri

ai dreptate FeS, poate ca designul lasa un pic de dorit, dar masina e lucrata impecabil. Mult mai bine decat marele MEGATRON
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:24   #96
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by FeS View Post
Tu te-ai uitat la Opelul ala cum era lucrat?
Nu cred ca mai era o masina facuta asa bine in toata expozitia.
Masina nu era lucrata cu fibra, doar in tabla si fier.
Nu avea un luft, totul se imbina perfect si totul era functional (grilele de pe usi aveau traseu pana la rotile din spate).
Stiai ca grilele erau facute din fier si vopsite in asa fel de pareau de plastic?
Nu mai zic de vopseaua impecabila pt care a si luat premiu best paint.
Sunt multe de spus despre masina aia...eu am vorbit cu cel care a facut-o si pot spune ca am fost impresionat de lucrurile care nu se vedeau la "prima vedere".
Kit-ul poate nu e unul potrivit pt un Opel Astra asta tine de gusturile fiecaruia, dar tinand cont ca cineva a platit ca sa se faca acea masina si a iesit la acea calitate, eu unul nu zic decat RESPECT celui caruia a realizat-o.
Sunt sigur ca v-om mai auzi de el in lumea asta a tuningului.
Multa bafta tuturor!
Opera de arta corect!Am ramas impresionat stiam masina de pe forum dar nu credeam ca e asa e perfecta.Doar Best Paint a loat?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:25   #97
jhonycvz

Stage 5
 
jhonycvz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,581
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Thumbs down Re: Pareri

cat "tam-tam" pentru marele Megatron..Matizotron fratilor...pai opelu' astra g/audi .pai da lucrare.....cata munca...cata pasiune..cati banisori..k nu-i usor(si pe criza asta)cu organizarea a fost mai greu..asa-i la noi la romani...ne intoarcem cu 'spatele'....
jhonycvz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:28   #98
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Pareri

La intrabarea lui Mitza referitoare la "dc a parasit PPR standul aseara"prefer sa ma abtin sub forma de reprezentant al clubului,nu pot spune decat ca asta e ultima participare a clubului PPR intr-un eveniment organizat de 4Tuning.Nu ne-am certat cu nimeni si nici nu o vom face pt ca nu este cazul.Bafta in continuare de acum cu organizarea si la cat mai multe.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:40   #99
Mishu-f
Peugeot Driver

Stage 5
 
Mishu-f's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 473
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Pareri

Sincer nu a fost cine stie ce, am fost acolo mai mult sa vad cateva masini, care m-au lasat placut impresionat, incepand cu audi, care era exemplar lucrat, avea cateva aspecte negative, in schimb dadea clasa aproape tuturor masinilor de acolo. Multe din ele nici nu aveau ce cauta acolo, masini cu pamant pe la praguri la expozitie ? Jante vai de capu lor indreptate de 'enspe ori, si masini de la mari firme, vopea aruncata aiurea pe masini, si cu pensula se aplica mai frumos; sa nu mai zic de rugina si altele (preteaza la tuning) per total... munca de pomana, daca vrei masina de expo.. pai masina de expo nu gata am pus o janta am luat toate santurile si bordurile, am pus suspensie 2 bari si e tuning. Masina de expozitie consta in detaliu (broscuta verde si cortina de la etaj, vopsea impecabila polishate la greu cele mai bune exponate parerea mea). Pacat ca unii au idei da nu au rabdare.
__________________
405.............

Last edited by Mishu-f; 14-03-10 at 23:43.
Mishu-f is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:49   #100
GABY-DSO
Banned

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 203
Default Re: Pareri

in principiu de 50% a fost frumos , zic 50% pentru ca organzarea a fost foarte proasta fata de anii trecuti.... mai ales la drift... nu puteai sa zaresti decat capul spectatorului din fata + ca la intrare la drift jumatate din oameni veniti s-au intors dupa stampila pentru a putea intra
GABY-DSO is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:52   #101
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by gazaruyo View Post
banuiesc, ca raspunsul tau este la intrebarea din postul meu care..........a fost sters. nu prea inteleg de ce?! nu era o ofensa la adresa 4tuning ci doar o remarca la unele masini participante care fara suparare aratau jalnic. nu este vina 4tuning dar faptul ca participi cu ea la drift nu inseamna ca trebuie sa arate de tot rasul. in fine......daca am jignit pe cineva.....imi cer scuze dar daca nu accepta criticile.........pacat.
Nu ai jignit pe nimeni dar nu cred ca baga cineva o masina care arata bine sa o alerge la drift...parerea mea eu unu daca aveam un urs ingrijit nu-l bagam imi luam o coaja si o faceam pe aia
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:03   #102
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Pareri

Ca expozitie mi s-a parut foarte bine ca s-a reusit amplasarea masinilor si standurilor sub cupola.
Mi-a placut faptul ca s-au facut anunturi din cand in cand legate de standurile expozitionale. Pe viitor poate puneti pe cineva sa se plimbe pe la toate standurile si unde se gasesc masini despre care se pot spune cateva cuvinte sa se faca mici interviuri.
Nu mi-a placut faptul ca a fost cam frig inauntru.
Legat de drift n-am ce sa zic fiindca nici macar n-am iesit din romexpo sa vad ce se intampla afara.
Pot sa spun doar ca astfel de evenimente cred ca trebuie facute in locatii unde asfaltul este ok, fara baltzi, zapada, noroi sau gunoi, iar publicul sa stea mult mai departe de pista... la 10-15 m. Accidente se intampla peste tot. Imi pare rau de tot ce s-a intamplat la acest eveniment. Pacat ca trebuie sa sufere lumea (ma refer si la cel lovit si la cel cu masina) ca sa devenim mai atenti. Si ma refer si la public, dar si la organizatori.
Ca este ud, ok, se fac drifturi si afara pe vreme ploioasa, dar macar sa fie asfalt de calitate. Recomandat ar fi sa se tina etapele de drift in parcari de supermarketuri.
Pana si in Japonia se face asa ceva in parcarile Mall-urilor (desi acolo au si circuite).
Un eveniment extrem de reusit a fost la KOE Drift Cluj. Nota 10!
In rest, ce sa zic ca expozitie 4TUNING 2010 a fost cel mai reusit eveniment de pana acum!
La mai multe evenimente de acest gen, 4Tuning!!!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com

Last edited by DONU'; 15-03-10 at 00:14.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:05   #103
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: Pareri

eu eram inscris la etapa asta de drift si nu am venit din cauza ca nu am apucat sa vopsesc spoilerul fata. care altii nici macar nu il mai folosesc. nu stiu ce sa spun dar ......asta e parerea mea dar totusi ca un argument la ce ai spus tu......eu nu mi-as fi bagat masina in namoalele alea.
__________________
BMW E30 , 3.5 m30!
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:13   #104
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Pareri

Masinile de drift nu trebuie sa fie niste "coji".
Sunt masini in care se baga bani. Se cumpara suspensii speciale frane, rollcage-uri, grupuri blocante, anvelope... etc etc.
Daca iei o "coaja" si o aduci sa te dai cu ea trebuie sa ai baza ca o sa faci treaba cu ea acolo. Nu vii sa bubui anvelope si sa te invartzi. In al doilea rand masina te reprezinta... Nu da bine sa apari cu ea fara bara fatza, spate, sau sa arate ca masini neingrijite.
Luati exemple de-afara ca e pacat sa nu faceti treaba cum trebuie.
Stiu! N-avem bani si nu ne comparam inca, dar macar sa incercam, nu sa venim cu masinile mutilate la show.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:15   #105
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Masinile de drift nu trebuie sa fie niste "coji".
Sunt masini in care se baga bani. Se cumpara suspensii speciale frane, rollcage-uri, grupuri blocante, anvelope... etc etc.
Daca iei o "coaja" si o aduci sa te dai cu ea trebuie sa ai baza ca o sa faci treaba cu ea acolo. Nu vii sa bubui anvelope si sa te invartzi. In al doilea rand masina te reprezinta... Nu da bine sa apari cu ea fara bara fatza, spate, sau sa arate ca masini neingrijite.
Luati exemple de-afara ca e pacat sa nu faceti treaba cum trebuie.
Stiu! N-avem bani si nu ne comparam inca, dar macar sa incercam, nu sa venim cu masinile mutilate la show.

+1 total deacord.
gazaruyo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -