Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-10, 00:43   #301
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Pareri

dar poate profitul ala il investeste in urmatorul eveniment...

pana la urma nu trebuie sa dea explicatii la nimeni...
tu cand cumperi o paine de la magazin ceri explicatii despre profitul lor din painea care o cumperi tu ?
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 00:58   #302
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

nu am nevoie sa imi prezinte el mie liste io doar am zis ca sa numai zica lumea si dupa ce se vede si in postu meu am pus sem de )=)) sigur ca si asociatia aia trb sa traiasca si ea din cva si sa isi plateasca oameni si ce mai si sponsorizeaza. Dar lucrurile astea cu amenajatu io zic ca se puteau face daca o luam logic k mai mult de 100-200 mil nu cred k ar fi costat dar cum am mai zis deja s-a ajuns la o anvergura mare la trb cu driftu. Si trebuie sa ne gandim la o securitate a spectatorilor,a pilotilor cu cum a zis si Ono inainte de cursa trb sa se faca o verificare a masinilor cn nu are o masina capabila nu este primit si cu asta basta.
__________________
Frustratii distrug acest site zilnic
acadele is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 01:09   #303
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
...nu eu am zis primu k o fi avut cva profit si maine isi ia bentley gt
era o ironie la adresa tuturor care cer socoteala. crezi ca ma intereseaza ce profit a scos 4tuning? eu mi-am spus parerea mai inainte si sustin in continuare: m-am simtit foarte bine la romexpo. de ce? pentru ca am stiut cum sa-mi organizez activitatea. multumesc organizatorilor ca au facut posibila si aceasta editie in aceste vremuri grele. RESPECT!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine īn semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 01:33   #304
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

atunci sunt eu nebun frate si sunt singuru care are ceva de spus impotriva lui ... gratian totu a fost frumos si perfect la anu sa faci tot asa dar numai pune gardurile alea k nu au rost si lasa masina sa treak fix p langa coklari din primu rand kre scuip seminte poate ii da niste semintu lu haiu, poate ii smulg oglinzile lu tengu k amintire etc. Si baiatu kre a fost lovit d masina aceea kre s-a dus in el k in popice a fost ceva asa nush supranatural ca de obicei daca Dumnezeu vrea nu se ranesc oameni dar acum a vrut ca a zis sa se joace putin cu pietrisu ala si cu masina baiatului )=)) (pt cn nu s-a prins acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare )=)) )
acadele is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 01:52   #305
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Dacă noi am īnţeles şi mesajul şi umorul lui, vrei şi tu să ţii cont de punctul 9 de aici, te rog frumos?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 01:53   #306
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri

Nici pe mine nu ma intereseaza ce profit a facut 4Tuning.. daca a facut 5 miliarde. bravo lor , baieti destepti .. Gratian a spus ca a fost cat pe ce sa anuleze expozitia din cauza costurilor.. si am intrebat : Costurile acestei expozitii au depasit 5 miliarde ?

Nu am cerut socoteala pentru profitul lor .
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 02:00   #307
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

asa brusc pe nimeni numai intereseaza nimic cum ziceam eu sunt mai nebun asa, imi place sa ma cert cu lumea etc. Mai bine am spune pe mine m-a deranjat asta pentru ca stiu multa lume care nu a fost pe deplin multumita si numai daca intru in topicul deshis accidentului sunt o gramada, wharever :-j
acadele is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 02:03   #308
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

V-ar părea uimitor, dar cheltuielile de organizare a unui eveniment atāt de complex, de anvergura asta, īnseamnă infinit mai multe cheltuieli decāt chirie şi premii.
Oamenii cu experienţă īn domeniu sigur pot confirma cele spuse de mine, eu am avut parte doar de o singură organizare mare de eveniment, la modul că a fost un eveniment internaţional mare īn vestul ţării, să zicem un sfert īnsă din ceea ce a fost aici, şi vă asigur ca logistica, timpul, eforturile oamenilor, problemele neprevăzute, chestiunile minore, toate la un loc sunt aproape imposibil de prevăzut şi cuantificat īn cifre, ar fi zeci de organisme care ar face evenimente de genul ăsta dacă ar fi aşa ieftin şi simplist cum cred unii copii (şi nu la vārstă mă refer).
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 02:58   #309
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

tu cred ca te referi la KOE nu ? Da acolo te cred ca a costat o gramada de bani pentru ca cum spuneai a fost un eveniment de o anvergura foarte mare. Dar aici a fost ceva mult mai mic eu nu zic ca tot evenimentu a fost un esec singura chestie a fost partea cu pista de drift si locurile unde trebuiau sa stea fotografii si spectatorii. In rest a fost bine, criza si-a spus cuvantul cand a fost vorba de inchiriere pentru ca s-a inchiriat doar un singur pavilion nu s-a mai putut ca in anii trecuti sa se inchirieze mai multe. Da si nu sunt numai premiile si chiriile mai sunt si salariile sau cum vreti sa spuneti banilor dati celor care au participat acolo ambulanta, firma de paza si stafful. Pe viitor sper ca si noi si Gratian sa invete din greseli si tot ce tine de drift sa fie organizat cum trebuie.
acadele is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 05:01   #310
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
tu cred ca te referi la KOE nu ?
Nu mă refer la King of Europe sau la un alt eveniment asemănător. ci la o expoziţie de maşini, fără show suplimentar.
Ne pierdem īn amănunte, ceea ce voiam eu să subliniez e cu totul altceva, sunt convins că aceia care au avut de īnţeles au īnţeles.
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -