Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-10, 23:25   #286
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri

Gratian .. nu vreau sa fac eu pe lupul moralist.. just a question ..
Au fost sa zicem 25 de mii de spectatori .
25 000 x 20 = 500 000 RON , adica 5 miliarde..

A costat 5 miliarde organizarea ?

Si sunt lucruri care puteai sa le imbunatatesti .. gen :
La Drift , sa se puna garduri dupa care ar putea sta spectatorii inconjurul pistei .. astfel se evita foarte mult aglomeratia.. duminica aveam 6 persoane in fata.. si nu aveam loc nici sa scot telefonul din buzunar.. deci.. iti dai seama cat de bine am vazut nu ? ..
Sa mai fi redus din pretul biletului .. sau sa faci ceva gen : abonament pentru 2 zile 30 RON .. eu de exemplu am venit in ambele zile .
Sa accepti masini care prezinta o Noutate .. nu masini pe care le-am vazut la toate expozitiile de anul trecut.. si masini TUNATE nu masini stock!..
Un numar maximi de vizitatori pe ora sau ceva in genul .. care sa mai reduca numarul de oameni din cupola.. pur si simplu Calcau pe spoilerele masinilor expuse sau dadeau din greseala cu piciorul in bara... Numai spun de fotografi .. care nu aveau loc sa faca o poza calumea ..



Scuza-ma daca te-am jignit cu ceva in postul meu. O seara placuta.

Last edited by mitza mtb; 26-03-10 at 23:38.
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 00:58   #287
Fabi.

Stage 2
 
Fabi.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 36
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
este extraordinar de greu de a organiza ceva, mai ales in conditiile de acum ale pietei, in care multe firme inchid portile, si altele se restrang...


am fost la un pas de a nu mai tine 4TuningDAYS, care cu siguranta ne dezechilibra sau mai rau daca vremea nu tinea cu noi

am incercat cat am putut, in conditiile de acum.
aceeasi suprafata ca anul trecut, preturi mai mari...

am stat cu emotii pana duminica la ora 16.00 sa vedem daca nu trebuie sa vindem ceva ca sa acoperim cheltuielile.

sunt constient ca sunt minusuri, dar orice inseamna costuri.

inteleg unele din nemultumiri, dar nu imi imaginez cum cineva poate face evenimentul perfect. eu, sincer, in conditiile de acum, nu pot.

daca poate cineva, ii cedez stafeta. fara suparare, fara resentimente.
Stii tu, mai bine putine evenimente si Bune, decat multe si ... mai slabe (ca sa nu exagerez). Calendarul ala e cam prea plin, deja o sa devina monotonie, cel putin eu asta vad ca se intampla.
Fabi. is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 02:04   #288
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Gratian .. nu vreau sa fac eu pe lupul moralist.. just a question ..
Au fost sa zicem 25 de mii de spectatori .
25 000 x 20 = 500 000 RON , adica 5 miliarde..

A costat 5 miliarde organizarea ?

Si sunt lucruri care puteai sa le imbunatatesti .. gen :
La Drift , sa se puna garduri dupa care ar putea sta spectatorii inconjurul pistei .. astfel se evita foarte mult aglomeratia.. duminica aveam 6 persoane in fata.. si nu aveam loc nici sa scot telefonul din buzunar.. deci.. iti dai seama cat de bine am vazut nu ? ..
Sa mai fi redus din pretul biletului .. sau sa faci ceva gen : abonament pentru 2 zile 30 RON .. eu de exemplu am venit in ambele zile .
Sa accepti masini care prezinta o Noutate .. nu masini pe care le-am vazut la toate expozitiile de anul trecut.. si masini TUNATE nu masini stock!..
Un numar maximi de vizitatori pe ora sau ceva in genul .. care sa mai reduca numarul de oameni din cupola.. pur si simplu Calcau pe spoilerele masinilor expuse sau dadeau din greseala cu piciorul in bara... Numai spun de fotografi .. care nu aveau loc sa faca o poza calumea ..



Scuza-ma daca te-am jignit cu ceva in postul meu. O seara placuta.
sef , daca mergi pe regula asta ... o sa ai jumatate din masinile prezentate sau chiar mai putin pt ca nu isi permit multe pers sa modifice o masina (demn de o expozitie) atat de des ... iar masini stock , crede-ma pe cuvant ca nu au fost . poate unele au fost stock la aspect insa tuning-ul sti la fel de bine ca se axeaza pe mai multe laturi .

legat de povestea cu x oameni pe ora asta e imposibil , adica ... nu stiu , sincer nu vad cum ai putea sa ti oamenii la usa si la fix (de exemplu) sa ii dai afara pe cei care sunt inauntru si sa bagi alt "lot" ...
__________________
Greedy91 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 13:37   #289
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

ok! ok! multumim spectatorilor care au cotizat la costul biletelor si au asigurat participarea tuturor expozantilor care au fost, bani fara de care nu se putea organiza nimic si nu mai vedeati nimic anul asta. din tot profitul care a iesit o sa-l vedeti maine pe Gratian cu un bentley continental gt preparat pt urmatoarea editie. atasez si imaginea spion cu viitoarea lui masina care va fi gata in 2 zile, 12 ore, 45 min si 30 sec. sunteti multumiti acum de desconspirare?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	premier4509-bentley-continental-gt.jpg
Views:	87
Size:	18.5 KB
ID:	1390825  
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 14:34   #290
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri

Multumim sageata......
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 15:09   #291
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

oricand cu placere
sageata is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:14   #292
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

io zic ca pe langa bani dupa bilete au mai fost si sponsorizari sper sa nu gresesc si costuri au fost cumva chiria si premiile ? si poate 5 miliarde a fost numai profit )=)) Poate ne ajuta gratian cu niste sume ca sa numai fie discutii d gen. Dar in romania am vazut k se poarta daca e criza cresc preturile nu scad )
acadele is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:28   #293
tandrei2

Stage 2
 
tandrei2's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 66
Default Re: Pareri

ma uit, citesc, ma gandesc, raman uimit....."o zic ca pe langa bani dupa bilete au mai fost si sponsorizari sper sa nu gresesc si costuri au fost cumva chiria si premiile ? si poate 5 miliarde a fost numai profit )=)) Poate ne ajuta gratian cu niste sume ca sa numai fie discutii d gen. Dar in romania am vazut k se poarta daca e criza cresc preturile nu scad ) "....sunteti asociati? aveti atitudinea din ce am citit de parca 4tuning tre sa va dea socoteala pentru profit, nu pot sa cred ca de la o parere generala despre eveniment s-a ajuns la stadiul in care organizatorii tre sa va dea voua socoteala cati bani au iesit si mai ce?....va vreti partea?....sunteti invidiosi ....sa mor in ce tara de k....t traim, sunteti invidiosi ca unul vrea se chinuie si reuseste sa faca ceva pe cand voi nu?, incredibil in loc sa fiti multumiti ca s-a mai organizat un astfel de eveniment voi ce faceti?, per ansamblu sa va fie rusine(parerea mea)
__________________
muzica tare=vecini invidiosi
tandrei2 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:29   #294
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Pareri

Nu cred ca intereseaza pe cineva bilantul... Este FIX treaba organizatorului ce profit are, el trebuie sa-si urmareasca interesul.
Majoritatea care au iesit nemultumiti sunt cei pasionati, restul de vizitatori ( in numar foarte mare si care n-au treaba cu acest sport ) cu siguranta au fost multumiti, daca nu de masini, de fete.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:35   #295
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by tandrei2 View Post
ma uit, citesc, ma gandesc, raman uimit....."o zic ca pe langa bani dupa bilete au mai fost si sponsorizari sper sa nu gresesc si costuri au fost cumva chiria si premiile ? si poate 5 miliarde a fost numai profit )=)) Poate ne ajuta gratian cu niste sume ca sa numai fie discutii d gen. Dar in romania am vazut k se poarta daca e criza cresc preturile nu scad ) "....sunteti asociati? aveti atitudinea din ce am citit de parca 4tuning tre sa va dea socoteala pentru profit, nu pot sa cred ca de la o parere generala despre eveniment s-a ajuns la stadiul in care organizatorii tre sa va dea voua socoteala cati bani au iesit si mai ce?....va vreti partea?....sunteti invidiosi ....sa mor in ce tara de k....t traim, sunteti invidiosi ca unul vrea se chinuie si reuseste sa faca ceva pe cand voi nu?, incredibil in loc sa fiti multumiti ca s-a mai organizat un astfel de eveniment voi ce faceti?, per ansamblu sa va fie rusine(parerea mea)
Dc sa imi fie rusine k el vine aici si zice a pai stiti a fost criza si nu am putut sa facem mai nimic cu o gramada d bani, tu te-ai gandit ce se intampla daca scapa o masina d drift in gardurile alea unde cum zicea si colegu mai sus erau oameni p 6-7 randuri iti zic io mureau o gramada nevinovati. Si nu ii doresc nimanui sa treaca prin ce a trecut baiatu lovit d masina sau prin ce ar fi trecut familia unuia care ar fi murit. Cand organizezi asa cva la un asemenea nivel trebuie sa pui siguranta pe primul plan si repet asta e parerea mea si altcineva nu organizeaza pt k nu are putearea lui Gratian si bani . Ideal ar fi fost sa se tina unde s-a tinut anul trecut si sa se faca niste amenajari pt siguranta si pt fotografi cameramani etc nu sa se suie pe unde puteau ca sa filmeze cn nu stie sa nu vorbeasca aiurea parerea mea

Last edited by acadele; 28-03-10 at 21:38.
acadele is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:53   #296
tandrei2

Stage 2
 
tandrei2's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 66
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
Dc sa imi fie rusine k el vine aici si zice a pai stiti a fost criza si nu am putut sa facem mai nimic cu o gramada d bani, tu te-ai gandit ce se intampla daca scapa o masina d drift in gardurile alea unde cum zicea si colegu mai sus erau oameni p 6-7 randuri iti zic io mureau o gramada nevinovati. Si nu ii doresc nimanui sa treaca prin ce a trecut baiatu lovit d masina sau prin ce ar fi trecut familia unuia care ar fi murit. Cand organizezi asa cva la un asemenea nivel trebuie sa pui siguranta pe primul plan si repet asta e parerea mea si altcineva nu organizeaza pt k nu are putearea lui Gratian si bani .
...e f simplu sa vorbesti fara sa stii, in primul rand "accidentatul" nu avea ce sa caute acolo, second la formula unu a fost un eveniment cu toate mijloacele de securitate sa zboare o roata de pe circuit si sa moara un om, stii cumva?, la evenimentele moto oricand se pot intampla accidente, de ce nu scoateti ochii si pentru copilul ce a facut criza de epilepsie in cupola?..nu iti trebuie putere si bani, iti trebuie inspiratie si sa te mai ajute iubitori si pasionati, micutu nu avea bani ca sa faca ce a facut,Dumnezeu sa il ierte!(un exemplu),si cred ca toata discutia ar trebui rezumata strict la ce v-a placut sau nu la eveniment, stima si respect tututor celor ce contribuie la aceasta pasiune pt masini, poate nici mie nu mi-au placut anumite lucruri la eveniment, deci ce ar trebui, sa nu mai vin sau sa ma mai duc si alta data, depinde de mine.Ma gandesc ce s-ar intampla daca pe un site la nu stiu ce hipermarket s-ar face un forum cu un astfel de topic,ar avea doar vreo 30 de pagini in 2 saptamani?...dar ...liniste....unde ni se permite dam cu paru, daca sare un malac la voi sunteti miei, vorbiti cativa de masini si va laudati in parc cu noua voastra bicicleta si salivati la emisiuni despre masini, e frumos sa va bateti joc de munca altuia?...puneti-va si voi in partea cealalta a baricadei sa vedeti cum este, vorbesc din punctul de vedere al unuia care si azi a muncit la o masina ce a fost la salon , a luat o cupa la prima ei participare pentru best of , am fost criticat ca nu meritam premiul, am raspuns astept "rivali" mai buni, ne-am prezentat la salon sa ni se vada munca, sa fim apreciati, laudati si criticati cu argumente reale, asta se face la un salon te duci te vede lumea si primesti ok sau nu, e frumos din partea unora sa va comportati atat de josnic?
tandrei2 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 22:42   #297
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

in primu rand asta e un forum pt pareri ,pareri personale si alea sunt parerile mele personale dupa cum ar zice un om "bai intelingetule". in al 2-lea rand nu s-a aratat la evenimentu asta ca s-a incercat cva d protectie cu gardurile alea, da si baiatu ala poate nu avea ce sa caute aklo dar ce crezi era din staff cum sar zice si nu avea un loc amenajat pt fotografi ca sa stea . Si nu cred k ai tu vrun drept sa il bagi in discutia asta p Micutzu' . Si alti fac evenimente e adevarat dar vezi k la alea nu se cere taxa d intrare si nu sunt la o asemenea anvergura pt k iti trebuiesc mai multe chestii juridice si bani k altfel ar face si alti presedinti de cluburi pt k sa recunoastem p drept oare kti au fost multumiti anu asta? Sincer sa fiu pt un om care a mers la evenimente acesta a fost cel mai prost dintre toate, PAREREA MEA ! Ani trecuti au fost facute altfel si nu cred k motivu a fost criza. Gratian este presedintele Asociatiei Romane de Tuning Auto daca ar fi niste discutii in care el sa stranga presedinti de cluburi si ar vorbi uite facem asa si asa cred k ar ieri multe lucruri la lumina. Dar tu poti fi cu parerile tale eu cu ale mele si vb din mai multe puncte de vedere ca un om care merge la expozitie, ca un om care a avut prieteni expozanti ca un om care pe viitor vrea sa participe la aceasta expozitie
acadele is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 22:46   #298
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

Gratian eu sigur sunt mai carcotas. Dar sper sa ma insel in anumite lucruri si sa ai dreptate. Dar oricum faptu este consumat ideea este ca toti p viitor avem de invatat si uneori mai trebuie sa invatam si din greseli. Pt evenimentu de anu asta iti acord o nota de 6-7 dar ani trecuti sa zicem un 9-10. Dar pretentiile expozantiilor cresc si cresc si pretentiile vizitatorilor pt k si evenimentu creste in anvergura .
acadele is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 23:01   #299
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Pareri

nu imi vine sa cred ce citesc =)))) cum frate sa ceri sa-ti arate gratian profitul ? trebuie sa fi nebun la cap...
pana la urma 4tuning e o afacere si nu ai niciun drept sa ceri tu bilantul unei firme...
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 23:11   #300
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Pareri

oameni buni dar eu nu am zis sa zica exact sa imi faca aici copi la facturi si la incasari nu nu am zis asta io am zis asa la mijto k o fi avut un profit mare si daca vrea sa ne lamureasca sa ne zica niste sume ca sa numai fie dubii. Nu e am zis primu k o fi scos vreo 5 miliarde numai din bilete, nu eu am zis primu k o fi avut cva profit si maine isi ia bentley gt

Last edited by acadele; 28-03-10 at 23:15.
acadele is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -