Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-10, 02:30   #271
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

asa suntem noi astia tastaturistii , mereu nemultumiti si cu pretentii.
asa este , ai dreptate.... unde au ajuns romanii in ziua de azi .... se ridica cu pretentii...cata nesimtire !!!
eu unul iti multumesc si te apreciez foarte mult pt felul cum gandesti si te exprimi. bravo !

vezi ca vorba "Traim in romania, si asta ne ocupa tot timpul!" ai inteles-o gresit
PAK is offline   Reply With Quote
Old 19-03-10, 09:25   #272
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Pareri

Am tot citit ce s-a scris pe forum si initial am zis sa nu spun nimic dar.. totusi.. ar trebui sa fim cat de cat multumiti ca exista cineva care organizeaza astfel de evenimente si indirect care ne strange pe toti pasionatii la un loc. Calitatea evenimentului nu este intotdeauna data de organizator ci in mare parte de expozanti. Ar trebui sa ajungem la un nivel al civilizatiei in care sa realizam singuri daca masina detinuta este sau nu de expus si mai apoi sa dam vina pe organizatori ca au lasat sa intre x si y care avea doar folie pe capota. De asemenea, nu putem critica toti expozantii ca au avut o mica zgarietura nu stiu unde, ca nu stiu care avea putin praf pe deflectorul de nori si alte chestii de genul acesta. Mie, de exemplu, mi s-a rupt pleoapa la salon si a trebuit s-o retusez acolo. Dupa retusare, toti ar fi putut sa spuna ca ia uite-l si pe ala.. cu ploapa lipita.. Trebuie sa tinem minte ca aceste masini sunt masini cu care multi merg zi de zi iar in Romania, sa ti o masina intacta si sa si circuli cu ea, este imposibil. Sa fim fericiti ca le avem si pe acestea si sa ne ajute Dumnezeu pe toti sa ne permitem o masina de hartaneala si una care sa stea in garaj si pe care s-o scoatem numai pentru evenimente...

In alta ordine de idei... in loc sa ne dam la picioare unii altora mai bine am incerca sa ne ajutam ca sa iasa un eveniment frumos. Nivelul din Romania nu permite castiguri extraordinare din aceasta pasiune (pentru expozanti si cluburi) lucru pe care il stim cu totii dar pana la urma de aceea se numeste pasiune si nu afacere.. Faptul ca organizatorul castiga bani este evident.. dar riscul de a iesi pe minus tot el si-l asuma... S-ar incumeta vreunul dintre noi sa faca un astfel de eveniment? Daca da, de ce nu o face?

Multumesc pentru rabdarea de a citi acest post si in numele clubului ACS Anonymous MotorSport vreau sa multumesc atat organizatorilor cat si vizitatorilor in speranta ca nu v-am dezamagit cu prestanta noastra.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-10, 17:44   #273
robert333

Stage 2
 
robert333's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 36
Default Re: Pareri

Recunosc ca pana la acest eveniment si eu eram unul dintre cei nemultumiti ,cu pretentii dar acum mi'am schimbat radical parerea. Asta datorita faptului ca am putut participa 'activ' la eveniment si am observat ca nu este absolut deloc usor... stiu ca s-a dorit ca evenimentu sa iasa foarte bine si toti din echipa 4tuning au facut tot ce au putut.

Asadar parerea mea este ca evenimentul a fost unul reusit !!!
robert333 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 12:34   #274
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

locul 34 gollum.... golf 100%
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:2.html
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:6.html

LOCUL 19 e BMW M5 nu seria 7
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:3.html


LOCUL 85 e Corrado nu VENTO

Ce pretentii sa mai ai?? Foarte destepti si pasionati cei care au facut ”pollul” asta.

LE https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:4.html
locul 44....vw si atat....dap interesting...
noi astia tastaturistii,.... ce vedem noi de toate
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....

Last edited by lupalb; 20-03-10 at 12:37.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 15:08   #275
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
locul 34 gollum.... golf 100%
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:2.html
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:6.html

LOCUL 19 e BMW M5 nu seria 7
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:3.html


LOCUL 85 e Corrado nu VENTO

Ce pretentii sa mai ai?? Foarte destepti si pasionati cei care au facut ”pollul” asta.

LE https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:4.html
locul 44....vw si atat....dap interesting...
noi astia tastaturistii,.... ce vedem noi de toate
Dacă n-ar fi unii care să răscolească 100 de poziţii după 3 greşeli de redactare şi să le urle în gura mare că "sunt praf organizatorii", nu am mai şti în ce ţară trăim.
Eu unul îţi mulţumesc pentru postări, fără tine chiar m-aş crede într-o discuţie normală, şi aş putea lăsa garda jos să discut normal, aşa cum a făcut-o Bishop, de exemplu, căruia îi mulţumesc pentru intervenţie.
Cred că pe el nu-l banuieşte nimeni de partizanat, pupincurism sau interese în "gaşca de incompetenţi de la 4tuning", din moment ce reprezintă unul din cele mai mari cluburi auto din românia, nu?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 16:28   #276
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
locul 34 gollum.... golf 100%
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:2.html
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:6.html

LOCUL 19 e BMW M5 nu seria 7
https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:3.html


LOCUL 85 e Corrado nu VENTO

Ce pretentii sa mai ai?? Foarte destepti si pasionati cei care au facut ”pollul” asta.

LE https://www.4tuning.ro/4TuningDAYS-20...nti_pag:4.html
locul 44....vw si atat....dap interesting...
noi astia tastaturistii,.... ce vedem noi de toate

Bv frate

Inteleg ca gandesc destui....,,ba da ce nesimtiti sunt astia.....chiar asa...stau toata ziua si cauta greseli cand in final tre' sa zica multumesc si sa ne aplecam ca a iesit in final un eveniment fericit'' nu ???!!!

Da....a iesit un eveniment ok...multumim 4tuning pt tot...evident ca nu e usor sa duci o chestie de genu' pana la capat....multa munca/stres/umblat...dar cum am mai zis cu cateva posturi in urma....si cred ca sunt destui de acord cu mine....schimba-ti frate ,,staful''...serios...de la facutul albumului 4tuning days....la omu'/oamenii care au scris titlul masinilor la votare...la unele nici nu cred ca si-au dat seama ce erau,dar cred ca s-a vazut sigla...si multi alti angajati care sunt pe langa tuning....
__________________
E92 320d White M-tech / E93 320d White ///M3
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 16:59   #277
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: Pareri

Aaa....si app...pt baietii care au facut votarea cu numele masinilor...e mai greu cu masinile astea vechi..si...uitati-va baieti pe google...pac pac repede....diferenta intre un mitsubishi lancer evolution (evo cum ziceti voi acolo) si un lancer intense...e o mare diferenta...
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 01:17   #278
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Sunt curios dacă o să reuşească cineva să realizeze în România un eveniment comparabil ca amploare, măcar 3 ani la rând, (hai şi o singură dată măcar) şi să-l facă mai bine, mai impresionant, mai bine reprezentat la nivel naţional şi la nivel de cluburi decât acesta.
Abia atunci o să aibe rost multe din mesajele inflamate postate, până atunci e tot ce se putea face mai bine în condiţiile şi la nivelul tuningului din România.
Nu-i nimic, băgăm capul în pământ, refuzăm să înţelegem evidenţa, că ăsta e nivelul nostru de maşini de show şi că asta primim în faţa ochilor.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 01:37   #279
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

E ultimul post pe care-l fac aici.
Nu de alta da suntem cativa care ne batem degetele de tastatura degeaba.
A scris aleks foarte clar ce e de facut.
NU e ok ? faceti altu mai bun , sau ajutati sa iasa asta mai bine...


e atat de usor sa stai in cur in fatza unui monitor si sa critici si aia si aia ...
si e atat de greu sa faci asa ceva...


ganditi-va in PLM(TUNING) cate ore si zile si nopti si saptamani nu s-a dormit ca sa iasa showu asta,asa cum a iesit el,bun ptr unii,prost ptr altii
mai apreciati si voi ca unii chiar se chinuie sa faca ceva...

mironositzelor vesnic nemultumite....

parerea mea e ca a fost tare pentru situatia financiara globala in care suntem
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 02:41   #280
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri

Subscriu sant0s si eu la ceea ce ai scris tu...si mai vin cu o completare (nici eu nu am mai scris de ceva pagini, convins fiind ca scriu degeaba)...incerc de cateva zile sa ma pun in pielea nemultumitilor astia (poate eu is usor de multumit, mai stii?) dar nu am reusit...pur si simplu nu le inteleg mentalitatea. Ma gandesc, intri in salon...ce ar trebui sa vezi sau sa patesti dupa capu' lor??? Deci, intri...vezi masini gen Fiat Polsky, Bmw Luca Motorsport, Seat Leon by Bar Society, Gordina lui Bogdan, Gtr Exelixis, Ursu replica DTM, fete mai frumoase, mai decente, mai indecente...cluburi importante cu masini care "au scris istorie"...cluburi mici ce deabea apar cu masini mai mult sau mai putin lucrate, W.I.P.uri (work in progressuri pentru cei care cred ca scriam de dom'soara Crudu)...WTF??? Nu e de ajuns??? Ce vreti mai mult??? Asistente personale??? Masaj cu happyending intro masina la alegere??? WTF??? Ai posibilitatea sa iti dai 1 loc de intalnire cu prietenii de pe forum, un loc unde sa vezi cele mai modificate sau in curs de modificare masini din tara...wtf??? Cand le iei asa si le pui cap la cap nu suna ceva fain?? Booon, ai vazut la interior tot ceea ce era de vazut, iesi afara si vezi pe HAIu cum aproape i sau latit ochii de la noua japoneza, vezi pe Sant0s cum ba se da, ba filmeaza, ba se dadea si tot asa...vezi pe restul hursarilor cum au trecut pe V8uri, vezi debutantii de anul acesta...pana meaaa oamenilor, ce vreti mai mult de la un weekend??? Ce vreti mai mult de la 40'lei???...incerc sa va inteleg nemultumirile si nu reusesc. Era mai bine daca stateati acasa, in fotoliu cu telecomanda intro mana si cu gugustiucu'n cealalta...wtf??

Si inca o chestie...cred ca nu pot sa va inteleg pentru ca cei care sunt pasionati de treaba asta (cu adevarat )...sunt multumiti de orice eveniment de genu, indeferent de plusurile sau minusurile lui...sunt multumiti si punct ca sa facut, ca exista si ca ai fost, teai dat sau teai vazut cu unu sau mai multi prieteni. Concluzia o trageti voi...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 03:18   #281
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Pareri

Nu cred ca a contestat cineva existenta evenimentului...inexistent acest gand, cel putin pentru mine.
- ca vizitator, nu am avut nimic de reprosat cu exceptia accesului la drift (care oricum nu m-a interesat)...in rest, din punctul meu de vedere a fost chiar ok. Tot timpul vor fi unele masini mai bune, altele mai slabe...cred ca peste tot in lume asa se intampla. Asadar, 20 de lei well spent.
- ca expozant insa, au fost cateva lucruri deranjante...cred ca le-am punctat destul de evident pana acum (nu-i asa Aleks? ). Daca a existat cineva care a vrut sa le inteleaga, foarte bine, vom vedea data viitoare...personal, nu ma astept sa se schimbe nimic...cred ca va fi fix la fel, insa numai timpul ne va spune.

Santos...chiar te respect asa virtual (ca inca nu am avut placerea de a ne cunoaste) pentru tot ce faci pe aici si pentru fenomen in general...nu e usor, insa tie vad ca iti ies. Nu vorbesc in numele altora, si nici nu cred ca parerea catorva zeci de vizitatori din cele cateva zeci de mii e extrem de relevanta...parerea catorva zeci de expozanti dintr-o suta insa e altceva...stiu, probabil ca e greu sa organizezi un asemenea eveniment, probabil ca nu dormi prea mult inainte, si cel mai probabil, nu vei reusi sa te ocupi de toate...nici nu imi trece prin cap sa te contrazic in vreun fel...dar, aici vorbim totusi de o afacere, afacere care castiga bani de pe urma mea si a celorlalti expozanti care venim acolo sa "ajutam" fara nici o pretentie, ba mai mult, multi dintre noi, mai cheltuim si o groaza de bani pe un detailing complet la masina si alte lucruri care nu au importanta pentru ca venim din placere...pana la urma nu ne obliga nimeni...singurul lucru pe care l-am cerut noi a fost putin respect pentru "ajutorul" pe care noi il acordam acestor evenimente...atat. Ca au fost cateva lucruri care au aratat exact contrariul aceasta editie...asta e, poate se mai intampla, desi nu cred, iar acesta convingere imi este intarita si de lipsa unui raspuns oficial din partea 4tuning referitor la acest mic val de nemultumuri...practic si pe scurt, dezinteresul fata de noi deranjeaza. Este un punct de vedere personal, desi am mai generalizat in unele locuri.
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs

Last edited by J.D; 21-03-10 at 03:25.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 03:31   #282
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Răspunsuri s-au dat nenumărate, inclusiv aici.
Nu înţeleg de ce doreşti răspunsuri dedicate, legitimaţii dedicate etc.
Au existat inviataţii la care au avut acces toţi participanţii şi prietenii lor, prietenii prietenilor lor si tot aşa. Nu le-ai luat şi ai plătit 20 de lei intrarea. E lipsa ta de interes (privind modalitatea în care poţi intra înapoi după ce ai ieşit din Romexpo fără să ai nicio hârtie în mână care să demonstreze că ai o masină acolo) vina organizatorilor? Mă îndoiesc.
Venim acolo cu toţii ca să expunem din plăcere, din orgoliu sau din interese comerciale. O facem cu toţii gratis, avem condiţiile necesare participării (maşinile sunt în interior, sunt păzite în timpul nopţii, primim acces pentru 2-3-4 persoane/zi/maşină, avem posibilitatea să câştigam cupe, premii, să ne facem cunoscuţi etc).
Astea sunt motivele pentru care participăm de ani de zile la orice expoziţie de tuning, iar 4tuning nu a promis participanţilor nimic mai mult, ceea ce s-a promis s-a oferit, orice alte dorinţe ascunse ale participanţilor nu pot fi bănuite, anul ăsta s-a omis angajarea unui medium, dar este o măsură de luat în considerare pe viitor, în condiţiile date.
Nu înţeleg ce anume ar trebui să facă organizatorii mai mult de atât, si nu văd motivele pentru care să o facă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 13:56   #283
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

intrebare pt Hondarul si Aleks.
in ultimii 2-3 ani , la cate showri care nu au fost organizate de 4tuning a-ti participat personal in calitate de expozant?
intreb pt ca uneori este bun un termen de comparatie inainte de a judeca parerile expozantilor.
PAK is offline   Reply With Quote
Old 21-03-10, 22:42   #284
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by PAK View Post
intrebare pt Hondarul si Aleks.
in ultimii 2-3 ani , la cate showri care nu au fost organizate de 4tuning a-ti participat personal in calitate de expozant?
intreb pt ca uneori este bun un termen de comparatie inainte de a judeca parerile expozantilor.
Crede-mă că eu unul am termeni de comparaţie suficient de buni
Evenimente organizate de cele mai grele nume din România, din punctul meu de vedere, ca şi coorganizator sau ca simplu expozant, e imens de greu de mulţumit pe toată lumea, cam tot atât de greu pe cât e de simplu de dat cu parul după o asemenea desfăşurare de forţe.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-03-10, 22:30   #285
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

este extraordinar de greu de a organiza ceva, mai ales in conditiile de acum ale pietei, in care multe firme inchid portile, si altele se restrang...


am fost la un pas de a nu mai tine 4TuningDAYS, care cu siguranta ne dezechilibra sau mai rau daca vremea nu tinea cu noi

am incercat cat am putut, in conditiile de acum.
aceeasi suprafata ca anul trecut, preturi mai mari...

am stat cu emotii pana duminica la ora 16.00 sa vedem daca nu trebuie sa vindem ceva ca sa acoperim cheltuielile.

sunt constient ca sunt minusuri, dar orice inseamna costuri.

inteleg unele din nemultumiri, dar nu imi imaginez cum cineva poate face evenimentul perfect. eu, sincer, in conditiile de acum, nu pot.

daca poate cineva, ii cedez stafeta. fara suparare, fara resentimente.
Gratzian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -