Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 20:26   #61
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Pareri

Per total frumos dar:
- spatiul mult prea mic pentru cate masini au fost
- s-a zis ca nu se primesc masini doar cu jante schimbate si o vopsea, ce cautau masinile stock???
- mult prea tare muzica la standuri, parca nu era voie?
- lipsa legitimatiilor pentru expozanti
- lipsa organizarii, in afara de cluburi care aveau tratament special, restul a fost un haos!
- Cupe oferite unor oameni care au platit?! Parca erau 5 locuri, eu am auzit doar 3 strigate, cu restul ce s-a intamplat?
- Ce s-a intamplat cu televotingul?
- Nesimtirea cu care am fost intampinat de unu domn (nu stiu cine este) de la 4Tuning. Nu se vorbeste asa cu o persoana!!!

Destul de dezamagit, dar na...
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!

Last edited by Angel 5; 14-03-10 at 20:30.
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 20:41   #62
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri

Dar oltcitul "unde construction" ce cauta acolo
a fost si masina lui Morpheusmaster dar chiar aveai ce vedea la ea ....
Listele pentru intrarea gratuita la Virtual Tuning,Freehand,3D...?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 20:55   #63
florinvg

Stage 1
 
florinvg's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 10
Default Re: Pareri

fratilor eu am venit din CLUJ-NAPOCA pentru asta, sincer ma asteptam la mai multe 4tuning, cand ati facut la CLUJ in 2007 in mai la iulius mall, gratian si cei din organizarea de atunci sigur isi aduc aminte ati facut o treaba super tare, nu ca sunt eu din cluj si ca acolo ati facut super tare si aici nu, tot gresit, si aici ati fost ft tari ca de obicei dar spun ca se putea mai bine, masini frumoase, fete asa si asa, unele frumoase altele chiar nu aveau ce cauta, va lipsit punctualitatea, si era mai bine daca puneati un program, de la ora x la y drifturi , de la a la b sound si asa mai departe, cred ca atunci era alta treaba. per total a fost un show frumos, daca ar fi sa va dau o nota de la 1 la 10 va dau 8+ de data asta, va astept la showul organizat de CLUJ STREET TEAM in 8-9 mai la iulius mall
florinvg is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:13   #64
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

Eu am scris deja pentru ieri parerea....dezamagitor.
Astazi in schimb am observat altceva... NESIMTIRE.
Faza a fost cam asa (o am si filmata, o sa urc filmuletul sus si il dau si la televiziuni):
Oamenii care au fost cu motoarele pe circuit in pauze s-au urcat dupa ce au terminat demonstratia (care a fost super btw) pe containerele renumite din dreapta.
A strigat un malac de la BGS sau de la ce era, ca inca nu am copiat filmu`, sa se dea jos, dar oamenii nu au auzit.
Atunci "jmecherasu" a scos sprayu` paralizant si a dat in ei de 3 ori, asta in conditiile in care vantul batea spre ceilalti care eram "regulamentar" dupa gardu` de protectie.
Mie mi se pare de a dreptul jenant si la faza asta organizatorii au -200 la nota. Cum pot niste oameni angajati de tine sa aiba grija de concurenti si de cei care fac show sa dea cu spray paralizant in persoanele pe care trebuie sa le pazeasca?
Si chestia e ca atat de destept a fost ala incat dupa ce a vazut ca bate vantu` spre ceilalti care nu aveau nici o treaba , tot a mai dat 2 jeturi, asa ..de control.
Si dupa ce a dat cu spray paralizant, ii astepta jos sa ii mai si bata, declarand : Ce ma, ma doare-n p**a de voi, hai coboara sa vezi tu ce patesti..
Dupa ce a vazut ca filmez, seful lor a avut tupeul sa se ia tot de noi cei de pe margine, si ma intreba pe mine ca nu am altceva mai bun de filmat??
Pai as fi avut daca nu am fi fost amenintati de cei de la paza.
Foarte buna organizarea nu am ce zice, sa dau 40 de lei ca sa fiu luat la bataie, sau sa primesc spray paralizant in ochi, e o chestie.
Eu sa fiu in locul celor 3 motociclisti, as depune plangere penala impotriva agentului de paza (aka ninja) care i-a agresat si amenintat.
Intr-un cuvant, toata faza a fost PENIBILA SI JENANTA.
Domnule Gratian, felicitari ca ati avut grija de cei care au asigurat showul in timpul dintre drifturi, asta ca sa nu se plictiseasca multimea de oameni care oricum nu vedea nimic la drifturi.
La expo nu mai zic nimic, pentru ca am scris ieri care e parerea.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:22   #65
ala_cu_dacia
Dacia Driver

Stage 3
 
ala_cu_dacia's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Pareri

anul trecut a fost super. aia da expozitie, anu asta insa putea si varu-miu de la tara sa vina cu caruta si era expusa acolo. ce cautau masinile "under construction" ????????? oricine poate sa vina cu o rabla de masina, gen olcitu ala, si sa scrie pe capota "cand va fi gata va arata super" pai atunci vino cu ea cand arata super si merita sa se uite lumea la ea. in parcarea exterioara unde din nesimtire i-ati lasat pe cei care concurau la sound erau masini mai tunate si mai frumoase decat multe din cele expuse pe bani multi inauntru. pt ce va mai numiti festivalul 4 tuning? ca se expun masini tunate, nu unele care vor fi tunate peste 10 ani. am batut drumu de la brasov degeaba. sunt dezamagit.
__________________
e dacie frate...
ala_cu_dacia is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:31   #66
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Pareri

Daca ar fi fost ceva facut din si pentru pasiune, as spune ca a fost ok. Altfel, consider ca am fost jefuit de 2o lei.
Mai bine mai multa energie concentrata la a pune in practica ceea ce se promite decat vise umede neimplinite. Acest "biznis" 4tuning e pur romanian style: nu platesti ceea ce vezi ci ceea ce ti se promite.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:34   #67
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: Pareri

AZI am mancat 3 mici de acolo si am stins cu o BERE ) nu ama vut NIMIK ,,,,am ajuns acasa si am mancat si acum ma simt greu )) sa speram ca nu e de la mici )
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:42   #68
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Pareri

am ramas PLACUT impresionat de acele 2 DACII expuse , de acel CHEVROLET clasic , de masina aia FOARTE mare americana , de MATIZ , de ....un Logan deci unele masini au fost REUSITE total

SEAT rosu si cel verde , GOLFU dintre ele

alea DA tuning !

masini de stock , capota imbracata o toba sport HAI LA TUNING !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:45   #69
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
eu am fost JEFUIT de 40 lei ) ca mam dus 2 zile ...ORGANIREA ...ORGANIZARII !!

SENZATII ia bagat paia 2 cu Motoscutere ....) deci anu asta a FOST ........DEZAMAGIRE TOTALA !!!
Cum ar fi sa inveti sa scrii corect romaneste? Nu ti-au placut baietii cu motoscuterele? De ce ai vazut in fiecare zi asa ceva si nu stiam eu? Daca motoscuterul ala nu facea un zgomot infernal si nu mergea de-a latul nu a facut spectacol?

Mai oameni buni voi nu stiti sa va bucurati de evenimente...
__________________
D300s+16-85+70-300 VR II+ 35 1.8 +SB-600
Fotografiile mele:
http://toadertk.blogspot.com/
toader is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:45   #70
calinu'

Stage 1
 
Join Date: May 2009
Posts: 12
Default Re: Pareri

mie sincer sa fiu mi-a placut...atmosfera a fost misto, si in plus voi ziceti ca ati vazut numai rable, dar unul nu a zis de mercedesul ala v12 biturbo care mie cel putin mi s-a parut "work of art" mai tare decat "super-mega" porsche-ul megatron, dodge viper, bmw-ul de 1000 de cp la care mi s-a facut pielea de gaina numai cand vedeam turbina aia imensa, si multe altele.

nu as vrea sa fiu in pielea organizatorilor sa muncesc atat ca sa fac o treaba buna si sa vina o gramada de oameni care sa spuna ca a fost de rahat....daca sunteti asa grozavi, ia ganditi-va voi puteati organiza mai bine? imi pare rau pt incidentele cu sprayul si accidentul, dar asta e....se mai intampla nu poti sa le previi pe toate. data viitoare sunt sigur ca o sa se ia aminte si o sa fie treaba mai buna

din partea mea, felicitari 4 tunning!!
calinu' is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:46   #71
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Thumbs down Re: Pareri

In afara faptului ca m-am intalnit cu diferite cunostinte ...2 zile pierdute degeaba si ceva bani...deplorabil...dezamagitor...no coment...

Singura mea parere este ca interesul financiar depaseste pasiunea...
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:48   #72
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Shuba88 View Post
Per total mia placut, nu regret ca m-am dus, si ma voi duce si la anu
Insa au fost minusuri, cum ar fii:
-Aglomeratia (mult mai ok a fost anul trecut in cladiri separate)
-Zgomotul (Muzica de peste tot, plus baiatul cu evo-ul caruia rateurile se auzeau si inafara salii ) )
-Unele masini neterminate (parerea mea este ca masini care mai au chit pe ici pe colo,nu au ce cauta la o expozitie gen 4t)
-Unele masini terminate (Nu vreau sa dau exemple dar cateva erau lucrate jalnic)
-Unele masini stock (nu chiar 100% stock dar maxim un "mini-kit" pe ele... iarasi nu au ce cauta la un show tuning)
-Fetele (hmm,cred k maxim 5 mi sau parut dragute, restul vai si amar, unele chiar de toata jena)

In rest numa bine , Multumesc 4tuning


BRAVO BRAVO BRAVO !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:54   #73
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by toader View Post

Mai oameni buni voi nu stiti sa va bucurati de evenimente...
..tu sigur ai mers si la alte evenimente? ...da la cati ani ai ,ma indoiesc ...
jock is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:56   #74
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Pareri

Pentru mine a fost o pierdere de vreme... Aglomeratie, muzica data tare pe la cluburi... Incerci sa pozezi si tu subiectul principal masina + accesoriul femeia (ca la tuning show parca vi pentru masini) si se gaseste cate unu sa se traga in rama cu femeia ca de.. Si tu stai ca fraieru in fata masinii cateodata aplecat sa prinzi un unghi si astepti cate 10 minute sa-si faca Vasile poza cu telefonul cu gagica... Ma gandeam ca au mai evoluat oamenii dar m-am inselat.

La drift sincer sa va spun nu am vazut nimica. Am fost o singura data pe acolo si in 5 minute am plecat. Stai sa-ti rupi gatu sa vezi ceva printre capete. Organizarea la drift a lasat foarte mult de dorit. Incepand cu asezare spectatori si terminand cu jegul de pe circuit (nisip, apa).

La audio oamenii aia au stat in frig afara in parcare. Penibil sa organizezi ceva si sa nu-ti primesti musafirii in incinta complexului...

Mai sunt multe spus...
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 22:00   #75
JustJackJJ

Stage 2
 
JustJackJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 36
Default Re: Pareri

Imi scriu si eu parerea si sper sa nu mi se ia in nume de rau dar voi da nume si de cluburi.

1)Nsl, Midnight, Bar society - de ce le este permis sa aduca aceleasi masini care nu mai sufera nici o modificare de la un an la altul sau nu le-am vazut eu? Deci m-am tot plimbat prin salon si cunoastema masinile de anul trecut.

Nu ca fac parte dintr-un club sau ceva de genu, dar noi anul trecut am avut 5 masini, anul asta tot 5 dar ALTELE !!! ca nu au fost cele mai bune si nu au luat premii asta e partea a 2-a, dar si sa vii ani la rand cu aceiasi masina caruia nu i-ai mai adus imbunatatiri de la primul salon cand a fost prezentata si inca sa ia acelasi premiu an de an...Ori e perfecta ori bate la ochi...

2)Stret Line-Pegeoutul 407 - ce tuning avea frate?? o bordura de trotuar pusa in fata sub numarul de inamtriculare sa para joasa si colant...

3)Am fost cu prietena la salon, dar chiar daca eram singur tot nu salivam ca nu aveam dupa ce...Ce sa intamplat cu frumusetea domnisoarelor de pe plaiurile romanesti?

4)O mai buna organizare la drift, deoarece in ciuda formularelor trimise o masina de la noi tot nu a participat...

+ pentru traseul creat, adica de la "8"-ul de anu trecut a fost mirific acum


A si tin sa felicit cluburile: South's Racers si Insomnia acestea mi-au placut mie cel mai mult
JustJackJJ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -