Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 12:52   #166
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Pareri

ma bag si eu la cheta pt un viitor milionar
pareri : overall a fost ok, eram la noi "acasa" cu prieteni, discutii, atmosfera foarte tare. Nu mai aruncati cu cacat in oameni care si-au dat silinta si au muncit 24/24... si au muncit pt voi..CA SA AVETI PE CE SA DATI 20 LEI... daca nu se facea show stateati acasa si va smiorcaiati in continuare aici pe forum asa ca fiti multumiti ca cineva face eforturi pt voi.
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:55   #167
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by ala_cu_dacia View Post
am postat 2 poze sa imi ziceti si mie ce masina nu are ce cauta acolo.
pe de-o parte o masina tunata daca esti orb si de alta parte o masina modificata la interior exterior motor tot ce vrei cu adevarat sa vezi la o expozitie de masini tunate
CAND am vazut acel OLTCIT nu mi-am crezut OCHILOR )
si nu numai asta acel FIAT 500 ROSU nu cred ca avea ce cauta acolo !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:59   #168
JustJackJJ

Stage 2
 
JustJackJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 36
Default Re: Pareri

Eu mi-am exprimat ideile pe la pagina 6 din acest topic dar acum mai adaug ceva:

Prefer sa vad 10 masini "Under construction" decat de le vad pe aceleasi la fiecare salon: Exemple clare si puteti sa-mi sariti in cap dar stiti ca am dreptate:

Midnight - e30 REA
NSL - matiz XXL, e30'le mov si au mai fost astea 3 mi0au venit in cap acum...

Deci ai terminat masini ai expus-o odata, maxim de 2 ori, dar mai expune-o si a 3-a oara daca i-ai mai facut ceva!!!

Felicitari tuturor care inca baga bani in ele si sa le vedem terminate!!!
JustJackJJ is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:09   #169
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
morph...erau multi care treceau pe langa masina ta
eu ce sa mai zic...trecusem pe langa unu care era oprit in dreptul masinii lui morph ce spunea in felul urmator : "iauite frate ce corsa smechera"
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:12   #170
GearHead

Stage 1
 
GearHead's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 22
Default Re: Pareri

sa ma bag si eu in seama pe aici
legat de eveniment: nu a fost totul super. nu a fost un eveniment de 10+. Dar organizatorii s-au straduit. Asa ca, in loc sa aruncam cu noroi, ar fi mai frumos sa le multumim pentru munca/initiativa si sa le aratam unde au gresit, unde exista loc de mai bine, etc.
Intr-adevar, comparat cu 4td din alti ani, a fost mai slab. Multe masini care nu ar trebuie sa apara la "cea mai mare expozitie de tuning", dar nu poti sa le ai pe toate. Nu vreau sa cred ca organizatorii s-au uitat la oameni (bani) atunci cand au acceptat o anumita masina
GearHead is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:12   #171
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by OpReA View Post
eu ce sa mai zic...trecusem pe langa unu care era oprit in dreptul masinii lui morph ce spunea in felul urmator : "iauite frate ce corsa smechera"
Lasa ma ca mie imi pace la nebunie, serios! Deci Tico, Corsa, Punto, Lupo, Polo...le zic pe toate mai putin pe aia care e. Tu iti dai seama ce inseamna asta??? MISSION ACOMPLISHED! E prea tare! Doar politistu care ma oprit cand am iesit cu masina la spalat si soferul dp TIRu cu care am aduso (care stia italia bine, implicit masinile italiene) au ghicit din prima ce e. It's fun...serios. Eu nu'i blamez si nici nu le raspund urat...e normal. Ma intrebau ce masina e si cand era stock si fara sigla apai acum )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:14   #172
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by ala_cu_dacia View Post
ce cauta masina in constructie la expozitie? vino cu ea cand e gata. pe orice masina nashpa se poate scrie in constructie si gata. platesc 20 de lei ca sa imi imaginez cum arata masina tunata sau sa o vad gata modificata. au mintit poporu cu televizoru, cam asa a fost.
O masina "in constructie" nu inseamna ca e masina tunata???
Atat te intreb.

Un salon de tuning nu inseamna sa vezi neaparat toate masinile terminate. Mai sunt si in constructii pentru a-ti face o parere de CUM se FACE o masina incat sa arate in felul ala.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:16   #173
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Pareri

Un eveniment destul de reusit , dar tot timpul se poate si mai bine .
Legat de baietii de la paza (shelter ) am avut si eu o mica contrazicere cu doi care erau foarte zelosi . Pana la urma am vazut ca nu ajungem la nicio concluzie si am cedat eu .
O bulina neagra pt eveniment a fost lipsa spatiului intre standuri ( se cam calca lumea in picioare ) .
Legat de public ... au fost unii cu foarte bun simt ....dar majoritatea parca erau veniti din creierul muntilor . Incercand sa fac poze la standuri , atmosfera , masini , hostess s.a.m.d ... in loc sa fac poze am primit o portie de full contact din partea unor spectatori ( poate unii sunt pe acest forum ) .

Last edited by stefan_88; 15-03-10 at 13:23.
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:18   #174
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri

Sa revenim la subiect!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:22   #175
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: Pareri

si acum ma doare capul de la comentariile auzite prin public...concluzia...foarte multi tzarani care nu au nici cea mai mica legatura cu tuningul...dovada...cea mai mare aglomeratie era la standurile cu embleme gen v8,tuning,leduri,becuri,tipsuri...iar la drift la fel....zicea unu de langa mine...*normal frate ca le rupe....mai mult de 500 de euro nu face un urs din ala*...
...per total....totul ok...masini frumoase...fete frumoase.multumim participantilor si echipa 4tuning.
__________________
new cali in town
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:28   #176
DaddY'

Stage 1
 
DaddY''s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 22
Default Re: Pareri

sincer ... au fost multi ciocani care nu au nici o treaba cu tuning'ul si cu drifturile ... urat din partea voastra ca nu v-ati gandit si la noi ... doar 50 de metri de gard pt public ... se calcau in picioare sa ajunga la balustrada ... data viitoare ganditi-va si la noi ... spectatorii ... jos palaria pt LKN'ul ... chiar a demonstrat ceva frumos ..... cat despre expo ... jos palaria ... masinile si fetele au fost pe masura ...
DaddY' is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:41   #177
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by JustJackJJ View Post
Imi scriu si eu parerea si sper sa nu mi se ia in nume de rau dar voi da nume si de cluburi.

1)Nsl, Midnight, Bar society - de ce le este permis sa aduca aceleasi masini care nu mai sufera nici o modificare de la un an la altul sau nu le-am vazut eu? Deci m-am tot plimbat prin salon si cunoastema masinile de anul trecut.

Nu ca fac parte dintr-un club sau ceva de genu, dar noi anul trecut am avut 5 masini, anul asta tot 5 dar ALTELE !!! ca nu au fost cele mai bune si nu au luat premii asta e partea a 2-a, dar si sa vii ani la rand cu aceiasi masina caruia nu i-ai mai adus imbunatatiri de la primul salon cand a fost prezentata si inca sa ia acelasi premiu an de an...Ori e perfecta ori bate la ochi...

2)Stret Line-Pegeoutul 407 - ce tuning avea frate?? o bordura de trotuar pusa in fata sub numarul de inamtriculare sa para joasa si colant...

3)Am fost cu prietena la salon, dar chiar daca eram singur tot nu salivam ca nu aveam dupa ce...Ce sa intamplat cu rumusetea domnisoarelor de pe plaiurile romanesti?

4)O mai buna organizare la drift, deoarece in ciuda formularelor trimise o masina de la noi tot nu a participat...

+ pentru traseul creat, adica de la "8"-ul de anu trecut a fost mirific acum


A si tin sa felicit cluburile: South's Racers si Insomnia acestea mi-au placut mie cel mai mult



PAI HAI SA ITI SPUN EU PRIETENE DE CE MAJORITATEA MASINILOR SANT LA FEL CA ANUL TRECUT S-AU CAND AI ZIS TU. PAI CE SA MAI FACI LA O MASINA IN CARE S-A INVESTIT 25000$ IN TOT CE INSEAMNA TUNING INCLUSIV MOTOR?CE SA-I MAI FAC? EU SANT SUBIECTIV AICI PENTRU CA MA SIMT ATINS.PAI MAI BAIATULE SA STII SI TU CA EU AM AVUT-O MODIFICATA PRIMA DATA IN 2007 IN CARE S-AU BAGAT CAM 8000 FARA MOTOR.IN 2008 AM AVUT-O IN LUCRU SI AM SCOS-O IN 2009 IN PRIMAVARA LA SALON MASINA ESTE MAI MULT DECAT COMPLECTA SI ESTE FACUTA NUMAI CU PIESE DIN STATE SI FACUTA DE MINE IN CURTE.SI BANII INVESTITI,CREDE-MA CA-I JUSTIFIC PANA LA ULTIMUL CENT.SI DACA VREI POTI SA TE UITI LA FORUMUL MEU LA MITSUBISHI SA TE CONVINGI.IA VEZI ACUM TU CELE 5 ALEA NOI FAC CAT AM INVESTIT EU?ASA CA,MAI SUBTIRE CU ,CRITICI CA ESTE USOR SA DAI IN CINEVA.ANALIZEAZA SI TU,CALCULEAZA INTERESEAZATE DESPRE MASINI SI APOI DA-TI CU PAREREA .SI INCA CEVA DACA O SA IASA MASINI NOI ASA CUM AU IESIT ANUL ASTA, STAU LINISTIT CA MAI IAU UN BEST CAR SI LA ANUL.MAI ALEZ CA LA NOI SE CAUTA TUNING IEFTIN PE MASINI FOARTE COMUNE GEN OPEL GOLF BMW NU MAI ZIC.MASINI CU ADEVARAT RARE SI DEOSEBITE INSEAMNA MULTI BANI INVESTITI.EU DECAT SA BAG CATE 4000-5000 INTR-O MASINA DIN ASTA IN FIECARE AN SI SA-I SCHIMB UN SPOILER S-AU UN INTERIOR MAI BINE NU.DAR ESTE GUSTUL FIACARUIA SI NU IL DISCUT.CONCURENTA ESTE BENEFICA ATUNCI CAND ESTE VAZUTA LA FEL DE TOTI.POSIBILITATILE SANT LIMITATE IN FUNCTIE DE FIECARE DAR TREBUIE APRECIATA MUNCA.ACUM ORICINE POATE SA CRITICE DAR MACAR SA AIBA ARGUMENTE.NUMAI BINE SI SPOR LA TREABA
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:47   #178
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Pareri

parca era vb ca la drift e gratis sau nu am inteles eu bine at...
nu trebuia sa fie impuse bilete la drift din moment ce nu puteam vedea nimic...ma rog...PROASTA organizare la drift...din patratul de la circuit doar pe o singura latura publicul avea acces ! aiurea...
legat de expo cateva masini nu meritau sa ocupe loc in cupola...
legat de muzica ... nu se intelegea nimic...erau standuri care a venit cu muzica de acasa!
ma rog....in rest SUPER TARE!!!!:r olleyes2
felicitari noilor piloti
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:55   #179
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Pareri

Morph fiatu tau si daca este inca in constructie a fost o supriza placuta pentru mine si apreciez sacrificile tale,ca iti sacrifici salaru si multe alte sacrifici pe langa , poate masinuta ta arata mai bine "U.C." pe langa altele terminate si a lui alex care din cate am citit cica si-a tinut BMW`u ascuns un an de zile sa nu il vada lumea (adevarat?)sau tot la-ti ginit voi carev, vreau si eu o poza cu el in toata splendoarea lui.

Felicitari!!!,de sageata ce sa zic ca sta cu p...ielea la soare pe capota masini =)))

ala_cu_dacia cred ca tocmai ti-ai pus toata moldova in cap =))) felicitarile mele si pentru tine
__________________
Imi rezerv toate drepturile de a avea greseli gramaticale
Copyright © 2010 zN3u Toate drepturile rezervate
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 14:04   #180
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Morph fiatu tau si daca este inca in constructie a fost o supriza placuta pentru mine si apreciez sacrificile tale,ca iti sacrifici salaru si multe alte sacrifici pe langa , poate masinuta ta arata mai bine "U.C." pe langa altele terminate si a lui alex care din cate am citit cica si-a tinut BMW`u ascuns un an de zile sa nu il vada lumea (adevarat?)sau tot la-ti ginit voi carev, vreau si eu o poza cu el in toata splendoarea lui.

Felicitari!!!,de sageata ce sa zic ca sta cu p...ielea la soare pe capota masini =)))

ala_cu_dacia cred ca tocmai ti-ai pus toata moldova in cap =))) felicitarile mele si pentru tine
Incepe discutia sa devina putin deranjanta pentru mine, nu din cauza a ceea ce ai scris tu aici, alte motive. Este vorba de "pareri" legate de eveniment si nu imi place ca eu, sau mofturile mele, masina mea sa fie subiect de discutie si discordie (nu aici)...u like it or u don't. Legat de ce ai scris tu aici, apreciez mult parerea ta, a celor pro si contra (daca este bine argumentata). Treaba cu bmw nuj de unde e scoasa. Va dau un indiciu...daca intri cu trenul in bacau (dinspre adjud), la 1 moment dat pe partea dreapta vezi BMW...si un lucru care este la vedere pentru atatia oameni care trec zilnic pe acolo nu il poti numi ascuns...parerea mea. Acum gura lumii stii cum e...cat despre sageata...el este exact ca un cameleon ) he blend's in perfect pe orice suprafata lai pune ) iar cat despre cel cu Dacia, nu cred ca sia pus toata moldova in cap...cred ca are de pierdut cu idei din acestea preconcepute si comuniste dar asta este pentru el.

Haideti sa revenim la subiectul Topicului pentru ca eu sunt interesat sa aud pareri despre eveniment (tin sa precizez ca nu am sarit direct la ultima pagina ci am citit toate posturile dp toate threadurile evenimentului) iar daca e sa discutam despre ceva ce are legatura cu chistocu meu, dati click pe poza de la semnatura mea si continuam acolo all daaaay long.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -