Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 00:33   #106
hs_vct

Stage 4
 
hs_vct's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 204
Default Re: Pareri

fara sa se interpreteze aiurea, anul asta a fost mai slab decat anul trecut cam la toate capitolele....


este doar o parere personala
hs_vct is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:44   #107
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Pareri

Mda, romanului i-a placut tot timpul sa se planga si sa dea indicatii, mai greu cu facutul in schimb.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:50   #108
hs_vct

Stage 4
 
hs_vct's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 204
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by XS[DNiED] View Post
Mda, romanului i-a placut tot timpul sa se planga si sa dea indicatii, mai greu cu facutul in schimb.
faptul ca mi-am exprimat parerea nu inseamna neaparat ca am dat cu parul...
nu zic ca nu au fost si plusuri, dar alea exista la fiecare show, tocmai d'aia am si zis "fara sa se interpreteze aiurea"
si din cate stiu parerea pe care o am despre show de anul asta o mai au si alte pers care au postat asta si s-au sters impresiile
__________________
http://rover-mg.ro/

Last edited by hs_vct; 15-03-10 at 00:52.
hs_vct is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 01:28   #109
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Dar oltcitul "unde construction" ce cauta acolo
a fost si masina lui Morpheusmaster dar chiar aveai ce vedea la ea ....
Listele pentru intrarea gratuita la Virtual Tuning,Freehand,3D...?
Multumim, la masina lui ne-am prezentat doar cu negativele matritelor pe ea, am aratat o etapa din modificarile custom pe care nu multe case de tuning au curajul sa o arate, partea aia murdara si doar nu bling-bling-ul de dupa, dar am ramas surprinsi ca au fost destui cei care au inteles mesajul si au primit bine lucrarea si ideea. Va multumim pentru asta.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 01:37   #110
dmo.mihai
VW Driver

Stage 5
 
dmo.mihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,999
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

afara din pavilion se comercializau mititei prajiti doar la suprafata...daca muscai din ei era carne cruda...
dmo.mihai is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 01:58   #111
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by XS[DNiED] View Post
Mda, romanului i-a placut tot timpul sa se planga si sa dea indicatii, mai greu cu facutul in schimb.
Nu am nimic personal cu tine, dar vazand ca esti moderator, ma gandesc ca ai mai participat si la alte editii 4Tuning Days. Fii corect si recunoaste ca desi evenimentului din anul acesta i s-a facut o promovare mai mare (dar asta nu poate fi de condamnat, deoarece o vorba mai veche spune ca reclama este sufletul comertului si la capitolul asta organizatorii au avut idei bune; pacat insa ca afara vopsit gardul si inauntru leopardul), comparativ cu alte editii ale aceluias eveniment (unde au fost aceiasi organizatori), 4TD 2010 a fost mai slab (si nu o sa ma apuc sa punctez acum, decat daca tii neaparat; am incredere totusi in liberul tau arbitru).


Pentru cei ce au rabdare sa citeasca:

99% din cei ce au fost dezamagiti de editia din acest an, au la activ cel putin inca o editie, incepand de la simplu vizitator pana la expozant.

Organizatorii, precum si cei care au opinii diferite fata de a mea si a celor care au fost dezamagiti de eveniment, ar trebui sa accepte si critica pentru a sti sa corecteze lucrurile care au mers mai putin bine decat in anii trecuti.


Daca stam sa analizam sloganul evenimentului de anul trecut, "Pasiunea bate criza", imi pare rau ca trebuie sa am o alta parere anul acesta. In 2010, "Criza a batut pasiunea" si e pacat ca este asa. Acest eveniment ar trebui sa incurajeje pasiunea pentru tuning si totodata sa impuna niste standarde pentru a putea evolua si nu pentru a involua.

Se presupune ca la un eveniment promovat atat de bine, ar trebui sa gasesti "crema" acestui domeniu, pentru ca tu (generic vorbind, repet nu am nimic personal cu nimeni),ca de exemplu simplu vizitator, care intr-o zi viseaza sa isi expuna proiectul la care a investit timp, suflet si pentru care a facut sacrificii mai mici sau mai mari de dragul pasiunii tale, sa ai de unde invata si sa fii motivat sa faci ceva mai bun; ori daca se coboara standardele care se vor a fi impuse, rezultatele vor fi pe masura, si anume, daca la editia urmatoare se vor mai accepta compromisuri, "scopul" acestui eveniment nu va mai putea fi atins, referindu-ma aici la incurajarea fenomenului de tuning in spiritul bunului gust precum si al calitatii acestuia (daca gusturile nu se discuta, calitatea poate fi contestata). Este de discutat si scopul material care nu poate fi neglijat pentru ca prea putine lucruri in ziua de azi sunt gratuite si nu zice nimeni sa nu profiti de pe urma unui astfel de eveniment, insa propun o mai mare atentie la satisfacerea capitolului raport calitate/pret.

Mai pe romaneste, daca X a vazut anul acesta ca proiecte nefinalizate sau "greseli" grosolane (precum caroserii strambe vizibile si de catre ochi neorientati catre detaliu, imbinari nereusite, si ma refer aici la diferente in centrimetri intre elementele caroseriei, elemente de caroserie "lipite" cu sarma si masini vopsite la (si stau in dubiu aici pentru ca nu stiu ce sa aleg) spray si/sau bidinea, reprezinta "crema" tuningului, X va considera de cuviinta ca poate face si el ceva la fel de low quality si isi va visa a expune si el "proiectul" la editia urmatoare. De asemenea, X va considera de cuviinta sa se si ratoiasca la organizator daca nu ii va primi proiectul in salon, raprosandu-i ca anul precedent cineva a putut face acest lucru si ca el este neindreptatit si din punctul meu de vedere, in aceasta situatie, X, care de asemenea a investit pasiune, timp, nervi si bani in proiectul lui neterminat sau nereusit va fi absolvit de orice culpa pentru ca aceasta revine organizatorului care a creat un precedent.
De asemenea te astepti sa nu gasesti oameni nemultumiti ca nu se respecta un program prestabilit (si ma refer la diferente de 4-5-6 ore intre ceea ce se anunta si ceea ce de fapt se face), oameni care sunt agresati fizic si verbal de altii grosolan vorbind (si nu ma refer la accidentul de la drift ci la bunavointa si spiritul civic al celor care se presupune ca sunt angajati sa asigure paza si al celor care se cred indreptatiti sa profite de lipsa bunului simt).

Sper totusi ca la anul organizatorii sa fie mai atenti la selectia masinilor, sa invete din lucrurile mai putin placute de la aceasta editie si sa incerce sa ofere ceva mai bun. Le urez succes pe aceasta cale si cred ca important este sa ii apreciam si sa le multumim pentru eforturi (pentru ca nu este usor sa organizezi un eveniment de aceasta avengura), sa ii incurajam sa meraga mai departe ("La anul va fi mai bine!"), dar in acelasi timp sa le oferim si critica negativa atunci cand este cazul si aceasta sa fie acceptata pentru ca asa ar trebui sa se intample intr-o lume democratica, si nu cenzurata ca intr-una comunista.

Sunt convinsa ca nu exista padure fara uscaturi pentru ca au si ele rolul lor, dar haideti sa progresam cumva in promovarea acestui fenomen si nu sa involuam.

Numai bine! (in speranta ca acest post va ramane nesters sau needitat cel putin pana unul din organizatori il va citi)
__________________
justevil@4tuning.ro
I trust everyone. It`s the devil inside them I don`t trust.

Last edited by j.v.l; 15-03-10 at 02:08.
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 02:26   #112
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Toata lumea vorbeste de selectie, nimeni nu vrea sa accepte faptul ca baza de selectie e mica.
Cei care au venit cu masinile au fost acceptati, asta e nivelul tuningului de show din Romania.
Sigur ca sunt foarte multe masini modificate, pe strada sau in garaje.
Daca oamenii nu le expun, ele nu exista pentru publicul larg, ci doar pentru prietenii si fanii lor. Aceia care au vrut sa-si expuna masinile au fost primiti cu bratele deschise, nicio masina frumoasa n-a fost refuzata si niciun club auto n-a fost exclus daca a dorit sa vina. In cazul in care vi s-a parut ca unele cluburi au avut masini urate e pentru ca ala e nivelul lor de dezvoltare, de reprezentare si de bun-gust. Nu organizatorii sunt vinovati de lipsa de viziune artistica a cluburilor, lor li s-a dat posibilitatea sa-si prezinte tot ce au avut mai bun membrii, asta a fost ce au reusit sa prezinte.
Mai luati in considerare un aspect: am avut o iarna lunga, grea, atat financiar cat si meteorologic, in urma ei au ramas gauri enorme pentru toata lumea, atat in bugete cat si in drumurile care au dus catre Bucuresti.
Noi am fost nevoiti sa ne aducem masinile intr-un TIR, altfel nu ajungeau masini cu garda la sol de 10 cm si cu jante de show prin jegurile de drumuri din Romania.
Sunt enorm de multe detalii pe care le ignoram doar pentru ca suntem obisnuiti sa scuipam, sa injuram, sa cautam doar defectele (sau sa aruncam 3 argumente pro de suprafata si 50 contra de detalii nu neaparat esentiale pentru a parea impartiali), sa ne lasam purtati de spiritul de turma, intr-un cuvant sa ne comportam in cel mai neaos si traditional stil cu putinta.
Din pacate nu vom putea multumi pe toata lumea niciodata, insa eu am studiat vizitatorii, pe foarte multi dintre ei, oamenii se bucurau sa vada masinile, sa auda muzica, sa priveasca fetele frumoase, intr-un cuvant s-au delectat cu o alternativa la viata gri de zi cu zi.
Din pacate noi, pe forum ,suntem prea mari cunoscatori, prea fini cercetatori si prea rafinati critici pentru a ne bucura de asta si ne aruncam zoaiele in cap unii altora.
Poate cu timpul...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 02:51   #113
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Pareri

@aleks:

Mi-am permis sa imi expun parerea din simplul fapt ca am vazut ca aceeasi organizatori au reusit sa faca si ceva mai bun decat de data asta. Tocmai de aceea am considerat important sa ii incurajez si sa le si multumesc pentru eforturi si sa ii apreciez ca se chinuie sa faca CEVA, neascunzandu-mi dezamagirea si fara a incerca sa par impartiala sau aducand argumente de suprafata.

Nu am aruncat zoaiele in capul nimanui si nici nu am dat cu parul. Daca am folosit mai multe cuvinte pentru a-mi exprima o simpla parere si nu am jignit/injurat/scuipat pe nimeni asta nu inseamna ca este cazul sa ironizezi postul meu, dar este parerea si alegerea ta si ti-o respect. Nimeni nu este perfect, dar poate tinde catre ceva mai bun. Nu?
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 02:55   #114
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

j.v.l, au postat foarte foarte multi oameni copii la indigo, posturi extrem de agresive, acide, rauvoitoare, obtuze etc.
Nu te gandi ca am scris atat la modul general doar pentru a te ataca pe tine.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 03:44   #115
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by j.v.l View Post
...
Inainte de toate, trebuie sa intelegi ca NU ORGANIZATORII FAC MASINILE EXPUSE. Asta ca sa zic mai pe scurt ce iti explica Aleks.
Pune-te in locul lor: ai ”la dispozitie” 100 de masini, din care 30 merita din plin sa fie expuse, 50 sunt acceptabile si restul sunt cam indoielnice, dar s-a platit chiria pentru 100 de masini si trebuie primite si celelalte 20. Ca organizator (raportat la cele 20 de masini indoielnice), poti schimba ceva la aspectul lor daca te straduiesti mai mult? Eu zic ca nu. Alea sunt masinile, alea se vor expune.
Critica ta e constructiva, dar e gresit adresata.
Daca vrei sa critici organizatorii, trebuie sa te axezi pe alte motive, IN NICI UN CAZ MASINILE EXPUSE. Mai avem mult pana sa ajungem sa selectam masinile la un show auto, iar daca vrei sa critici show-ul din punctul asta de vedere, trebuie sa-i iei pe fiecare in parte dintre expozantii ai caror masini nu ti-au placut. Ca sa faci asta, nu e neaparat nevoie sa te iei si de organizatori. Preferi un eveniment cu 20 de masini impecabile SI ATAT? Daca da, recomand SEMA & sh!t. Dar pana acolo mai avem putin... si sa nu uitam unde ne aflam.
Stim cu totii, e mai simplu ”sa dai vina pe sistem”, dar parerea mea e ca orice critica nedreapta doare mult mai mult decat una indreptatita. Si la ce folos?
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 03:48   #116
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

Singurul lucru care nu mi-a placut a fost asezarea foarte ciudata in centru, ma simteam ratacit mereu. Trebuia sa fie o aranjare mai clara, pe unde sa umble vizitatorii si pe unde nu, mergeau toti pe unde apucau. Nici acum nu stiu daca am vazut toate masinile de jos.
Masini, tipe, muzica. Ma asteptam sa fie asa. Muzica trebuia sa fie pusa doar de organizator in tot pavilionul, restul sa nu aibe voie cu sisteme audio decat pe masini. Tipele, nu am venit sa vad gagici, ci sa vad masini, daca vreau sa vad femei perfecte ma duc la prezentari de moda, si oricum nu a fost rau ce am vazut in salon. Iar masinile, astea sunt, astea se prezinta, nu trebuie sa iti placa toate.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 04:00   #117
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Pareri

Imi cer scuze atunci, daca nu m-am adresat cui trebuia, dar cred ca am atins si puncte care tineau de organizare. Atunci de ce s-a mai facut o inscriere pe baza unui formular si cei ce doreau sa expuna trebuia sa astepte un raspuns din partea celor care au spus:

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Referitor la participantii pentru expozitia de Tuning, reamintesc ca este un salon Auto cu specific Tuning, adica masini modificate. Am primit cereri de inscriere cu masini particulare sau din cluburi care NU sunt modificate in adevaratul sens al cuvantului. O folie pe geamuri, un eleron sau doar niste jante schimbate nu transforma o masina normala intr-o masina de show.

Va rog mult, nu insistati cu participarea si inscrierea unor masini care nu au modificari fie la exterior, fie la interior, fie la partea audio sau la toate simultan. Sunt diferite categorii de concurs si jurizare la care se poate incadra o masina, cu sanse reale. Daca nu se poate incadra la niciuna, apreciem ca locul sau nu este intr-o expozitie de Tuning.

Multumesc pentru intelegere. Daca sunt nelamuriri, va stau la dispozitie.
Cat despre ceea ce spui tu in legatura cu partea financiara, ai perfecta dreptate, si tocmai de aceea spuneam ca ar trebui acceptata si parerea celor care nu au fost multumiti chiar daca nu stiu cata munca este in spatele unui astfel de eveniment pentru ca aceia sunt cei care platesc biletele de la intrare din care este posibila realizarea evenimentului.

In privinta aspectului masinilor expuse nu am criticat detalii ci doar lucruri care au batut la ochi. Cat despre selectia organizatorilor si alegerea variantei de a baga si masini mai indoielnice cum ai spus tu, poate fi corectata prin amortizarea costurilor din sponsori. Nu spun lucrurile astea pentru ceea ce a fost ci pentru ceea ce va fi. 2009 a fost un an greu, 2010 pana acum si mai greu, dar sper ca perioada crizei sa nu mai fie un argument la urmatoarea editie, la modul ca sper ca si piata financiara sa isi revina.

Last edited by j.v.l; 15-03-10 at 04:06.
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 04:25   #118
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Pareri

Salutare .. am vrut sa evit sa ma antrenez in discutiile acestea insa mi-a "scapat" acel comentariu, cu toate ca este meritat de unele persoane.

Eu sunt moderator mai mult cu numele, nu am mai fost activ de foarte multa vreme (ani), cu toate ca sunt aproape de baieti si spre deosebire de multi care arunca pe cat se poate de mult cu noroi, chiar stiu ce fel de efort inseamna un asemenea salon.

Post-ul meu a fost expresia unei dezamagiri vis-a-vis de mentalitatea noastra, a romanilor. Este foarte usor sa critici un tablou atunci cand nu stii sa pictezi. Credeti voi ca nu se chinuie baietii sa iasa de fiecare data din ce in ce mai bine ? Ganditi-va si voi cata cale a batut fenomenul tuning din romania si cam care a fost aportul 4tuning. Perfectiunea si idealul sunt atinse cel mai des in imaginatie, in practica ... mai rar.

Nu vreau sa ma lungesc pentru ca am un prost obicei de a scrie exagerat de mult. E bine sa iti expui parerea, insa o doza de respect pentru oamenii care au facut posibil un lucru care probabil altfel nu s-ar fi materializat la noi in Romania poate nu ar strica. Asta e tot ce vreau sa transmit, si asta intr-un mod complet obiectiv, fie ca va place fie ca nu.

Cum a spus si quick_5hifter, preferati sa vedeti doar 5 masini "impecabile" ? Daca asta este nivelul si prezenta la noi (in opinia voastra) atunci ce puteau sa faca organizatorii, sa faca ei inca 10 masini ca sa se faca 15 ? Mai bine sa umpli cu ce poti obtine sa mai clateasca oamenii ochii, nu ? Eu sincer nu stiu la ce va asteptati voi, un salon de tuning este facut de masinile tunate existente, asa cum un salon auto este facut de modelele noi. Daca nu sunt modele noi .. vei fi dezamagit ? Poate ca da, dar asta pentru ca l-ai vizitat cu preconceptii si asteptari nefondate.

Va dau solutia simpla, vreti alte masini, varietate, alte fete (si aici posibil sa intelegeti ca a noastre nu arata asa rau), show etc. ? Va recomand saloanele de tuning externe cum ar fi Essen Motor Show de exemplu. Costurile de vizita nu mai sunt insa 20 RON

Nu zic sa ne multumim cu putin, progresul e bun, si sa speram ca la anul va fi si mai tare, insa de la a avea sugestii si pana la comentariile scoase de unii este o diferenta mare.

Eu ma retrag si va urez dezbatere placuta. Toate bune !
XSW is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 05:23   #119
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

Astia vechi,care tot sunteti nemultumiti...
Daca ati incerca sa ajutati,in loc sa vbiti in gol...
Poate lucrurile s-ar misca mai bine...
De ce in loc sa ajutati si sustineti va apucati sa criticati ?
Cum zicea si colegu de mai sus, de ce sa critici o pictura cand tu nu stii sa pictezi ?

Asa m-am saturat de mentalitatea asta de rahat...
Vreti mai bine da in loc sa ajutati aruncati cu noroi...


Alt aspect pe care voi nu-l luati in calcul...
E absolut natural si normal sa nu vi se mai para atat de tare,pentru ca el al xx-lea la care veniti,e normal sa nu vi se mai para WOW,ca sunteti trecuti prin,stiti despre ce e vorba...

Si pe foametea asta,sa se zica mersi ca s-a facut,si ca nu s-a dus la fund treaba asa cum se intampla in alte domenii.


Asta as vrea sa ramana din postu asta...

- Poate daca in loc sa aruncati cu noroi,ati ajuta,lucrurile ar merge mai bine...


p.s: atata timp cat exista oameni care se bucura... in momentul in care o masina derapeaza necontrolat si intra in public ... n-o sa ne fie niciodata bine...
da asta e,astia suntem sa le fie de bine alora care s-au bucurat cand s-a intamplat sambata ce s-a intamplat...
se stiu ei ...

o rugaminte mai am,inainte sa scrieti, mai puneti-va si-n locu organizatorilor si tot asa,ptr o secunda,incercati sa fiti un pic obiectivi,ca nu e usor sa organizezi asa ceva...
chiar nu e.

sa faci un post ca " a fost praf " e usor...
sa faci ceva constructiv si bun,e mai greu...
__________________

Last edited by EvLSant0S; 15-03-10 at 05:28.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 06:35   #120
syl_325

Stage 5
 
syl_325's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 806
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Astia vechi,care tot sunteti nemultumiti...
Daca ati incerca sa ajutati,in loc sa vbiti in gol...
Poate lucrurile s-ar misca mai bine...
De ce in loc sa ajutati si sustineti va apucati sa criticati ?
Cum zicea si colegu de mai sus, de ce sa critici o pictura cand tu nu stii sa pictezi ?

Asa m-am saturat de mentalitatea asta de rahat...
Vreti mai bine da in loc sa ajutati aruncati cu noroi...


Alt aspect pe care voi nu-l luati in calcul...
E absolut natural si normal sa nu vi se mai para atat de tare,pentru ca el al xx-lea la care veniti,e normal sa nu vi se mai para WOW,ca sunteti trecuti prin,stiti despre ce e vorba...

Si pe foametea asta,sa se zica mersi ca s-a facut,si ca nu s-a dus la fund treaba asa cum se intampla in alte domenii.


Asta as vrea sa ramana din postu asta...

- Poate daca in loc sa aruncati cu noroi,ati ajuta,lucrurile ar merge mai bine...


p.s: atata timp cat exista oameni care se bucura... in momentul in care o masina derapeaza necontrolat si intra in public ... n-o sa ne fie niciodata bine...
da asta e,astia suntem sa le fie de bine alora care s-au bucurat cand s-a intamplat sambata ce s-a intamplat...
se stiu ei ...

o rugaminte mai am,inainte sa scrieti, mai puneti-va si-n locu organizatorilor si tot asa,ptr o secunda,incercati sa fiti un pic obiectivi,ca nu e usor sa organizezi asa ceva...
chiar nu e.

sa faci un post ca " a fost praf " e usor...
sa faci ceva constructiv si bun,e mai greu...
sunt de acord cu santos.daca nu ar mai fi organizat nimeni nimic,ce ati mai fi criticat???eu unul sunt multumit ca avem astfel de evenimente la noi in tara.la fel si cu baietii de la drift,oricum ar fi dat,eu zic ca merita incurajati pt ca au curajul sa intre si sa isi rupa masinile acolo,pentru ca numai ei stiu cati bani intra in acele masini.
syl_325 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -