Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-10-08, 18:04   #106
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

cand o sa fie vremea buna o sa iasa si porschele

Last edited by Alex_55; 05-10-08 at 19:31.
Alex_55 is offline  
Old 05-10-08, 18:06   #107
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
cand o sa fie vremea buna o sa iasa si porschele
Te asteptam cu mare interes, nu inteleg de ce nu l-ai scos din prima sa pui GT-R-ul la punct, ca dupa inversunarea cu care ai tratat problema mi se parea cel mai firesc lucru
YCSNHT is offline  
Old 05-10-08, 18:08   #108
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

ok hai sa o lasam balta ca si asa imi pare rau ca am intrat in discutia/disputa asta !!!!
Alex_55 is offline  
Old 05-10-08, 19:53   #109
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Grecu Evo Is Back

Frumos si corect a a vorbit grecul, ce nu inteleg eu este de ce pe langa cursa de "406"m nu se face si una din mers. |Nu cred ca este o rusine sa te faca cineva chiar cu o masina ca DGH-ul. Dupa parerea mea daca DGH-ul este "in mintile lui" nu are ce sa discute nici cu Porscheul nici cu GTR-ul dar totusi masinile nu suporta altfel de comparatie.

Pe de alta parte nici GT-R-ul daca si-o ia de la Porsche (la drag) nu mi se pare mare lucru, diferenta cu care ar bate Porscheul sigur nu face 50 mii de euro .
Si sa ne mai gandim si la faptul ca GTR-ul nu este un muscle american conceput pt. drag si faptul ca spulbera Porsche turbo si este egal sau peste GT2 pe pista ar trebui sa fie de ajuns.
Trebuie sa fim constienti ca GT-R-ul raport pret - performanta (si posibilitati tuning cred) nu suporta comparatie, GT-R-ul fiind net superior.

Si asta e varianta de baza, sunt curios cand o sa vina o varianta mai puternica ce o sa se intample!
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline  
Old 05-10-08, 20:23   #110
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Frumos si corect a a vorbit grecul, ce nu inteleg eu este de ce pe langa cursa de "406"m nu se face si una din mers. |Nu cred ca este o rusine sa te faca cineva chiar cu o masina ca DGH-ul. Dupa parerea mea daca DGH-ul este "in mintile lui" nu are ce sa discute nici cu Porscheul nici cu GTR-ul dar totusi masinile nu suporta altfel de comparatie.

Pe de alta parte nici GT-R-ul daca si-o ia de la Porsche (la drag) nu mi se pare mare lucru, diferenta cu care ar bate Porscheul sigur nu face 50 mii de euro .
Si sa ne mai gandim si la faptul ca GTR-ul nu este un muscle american conceput pt. drag si faptul ca spulbera Porsche turbo si este egal sau peste GT2 pe pista ar trebui sa fie de ajuns.
Trebuie sa fim constienti ca GT-R-ul raport pret - performanta (si posibilitati tuning cred) nu suporta comparatie, GT-R-ul fiind net superior.

Si asta e varianta de baza, sunt curios cand o sa vina o varianta mai puternica ce o sa se intample!



gtr NU bate gt2 pe pista
tu nu ai o pista unde sa te dai cu gtr
putin imi pasa mie ca gtr-ul este mai rapid sau nu pe pista decat un 997turbo
nissan niciodata in viata ei ca firma nu va fii peste porsche !

sper ca tu toata viata sa ai numai nissan si eu toata viata sa am numai porsche !!

sa fii sanatos !
__________________
Alex_55 is offline  
Old 05-10-08, 20:47   #111
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Iar am ajuns la argumente.
Firma aia e peste firma aia. Eu sunt peste tine ca om.
Eu sunt gras, tu esti negru, fane are putza mica, sa plece grecii din tara, sa moara capra vecinului, tu mergi cu ratb, tu nu ai tastatura, etc.

Daca eu am 5k,50k,100k euro. Imi iau ce vreau. Nu am nevoie de x sau y sa imi zica ce masina e peste ce masina. Ce marca ofera calitate. Care are interiorul mai bun, sau vopseaua mai metalizata. Asta e subiectiv.
Singura chestie care conteaza e rezultatul direct intre cele 2 masini fiindca de aia suntem la provocari.
Din moment ce exista provocare, eu zic ca trebuie sa existe si revansa. In rest toate sunt argumente fu 2 te, jigniri si alte chestii de genul.
mpa is offline  
Old 06-10-08, 01:08   #112
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

enjoy:::::

https://www.youtube.com/watch?v=X9Jl8...eature=related
YCSNHT is offline  
Old 06-10-08, 01:42   #113
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Din mers 400m: https://www.youtube.com/watch?v=0AgDD_CuB70


De pe loc
--------- GTR 480 cp vs 911T 480cp
402m-------11.912---------11.765
1000m------21.238---------21.238
luat de aici: https://www.youtube.com/watch?v=RlD4D...eature=related
mpa is offline  
Old 06-10-08, 07:38   #114
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Grecu Evo Is Back

daca stai sa te gandesti la diferenta de pret, cu zambetul pe buze vei cumpara gtr-ul
shadowro is offline  
Old 06-10-08, 10:12   #115
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Grecu Evo Is Back

Am si eu o intrebare .... cum sa fie cursa aia din mers? ... presupun de la 100 km la ora pana la maxim 250 .... pai de ce asa .... hai sa fie o cursa din mers pana la capat ... pe distanta de 5.000 m cu plecare de la 10 km/h .... sa vedem atuncea pe cine mai pariati ....
P.S. - niciodata in istoria curselor de drag nu a fost un Porsche peste un Nisan (Skyline) ... si da e regele curselor pe 402 m ... sunt convins ca DGH sau orice Porsche din lumea asta nu ar face fata Skyline`ului de a castigat KO` ul din 2003 .... si cred ca ar accepta o cursa cu DGH din mers ...
Voi comparati o masina stok cu una super modificata (DGH) si mai vreti si curse din mers pe o portiune de viteza ce avantajaza clar DGH .... daca ar fi de la 10km/h pana la 300+ pe cine ati mai pune bani atuncea? ...
Legat de acel Porsche ... e o chestie de timp/acomodare cu masina pana se va schimba situatia ....
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 06-10-08, 10:41   #116
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Ok. Ma gandeam cand mai apare cineva.
Nu vrei sa facem o cursa cu un Boeing din mers? Il astepti pe DN1 la Otopeni si vezi daca te tii dupa el pana la Ploiesti.
Sau iti plac discutiile ipotetice de genul: daca ar fi masina de 1000 de cai de la KOE, cu inca 1000 de cai pe motor si doua reactoare in spate, mai mult ca sigur ar face un Boeing, daca DN1 ar fi drept, fara denivelari si mai ales liber.
Eu iti propun Calimero sa ne dam pe pista cu asfalt de Drag cronometrata pe aia 5000m in Romania daca tot avem posibilitate. Tu sa vii cu Nissan-ul tau de KOE, eu imi montez motorul de M5 bi-turbo pe Dacie, si vedem ce iese.
Sa moara fane de Dacia nu e cea mai tare. Mai ales a mea o sa fie daca o duc la KOE.
mpa is offline  
Old 06-10-08, 11:05   #117
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Grecu Evo Is Back

aloooooooooooo

UNDE VA CREDETI FRATILOR????????? PE MAIDAN???

Daca aveti ceva de impartit mutati cearta pe P.M., Messenger etc......nu poluati aiurea topicuri foarte importante!!!!!!!!!
U_TUNING is offline  
Old 06-10-08, 11:17   #118
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Fara suferinta nu se poate face o cursa? Suntem oameni mari fratilor, au vreun rost certurile astea?
ono41 is offline  
Old 06-10-08, 11:42   #119
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

DEAR FRIENDS AS YOU SEE IN THIS VIDEO THE CAR MAKE THE SAME TIMES AS I HAVE DONE.
SO THE ONLY THING THAT I HAVE TO DO IS TO MAKE THE TEST FINALLY WITH THE PORSCHE.

https://www.youtube.com/watch?v=yDoJd...eature=related

THANKS
THEO
YCSNHT is offline  
Old 06-10-08, 12:02   #120
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

vad ca mai nou cursele se fac din filme pe youtube...maine-poimaine ne dam online...hai ca nu e rau,deja nu mai regret ca am decis sa imi vand masina...filme,vorbe,insulte-multe, fapte aproape zero...mult succes...
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -