Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-10-08, 21:57   #61
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

[QUOTE=blazeyblaze;1792212] (nu lunch care in engleza inseamna pranza dar ma rog....)
QUOTE]

FOARTE TARE .....HAI SA NE CORECTAM GRESELILE DE SCRIERE!!!!!!!! SA VEDEM CARE VA FI PRIMU ............
YCSNHT is offline  
Old 04-10-08, 23:14   #62
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cerzi ca face singura totul?
ma gandeam eu ca apesi pe 1 buton 2 si in timp ce te uiti la un DVD, masina face singura totul. )
Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Dupa datele de aici Porsche ar fi castigator la o cursa de drag si cam acelasi lucru am vazut si in diferite alte comparatii, in schimb pe circuit e spulberat de GT-R 35.

Nissan GT-R vs Porsche 997 Turbo - http://www.fastestlaps.com/index.php...=4585844a79f19

Oricum eu sunt in favoarea lui GT-R / total , pret/performanta+dotari.
hai sa fii sanatos !!
Alex_55 is offline  
Old 05-10-08, 02:27   #63
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

sa stii ca subscriu la ideea cu inca o intanire.
concluzia mea de ieri seara este ca Porsche-le pare a fi mai bine proiectat, deoarece , cel putin atunci, a reusit sa livreze performantele promise in mod repetat si mai usor de folosit!

mi-ar placea ca in final generatia noua , noul venit - GTR, sa confirme toate zvonurile netului si sa fie asa de rapid pe cat ma astept.

salutari
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline  
Old 05-10-08, 02:43   #64
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

Tocmai am fost contactati de DGH pentru o cursa. Conditiile noastre au fost cele normale: 402m cu start de pe loc. Raspunsul lui a fost un refuz clar desi a insistat toata ziua sunand si deranjand si alte persoane din grupul nostru.
YCSNHT is offline  
Old 05-10-08, 02:52   #65
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
sa stii ca subscriu la ideea cu inca o intanire.
concluzia mea de ieri seara este ca Porsche-le pare a fi mai bine proiectat, deoarece , cel putin atunci, a reusit sa livreze performantele promise in mod repetat si mai usor de folosit!

mi-ar placea ca in final generatia noua , noul venit - GTR, sa confirme toate zvonurile netului si sa fie asa de rapid pe cat ma astept.

salutari

Multumim Andrei pentru apreciere, asteptam si noi cu nerabdare urmatoarea intalnire. Nu dorim sa gasim scuze dar, cred ca merita mentionat ca acel Porsche nu era chiar stock avand sistemul de evacuare schimbat si electronica modificata de SKN.
YCSNHT is offline  
Old 05-10-08, 03:46   #66
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Gresit, 997-le era stock. Sau cu siguranta nu este modificat de SKN, iar aici cred ca stiu mai bine decat tine, si apropo , sunt foarte curios de unde chestia asta cu SKN?
Propietarul porsche-ului spunea ca este stock, iar eu il cred pt ca stiu cum suna si cum impinge un 997 facut de noi cu stagiul 2.
andreitentean is offline  
Old 05-10-08, 04:14   #67
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Gresit, 997-le era stock. Sau cu siguranta nu este modificat de SKN, iar aici cred ca stiu mai bine decat tine, si apropo , sunt foarte curios de unde chestia asta cu SKN?
Propietarul porsche-ului spunea ca este stock, iar eu il cred pt ca stiu cum suna si cum impinge un 997 facut de noi cu stagiul 2.

Asta nu a fost un motiv de carcota sau o scuza, am spus-o doar pentru a consemna si ca sa se stie. Mai mult decat atat aseara nu a fost nici o cursa, chiar tu i-ai spus lui Theo ca ai vazut ca masina nu pleca in mod corespunzator pentru ca intra in limp mode. Vrem sa ne intrecem cu acel Porsche chiar daca este modificat sau nu, dupa parerea mea, tipul care a vazut Porsche-ul la skn poate a gresit, pentru ca nu vreau sa spun ca tu minti. Am facut cursa intr-o atmosfera de prietenie doar pentru a vedea cele doua masini si pentru placerea tuturor. Nu mai conteaza, daca baiatul cu Porsche-ul are timpul si bunavointa sa vina din nou sa ne intrecem acum ca am descoperit ce se intampla cu electronica masinii la plecare il asteptam cu cel mai mare interes, altfel trebuie sa gasim un alt 911 turbo sa vedem care sunt diferentele intre aceste masini. Multumesc pentru timpul tau.
YCSNHT is offline  
Old 05-10-08, 04:48   #68
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Pentru a clarifica situatia, tipul care a vazut un Porsche la noi in garaj nu mintea, cel care a foat saptamana asta era intamplator negru dar te asigur ca nu era cel cu care Theo s-a intlanit.
Iar pe tipul cu Porsche-le din seara respectiva nu il cunosc atat de bine si nu pot sa-ti spun daca va mai veni sau nu pt o alta intalnire.
andreitentean is offline  
Old 05-10-08, 06:34   #69
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Tocmai am fost contactati de DGH pentru o cursa. Conditiile noastre au fost cele normale: 402m cu start de pe loc. Raspunsul lui a fost un refuz clar desi a insistat toata ziua sunand si deranjand si alte persoane din grupul nostru.
imi e sila de caracteru tau infect si de aceea nu te-am sunat eu,si inca ceva e rusinos ca propietaru unei masini care face suta in 3.3sec sa-i puna conditii unui amarat de ursulet....te-ai smecherit pe traseu,numai start de pe loc visezi si turbo,esti penibil,imi pare sincer rau ca te-am cunoscut si ca inca cunosc oameni ca tine...a insistat mata toata ziua si nu am refuzat te-am injurat ca m-ai luat cu d-alea:"auzi tati tu ne-ai sunat,noi punem conditiile",pe ce plm suferi nu stiu...a aparut o masina tare si am vrut sa compar ca nu am cu ce,poate o sa-ti faci tu in alta viata o masina care sa bata DGH-u

Last edited by D G H; 05-10-08 at 06:41.
D G H is offline  
Old 05-10-08, 10:28   #70
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Grecu Evo Is Back

Nu vreti mai bine sa va platiti datoriile si sa va satisfaceti curiozitatile intr-un cadru legal?........mai exact pe 12 la Tulcea............pista foarte aderenta.....spatiu o gramada...start cu semafor.......luati-o ca pe o invitatie.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline  
Old 05-10-08, 12:10   #71
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Tocmai am fost contactati de DGH pentru o cursa. Conditiile noastre au fost cele normale: 402m cu start de pe loc. Raspunsul lui a fost un refuz clar desi a insistat toata ziua sunand si deranjand si alte persoane din grupul nostru.
Acum eu te inteleg ca esti breaz, dar consideri foarte corecta cursa 4x4 vs RWD de pe loc??

Normal trebuia sa spui facem si de pe loc si din mers.

Oricat de aderent ar fi asfaltul, e foarte greu sa faca fata RWD unei 4x4 poate doar cu incaltaminte de drag.
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline  
Old 05-10-08, 12:19   #72
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
sa stii ca subscriu la ideea cu inca o intanire.
concluzia mea de ieri seara este ca Porsche-le pare a fi mai bine proiectat, deoarece , cel putin atunci, a reusit sa livreze performantele promise in mod repetat si mai usor de folosit!

mi-ar placea ca in final generatia noua , noul venit - GTR, sa confirme toate zvonurile netului si sa fie asa de rapid pe cat ma astept.

salutari
Din masuratori si teste Porsche ar fi mai rapid pe linie dreapta, GTR-ul fiind insa net superior pe pista, ceea ce este mai greu, adica imposibil, de testat la noi in tara.

Nissan GT-R vs Porsche 997 Turbo - http://www.fastestlaps.com/index.php...=4585844a79f19
GTR is offline  
Old 05-10-08, 13:32   #73
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
Multumim Andrei pentru apreciere, asteptam si noi cu nerabdare urmatoarea intalnire. Nu dorim sa gasim scuze dar, cred ca merita mentionat ca acel Porsche nu era chiar stock avand sistemul de evacuare schimbat si electronica modificata de SKN.

vad ca inventati tot felul de chestii ) andrei nu-l cunoaste pe baiatul cu porschele, eu il cunosc eu l-am trimis la cursa imi pare rau ca eu nu am putut ajunge dar data viitoare voi fii acolo ! si masina este 100% stock
vis a vis de dgh mi se pare corect sa se faca o cursa din mers si una de pe loc, nu cred ca ar refuza dgh dar avand in vedere ca gtr-ul este "cea mai tare masina din lumea" nu inteleg de ce "va" carcotiti la o cursa pe 400m.
o zi buna !

LE: nu cred ca e vina nimanui ca nu stie omu sa dea in masina lui, porschele a venit si-a facut treaba si a plecat !!
__________________

Last edited by Alex_55; 05-10-08 at 14:59.
Alex_55 is offline  
Old 05-10-08, 13:41   #74
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Grecu Evo Is Back

Parca cursele sunt pe 400 m cu START DE PE LOC ..... restul sunt numai si numai idiotenii .... DGH ia mai pune si tu pe ursuletul ala al tau cam 800 de kg si sa vedem ce rezultate mai ai atuncea din mers ....
Cursele sunt pe 400 de metri .... avantaj pt unii dezavantaj pt altii ... tu de ce vrei cursa din mers? ... nu pt faptul ca ai vre-o 900 kg? ... nu poti pleca cu masina tare de pe loc .. asta e problema ta nu a baiatului cu GT-R . Cum nici problema ta nu este ca masina lui are 1.700 kg.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 05-10-08, 13:52   #75
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Grecu Evo Is Back

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Parca cursele sunt pe 400 m cu START DE PE LOC ..... restul sunt numai si numai idiotenii .... DGH ia mai pune si tu pe ursuletul ala al tau cam 800 de kg si sa vedem ce rezultate mai ai atuncea din mers ....
Cursele sunt pe 400 de metri .... avantaj pt unii dezavantaj pt altii ... tu de ce vrei cursa din mers? ... nu pt faptul ca ai vre-o 900 kg? ... nu poti pleca cu masina tare de pe loc .. asta e problema ta nu a baiatului cu GT-R . Cum nici problema ta nu este ca masina lui are 1.700 kg.

unde scrie ca, "cursele sunt pe 400m cu start de pe loc" ??? daca am avea si noi o pista de drag ziceam dar asa !?
uita-te si tu pe net sa vezi ca in state 90% din cursele ilegale sunt din mers ! si bineinteles la intelegere, acolo nu este dusmania si rautatea de aici !!
Alex_55 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -