Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-08, 13:13   #121
petre 1

Stage 3
 
petre 1's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 94
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

on topic:eu sunt convins ca nu se va abroga aceasta lege dar se vor suspenda taloane la greu si se vor impartii multe amenzi.

Last edited by vlad_VSV; 07-08-08 at 10:19.
petre 1 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 13:30   #122
ceoby

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 162
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

in doi ani baga lege ca nu mai ai voie cu masini tunate deloc pe strada ...cu scuterele mai inteleg ...da cu motoare sau cu masini .....macar sa ne lase in pace daca sunt tobe originale din fabrica ...ca nu cred ca sunt asa dementi ...
ceoby is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 13:52   #123
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

din pacate nu am avut timp sa citesc toate posturile... dar voi zice parerea mea:
O DECIZIE ABERANTA! Nu se poate asa ceva. Sunt curios cine reclama? O baba nebuna si un mosh beat? adik persoanele care nu au o treaba ce se arunca dupa scaune in Mercedes Citaro cu aer conditionat si care se uita la cei tineri k la masini straine? Aceleasi persoane ce au chemat politia pt k ma jucam fotbal cu amicii pe un teren sintetic din motivul k "facem galagie". Iar ATV-urile.. cum sa le interzici cand ele se inmatriculeaza?! Din moment ce se inmatriculeaza inseamna k pot fi conduse pe DRUMURI PUBLICE, sau in Bucuresti nu exista asa ceva?!

Traim in ROMANIA, Si asta ne ocupa tot Timpul!
RUSINE!!
steffan is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 14:33   #124
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

nu sunt de acord cu asa zisa lege dar am vazut ce pot face posesorii de motociclete. cand munceam in bucuresti, in baneasa la 200 m de intersectia ce da in dn1 pe b-dul ion ionescu de la brad, fiind soseaua super tare, cred ca are aproximativ 2 km linie dreapta, refacuta recent au venit vreo 10 motociclisti si au facut show (liniute, mers n metri pe o roata...) de au iesit locatarii din blocurile situate la sosea ca nu mai puteau dormi, au dat cu sticle cu apa in ei, au chemat politia... asta se intampla dupa ora 1. pur si simplu un politist spunea ca nu are ce sa le faca, cum sa ii prinzi... cat au stat ei acolo nu au mai venit si s-a putut odihni lumea.
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 14:57   #125
crisvsv

Stage 1
 
crisvsv's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Ce porcarie..ce aberatie! Eu am singurul mijloc de transport un scuter..sa-si puna termopane daca vor liniste! Asta e culmea!
crisvsv is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:23   #126
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

chestia asta nu-mi place...de ce sa nu-i lase.Nu am motor sau vehicul pe doua roti sa ziceti ca de aceea sunt impotriva,eu vreau sa se bage permise pentru mopere > 45cmc ...ca toti pustanii au ,si eu nu stiu ce-i ala semafor
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:52   #127
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Asta e discriminare sincer din partea lor cum sa le iei unor oameni pasiunea si dorina lor stie toata lumea 4 roti iti plimba trupul 2 roti iti plimba sufletul (sa fim seriosi)
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 16:01   #128
ozenel

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 15
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by petre 1 View Post
off topic: vad ca te-ai cam ofticat ...calmeaza-te

ma.. nu dau 2 lei pe evacuarea aia scumpa a ta;ai dreptate atunci cand te-am vazut eu intradevar nu era decat ora 20:00 iar eu eram pe strada in momentul in care ai inceput sa te dai in spectacol pe B-dul Basarabia.(de fapt erai cam penibil).De trecut prin dreptul ferestrei mele nu cred ca ai avut ocazia pentru ca nu ai habar unde locuiesc,in schimb eu ti-am vazut masina parcata si chiar arata bine,e pacat ca din cauza tobei aleia se te injure toata lumea.In incheiere am o singura nelamurire zici ca ai bagat peste 8000 E in masina si o vinzi cu 3000 .....pai cam aiurea nu ?
Hai, bafta in pastrarea talonului!

on topic:eu sunt convins ca nu se va abroga aceasta lege dar se vor suspenda taloane la greu si se vor impartii multe amenzi.
corect...punctul pe i.
ma uit la cei care au scris pe aici si majoritatea au 16-18-20 de ani...inca le tropaie hormonii pe creier.
Ideea e in felul urmator, nici eu nu sunt de acord cu bikerii care la 3 AM stau in 8-9000 de ture. Dar avand in vedere stilul de conducere al multor soferi consider ca au nevoie de asa ceva pe timpul zilei sa se faca auziti pentru ca de vazuti oricum nu sunt vazuti decat in ultima clipa cand deja nu mai pot fi evitati. Pot sa bag mana in foc ca sunt si pe aici unii care au postat si care nu odata s-au speriat de un motor din cauza sunetului pt ca nu l-au vazut in oglinda...ca "n-am nevoie de oglinda frate, eu simt muzica"
In alta ordine de idei, daca traiati in Germanica ruptilor va bateau gaborii de acolo de 3 ori pe zi, dimineata la pranz si seara cand va prindeau cu tobe neomologate ca nivel de decibeli puse pe masinile alea cu care va tot laudati.
Dar nu imi fac griji, unii ajung la stirile de la ora 5 dupa ce "lipsa de experienta, alcoolul"...etc va baga in copaci...
ozenel is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 16:33   #129
iogen

Stage 2
 
iogen's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

mda..... frumos ce am citit pana acum (ma dor ochii de la atata prostie). eu unul nu sunt de acord cu zgomotul produs....dar sa interzica circulatia motoarelor dupa ora 23.00.....aici este o problema.....poate asha vor aparea mai putini teribilisti in spitale....iar in articol scria ceva de genut: "ATV-urile nu au ce cauta in Bucuresti...ele sunt concepute pt teren accidentat"...DESCHIDETI DRACU OCHII ...e mai rau in Buc decat pe camp.....
__________________
drive safely
iogen is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 16:56   #130
ozenel

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 15
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by iogen View Post
mda..... frumos ce am citit pana acum (ma dor ochii de la atata prostie). eu unul nu sunt de acord cu zgomotul produs....dar sa interzica circulatia motoarelor dupa ora 23.00.....aici este o problema.....poate asha vor aparea mai putini teribilisti in spitale....iar in articol scria ceva de genut: "ATV-urile nu au ce cauta in Bucuresti...ele sunt concepute pt teren accidentat"...DESCHIDETI DRACU OCHII ...e mai rau in Buc decat pe camp.....
intre piata aviatorilor si arcul de triumf e traseu de off-road omologat...bagdad dupa o tura de bombe
ozenel is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 18:19   #131
blondu_mm

Stage 2
 
blondu_mm's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 29
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

intr-o tara europeana nu o sa se interzica motocicletele pe timpul nopti,
sunt persoane care se deplaseaza doar cu motorul.

Sunt deacord sa se ridice talonul pentru tobele neomologate, dar nu cu interzicerea,

pe toba mea scrie 96 db si e omologata... am facut ITP-ul la voluntari - rar!
blondu_mm is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 18:33   #132
B-XX-NOX

Stage 5
 
B-XX-NOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 365
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Voi nu intelegeti !! Daca nu intelegeti cum sta treaba nu mai comentati! Noi suntem de acord sa treaca cu motoru cu trabantu etc dar astia cu MOTOARELE SE OPRESC PE BULEVARD SI FAC INTRECERI TUREAZA MOTORU , INTRA PE STRADUTE SI ETC. TU nu ai inteles cum sta treaba...sa circule dar daca trec pe drum sa treaca ODATA nu sa vina inapoi...
ai avut vreodata o pasiune mare pentru ceva anume ? o pasiune care nu puteai sa o faci din anumite motive... varsta/orice inconvenient care te-ar fii impedicat sa nu iti indeplinesti acea dorinta ? stii unii oameni poate mai conduc si fara carnet... sunt o groaza.... si acei oameni cand cap de creta incearca sa ii opreasca... fug, o iau pe stradutze etc.... acuma sa fim seriosi zi-mi 3 persoane kre merg pe stradute de placere..... si in turatii si etc.... cat despre doarr4u il sustin , crapati-le capu cu limitari la toti cei care sunt impotriva ... de ce ? nu pentru ca nu avem bun simt... prin simplu fapt k eu stiu o treaba... cand dormi, dormi , nu stai sa asculti motoare , cu atat mai mult ale naibii scutere, cum le auziti nu stiu , ca daca inchid geamu nu aud nici macar manta lu doarr4u.... ( stiu cum suna etc...)
__________________
VITEZA E MARFA .... DAR SA VEZI FRANA !

Last edited by B-XX-NOX; 05-08-08 at 18:36.
B-XX-NOX is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 18:39   #133
full_speed4_u

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

fratilor nu va mai alarmati atat,pentru ca nu pot da o lege valabila doar in bucuresti......din cate stiu eu o lege se aplica in toata tara si daca se va intampla asta cor fi nenumarate proteste si plangeri la parlamentul european....cat despre administratotul drumului(in cazul de fata primaria),nu poate decat sa mareasca sau sa micsoreze viteza legala cu 10 km/h:P....nu are alta autoritate....si oriqm eu zic sa-i stresam pe babalaci cat mai mult ca sa nu mai faca reclamatii aiurea pentru lucruri facute legal...
full_speed4_u is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 18:50   #134
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

e cam aiurea legea sulii...mai bine nu stiu poate ar trebui sa mearga motociclisti numa cu 50 in oras poate asa nu fac zgomot..mie imi place sunetu unui motor tunat si in fiecare seara trece unu cu motoru pe strada mea ..la noi au mutat o statie de taxiuri din cauza unor bosorogi cai deranja zgomotu de la statiile de pe taxiuri...
eterna si fascinanta romanie...
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 19:00   #135
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

si inca ceva totu vine din educatie si bun simt poate ar trebui sa se gandeasca si unii motociclisti ca e 3 noaptea poti sa mergi pe autostrada so turezi pana la 10000rpm...oricum eu zic ca daca ar fi circuite in care sati mergi sati descarci andrenalina nu ar mai face uni pe zmeii pe strazii..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -