Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-08, 23:52   #166
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Exclamation Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

legea asta e cea mai támpita pe care am auzit-o ....o sa ne punä astia sa mergem cum bicicleta...ce bicicleta ma ? o sa ne puna sa mergem pe jos....mie nu imi prea plac motoarele....dar oricum daca e vre`o intalnire ca sa se opuna la treaba asta...eu vin....cu masina (motor nu am)
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 00:10   #167
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Am venit de la "scandal" Bila militari a fost frumos .interviuri limitari
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 09:21   #168
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

ceva poze?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 12:20   #169
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Insanerzw View Post
Doamne mancatias ...sa nu zic ce...in ce tara frate ati mai vazut voi sa nu iti dea voie sa circuli si u cu o toba de sunet peste o anumita ora...se intampla ceva Doamne fereste moare cineva i se face rau ...nu il duc la spital ca e peste 11 noaptea?OAMENI DE ***+ REGULII DE ***=POLITIA ROMANA!
in alte tari nu te lasa nici in timpul zilei sa umbli cu tobe care nu-s montate din fabrica, si-ti apare politistul ca din senin si te trage pe dreapta.
si daca se intampla sa-l duci pe vreunul la spital...alt mijloc de transport nu gasesti decat sa-l duci cu motorul la spital?

p.s. pun pariu ca nu ai mai mult de 20 ani
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 12:26   #170
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Insanerzw View Post
Doamne mancatias ...sa nu zic ce...in ce tara frate ati mai vazut voi sa nu iti dea voie sa circuli si u cu o toba de sunet peste o anumita ora...se intampla ceva Doamne fereste moare cineva i se face rau ...nu il duc la spital ca e peste 11 noaptea?OAMENI DE ***+ REGULII DE ***=POLITIA ROMANA!
Poti sa circuli cu mai multe tobe de sunet(de percutii, electronice), nu te opreste nimeni...
Imi cer scuze, dar nu ma pot abtine, mai ales ca nu i s-a uscat bine cerneala pe buletin .
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 13:17   #171
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
in alte tari nu te lasa nici in timpul zilei sa umbli cu tobe care nu-s montate din fabrica, si-ti apare politistul ca din senin si te trage pe dreapta.
si daca se intampla sa-l duci pe vreunul la spital...alt mijloc de transport nu gasesti decat sa-l duci cu motorul la spital?

p.s. pun pariu ca nu ai mai mult de 20 ani
Care frate alte tari am si eu unchii, matusii,s.a.s.m.d in Spania nu se face asta,ti-am dat un exemplu....Crezi bine de varsta...dar si tu ai fost la varsta mea ....mor pe oamenii astia care se iau de varsta sa o incheiem aici ca o dam in altele
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 13:23   #172
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

In tari straine politia e mult mai permisiva nu te agreseaza asa de mult si respecta dreptul tau.
In plus daca vrei sa tunezi ceva o [poti face si poti omologa mai ales ca piesa vanduta e cu omologare.
Torusi cate motoare ambalezi la maxim sa sune atat de tare ca un Ferari sau Lamborghini in cuplu?
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 13:38   #173
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
In tari straine politia e mult mai permisiva nu te agreseaza asa de mult si respecta dreptul tau.
In plus daca vrei sa tunezi ceva o [poti face si poti omologa mai ales ca piesa vanduta e cu omologare.
Torusi cate motoare ambalezi la maxim sa sune atat de tare ca un Ferari sau Lamborghini in cuplu?
NU sebastian....dar ma deranjat chestia cu varsta acum de ce nu mai raspunde...el nu a fost copil...ce oamenii frate...da dee ce sa ii faci ROMANIA...unii sunt civilizati si unora le lipsesc cei 7 ani de acasafara suparare
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 14:19   #174
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Si oricine si orice ar zice noi tot vom iesi...chiar daca am 16 ani am toata viata inainte
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 14:28   #175
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by manu View Post
la ce am zis mai devreme ..eu nu cunosc sa aiba un neamt sau un spaniol invidie ca ai tu masina tunata sau motor..ba chiar sunt incantati ca mai exista si unicate ...in romania am cunoscut si forma asta ..neplacuta dar ..n-avem ce face
Exact ce am zis si eu depsre unchiul meu din Spania ...ca asa ceva nu este posibil....si sincer nu ma intereseaza ce zice X si y lasa si mie un pm cu id tau manu pls sa te intreb cva
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 15:55   #176
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Insanerzw View Post
NU sebastian....dar ma deranjat chestia cu varsta acum de ce nu mai raspunde...el nu a fost copil...ce oamenii frate...da dee ce sa ii faci ROMANIA...unii sunt civilizati si unora le lipsesc cei 7 ani de acasafara suparare
Hai sa lasam cearta deoparte pentru ca nu ajuta la nimic, plus ca aici trebuie facut front comun pentru a pastra un drept.
Trebuie sa se organizeze frumos acest protest nu sa le dam dreptate.
Faptul ca exista cei care nu au 7ani de acasa e clar si pentru ei sunt legi politie si la modul general spus justitie. Daca astia nnu am ar fi nu am avea nevoie de restul iar organele trebuie sa ne pazeasca de ei nu sa ne ingradeasca un drept.
Faptul ca sunt incompetenti, faptul ca situatia sociala si lipsa unei baze este o problema... e alta discutie.
Deci daca sunt oameni fara 7 ani sau oameni problema nu ne permite sa generalizam.

http://www.gardianul.ro/index.php?pa...d=118051&all=1

http://www.gardianul.ro/index.php?pa...a-noaptea.html

Citit articolele si puneti comentarile voastre pt ca se citesc!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 16:00   #177
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Exclamation Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Nu vreau sa fiu rautacios dar daca 1,2,3,4,5...s.a.m.d zic ca nu le convine si ca nu este o lege Ok trebuia sa sara cineva sa zica INVERSUL...oamenii genul asta vor fi mereu si trebuie tratati ca atare
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 16:02   #178
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Uite vezi acum te porti ca un copil.
Cum sa nu fie lege este dar cei care trebuie sa o aplice vor sa faca liniste cu tancul, ca la razboi in loc sa puna un lunetist sa impuste un om da cu taqncul si darama si doua blocuri, bineinteles ca tinta a fost lovita dar victimele colaterale...
cei care reclama sa nu mai reclame ca nu suntem stat de sifonari.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:06   #179
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

băi astia sunt nebuni .mai trebuie şi o lege ca dupa 11 noaptea sa nu mai faci dragoste cu nevasta ca deranjezi un boşorog si o boşoroaga care se afla sub apartamentul tău si nu mai pot sa doarmă de scarţaitul patului....cei care au facut asemenea reclamatii , pentru a se introduce această aberanta si idioată lege sunt boşorogii...să nu imi ziceţi mie că au facut reclamaţie un cuplu tanăr cu un copil mic, deoarece imi este greu să cred că nu au termopane...Din cate ştiu zgomotul motoarelor se aude pe arterele principale ale oraşului ...iar cei care si-au cumparat apartament , casa acolo ,cel mai probabil au si bani pentru a pune 2 termopane....De aceea ţara este condusă de nişte boşorogi comunişti ! ! ...Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !

Last edited by CmI-user; 09-08-08 at 18:17.
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:21   #180
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

da.. mai grav e.. ca vezi si tineri d`astia cu mintea d bosorog.. indoctrinati d parintii.. epoca ceausescu.. azi ce circula cu un numar par.. maine cu impar..
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -