Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-08, 20:35   #166
Overdrive

Stage 4
 
Overdrive's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 200
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

de care m3 e vorba? e36?? e46?? e o diferenta intre cele doua masini...... Toyota supra din stoc lasa loc pt modificari...poate si m3-ul..... tinand cont ca Supra e aproape o legenda (deci o clasica) si nu numai , dar am crescut prvind neincetat intr-un poster de pe perete si cu gandul visator la aceasta suparba reusita din partea Toyota.....as putea spune clar si raspicat "Toyota Supra it's my favorite" .....iubesc aceasta masina...... nu prea inteleg de ce au sistat producerea....niciodata nu am inteles
Overdrive is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 20:38   #167
Overdrive

Stage 4
 
Overdrive's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 200
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

super comment total de acord...... dar....e un picutz mai spectaculoasa Supra....nu crezi?
Overdrive is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 19:09   #168
badboy_diddy21

Stage 1
 
badboy_diddy21's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 22
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Se pare ca acest topic a ajuns un loc de cearta intre cei ce cred ca BMW M3 este o zeitate si cei ce sustin Toyota Supra TT.Sunt un fan al ambelor masini dar tot Supra imi este mai aproape de suflet.Pt. anul in care a aparut(`93) este si astazi o masina foarte buna care se poate compara d.p.d.v. al performantelor chiar si cu masini sport mai noi.

https://www.youtube.com/watch?v=H_c9YVDKFKc

Uitati aici un test comparativ, sper sa va lamuriti la unele capitole de ce e in stare o Supra.


P.S. Scuzati, era vb. de m3 din `93, 2000 sau cel nou?nu s-a specificat de aceea am pus acest mic filmulet.

Last edited by badboy_diddy21; 14-05-08 at 19:12.
badboy_diddy21 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 16:16   #169
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Pai s-a cam facut de cacao Supra!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 17:38   #170
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Pai s-a cam facut de cacao Supra!
bine ai grait!o masina de 13 ani sau cati are sa fie comparata cu BMW M3 ultima generatie, chiar s-a facut de cacao!

editare nu ar trebui comparata cu m3-ul din perioada in care a aparut supra?oare care ar fi rezultatul
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 20:03   #171
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
bine ai grait!o masina de 13 ani sau cati are sa fie comparata cu BMW M3 ultima generatie, chiar s-a facut de cacao!

editare nu ar trebui comparata cu m3-ul din perioada in care a aparut supra?oare care ar fi rezultatul
De ce nu cu seria 8?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 02:56   #172
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
De ce nu cu seria 8?
ar fi facut prea de rusine seria 8 atunci
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 09:08   #173
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Pai s-a cam facut de cacao Supra!
Filmuletul dovedeste simplul fapt ca o Supra MKIV( masina lansata in 1993) poate face fata fara probleme unui M3 de ultima generatie...
Si pot spune ca dupa atatia ani Supra a ramas o masina actuala ca design, dotari si placerea de a conduce.
__________________
BBC : Of the cars you've owned, which was your favourite?

The Stig : My Toyota Supra [Mk IV, 1992-2002, with three-litre, straight-six twin-turbo engine]. It was berserk fast, with hardened suspension and all the bells and whistles. I think in a track test with a Ferrari it would win. It was incredibly quick and it kept my attention the whole time.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 09:30   #174
Overdrive

Stage 4
 
Overdrive's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 200
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Filmuletul dovedeste simplul fapt ca o Supra MKIV( masina lansata in 1993) poate face fata fara probleme unui M3 de ultima generatie...
Si pot spune ca dupa atatia ani Supra a ramas o masina actuala ca design, dotari si placerea de a conduce.
Nu prea inteleg....A facut-o de cacao........ sa nu uitam ce e acest M3 2008, sa nu uitam de cate sisteme de autocontrol are aceasta masina...nu cred ca Supra dispune de asemenea sisteme..... si de ce ati fost atenti numai la a 2-a parte a vodeoclipului?.....ati uita de dragrace-ul din prima parte.....tin sa cred ca era putin modoficata aceasta Supra....dar oricum.........nu asta e comparatia potrivita....sa cautam un vidoclip unde cele doua masini competitive sunt Supra '93 si M3 E36.......
Overdrive is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 10:35   #175
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

https://www.youtube.com/watch?v=YP1_dUeeFp4

un exemplu clar in care un propietar de M3 da motorul jos si-l pune pe cel de supra.de ce oare nu a pastrat motorul original?
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 18:00   #176
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
https://www.youtube.com/watch?v=YP1_dUeeFp4

un exemplu clar in care un propietar de M3 da motorul jos si-l pune pe cel de supra.de ce oare nu a pastrat motorul original?
Am observat toate posturile tale...toate ant****...chiar dai in labareala, mai bine abtine-te si dute cumpara`ti toyota supra, fanule
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 07:44   #177
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

acum sincer.cum sa compari m3 cu supra sau cu skyline?hm niciodata.SUPRA E SUPRA TOTUSI si m3 e m3 dar......ce potential de tuning are supra si ce potential de tuning are m3?diferenta e mare daca nu enorma in favoarea suprei.in 93 cand sa lansat supra bmw nici nu visa la asa ceva.eu stiam ca motorul de supre e printre cele mai tunabile motoare din lume care rezista la 1000cp cu cutia originala blocul original al masini etc.nu stiu daca si m3 poate face ce face supra .succes fanilor bmw si sa nu uitam si de pretzurile prin care poti face o supra de 500cp sa zicem si pretzurile prin care poate un m3 sa ajunga la 500cp.cred ca mai cumperi un m3 la bani aia
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 08:03   #178
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

In filmuletul postat mai sus (m3 e92 (nu 90) vs supra) cineva a comentat, un lucru foarte adevarat.

Supra desi este de technologie 'veche' face fata fara nici un efort, unui bmw de ultima generatie, imaginati-va cum va fi aceasta supra... cu inca 15 ani de technologie.... Din punctul meu de vedere va spulbera orice.

Sunt fan BMW, imi plac masinile lor, mi se par reusite, dar va rog sa fiti obiectivi, si sa vedeti, ca Japonezii din punct de vedere performante, au creat niste masini superbe, care spulbera orice.

Honda Civic Type R, (toate generatiile), S2000-ul (care din 2 litri au facut 240de cai aspirati), Skyline-ul care stiti si voi, ce fel de masina e, Supra..... si multe altele,

Ba mai mult, ultima generatie de skyline, R-35 (GT-R -ul) bate la fund masini de renume M3, 911Turbo, etc etc, si vanduta la ei in tara este 1/2 din pretul unei europene sportive.

Cum am zis mai sus sunt fan BMW, imi place masina si ce ofera, dar trebuie sa fiu demn, si sa accept cand BMW-ul sau alte marci de renume sunt invinse pe pista de masinile Japoneze.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed


Last edited by Raz6633; 20-05-08 at 08:06.
Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 08:07   #179
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
acum sincer.cum sa compari m3 cu supra sau cu skyline?hm niciodata.SUPRA E SUPRA TOTUSI si m3 e m3 dar......ce potential de tuning are supra si ce potential de tuning are m3?diferenta e mare daca nu enorma in favoarea suprei.in 93 cand sa lansat supra bmw nici nu visa la asa ceva.eu stiam ca motorul de supre e printre cele mai tunabile motoare din lume care rezista la 1000cp cu cutia originala blocul original al masini etc.nu stiu daca si m3 poate face ce face supra .succes fanilor bmw si sa nu uitam si de pretzurile prin care poti face o supra de 500cp sa zicem si pretzurile prin care poate un m3 sa ajunga la 500cp.cred ca mai cumperi un m3 la bani aia
si cat o sa te tina acea supra cu 1000CP cu aceeasi cutie si acelasi bloc, sa te dai odata pe pista, de 2x?si mie i`mi place supra dar nu poti blama bmw`ul ca mai are si alte optionale pe langa.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 10:15   #180
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Raz6633, total de acord.. si eu am bmw, si mie imi plac da' e cazul sa fim obiectivi! japonezii stiu sa faca o masina sport.
mistreku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -