Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Clio sau Logan?
Clio? 151 56.13%
Logan? 118 43.87%
Voters: 269. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-05, 09:57   #61
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default

Loganul tot logan ramane!!!! Sunt curios cu cat au fost platiti cei de la AM k sa mai pupe putzin in fund loganu si sa ii faca reclama?
RollerMAN is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 11:39   #62
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

clio 100% i-a loganu in 4oom , e mult mai mica si la demaraj o i-a sigur pe logan care abia se misca :P
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 15:38   #63
Bestie

Stage 5
 
Bestie's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Trainer\"
Bestie,daca nu ai incredere in raspunsul meu intreaba pe forumul reno.Eu iti zic 100% ca RNA e un nivel de echipare,la Clio inainte de face-lift actual.Am avut si eu un Reno Clio Symbol 2000 RNA si un Reno Megane I Coupe,deci mai stiu cate ceva de Reno.Spre deosebire de multi,nu vb ce nu stiu uita-te la cat de putine mesaje am.
scuza-ma, nu e vorba ca nu cred, dar... ai fost singurul care a raspuns, si speram sa mai vad si alte pareri. oricum, nu ma indoiesc de spusele tale si iti multumesc mult ca m-ai \"luminat\"si pe mine in cazul asta
Bestie is offline   Reply With Quote
Old 03-07-05, 21:23   #64
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re:

****************

AVERTISMENT!!!

AI GRIJA LA LIMBAJ!!!!!!!!!!!!

RoSonic
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-05, 09:34   #65
A_D_U

Stage 1
 
A_D_U's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 23
Default

Nu ca as fi posesor de Logan, dar un Clio costa cu 1500-2000 E mai mult la aceeasi echipare, acelasi motor. Avantajul Clio este ca poti sa optezi si pentru motor diesel. In rest finisajele sunt la fel (Clio e facut de turci, Loganul de romani, deci \"same shit\"). Loganul are un avantaj din punct de vedere al spatiului interior. Iar la performante Loganul bate Clio, testat pe pielea mea.
Aleg Logan.
A_D_U is offline   Reply With Quote
Old 18-07-05, 09:58   #66
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Logan Ambition - 8.450 EURO
Symbol Fidji 1.4 16v - 9.850 EURO
Deci e cu 1.400 EURO mai scump la performante superioare.De unde 1.500-2.000 ?
La performante Loganul nu cred ca bate Clio.Nu stiu ce cutie de viteze are Symbol,insa bicorpul e mai rapid.
Pe 0-1000m,Logan 1.4 scoate 34,9s,iar Clio 1.2 16v (75 CP) 34,5s.
Tot pe 0-1000m,Logan 1.6 scoate 33,5s,iar Clio 1.4 16v (98 CP) 32,3.
Datele sunt pentru Renault Logan,dar nu cred ca difera fata de cele pentru Dacia (0-100km/h e la fel).Datele pentru Clio sunt pentru bicorp,nu am gasit pentru Symbol.
Race is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 01:02   #67
A_D_U

Stage 1
 
A_D_U's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 23
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Race\"
Logan Ambition - 8.450 EURO
Symbol Fidji 1.4 16v - 9.850 EURO
Deci e cu 1.400 EURO mai scump la performante superioare.De unde 1.500-2.000 ?
La performante Loganul nu cred ca bate Clio.Nu stiu ce cutie de viteze are Symbol,insa bicorpul e mai rapid.
Pe 0-1000m,Logan 1.4 scoate 34,9s,iar Clio 1.2 16v (75 CP) 34,5s.
Tot pe 0-1000m,Logan 1.6 scoate 33,5s,iar Clio 1.4 16v (98 CP) 32,3.
Datele sunt pentru Renault Logan,dar nu cred ca difera fata de cele pentru Dacia (0-100km/h e la fel).Datele pentru Clio sunt pentru bicorp,nu am gasit pentru Symbol.
Ai masurat tu timpii de care vorbesti? Nu cred, sunt date oficiale. E normal ca produsul mai scump sa beneficieze de o imagine mai buna, nu crezi? Si sa fim sinceri, diferentele sunt \"enorme\" ) Bicorpul intr-adevar e mai rapid. E mai usor si are caroseria mai sport.
Iar despre preturi iti recomand sa te mai uiti o data. Ia in calcul variantele de baza.
Clio Symbol Authentique 1,4 8V (75 CP) Pret cu toate taxele (dotare standard)
8.482 Euro
http://www.renault.ro/ro/autovehicul...siuni.php?v=12
Ambiance 1.4 MPI 5980 Euro
http://www.dacia.ro/tarife_logan.html
A_D_U is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 10:07   #68
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Pai daca vrea vre-un posesor de Logan 1.6 din Bucuresti,ii stau la dispozitie sa testam pe viu datele oficiale (eu am Clio 1.4).
Bicorpul e mai greu decat Symbolul,insa are cutie de viteze etajata mai bine.La faza cu \"caroserie mai sport\" nici nu merita sa ma obosesc sa-ti raspund...
Diferentele sunt destul de mari.Sa presupunem ca dupa kilometrul ala viteza e cam de 160 km/h,adica 45 ms/.1,2s inseamna deci 54m,suficient as zice.
Toate modelele Renault au discounturi fata de pretul de pe site.
www.serus.ro/oferta pentru preturile reale.
Race is offline   Reply With Quote
Old 23-07-05, 18:33   #69
andrei77

Stock
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1
Default

si eu merg pe clio....
andrei77 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-05, 18:52   #70
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andrei77\"
si eu merg pe clio....
unde? sus pe capota sau sus de tot??
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 01-08-05, 22:53   #71
Bestie

Stage 5
 
Bestie's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Race\"
Bicorpul e mai greu decat Symbolul
no way!!!! citeste aici daca nu ma crezi :http://www.autoindex.org/bodies.plt?no=607
intr-adevar sunt diferente de cateva zeci de kg, dar nu este mai usor symbol-ul decat bicorpul.
Bestie is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 00:51   #72
soricelu

Stage 5
 
soricelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 691
Default

aleg logan ... imi place mai mult dekt clio .. de la clio doar varianta sport imi place
soricelu is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 09:34   #73
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Pe site-ul www.renault.ro,Clio Extreme 1.4 - 1075 kg,Symbol Fidji 1.4 16v - 1055 kg.In talonul meu (Clio Extreme 1.4) scrie totusi 1040 kg la \"masa proprie\",asa ca e cel putin ciudat felul in care publica ei datele.
Race is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 09:43   #74
peugeot_fan

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 4
Default

Eu as alege un Renault Clio.Loganul nu mi se pare extraordinar.
peugeot_fan is offline   Reply With Quote
Old 04-08-05, 07:00   #75
rttt_GIA

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 60
Default

In talon la Symbol din 2001, 1.4 16v scrie: 1010 kg.

Peace
rttt_GIA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -