Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-12, 09:47   #4426
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
imi pare rau ca nu mai am opelul astra 1.7 DTI ca ti-as fi scos eu porcariile din cap.
chiar m-am gandit si eu la 1.7dti,anul trecut am avut unu era cu rotile de fabrica pe 14 cu balon pe 70 , la 75 de cai cat are masina m-am distrat cu ea la maxim mergea foarte bine pe bani putini.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 16:48   #4427
franz34sm
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 718
Default Re: Benzina sau motorina ?

Daaaaaaaa maaaii. Ma intrece un Opel 1,7 dti. Apoi si Corsa cu motor de 1000. Si dizelu cu 116 cai ma intrece. Ma intrece si un TICO. sasmd. Deci giugu asta de Bmw-u cu 140 de cai din 97 e varza, e putoarea putorilor. AM INTELES. Am nimerit o masina de cacat. Da nu-i bai ca o vind io. O dau si cu 1900 numa sa scap de ea. Si o sa-mi i-au bicicleta, sau o sa umblu cu metrou.
franz34sm is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 16:53   #4428
Reviver

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 49
Default Re: Benzina sau motorina ?

daca iti iei bicicleta o sa fii mai rapid ...sincer si tu ai o anumita parere extrem de buna despre bmw-ul ala al tau ...dar si restu comenteaza cam mult pe aici...sigur o sa ii aud acuma cum ca o bicicleta intrece un ferrari ...imi plac f mult aberatiile de pe topicul asta...keep going !!
Reviver is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 17:18   #4429
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Benzina sau motorina ?

am mers eu cu astra g 1.7 dti si mi se pare cea mai mare putoare de masina cu care am avut nefericita sansa sa merg...
steffan is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 20:17   #4430
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
am mers eu cu astra g 1.7 dti si mi se pare cea mai mare putoare de masina cu care am avut nefericita sansa sa merg...
chiar deloc nu mi s-a parut putoare adica nu era speed dar cu rotile pe 13 sau 14 de tabla 175 era chiar placuta la condus. Poate nu ai condus un 318tds sa vezi tu acolo mortaciune..
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 21:45   #4431
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

sau masina lui franz sa vezi cat dureaza pana schimba cutia aia a lui antica.

desi astea pe benzina ar trebui sa fie mai rapide, dar cu timpul si una pe motorina ii da lejer fum in nas.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 21:56   #4432
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
am mers eu cu astra g 1.7 dti si mi se pare cea mai mare putoare de masina cu care am avut nefericita sansa sa merg...
Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
chiar deloc nu mi s-a parut putoare adica nu era speed dar cu rotile pe 13 sau 14 de tabla 175 era chiar placuta la condus. Poate nu ai condus un 318tds sa vezi tu acolo mortaciune..

Asta se intampla cand umbli cu masini de care nu s-au avut grija am vazut si 1.8 tds si 1.7 dti cu viata in ele , dar asta doar pentru ca au stiut proprietarii sa le intretina !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 22:35   #4433
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Benzina sau motorina ?

Eu am avut ocazia sa conduc vreo cativa km un astra g 1.7 cu soft, si mi s-a parut ca se misca destul de binisor. sa fim seriosi, nu cat sa dea fum unui bmw de 140 de cai, dar destul de bine.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 22:38   #4434
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
Eu am avut ocazia sa conduc vreo cativa km un astra g 1.7 cu soft, si mi s-a parut ca se misca destul de binisor. sa fim seriosi, nu cat sa dea fum unui bmw de 140 de cai, dar destul de bine.
nu zice nimeni ca ii da fum ca e jumate putere aproape si motoarele dti nu sunt ele prea inrudite cu fratele Newton dar nici un 318ti automat nu prea poate divorta de el,poate pe autostrada la viteza maxima.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 23:03   #4435
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Benzina sau motorina ?

masina era intretinuta. il cunosc bine pe proprietar, masina a luat-o de noua, iar cand am condus-o avea 75 000 km. nu am laudat nici tds-ul de 90 cai. si ala e o mortaciune. un 1.9 tdi de 90 de cai este mau vioi.

acum, nu stiu ce vi se pare voua asa ok la 1.7 dti de pe astra g. mie chiar mi s-a parut lesinat rau. 1.7 de pe astra h cu 100 cai se simte cat de cat bine
steffan is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 23:43   #4436
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

chiar nu are nici o legatura,e doar ok la condus mai ales daca o iei in bani putini si in stare buna,poate de aceea mi s-a parut mie ok , masina din 2001 in 1750 euro cu 200 mii km diesel,daca dadeam 3500 pe ea cred si eu ca o vedeam lesinata.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 23:47   #4437
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Benzina sau motorina ?

la 1750 e ok , mai ales daca era si inmatriculata...
steffan is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 23:50   #4438
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
la 1750 e ok , mai ales daca era si inmatriculata...
da,mai ales ca era fara nici o problema pe parte de mecanica,doar haionul spate a fost infundat in asa fel incat stopurile si geamul la luneta nu s-au spart sau rupt cleme,omul a primit dauna totala 1900 euro si cu 1400 de la mine si-a scos banii care nu ii mai lua,cu toate ca avea caseta reconditionata recent,egr nou,directie facuta,telescoape bune,gume noi,dar cam asta inseamna o masina personala sa fie toate la zi si fara probleme,o avea de 5 ani..Pacat ca masinile de genu se gasesc foarte rar,sa fie intretinute fara a avea in gand ca peste 3 sau 6 luni o vinzi si nu mai bagi bani in ea in ideea asta.

Last edited by BMnWA; 05-06-12 at 23:57.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 06-06-12, 01:02   #4439
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
masina era intretinuta. il cunosc bine pe proprietar, masina a luat-o de noua, iar cand am condus-o avea 75 000 km. nu am laudat nici tds-ul de 90 cai. si ala e o mortaciune. un 1.9 tdi de 90 de cai este mau vioi.

acum, nu stiu ce vi se pare voua asa ok la 1.7 dti de pe astra g. mie chiar mi s-a parut lesinat rau. 1.7 de pe astra h cu 100 cai se simte cat de cat bine
Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
nu zice nimeni ca ii da fum ca e jumate putere aproape si motoarele dti nu sunt ele prea inrudite cu fratele Newton dar nici un 318ti automat nu prea poate divorta de el,poate pe autostrada la viteza maxima.
Quote:
Originally Posted by fasso View Post
Eu am avut ocazia sa conduc vreo cativa km un astra g 1.7 cu soft, si mi s-a parut ca se misca destul de binisor. sa fim seriosi, nu cat sa dea fum unui bmw de 140 de cai, dar destul de bine.
Quote:
Originally Posted by steffan View Post
am mers eu cu astra g 1.7 dti si mi se pare cea mai mare putoare de masina cu care am avut nefericita sansa sa merg...
Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
Daaaaaaaa maaaii. Ma intrece un Opel 1,7 dti. Apoi si Corsa cu motor de 1000. Si dizelu cu 116 cai ma intrece. Ma intrece si un TICO. sasmd. Deci giugu asta de Bmw-u cu 140 de cai din 97 e varza, e putoarea putorilor. AM INTELES. Am nimerit o masina de cacat. Da nu-i bai ca o vind io. O dau si cu 1900 numa sa scap de ea. Si o sa-mi i-au bicicleta, sau o sa umblu cu metrou.
mda, eu ma refeream la 1.7 dti al meu, care se cam lua la bataie cu masini mult mai puternice.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 06-06-12, 01:11   #4440
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Benzina sau motorina ?

pai da-ne si noua niste detalii despre el
steffan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -