Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-13, 14:24   #5926
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Benzina sau motorina ?

Ok esti irecuperabil, nici nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine. Tu nu tii minte cu cine discuti, cine afirma ceva, rastalmacesti cuvintele, atribui afirmatii unor persoane diferite, nu intelegi niste posturi banale etc.

Poate esti obosit, du-te si culca-te, poate iti revii.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 14:28   #5927
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ok esti irecuperabil, nici nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine. Tu nu tii minte cu cine discuti, cine afirma ceva, rastalmacesti cuvintele, atribui afirmatii unor persoane diferite, nu intelegi niste posturi banale etc.

Poate esti obosit, du-te si culca-te, poate iti revii.
Probabil ti-a confirmat cineva ca aberezi si ai inceput sa scazi din diferente si sa vorbesti despre altceva,o sa iti demonstrez si eu ca aberezi si tu ca altii de aici care traiesc din google si youtube si atunci te poti culca linistit....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 14:33   #5928
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Benzina sau motorina ?

Stop cretinismelor, pauza, astept si eu sa imi arati unde am spus ca pe 402m tu stai la fel cu un Sandero 1.6 8V. Daca nu gasesti, taci din gura si continua cu jocul de glezne. Deja delirezi, era suficient sa aberezi dar acum esti ca detergentul, 3 in 1. Iti spun pentru a treia oara, INCEARCA SA INTELEGI / PRICEPI ce postez inainte sa comentezi, ok ? Daca nu reusesti din prima, mai baga o fisa dar nu mai polua degeaba topicul.

Afirmatia mea ramane in picioare, pe 402m un 1.6 16V iti rupe capul. Atat. Daca tu citesti printre randuri si nu esti in stare sa intelegi ce citesti sau cine posteaza, nu este problema mea.

Last edited by _anaconda_; 19-04-13 at 14:37.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 14:44   #5929
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

[QUOTE=_anaconda_;5444496]

Faptul ca nu vrei sa accepti faptul ca un Logan 1.6 16V iti articuleaza Astra aia o dovedeste. Adica o masina cu 105 CP si 1150 KG nu bate una de 125 CP cu 400 KG in plus ? Oare de ce sa fie asta ? Crezi ca are vreo importanta ca scrie Dacia, Renault sau Bentley pe emblema ? E fix pix. Sau tu esti cunoscator din ala la care caii de BMW sunt mai tari decat caii de Toyota ? Producatorii spun clar, 0-100 @ 10.2 pentru Logan si 11.5 pentru Astra, tot cat un Logan dar de 87 CP (1.6 8V). Bineinteles, pilotul din tine vorbeste din experienta nu din "google". =)))


Nu am vorbit eu vreodata de 0-402 metri da???? Tu ai dat-o in distanta asta,dupa ce ai postat aberatia de mai sus si spun aberatie pentru ca o sa iti demosnstrez ca asta este....O ABERATIE.... si cu 0-100 si cu 0-402 si cu 8 valve si cu 16 valve....ai rabdare nu te mai grabi ca fata mare la maritat ca nu umblu pe strazi sa caut logane....dar o sa-ti demonstrez ca aberezi cat de curand....prima o sa fie diseara 0-100 cu sandero 8 valve si 0-402 cu aceeasi masina...ca sa te trimit la culcare,sa le scrii producatorilor aia ca ai te-ai facut de ras din cauza lor pentru ca tu esti genul care nu recunoaste cand o ia pe camp...
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 14:56   #5930
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Benzina sau motorina ?

Tu nu esti in stare sa articulezi cuvintele in schimb te crezi mai destept decat producatorii autovehiculelor, producatori care declara anumite performante dupa ce testeaza riguros masinile. Bineinteles, faptul ca ai mers X km cu masina te face by default cunoscator si ce spui tu are castig de cauza asupra argumentelor solide, sustinute de ceva ca deh, doar esti si tu alex.panciu.

Aici se vorbea de liniuta / cursa sau cum vrei tu sa ii spui si din moment ce am onoarea sa vorbesc cu tine, care faceai curse cand eu inca ma jucam in nisip, presupun ca stii distanta pe care se fac cursele, 1/4 mile sau 402m. Nu stiam ca trebuie sa ti-o comunic.

LE - acum am vazut ca masina aia a ta are undeva la 18.5 sec pentru 402m...=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Last edited by _anaconda_; 19-04-13 at 15:00.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 16:29   #5931
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Tu nu esti in stare sa articulezi cuvintele in schimb te crezi mai destept decat producatorii autovehiculelor, producatori care declara anumite performante dupa ce testeaza riguros masinile. Bineinteles, faptul ca ai mers X km cu masina te face by default cunoscator si ce spui tu are castig de cauza asupra argumentelor solide, sustinute de ceva ca deh, doar esti si tu alex.panciu.

Aici se vorbea de liniuta / cursa sau cum vrei tu sa ii spui si din moment ce am onoarea sa vorbesc cu tine, care faceai curse cand eu inca ma jucam in nisip, presupun ca stii distanta pe care se fac cursele, 1/4 mile sau 402m. Nu stiam ca trebuie sa ti-o comunic.

LE - acum am vazut ca masina aia a ta are undeva la 18.5 sec pentru 402m...=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Poate sa faca si 2 min pe 402 metri,nu ai inteles nu am cumparat masina sa fac curse cu ea,oricum o sa va demonstrez voua ca sa terminati cu aberatiile ca nu o sa ma bata nici un logan stock nici pana la 100 km/h,nici pe 402 m,nici pana la 180 km/h...iar daca tu iti cumperi o masina din ce spune un producator e clar,nici macar consumul dat de producator nu e la fel la nici o masina...
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 16:47   #5932
asandulescu
Super Moderator

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 38
Default Re: Benzina sau motorina ?

nu va mai certati in gol, asteptam filmuletele.
PS. sa nu ii mituiesti pe cei cu daciile)))
asandulescu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 17:08   #5933
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by asandulescu View Post
nu va mai certati in gol, asteptam filmuletele.
PS. sa nu ii mituiesti pe cei cu daciile)))
Nu am de ce si nu se supara nimeni sandero e programat diseara,oricum e masina de firma....deci nu se supara ca o sa o fure)))))))) plus ca o sa fie 2-3 filmari,din masina,de afara....ca sa nu fie discutii....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 18:03   #5934
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
LE - daca esti dispus sa vii saptamanal la Craiova eu pot sa fac meditatii cu tine, am o diploma de excelenta la gramatica (din gimnaziu). O sa iti dau un test la sfarsit si daca il treci poate o sa te mai invat si ceva despre masini, iti fac pret bun sa stii.
) LIKE
Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
Arata-mi si mie greselile gramaticale facute,nu ma intereseaza ce diplome ai tu,pe strada nu iti trebuie diploma aici vorbim cu fapte nu cu link-uri
jmecherii se cunosc nu se inventeaza...nu vorbii fara sa stii,nu halii mereu ce auzi de la altii... ))) nu te da ce nu poti sa fii ) o dai deja in poezie de strada ? )
Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
Da a fost o scapare,postez de pe tel....astept greseliile alea multe...si oricum o sa-ti arat ca nici pana la 100 nu stau nici loganul nici sandero langa mine...oricum imi dau seama ca ai inceput sa aberezi,ai inceput sa scazi,pana acum eram egali,acum doar pana la 100,o sa fim egali doar la start....
stai calm "boss" it doesn't fit ! )
Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Tu nu esti in stare sa articulezi cuvintele in schimb te crezi mai destept decat producatorii autovehiculelor, producatori care declara anumite performante dupa ce testeaza riguros masinile. Bineinteles, faptul ca ai mers X km cu masina te face by default cunoscator si ce spui tu are castig de cauza asupra argumentelor solide, sustinute de ceva ca deh, doar esti si tu alex.panciu.

Aici se vorbea de liniuta / cursa sau cum vrei tu sa ii spui si din moment ce am onoarea sa vorbesc cu tine, care faceai curse cand eu inca ma jucam in nisip, presupun ca stii distanta pe care se fac cursele, 1/4 mile sau 402m. Nu stiam ca trebuie sa ti-o comunic.

LE - acum am vazut ca masina aia a ta are undeva la 18.5 sec pentru 402m...=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
Nu am de ce si nu se supara nimeni sandero e programat diseara,oricum e masina de firma....deci nu se supara ca o sa o fure)))))))) plus ca o sa fie 2-3 filmari,din masina,de afara....ca sa nu fie discutii....
cauta 16v ce vei face cu sandero nu prea are importanta atata timp cat e o masina cu 40 cai si zeci de sute nm mai putin. Chestia e ca masinile ar fi apropiate in sensul ca orice greseala avantajeaza adversarul,dar ca masina/motor logan vs astra TA = 3-0 .
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 18:48   #5935
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Nu m-am bagat pana acum, am stat doar si am citit posturile voastre. Pot sa spun ca anaconda are deja 3-0 lejer, si la exprimare si la cunostinte, alex mai mult se incurca in detalii si le cam zapaceste. Nu am nimic cu nimeni, nu va cunosc personal, si l-as sfatui pe alex sa se calmeze putin ca nu face bine, m-am luat si eu in gura cu altii (bmwna de exemplu) si apoi am recitit si mi-am dat seama de unele greseli.... Deci pana apar daciile alea care se cunosc cu alex, eu zic sa facem liniste.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 19:15   #5936
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
) LIKE

jmecherii se cunosc nu se inventeaza...nu vorbii fara sa stii,nu halii mereu ce auzi de la altii... ))) nu te da ce nu poti sa fii ) o dai deja in poezie de strada ? )

stai calm "boss" it doesn't fit ! )




cauta 16v ce vei face cu sandero nu prea are importanta atata timp cat e o masina cu 40 cai si zeci de sute nm mai putin. Chestia e ca masinile ar fi apropiate in sensul ca orice greseala avantajeaza adversarul,dar ca masina/motor logan vs astra TA = 3-0 .
stai relaxat ca ti-l linistesc pe colegul tau care abereaza ca 8 valve care sta langa mine pana la 100....dupa care te linistesc si pe tine cu 16 valve al tau care ma bate......la fel cum vi l-am linistit si pe colegul care abera cu greutatea de passat si am demonstrat ca nu are greutatea aia....dar asa sunteti voi daca nu aveti cu ce,vorbiti din ce vedeti pe net,daca va taie astia net-ul v-ati nenorocit......
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 19:18   #5937
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Nu m-am bagat pana acum, am stat doar si am citit posturile voastre. Pot sa spun ca anaconda are deja 3-0 lejer, si la exprimare si la cunostinte, alex mai mult se incurca in detalii si le cam zapaceste. Nu am nimic cu nimeni, nu va cunosc personal, si l-as sfatui pe alex sa se calmeze putin ca nu face bine, m-am luat si eu in gura cu altii (bmwna de exemplu) si apoi am recitit si mi-am dat seama de unele greseli.... Deci pana apar daciile alea care se cunosc cu alex, eu zic sa facem liniste.
pai hai sa facem in felul urmator.....nu ma cunosc cu tine,nu te cunosti cu mine,hai diseara p-afara,bem un suc,o bere ce vrei tu,fac eu cinste mai stam de vorba sa vezi cat de agramat si prost sunt,dupa care te dai tu cu mine cu sandero....nu vrei asa????ca esti din bucuresti deci pe tine nu te costa nici un drum.....si nu mai iese nici o discutie ca a ratat ala viteza,ca nu a dat cat trebuie in ea,etc....si poti confirma tu rezultatul....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 19:44   #5938
r0n1n

Stage 4
 
r0n1n's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 224
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by scrisit View Post
Daca tu n-ai avut bani de un diesel bun nu inseamna ca toate sunt la fel.
Iar daca tu ti-ai luat masina de toti banii pe care ii aveai si acum nu mai ai bani de carburant nu inseamna ca toti fac la fel.
r0n1n is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 19:59   #5939
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by r0n1n View Post
Iar daca tu ti-ai luat masina de toti banii pe care ii aveai si acum nu mai ai bani de carburant nu inseamna ca toti fac la fel.
Asa sarac esti? Faci economii si pentru benzina? Cred ca strangi o saptamana ca sa iesi si tu duminica pe sosea.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 20:13   #5940
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

bai frate ba daca am pomenit asa ceva,a devenit forumul ambitiilor,al inginerilor cu diplome recunoscute in toata tara care care vorbesc din ce vad pe net......
din punctul meu de vedere ar trebui sa vb fiecare de ce masina are nu din ce aude,sa ne ajutam intre noi cand avem o problema....sa discutam despre experientele fiecaruia....
nu stim decat sa ne contrazicem,sa ne batem joc unii de altii,sa ne luam la misto s.a.m.d.....
atata cearta si ambitie nu am vazut pe nici un forum nicaieri......

vorbesc in general nu am nimic personal cu nimeni,nu vreau sa se simta nimeni jignit....

Last edited by alex.panciu; 19-04-13 at 20:15.
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -