Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-12, 21:37   #4021
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
pai da dolb, dar majoritatea meltenilor isi cumpara tot ce e mai nou in showroom, pentru ca la asta au visat toata viata lor, in schimb locuiesc intr-un cotet, se c*** in buda din lemn pozitionata in fundul gradinii si beau ceai din flori de tei, si alea furate din teiul vecinului . Si pe langa toate astea, odata cu indeplinirea visului, se cred mai sus cu o treapta in societate, iar ceilalti, sunt "naspa" . asadar, sa nu te mandresti ca esti roman ?
+1
Isi cumpara Seria 5 F10 de 50 de euro in reasling da sta in apartament de 20000 de euro sau Porsche da stai la garsoniera!!Sa nu mai zic de unii care habar nu au ce capacitate sau cati cai putere are masina!!
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 21:56   #4022
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
1. Eram sigur la acest raspuns....la ce capacitate de intelegere ai, era peste puterile tale alt raspuns. Atata poti.....nu e vina ta. Nu toti se nasc .....
Amestecate si fara absolut nici o noima. Tipic cocalarului cu BMW ruginit ce se uita cu jind la alte masini mai noi ( el neavand puterea financiara sa o achizitioneze) si consolandu-se apoi ca macar el isi schimba un amortizor cu 50 ron iar cel ce are un E90 da echivalentul unei averi din punctul de vedere al buzunarului lui.

2. Isi va schimba automat gandirea asta.....daca ar avea posibilitatea macar sa conduca vreo masina mai noua. Altfel nu scotea ineptiile astea despre consum, securitate, performante egale dintre o masina noua si o cotiga cum are el.

3. Asa si este. Daca te uiti atent pe strazi si in diverse alte sondaje, marea majoritate a celor ce-si achizitioneaza un turism, prefera un diesel. Si pe acest forum, multi viseaza TIUNING si milioane de cai putere, dar daca ar putea, ar merge cu diesel. Dc?

4. Multi nu stiu ca nimic nu e mai scump decat o masina cumparata ieftin.

5. Multi s-au plans de problema injectoarelor, turbinei sau ca le-au cedat diferite componente ale motorului. Dar , daca e sa stam sa analizam...vina e complet de partea propietarului.
Multi se zgarcesc si folosesc motorina cumparata de la diverse surse crezand ca fac o economie care apoi le iese pe fund dupa ce toate filtrele sunt infundate si injectoarele blocate. stiu o gramada se exemple.
Sau, oare cati din cei ce se plang ....au avut reviziile la zii, sau au folosit uleiul indicat de fabricant. apoi incep cu surle si trambite ca le-a cazut turbina. Si exemplele ar continua....

6. Uite aici ti-ai dat raspunsul..... )) peste tot in lume, ce pretentii ai de la o masina cumparata la acest pret? Poti avea noroc cu ea....dar de fel, gasesti numai epave la banii astia, sau de seama cu Hitler.

7. Corect, sunt unii ce prefera femei urate si grase ca de una 'buna nu au nici o sansa sa se apropie si incep apoi cu barfele despre cele ok sau....

8. La ce venit ''are'' unii, platesc si cate doua vieti....

9. Sa ai banii astia si apoi mai vb ce masini o sa conduci...

10. Asta spune tot despre cunostintele tale vaste. Daca nu stapanesti bine un subiect, nu-l aprofunda, ca te faci de ras.....

11. Tu chiar stii ce scrii aici? Daca nici X5 nu e impresionant pt tine, ce venerezi o epava de seama cu Hitler....chiar nu mai stiu ce sa zic, sau iarasi pretul e de vina, ca e mare si nu ti-l poti permite? . Iar comparatia dintre portbagajul unui ML care e identic cu cel al unui Golf spune totul cat si cum te pricepi la masini. Oare ai vazut vreun portbagaj..sau vorbesti iara sa te aflii in traba? Spre cultura ta generala, ML chiar are valente de offroad...diferential central si spate blocabil, suspensie reglabila in inaltime etc...lucruri pe care nu prea le poti intelege. Mai aprofundeaza acest subiect....
1. Exista oameni prosti, foarte prosti, prea prosti pt orice si zzxxtt3456 asta

2. Am condus masini la care tu numai balesti sau ai mintea fixata pe ZZXtt-ul ala obosit? =))))

3. Pt ca is prea hipnotizati de povesti cu consum sau chiar nu isi permit decat un diesel mic....tu din care categorie esti?! :P

4. Pai da, ca isi cumpara un junghi de pejo sau sitroien cu 20miiE si se asteapta sa mearga gratis 100mii km hipnotizati fiind de reclame si povesti crezand ca si-o luat un 'ultimate car' =)))

5. Ma leshi, o cunostinta din Germania si-o luat tot un supreme car pt ea, un fopel astra de 2.0 'dizel' de 150cai DE NOU!!!.....si facand toate reviziile la zi si facand km NUMAI in Germania, la 50mii km i-a cazut pompa de inalta presiune si la 80mii turbina plus cutia si ambreajul sunt groaznice ca am condus masina....deci poti zice fopel dizel si trage apa!

6. Asa pot sa iti spun ca, 500E e un pret mare, sau ca 1mil poate fi prea mic......deci cu fraza asta nu ai zis chiar nimic :P

7. Corect, in cazut tau cele urate si grase fiind sclipicioasele la care visezi ca pe alea numa tre sa dai bani, da la alea frumoase nu ai curaj sa te bagi ca la alea tre sa ai pe langa ceva bani, mai putini da si niste cunostinte in a le combina.

8. Corect, te simti, ca si tu venerezi sclipicioasele scumpe?

9. De parca i-ai avea tu, ca imi pari cam lesinat de foame la ce povesti ai

10. Imi place autocritica pe care ti-o faci, continua :P

11. Cand o sa iti permiti sa cumperi rahatul meu de plastic cu 5mil de E o sa ai ce comenta, pana atunci esti doar un ipocrit hipnotizat si gata!

Bea apa si te culca nu e nimic interesant pt tine p-aci....daca inca nu ai vazut ca fac misto de tine la greu: smile, ure on candid camera! =))))
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:08   #4023
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Tu pe ce lume traiesti ? Daca nici 1.9 TDI-urile nu mai sunt motoare fiabile, ia-ti tata bamveu ca aia ie masina si duti tari !
Daca pt tine 200mii km la un motor(un maxim dupa care distributia tre facuta la 1.9tdi) ti se pare fiabilitate, ma rog, stai flex ca nici BMW nu sta mult mai bine la 2.0d, chit ca e dristrib pe lant da ii cade pompa si inj in km astia...
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:09   #4024
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
+1
Isi cumpara Seria 5 F10 de 50 de euro in reasling da sta in apartament de 20000 de euro sau Porsche da stai la garsoniera!!Sa nu mai zic de unii care habar nu au ce capacitate sau cati cai putere are masina!!
desigur, mai exista si o subcategorie a diviziei respective, reprezentata de cei care detin masini relativ scumpe si alimenteaza la pompa de 20 de lei. asta pentru ca mi-am adus aminte ca am vazut azi in petrom un tip care scutura pistolul in toate felurile dupa ce alimentase de, bineinteles, 20 ron.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:14   #4025
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
desigur, mai exista si o subcategorie a diviziei respective, reprezentata de cei care detin masini relativ scumpe si alimenteaza la pompa de 20 de lei. asta pentru ca mi-am adus aminte ca am vazut azi in petrom un tip care scutura pistolul in toate felurile dupa ce alimentase de, bineinteles, 20 ron.
=))))) nu ma pot abtine, ala cred ca facea asta de 2-3 ori pe zi crezand ca ala dinainte nu a scuturat pistolul si la fiecare trecere d-asta castiga juma de litru ))) .....da cred ca mai multa se evapora din rezervorul deschis in timpul cat scutura el pistolul ))
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:21   #4026
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Toate bune si frumoase, da' daca nu ne-am mai injura parca ar fi si mai bune...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:38   #4027
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Benzina sau motorina ?

Ardeleanu se duce la benzinarie intreaba?
- Cat e litru de benzina?
- 10.000 lei!
- Dar o picatura cat costa?
- Nimic!
- Atunci picura-mi si mie 20 de litri.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 23:44   #4028
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
320d E90 imi place cat de cat.....ce-i drept nu la pretul asta care e acuma, foarte aberant; despre fiabilitate vb dupa 300mii km

-Golf4 1.9tdi de 131cai presupun, cam praf la fiabilitate: distributie pe curea(cah!!!) vibratii, totusi deja il gasesti la un pret cat de cat....cu fiabilitatea nu-l vad bine peste 200mii km. GTI...fwd pt masini wannabe sport, asa ceva nu exista, deja gata am trecut peste.
-X5 nu am timp sa enumar problemele pe care le are mai ales automat, pe langa consum, nu ma impresioneaza deloc chiar si pt un pasionat al marcii ce l-a facut iar pretul e inca nesimtit de mare, ML iarasi cam degeaba, pe langa ca are un porbagaj inutil ca spatiu, comparabil cu cel al unui golf3 valente de teren putine, si pret la fel ca la X5 nesimtit pt ceea ce ofera!
Si ar mai fi multe asa zise legende urbane, dar iarasi cu raport calitate-pret net defavorizant, deci chiar nu-ti ofera pe cat tre sa dai pe el nici pe sfert!
Eu ma apropii de a 35-a masina avuta in timp, propietate personala. Cam 20 din ele au fost mai vechi de 1996. Am avut inclusiv masina din 1976 (Mercedes W116), am avut vre-o 5 ursulete, 3 w123, 2 Renault 5, Ford Taunus, Fiat Ritmo TC, Dacie, Oltcit, Honda Civic, BMW 635CSI Alpina, etc.

In realitate in afara de Mercedes W123, W116, si W126 toate cadeau la inainte de 300k de km si destul de rau.
La ursuleti - casete directie, bucsi, cutii, cardane, rulmenti, amortizoare, garnituri chiuloasa, senzori abs/volanta,pompe benzina(din rezervor), etc..

Ce o tot dam atata cu fiabilitatea amsinilor vechi si cu preturile mici, raportat la zilele noastre nu prea sunt diferente, ba chiar pot sa spun ca sunt multe masini mai fiabile decat masinile vechi, tinand cont de multitudinea de echipamente existenta pe modelele noi.

E90, cred ca jumatate din cele de vanzare pe Autocit au peste 200k de km si culmea, majoritatea merg foarte bine. 1.9 TDI - exceptand subansamlele mecanice si alte rahaturi, motoarele sunt exceptionale, multe peste 200k, motoare duse peste 180 CP.
(care unele rezista si la 260 CP cu interne stoc).

X5 nu are nici un fel de echivalent in trecut, ofera performanta, confort, siguranta MARE si mai este si fiabil.

Masinile vechi au farmecul lor, dar nu pot fi comparate cu masinile actuale. Este ca si cum as compara un foarte bun la vremea lui Pentium III chiar si cu un mediocru dualcore I5.

Daca vrei sa o faci io echivalenta a pretului de atunci cu pretul de acum nu se poate face decat prin corelarea salariului si pretului masinii convertite in AUR, altfel este o vrajeala.
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 12:34   #4029
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Eu ma apropii de a 35-a masina avuta in timp, propietate personala. Cam 20 din ele au fost mai vechi de 1996. Am avut inclusiv masina din 1976 (Mercedes W116), am avut vre-o 5 ursulete, 3 w123, 2 Renault 5, Ford Taunus, Fiat Ritmo TC, Dacie, Oltcit, Honda Civic, BMW 635CSI Alpina, etc.

In realitate in afara de Mercedes W123, W116, si W126 toate cadeau la inainte de 300k de km si destul de rau.
La ursuleti - casete directie, bucsi, cutii, cardane, rulmenti, amortizoare, garnituri chiuloasa, senzori abs/volanta,pompe benzina(din rezervor), etc..

Ce o tot dam atata cu fiabilitatea amsinilor vechi si cu preturile mici, raportat la zilele noastre nu prea sunt diferente, ba chiar pot sa spun ca sunt multe masini mai fiabile decat masinile vechi, tinand cont de multitudinea de echipamente existenta pe modelele noi.

E90, cred ca jumatate din cele de vanzare pe Autocit au peste 200k de km si culmea, majoritatea merg foarte bine. 1.9 TDI - exceptand subansamlele mecanice si alte rahaturi, motoarele sunt exceptionale, multe peste 200k, motoare duse peste 180 CP.
(care unele rezista si la 260 CP cu interne stoc).

X5 nu are nici un fel de echivalent in trecut, ofera performanta, confort, siguranta MARE si mai este si fiabil.

Masinile vechi au farmecul lor, dar nu pot fi comparate cu masinile actuale. Este ca si cum as compara un foarte bun la vremea lui Pentium III chiar si cu un mediocru dualcore I5.

Daca vrei sa o faci io echivalenta a pretului de atunci cu pretul de acum nu se poate face decat prin corelarea salariului si pretului masinii convertite in AUR, altfel este o vrajeala.
O parere cat de cat pertinenta si FOARTE ADEVARATA LA FAZA CU MERCEDES-URILE!!!!! chiar exista pana la urma doar o singura msina adevarata: Mercedes-Benz, iar urmatoarea care mai poti spune ca se chinuie sa vietuiasca e BMW, dar si aici ambele firme, si la clasa mica, si la diesel mai ales au unele rateuri chiar considerabile as zice....in rest, inafara de aceste 2 marci, restul numai niste compromisuri, unele de toata jena, unele chiar cu preturi ce le concureaza cu acesti giganti, dar nici una nu are raportul fiabilitate-putere a acestora!

Eu vb de motoarele ca sunt puse pe E46, E90 in special....poa sa aiba si 500mii km, da cu interventii majore de mii de E in total!!!

Buna comparatia cu calculatoarele, si la acest capitol tin tot cu cele vechi la fiabilitate, am un 4X86 din 88 luat prin 98, si merge perfect inca chit ca l-am tunarit cu ram-i si inca un hdd! In timpul asta am stricat un p2 si un athlon de 2.6MHz, iar la desktopul actual i-am ars procul de 3.0 si am pus unul de 3.6 second care merge mai bine decat precedentul de nou(normal, are 600kHz in plus) iar laptopul il am de aproape nou dualcore de 4.4, si chiar daca 90% din timp merge perfect, mai da rateuri si uneori se reseteaza pe neasteptat fara sa il suprasolicit in v-un fel, sau pur si simplu se blocheaza :P
Si apropo, pe langa ca ai atata electronica si gadgeturi inutile pana la urma in masina, toate aste nu sunt mai destepte dect desktopul meu in valoare de 150E, sau hai prin absurd la cea mai de top masina cat laptopul de 700E, deci acest plus NU AR TREBUI SA COSTE MAI MULT DE 2000E CU TOT CU PROFITUL LOR! .....DA NAH, NU-I PROST ALA DE CERE, E PROST ALA DE DA :P

Am zis astea numa ca sa va faceti o idee cat de mult sunteti jegmaniti daca mergeti si luati ceva din showroom de nou!!! Sa-i ia draq, imobiliarele au scazut la sub injumate din pret, munca a pierdut si ea cam 50%, si la fel o mare parte din materiale, da ei au taiat maxim 20% din preturi in anii astia de criza incare a crescut pretul la combustibil deci implicit intretinerea lor??!!!!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 13:06   #4030
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Benzina sau motorina ?

Gixer, la masini am vazut ca nu ai treaba, ai niste idei pe care daca nu te-as cunoaste as zice ca le scrii la misto. Esti un adevarat fenomen dar am renuntat in a-ti demonstra ca aiurezi fiindca tu nu constientizezi dar vad ca nici la calculatoare nu ai habar. Multe inexactitati in ultimul post dar ce mi-a atras atentia a fost laptop-ul ala dual core de 4.4 GHz. Da-mi si mie te rog un link cu el sau un model number ca e bomba. Sau tu aduni frecventa de la nuclee si ti-a dat 4.4 ? =)) In cazul asta, esti la fel de bun ca la masini.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 13:41   #4031
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
O parere cat de cat pertinenta si FOA c................................................. ...........rte din materiale, da ei au taiat maxim 20% din preturi in anii astia de criza incare .......................................a crescut pretul la combustibil deci implicit intretinerea lor??!!!!
Daca este sa vb de fiabilitate, Toyota a facut legea in ultimul deceniu, atat cu Rav4, Corolla, Land Cruiser cat si cu modelele Lexus. Este un brand car a fost mult mai corect ce-i drept cu consumatorul. Cam de-asta nu prea apreciez VAG, cu toate ca brandul Skoda este ceva mai corect pret/oferta. Hyundai/Kia sunt un brand care fac o oferta corecta, mai ales in raport si cu garantia oferita (nu punem la socoteala neaaparat service-urile din Romania, ne gandim la nivel global).

Oricum, gandirea normala dar mai putin intalnita in Romania din motiv de remuneratie, este ca masina sa fie schimbata la 100k de km in cazul normal si pe la 200k in caz mai de recesiune. Foarte multe masini nu creaza multe probleme pana al 200k de km, multe depasind lejer si fara probleme km astia, mai ales daca vorbim si de tari cu ceva infrastructura rutiera. nu raportat neaaparat la Romania.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 14:18   #4032
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Daca este sa vb de fiabilitate, Toyota a facut legea in ultimul deceniu, atat cu Rav4, Corolla, Land Cruiser cat si cu modelele Lexus. Este un brand car a fost mult mai corect ce-i drept cu consumatorul. Cam de-asta nu prea apreciez VAG, cu toate ca brandul Skoda este ceva mai corect pret/oferta. Hyundai/Kia sunt un brand care fac o oferta corecta, mai ales in raport si cu garantia oferita (nu punem la socoteala neaaparat service-urile din Romania, ne gandim la nivel global).
.
Toyota? fiabila?

" Reports that several vehicles experienced unintended acceleration. The first recall, on November 2, 2009, was to correct a possible incursion of an incorrect or out-of-place front driver's side floor mat into the foot pedal well, which can cause pedal entrapment. The second recall, on January 21, 2010, was begun after some crashes were shown not to have been caused by floor mat incursion. This latter defect was identified as a possible mechanical sticking of the accelerator pedal causing unintended acceleration, referred to as Sticking Accelerator Pedal by Toyota. The original action was initiated by Toyota in their Defect Information Report, dated October 5, 2009, amended January 27, 2010.[1] Following the floor mat and accelerator pedal recalls, Toyota also issued a separate recall for hybrid anti-lock brake software in February 2010.[2] "
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 14:58   #4033
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Gixer, la masini am vazut ca nu ai treaba, ai niste idei pe care daca nu te-as cunoaste as zice ca le scrii la misto. Esti un adevarat fenomen dar am renuntat in a-ti demonstra ca aiurezi fiindca tu nu constientizezi dar vad ca nici la calculatoare nu ai habar. Multe inexactitati in ultimul post dar ce mi-a atras atentia a fost laptop-ul ala dual core de 4.4 GHz. Da-mi si mie te rog un link cu el sau un model number ca e bomba. Sau tu aduni frecventa de la nuclee si ti-a dat 4.4 ? =)) In cazul asta, esti la fel de bun ca la masini.
la un desktop, cu o racire corespunzatoare, recomandat freon, se poate face overclocking. deci e posibil. la laptop, mai greu.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 15:02   #4034
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
la un desktop, cu o racire corespunzatoare, recomandat freon, se poate face overclocking. deci e posibil. la laptop, mai greu.
la laptop nu prea e posibil , pt ca bios-ul nu iti da voie sa faci OC.
De ce ?
Ce racire ai la desktop si ce racire ai la laptop ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 15:17   #4035
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Benzina sau motorina ?

A face recall arata doar un lucru, atentia pe care o da fabricantul cumparatorului si deja s-a discutat despre cazul toyota care a fost doar o incercare esuata a GM si Ford de atacare a producatorilor japonezi de masini. Deci e irelevant faptul ca au facut recall. Cel putin aici in uk singurele masini care au kilometraj asa de ridicat ca si mercedesurile vechi sunt Toyota si Lexus. Gasesti multe LS-uri cu peste 300.000 de vanzare singura problema care o au fiind rugina la aripi.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -