Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care este preferatul tau?
Porsche Cayenne Turbo S 242 55.25%
Mercedes-Benz ML63 AMG 196 44.75%
Voters: 438. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-07, 15:14   #211
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

nu e facut pe platforma lui, e facut in colaborare, 2 chestii total diferite.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 17:26   #212
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
perfoamante asemanatoare,lux si bun gust pt amandoua dar porschele ma dezamageste ca e facut pe platforma celui mai "eftin" SUV din germania....cam ciudat, cel mai scump "jep" sa fie facut pe platforma celui mai eftin.ceea ce ma dezamageste.deci ML plus ca`mi place ceva mai mult
nu sunt la curent cu asta.... sunt curios, despre care SUV e vorba ca e bazat cayenne, ca nu stiu prea mult despre masina asta, si ce ai zis n-am mai auzit pana acuma?
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 19:12   #213
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

eu asa stiam, ca e facut pe platforma si sasiu de touareg
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 13:00   #214
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

ahahahahhaha
dute in germania si vezi daca sunt suvuri mai tari decat cayenne toureg ML GL si q7...cayennu e printre cele mai de TOP suvuri...ce ai zis tu akolo poti sa zici de un grand cheroche(care finisarile lasa de dorit..)da sa zici asa de un kayenne...sau cum a zis cineva o pagina mai in urma..ca,cayenne e un 911 mai ridicat etc...
Urcati va intrun cayenne..ca o sa va skimbati parerile instantaneu..
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 18:42   #215
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Eu as alege Porsche Cayenne Turbo S deoarece designul ml-ului ce cam expirat nu e mare diferente intre modelul din 2007 si cel din 2000
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 01:53   #216
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

...performante asemanatore,pretul asemanator,deci aleg cayennul pt design...
...ar mai fi si minusurile,nu numai plusurile...la mercedes sistemul computerizat de mangement este sensibil,iar cayennul esti limitat in off road...
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 22:25   #217
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

si eu merg pentru cayenne clar....
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 11:04   #218
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

ml ul clar e mai agresiv decat cayenne-ul ,care, dupa parerea mea arata ca o broasca raioasa din fata....nu am bani de nici una,asa ca deocamdata doar aspectul exterior conteza ptr mine.si aici ml- ul e cu 10 clase peste broasca raioasa
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 23:31   #219
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Porsche forever.....deci Cayenne...de ce au luat un ML modificat de AMG ca Porsche-u e din fabrica....nu e "trecut" pe la Ghemballa sau 9ff sper ca nu sunt off topic
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 12:06   #220
mad_aurel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 373
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

in primul rand, aleg cayenne pt ca este cel mai capabil SUV in adevaratul sens al cuvantului, in al doilea rand, cayenne nu este construit pe platforma lui tuareg, este o colaborare si sa ne amintim ca, porsche cayenne a fost lansat primul iar daca vi se pare, unora, ca ml-ul este mai luxos, va inselati amarnic. La ora actuala cayenne turbo S este cel mai capabil suv in regim off road siiiiiiiiii sa fim seriosi, ml, x5, q7, se pot numi SportUtilityVehicle.................. nu prea cred.............poate pentru oras sunt potrivite dar in rest, NU. iar daca vrei o masina pt oras, la pretul asta ai muuuuuuuuulte alternative......
mad_aurel is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 15:14   #221
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Quote:
Originally Posted by mad_aurel View Post
in primul rand, aleg cayenne pt ca este cel mai capabil SUV in adevaratul sens al cuvantului, in al doilea rand, cayenne nu este construit pe platforma lui tuareg, este o colaborare si sa ne amintim ca, porsche cayenne a fost lansat primul iar daca vi se pare, unora, ca ml-ul este mai luxos, va inselati amarnic. La ora actuala cayenne turbo S este cel mai capabil suv in regim off road siiiiiiiiii sa fim seriosi, ml, x5, q7, se pot numi SportUtilityVehicle.................. nu prea cred.............poate pentru oras sunt potrivite dar in rest, NU. iar daca vrei o masina pt oras, la pretul asta ai muuuuuuuuulte alternative......
ML-ul se ridica pana la 291mm deasupra solului, are reductor si punti blocabile , deci te rog frumos , nu baga masina in aceasi clasa cu X5 sau Q7
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 15:33   #222
mad_aurel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 373
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Cayenne Turbo Road Test DVD - VanPala-Heavy Metal 2 of 17 un test adevarat cu porsche cayenne turboS ..................da intradevar ml 63 amg este superior lui x5 si q7............iti respect opinia dar pe prrsche tot nu il fece mai ales in regim off road
mad_aurel is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 11:08   #223
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
ML-ul se ridica pana la 291mm deasupra solului, are reductor si punti blocabile , deci te rog frumos , nu baga masina in aceasi clasa cu X5 sau Q7
Intradevar ML-ul poate face asta dar daca scoti bani frumosi din buzunar.Nu are stock toate jucariile alea,si oricum ar fi tot suv ramane(alaturi de q7/x5).Insa cu pachetul off road si toate cele ML>Q7>X5.Un suv polivalent si pe care eu il apreciez este touaregul,ofera prestatii bune in off road cat si pe asfalt la un pret bun.
On topic:in ciuda faptului ca ML este o masina reusita,imi place mai mult Cayenne-ul
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 16:56   #224
Oana Neculoiu

Stage 2
 
Oana Neculoiu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 39
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
daca luxul nu conteaza si off-roadul conteaza putin - Chevrolet Trailblazer SS + modificari

daca luxul conteaza putin, off-roadul f putin - Jeep Grand Cherokee SRT-8 + modificari

daca luxul conteaza, off-roadul conteaza, performantele generale conteaza - Caddilac Escalade + modificari (ceva mai putine ca la celelalte 2 de mai sus)

Daca luxul conteaza mult, off-roadul conteaza - ML63AMG + f putin modificari

Daca luxul conteaza, off-roadul conteaza mult si performantele pe circuit conteaza mult - Cayenne Turbo S

my choice - 1 dintre primele 3 (depinzand pt ce iau masina), preturile la AMG si Turbo S mi se par mult prea mari in comparatie

daca luxul conteaza putin, offroadul conteaza ai alege Caddilac Escalade? ) ai mers vreodata cu un Escalade ? E extrem de confortabil.. pe autostrada. Pe straziile noastre, si mai ales offroad poti sa uiti de el Iar ce rost are circuitul la un SUV ?


Porsche cayenne. Chit ca e un Touareg cu emblema de porsche. Dar distinctie mai mare si performante mai bune
Oana Neculoiu is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 19:05   #225
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Mercedes...e mai masculin si are "istorie mai lunga decat Porsche-ul..Eu zic k Porsche ar trebuii sa faca de stiu ei mai bine...Supercars., nu SUV

Btw: eu nu am vazut pe nimeni de la Top Gear in filmu ala
__________________
Nitro Customs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -