Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care este preferatul tau?
Porsche Cayenne Turbo S 242 55.25%
Mercedes-Benz ML63 AMG 196 44.75%
Voters: 438. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-09, 13:11   #256
kostello22

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 13
Member of:
[DACIA]
Question Re: SUV big boys : Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
1. Masina nu a vazut niciodata OFF-Road, an 2003 74 k KM, nu a fost forjata, a facut reviziile la timp, etc.

2 randuri fise bujii (40k km- 70K km), bascule fata aman2 (70k km) , si spate stanga (70k km), troncnea ca o carutza, amortizor dreapta fata (70k km), flansa intermediara cardan (70k km), mecanism stanga bancheta rabatabila, capitonaj dreapta sub volan desprins, cotiera roasa, eroare suspensie pneumatica (s-a rezolvat nu s-a constatat nimic), piele scune ~ si cam atat din ce-mi aduc aminte acum dar oricum pt. o masina de 66 de mii de euro (cu disc.) sa ai atatea probleme in 74 de mii de km mi se pare sub orice critica, cas a nu mai vb de pretul la piese la care platesti piesa x 3 pentru ca este de Porsche, o parte din piese le-am adus din SUA mult mai ieftin.


Masina a fost luata din Germania de noua si Porsche Romania nu a acordat garantie reparatiilor efectuate.

O parte din problemele de mai sus le-a avut si Cayenne Turbo al prietenului.
daca ai porsche cayenne ... iti permitzi si pretzurile alea de 3x mai mari .....
am votat porsche pentru design si perf
kostello22 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 17:16   #257
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: SUV big boys: Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

Deci daca dai bani in plus , tie ti se pare normal sa ai parte de calitate mai proastra. Foarte "buna" gandirea asta...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 23:42   #258
helen
Peugeot Driver

Stage 2
 
helen's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: SUV big boys: Porsche Cayenne Turbo S vs. Mercedes-Benz ML63 AMG

vot Cayenne Turbo S pt consum
helen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -