Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-06, 14:34   #91
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Sunt prea stupid pentru tine Race. Imi pare rau ca te-am deranjat. Asta este parerea mea proprie si personala. Nu am spus ca este adevarul absolut.

Eu am o Supra acum si sunt foarte multumit de ea.

Daca tu ai o alta parere este supre OK. Dar asta nu inseamna ca cei din jurul tau sunt prosti si ignoranti.

Eu zic sa iti cizelezi intai limbajul si dupa aia sa mai postezi ceva.

Si acum te las pe tine sa cuvantezi.

Eu momentan raman la parerea mea ca japonezele sunt super OK. Si au foarte multe sanse sa faca Muscle car-uri.

CU Stima

Un ignorant
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 23-05-06, 14:46   #92
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

acest "race" este exact ca un "muscle" fie el om sau masina da innainte fie ca e bine fie ca e rau fara a gindi foarte mult. vad ca ai inceput sa jignesti lumea fara motive. eu zic sa accepti lucrurile asa cum sunt si sa aduci tu argumente si sa imi demonstrezi ca americanele sunt mai bune la:.... . nu sa incepi sa faci acuzatii ca un "no-brain"
eu am deschis acest thread pentru a comfirma sa infirma ceea ce cred eu despre masinile japoneze "ca sunt cele mai bune la: drift, 400m. , etc"

si hai sa iti explic niste chestii, ai zis ca ai sa ignori tot ceea ce scriem noi si vad ca inca citezi ceea ce postam noi. si a doua chestie , daca thread-ul asta nu isi are rostul ce mai cauti acici. ignoral si treci mai jos pe pagina.
__________________

\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
fanete is offline  
Old 23-05-06, 17:45   #93
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Quote:
Originally Posted by f1anatic
Japonezii vind bine masini cu 4 cyl si cu 6 cyl. Cred de altfel ca cel mai mare V8 se afla in Lexus LS 430 si anume 4.3 L V8 si aia e cam cea mai mare masina japoneza. Poate infinity M45 sa fie la fel...oricum...Toyota, Nissan, Honda NU vind masini cu V8 ci doar prin diviziile de lux. Divizii de lux care oricum sint importante la vinzarile globale dar nu reprezinta grosul. Deci...de ce sa le construiesti...cind ai vinzari oricum ?
care sunt marci special pt piata americana nu mai ales lexus si infinity si daca te uiti mai bine acele motoare nu le vei gasi in europa sau asia si de ce au trebuit sa faca asta imi potyi zice???
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 23-05-06, 18:10   #94
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Quote:
Originally Posted by fanete
eu zic sa accepti lucrurile asa cum sunt si sa aduci tu argumente si sa imi demonstrezi ca americanele sunt mai bune la:.... . eu am deschis acest thread pentru a comfirma sa infirma ceea ce cred eu despre masinile japoneze "ca sunt cele mai bune la: drift, 400m. , etc"
Frate, nu te supara dar tu si cativa aici habar naveti ce vorbiti, mai intai iti recomand sa te mai documentezi in domeniu, cu driftu ti-am raspuns si cred ca nu citesti thred-ul tau, unde ti-am arata ca pe campionatu de formula drifting pe anu 2005 au castigat locu 1,2 si 3 masini americane si cele japoneze au urmat porma, eu nu stiu daca multi din voi habar aveti ce discutati din experienta sau doar din citit si auzit pe forumurui. Si daca vrei sam demonstrezi ca honda ta e asa de tare te invit pe 1 iulie bucuresti la un race cu un Ford American. Si cu asta am sa "Unsubscribe from this thread"
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline  
Old 23-05-06, 18:19   #95
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

bai race ia mai dute tu in p..la mea ma de jmecher basit ce esti pe unde postezi toata lumea e proasta idioata numai u esti ala destept accepta si u macar o data realitatea si nu mai face pe jmecherul ca esti un prost coclit care nu stie decat sa ii injure pe toti ca el e desteptul dute ba in p..a mea pe alt forum si lasane pe noi cu americane japoneze si europene si ca un ultim rand te rog ca data viitoare sa argumentezi ce zici si o sa am grija sa vb cu un moderator sa iti stearga posturile de aici hai papa jmecherul p..ii
p.s. rog un moderator sa imi stearga mesajul asta dupa ce il vede si domnul Race si toate posturile lui ca nu isi au rostu aici si cred ca nu numai aici ca am vazut ca peste tot este a totstiutor si restul sunt stupizi si prosti sau mai stiu eu cum ne zice

Last edited by SirNenea; 23-05-06 at 18:21.
SirNenea is offline  
Old 23-05-06, 18:19   #96
BLinKY

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

SALEEN S7 E PESTE JAPONEZE DECI o bila alba la americani
BLinKY is offline  
Old 23-05-06, 19:02   #97
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Pentru faza cu argumentele,si pentru tine si pentru idiotul celalalt,e un test postat pe pagina 2,precum si o poza cu RX-7 cu V8 cu putere dubla fata de porcaria aia rotativa pe care o avea inainte+date tehnice.In afara de asta,diferite alte chestii postate pe forum pe tema asta...stiu ca nu se compara cu "e asa ca asta spun eu",dar nimeni nu e perfect.
Pentru partea cu insultele ai PM...
Race is offline  
Old 23-05-06, 19:15   #98
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Race, esti prea diplomat
DAFTEK is offline  
Old 23-05-06, 20:14   #99
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

hmmm, ul alt thread palpitant si exotic

Eu am japoneza, dar e una in stil american

dar overall imi plac mai mult americanele

pt ca au cuplu jos si nu trebuie s-o turezi prea mult ca sa se miste
pt ca imi place mai mutl stilul lor de design
pt ca un V8 e un V8 si va ramane un V8, cu tot ce aduce asta. Sunet, feeling, curba de putere si cuplu. Si in ultimul timp au aparut multe americane care sunt bune si pe circuit , nu numai in linie dreapta.
Si bieninteles pt ca sunt mai ieftine de cumparat, intretinut, modificat si asigurat.

Cat despre toti bagatorii de seama care-si dau cu parearea aiurea, le-a zis Race tot ce era de zis.
pimp_lex is offline  
Old 23-05-06, 20:19   #100
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Quote:
Originally Posted by SV-05-YBG
Parerea mea este ca japonezele domina lejer peste tot. De aia inclusiv in statele unite cei mai multi proprietari de masini care participa la curse de drag au japoneze. Mai manevrabile, mai usoare, motoare foarte fiabile si relativ usor modificabile.
La cate dragstrip-uri si meet-uri ai fost aici in SUA?
fishbone is offline  
Old 23-05-06, 20:20   #101
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

AMERICAN MUSCLE FORD V8 TURBO
DAFTEK is offline  
Old 23-05-06, 20:25   #102
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Reply 2, ca nu mai pot da edit

Da pe RSPortscars, o sa vezi un Mustang GT de 800 cai putere la roti doar prin supraalimentare. Iar Evo 8, M3 si STi sunt optimizate pana la limita bunului simtz din fabrica. Nu spun ca nu suporta mai mult, avem dovada pe sebastian, dar nu pe interne stoc. Orice V8 tunat are o longevitate mai buna decat un 4-banger prin simplul fapt ca nu e necesar acelasi grad de "agresivitate" pe motor ca sa-l faci sa alerge.

Ziceai de drag, SV. Majoritatea care se dau la clasa "adevarata", adica in segmentul de 400 metri 13 secunde si mai putin sunt americane. Evident ca mai apare cate un Civic de 12 secunde care face legea, dar astea sunt raritati.

Dar asta nu inseamna ca japonezele nu concureaza cu americanele. Pur si simplu americanele sunt mai la indemana sa le tunezi si mai ales mai ieftin si usor. Pana dai banii sa storci forta dintr-un 350z sau M3 peste o anumita limita, ai supraalimentat un Mustang GT sau un GTO cu motorul de pe Corvette si le-ai batut pe amandoua.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline  
Old 23-05-06, 20:26   #103
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

"FISHBONE" Daca mai vi pe la Chi-Town mai intai te opresti putin la mine ca sint in drum oricum sati arat cateva jucari

ps: tia-m primit emailu dar nu stiu cum si ce am facut ca nu mai dau de el...
DAFTEK is offline  
Old 23-05-06, 20:28   #104
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Daca citesti la video ala mai sus subliniatu scrie asa "1462whp Mustang with turbo thats bigger than a Civic!" adica doar Turbo de pe el a mai mare decit un civic intreg

FYI: whp=Wheel Horse Power.... Pentru cei care nu stie...
DAFTEK is offline  
Old 23-05-06, 21:08   #105
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

nebunie mare frate ....mult prea multa putere


sinucidere curata
mihai88 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -