Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-08, 11:48   #376
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

cred ca nu a auzit de termenul de marca PREMIUM ... ma intreb oare opel de ce nu o fi printre ele ? eu nu zic ca sunt masini proaste, dar cred ca nu te-ai urcat de mult intr-un audi. normal ca daca compari audi din 95 cu astra din 2003 o sa ti se para mult peste astra. nu inteleg unde ai auzit tu ca se feresc cei din germania de audi si vw.

neamtzul traieste ca sa munceasca, nu iese in oras, nu se distreaza ca sa castige un ban frumos si o data pe an sa aiba o vacanta luxoasa intr-o locatie exotica si o data la 2-3 ani sa isi ia ultimul tip de bmw, mercedes sau audi. si iti spun asta pt ca stiu multi care locuiesc acolo, rude si prieteni buni. nu din auzite de la tv sau alte mituri.
monk is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 12:58   #377
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

astra clasic o ****!!!e astra 2.0 dti caravan,made in germany toata ziua,scrie pe ea!asa si golf e facut in austria.......skoda in cehia .etc.daca un Audi RS4 are motor de 4,2 l ,400 cai,prinde 300 lejer,si are lista de dotari lunga cat o zi de post asta nu inseamna ca e o masina buna!!!ok?daca VW-AUDI sunt asa bune cum zci u atunci de ce dreacu se strica motoarele si cutiile pana in 100000k de km,nu am zis k opel este in prezent peste BMW si MERCEDES ,ci k a fost(din orice punct de vedere:dotari,putere,consum,aspect,opulenta,etc).M asini bune (asa ca OPEL)mai sunt VOLVO si RENAULT dar voi nu credeti asta pt ca nu au in gama masini de peste 400 cai,asa ca nus bune..........ce opinii cretine aveti.Voua va place VW pt ca are displayuri albastre si butoane rosii???Inseamna ca suntetii stelisti..........sigur asta e !!!!
__________________
E46 320i 2,2i,100 de cai si 70 de iepe(se vor inmultii)
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 13:03   #378
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Daca astia de la AUDI sunt asa tari zimi ce masina au facut ei ca sa se tina de
acest OPEL SENATOR B????????o masina din '92.....care a inceput sa se faca prin '87
Attached Images
File Type: bmp opel.bmp (361.1 KB, 32 views)
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 13:05   #379
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

UN proprietar de A6 poate doar spera la acea viteza,sau poate se uita pe Discovery........
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 13:09   #380
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

zicea la TV ca cik din 2012 daciile or sa dispara,or sa fie scoase din circulatie,parerea mea e ca aceasta decizie ar trebuii luata si in privinta VW-AUDI-SEAT-SKODA,la cele disel daca schimbi in 3k scoate fum de zici ca e un saviem cu segmentii varza....injectia dusa etc.
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 13:15   #381
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

zicea cineva mai sus ca daca aveam mkr un opc intelegea afirmatiile mele.......ehhh,din vara o sa rulez cu un OMEGA B 3.0 v6 211 cai,cam de prin '98-'99,la alea dupa '00 numi place consola gen vectra c.Atuncea sa vad ce mai ziceti,o masina fara brizburi gen audi
,care cu siguranta ca va rupe autostrada in 2,o masina fara limitare elctronica sau din cutie.Luati-va voi A8 si PHAETON ca eu ma dau cu OMEGA B!!!LOOSERS.
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:16   #382
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

hahahah mai scrie mah te rog eu ca sunt sub masa....ai o bere de la mine...

cristi407..te rog eu...nu merita varule asa ceva..lasa-l pe el sa scrie.. nu vezi ca face 2335367 de posturi intr-o zi in care nu spune nimic? da' nah la 18 ani...a avut un opel de 5000 euro care e "full options" fara piele, navi...de genu "220, dar mai avea pedala".....si acum el traieste cu robotii

asa..revenim..mai zi-ne mai skorpyons pe ce strada te-ai ratacit ?)))
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:19   #383
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

dude .. tu esti ori fanatic, ori prost. scuza-mi exprimarea. daca tu nu ai bani sa iti permiti un A6 modelul prezent e normal ca te minunezi ce dotari avea opel senator de acu 10 ani.

cat despre renault masina buna ? )) ma faci sa rad. am avut 2 megane II si nu am stiut cum sa scap de ele mai repede. unul dintre ele condus de maicamea, adica nu rupt in gura, nu forjat, nu chinuit. a fost chemat de 3 ori in service pt greseala de fabricatie la toata gama si de 7 ori a trebuit sa merg eu cu el pana in 15.000 km pt diverse nimicuri. nu spun ca renault nu face masini bune LA BANII LOR. din contra, are masini extraordinare, dar nu poti afirma ca este peste audi.

Quote:
Audi RS4 are motor de 4,2 l ,400 cai,prinde 300 lejer,si are lista de dotari lunga cat o zi de post asta nu inseamna ca e o masina buna!!!
inca o data iti repet. nu mai trai in trecut, cu ce facea opel pe vremea lu bunicu sau ce super dotari aveau acu 2000 de ani. ceea ce pe tine probabil nu te duce capul este ca si opel senator ala de il ridici tu in slavi, cum spui tu ca il iei full, cu geamuri electrice etc etc are acele optiuni pt ca cel care a cumparat-o initial LE-A PLATIT. o masina nu cred ca este considerata buna dupa lista de dotari standard.

Quote:
VW-AUDI-SEAT-SKODA,la cele disel daca schimbi in 3k scoate fum de zici ca e un saviem cu segmentii varza
ai mers vreodata in spatele masinii tale sa vezi cum face minutatul 2.0 DTI al tau pe boost ? inseamna ca nu stii ce inseamna motor diesel si cum functioneaza el, ce se intampla in el si de unde apare funinginea aia DOAR pe boost.


Quote:
Luati-va voi A8 si PHAETON ca eu ma dau cu OMEGA B!!!LOOSERS.
Quote:
Voua va place VW pt ca are displayuri albastre si butoane rosii???Inseamna ca suntetii stelisti..........sigur asta e !!!!
ca sa rezum... e o replica a lu Nicolaescu intr-un film celebru ... "prietene... esti cretin"
dar, te rog, continua.... ca nu am mai ras asa bine de multa vreme.
monk is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:20   #384
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

mama ce imi place ))) aia cu Audi Rs4 e crima .... =))
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:30   #385
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

daca am mers in spatele masinii mele????????a mers un prieten deal meu care are ford scorpio ,aveam 170,eram pe A1 si el era la 20 m in spatele meu si mia zis ca nu scoate pic de fum,nu se vede nik,am dat a 5-a cand aveam 4500 in a 4-a,am schimbat cat am putut de repede si mia zis k nik!Pe loc am duso in 5200 de ture facea ca un MIG la decolare,dar tot nu scotea gram de fum.AHhhh si apropo 2.0 dti este incomparabil cu 1,9/2.0 tdi de la VW care au distributie pe curea.....ce dak are 170 de cai sau 140 cel de 2.0,cand pleci cu scart cu ea ,nui asa ca stai cu morcovu ,ca daco so rupe se fute tot motoru',nui asa?Daca nu ajug 101 cai se face remapare cu soft de 3.0 v6 cdti 177 cp
de pe vectra c.......si atuncea.............se stie ca Vw ramane de caruta!
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:34   #386
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

monk, stai ca te dor degetele..ia mai bine o punga de popcorn..o cola si ia loc

bemelo..nu rade, ca trotineta aia de GTI nu se compara niciodata cu un 2.0DTI...auzi? )) cum e lucrat la interior astra..ce culori are la bord....hai zi ca iti doresti unu !


uite: ii arunc o pastila:

kindere lasa un nr de telef cand iti iei cocioaba aia de 2xx cai sa vezi cum fuge un audi...vrei? de la euromall la vale...e bine asa? )) pe A1.
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:36   #387
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
?Daca nu ajug 101 cai se face remapare cu soft de 3.0 v6 cdti 177 cp
asta e de pus in rama ))))))))))))))

el are un 2.0DTI si pune soft de V6 CDTi de 177 si are...stiti cati cai? 101+177


hahahahaha
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:40   #388
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

voi nu aveti cum sa intelegeti asa ceva !La o masina daca ii pui 250 de beculete si butonase si un motor cat ala de RABA,gata asta e masina ideala,!!!LOL
Poate nu stiti cine a facut prima masina de teren moderna din EUROPA(exclus Land rover si Mercedes G care aratau mai rau ca un ARO),da asa este OPEL(frontera si monterey)Daca Audi a scos q7 (o masina proiectata f cretin)asta nu inseamna ca sunt cei mai tari!
Ah si era sa uit acu 2 saptamani am vazut o liniuta intre un AUDI A4 1.6 ,model 2005 si o dacie 1310 din '01(filtru k&n si evacuare remus,atata) care pur si simplu la facut mic pe audi in oglinda retrovizoare!E pusa si pe youtube filmarea.
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:40   #389
skorpyons

Stage 3
 
skorpyons's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 142
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

se adauga 76 de cai,hahahaha
skorpyons is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:43   #390
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel Astra OPC sau VW Golf GTI

hai ca din ce in ce mai bine se ajunge.....

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
se adauga 76 de cai,hahahaha
ca sa va dati si voi seama ce il poate duce mintea ! ))))))))
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -