Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-11-08, 13:55   #196
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Tuning sub violenta !

politia din Bucuresti nu face absolut nimic!sunt incompetenti fratilor.........eu cu un prieten (broscoiu) am luat-o in plina strada de la unii care erau beti si nu aveau pe cine sa bata intr-o noapte in Regie!rau imi pare pt ce s-a intamplat!
ASTA E TARANUL ROMAN FRATILOR!!!
bolidu' is offline  
Old 16-11-08, 14:11   #197
f@n3.18

Stage 5
 
f@n3.18's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 575
Default Re: Tuning sub violenta !

singura solutie dupa mintea mea este sa ascultam de ce zice Gratian si poate se va rezolva .....in scurt timp
f@n3.18 is offline  
Old 16-11-08, 21:52   #198
euromarket

Stage 3
 
euromarket's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 116
Default Re: Tuning sub violenta !

baieti imi pare foarte rau sa aud prin ce ati trecut.... initial am zis ca cine stie ce eveniment socio-educativ mai fac unii, pana am citit primele randuri si am ramas ingrozit....

oare cu muschi, gloante si ciomege se arata cat de tare e un club sau altul, un formum sau altul, un suporter sau altul ? mai bine s-ar "bate" in realizari constructive pe specificul fiecaruia....

eu unu nu le am cu fotbalul dar mi-ar fi placut sa merg sa vad un meci pe stadion dar fiind in Romania trebuie sa se incheie intotdeauna cu cafteli asa ca... prefer sa ma uit eventual la tv....

eu sunt din iasi, cand joaca dinamo imi las masina acasa..... o am persoanlizata cu coif de spartan si lumea ma ia drept dinamovist, acum dupa ce am citit ce scrie aici mie nu stiu cum sa mai vin cu masina prin bucuresti.... m-oi trezi cu o gloata de educati inversunati pe insemnele de pe masina.... mai stiii....

era chestia ca lumea se schimba incepand cu noi.... pacat ca nu aud si vandalii... bai sunteti tari i-ati nenorocit pe mainile alea de oameni, daca aveau 200 kg toti 4 .... is ca mine si imi dau seama cam ce dificil a fost.... ati reusit ? RUSINE.... cineva va facea fetite.... ca nu aveti curaj, eu zic ca v-ati facut de ras si sunteti asa de penibili.... 10:1 frate..... chiar asa ? jungla e mai in sud....

inca odata parerile mele de rau pentru tot ce s-a intamplat si imi doresc sa va refaceti repede voi, ursuletul avariat .... felicitari prietenilor care in aceste momente sunt aproape de voi

ca musca'n lapte: luca si ceilalti: macar voi fiti mai demni si nu va mai impungeti... sunteti oameni cu viziuni diferite, poate si daca v-ati vedea la o cafea dupa ce va spuneti tot ce nu va place...... poate reusiti sa va intelegeti...

eu ma ocup de comunitatea logan club iasi si de fiecare data cand apar scantei ne intalnim si le rezolvam diplomatic, amiabil, elegant, frumos.

acum nu imi sariti in cap... nu am venit sa dau nimanui lectii de viata sau comunicare


stima si respect din nord-estul tarii
ionut
__________________
Logan 1.6 Enhanced www.rpi.ro/lnc
euromarket is offline  
Old 16-11-08, 22:53   #199
Dominic
Skoda Driver

Stage 4
 
Dominic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tuning sub violenta !

No comment.....
E prea de *** tara asta...sa mai putem comenta ceva...
Insanatosire grabnica baieti...si numai bine!
Noi sa fim sanatosi!
Dominic is offline  
Old 17-11-08, 12:57   #200
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Tuning sub violenta !

Culmea, incerc sa urmez sfatul din primul post si sa nu recomand decat plangere la politie, dar nu e usor, sincer. 40 la 4, nu mai stiu ce sa spun...sa va faceti bine cat mai repede.
Eu am ramas fara cuvinte
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline  
Old 17-11-08, 14:26   #201
crs_TDI

Stage 4
 
crs_TDI's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 207
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tuning sub violenta !

Nu-mi vine sa cred ce am citit! Doamne fereste...
Sigur erau rapidisti (astia sunt mari "zmardoi") dupa intrebarea pusa...


Insanatosire si... sanatate!
crs_TDI is offline  
Old 17-11-08, 14:30   #202
oMs^13

Stage 3
 
oMs^13's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 117
Default Re: Tuning sub violenta !

Insanatosire rapida la baieti.... este trist cand vezi asa ceva...
oMs^13 is offline  
Old 17-11-08, 16:20   #203
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: Tuning sub violenta !

cei 40 au fugit cu alea 3 masini?!
cannavaro is offline  
Old 17-11-08, 20:25   #204
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tuning sub violenta !

Mai din cate stiu eu, in cazul vatamarii corporale deosebit de grave nu este necesara plangerea din partea victimei, ar trebui sa se sesizeze parchetul, si sa inceapa inceapa o ancheta.Treaba cu suporterii giulesteni e foarte adevarata din punctul meu de vedere, am simtit-o pe piele mea in Crangasi, acum un an, la un meci Steaua-Rapid mergand la meci asteptand mijlocul de transport sa vina, si fiind cu vreo 5 prieteni au tabarat pe noi cred ca peste 15-20 de oameni,sa zic in jur de 20-25 de ani si am iesit destul de urat dar ce sa facem ne conformam e tara in care traim nu ne ramane decat sa ne luam pistoale sau sa dam peste ei cu masinile nu inteleg dece nu ati facut asta...Insanatosire grabnica si multa sanatate!Aveti grija de voi
y_u_s is offline  
Old 17-11-08, 20:42   #205
crs_TDI

Stage 4
 
crs_TDI's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 207
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tuning sub violenta !

Probabil cei ~40 rapidisti nu au venit cu un Tico o Dacie si nu mai stiu ce, erau si pe jos. Ganditi oameni inainte sa intrebati!
crs_TDI is offline  
Old 17-11-08, 20:43   #206
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tuning sub violenta !

Adica..nu inteleg aluzia da ma rog
y_u_s is offline  
Old 18-11-08, 08:55   #207
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tuning sub violenta !

asta a fost si intrebarea mea: cum pot incapea 40 de agresori intr-un tico mov / albastru, dacia berlina alba. si toyota celica rosie?
sau au venit o parte pe jos, sincronizat cu astia cu masinile? si au plecat tot asa, sincronizat? sau au stat ascunsi pana atunci cu tot cu bate si lanturi, si i-au asteptat pe aia care au venit pe jos? apropo, aveti idee ce inseamna sa te bata 40(patruzeci) de oameni, dezlantuiti, cu bate si cu lanturi? te identifica dupa adn, iar din masini nu mai raman nici placutele de inmatriculare...
nu contest povestea baietilor, si nici suferinta lor, doamne fereste, spun doar ca cifrele sunt putin(mai mult) exagerate, probabil din cauza socului sau a rapiditatii cu care s-au petrecut evenimentele...

Last edited by aleks; 18-11-08 at 09:01.
aleks is offline  
Old 18-11-08, 10:16   #208
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Tuning sub violenta !

nu contesta nimeni bataia luata de colegii nostrii. dar nici nu cred ca trebuie exagerat un anumit eveniment oricat de neplacut ar fi el. daca au fost 10 dar pareau 40 din cauza violentei exercitate e bine sa se scrie asa. nu cred ca in acele momente era un contabil printre voi care sa numere batausii.facem si noi haz de necaz.oricine, oricand, oricum in tara asta si oriunde in lume poate lua bataie nemeritat. problema este ce facem noi restul in acele momente si de asemeni dupa, pentru ca astfel de evenimente sa nu se mai repete.
asta cred ca trebuie sa intelegem de aici si sa incercam sa raspundem fiecare, nu ajuta prea mult sa ne miram cum de se intampla asa ceva.
e consum inutil de energie.
sa fim uniti si atunci nimeni nu poate comite abuzuri asupra noastra.
ondin is offline  
Old 18-11-08, 11:16   #209
rapid_1923

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 47
Default Re: Tuning sub violenta !

d c toata lumea spune ca sunt rapidisti sau stelisti sau altceva . . . exista dovezi clare ?
asa cum nici baietilor nu la convine ca au fost pusi la pamant asa nici suporterilor nu le convine ca sunt bagati in situatii cu care nu avut nici o treaba . . .
din cate stiu si am cautat singura altercatie intre suporteri rapidisti si stelisti este cea de la maternitatea giulesti . . .

o zi cat mai buna !
rapid_1923 is offline  
Old 18-11-08, 11:34   #210
B94BAX

Stage 5
 
B94BAX's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 474
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by TZG@ View Post
cine crezi ca-ti da tie vreo filmare de pe camera? am patit cam acelasi lucru intr-o benzinarie si nimic... nu-ti da voie politia,nu-ti dau voie nici cei de la benzinarii... trebuie depusa plangere,se ajunge la parchet si abia apoi se ia o hotarare in legatura cu filmarea... e mai complicat...
pentru informarea ta generala vezi ca eu si niste prieteni am fost in benzinarie...ce`i drept am aparut cu mult timp dupa scandal...si baietii de la benzinarie...i`au lasat sa vada filmarile pe nea "gaborii" cu toate ca nu au voie...da...unii dintre noi aveau oarecum legaturi cu hai`u ...prietenii...dar...masinile nu erau parcate in benzinarie cum s`a spus...erau parcate la strada...si cum benzinariile au niste camere care nu bat mai mult de 20m...ce sa faci si cu filmarea....ca vezi doar niste obiecte miscandu`se ...daca le vezi si palea... iar despre abordarea "baietilor de cartier"....nu cred eu ca`l cautau pe hai`u sau pe cineva de acolo...daca..daca tot au venit...ce s`au gandit ei.....sa nu vina degeaba...
parerea mea!
__________________
ex:-Oltcit Club 12 TRS((BLUE))1.3 (first love) B94BAX
ex:-Opel Astra F Cabrio Bertone((BLACK)) 1.6 (anii tineretii) B95BAX
ex:-Opel Vectra A SFI((white)) 2.0 ("gas vs. hp)]) B60KLA
ex:-BMW 318is Alb Alpin Coupe stock (...loading!!!)B BKS


Act: BMW 318is Limited Edition M Pack Sedan (BLACK)

Last edited by B94BAX; 18-11-08 at 11:56.
B94BAX is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -