Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-11-08, 03:35   #1
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Tuning sub violenta !

Este revoltator si incredibil ce s-a intamplat in noaptea de 7 spre 8 noiembrie in parcarea BILLA din Drumul Taberei. Daca nu am cunoaste protagonistii, si nu am avea fotografii, am crede ca e un scenariu de fictiune al unui viitor film prost si violent.
Ca de multe alte ori, baieti din comunitate s-au strans la o vorba in parcarea cu pricina. Spre miezul noptii, multi au plecat acasa si au ramas numai haiu, mcmate, bohu mic, si mari nsl.
La un moment dat, HAI a observat un grup de peste 40 de persoane care a intrat in parcare. Presimtind ca este ceva neregula, le-a spus celorlalti ca e mai bine sa plece rapid, si a intrat in masina, in timp ce ceilalti s-au indreptat spre masninile lor.

In acel moment, intrusii, imbracati in culori inchise cu hanorace si cu glugile trase au navalit pe ei, intr-un act de o violenta greu de imaginat. Marturie stau ranile, suferinta pe care o indura, cat si distrugerile masinii care a fost incercuita, agresorii incercand sa il scoata pe HAi in bataia picioarelor, batelor si lanturilor.
Lui HAI i-au spart geamul masinii si i-au indoit tabla in mai multe locuri, dar ceilalti care nu au apucat sa ajunga la masini, au luat in plin loviturile gloatei.

Ce povesteste HAI:
imi gasesc cu greu cuvintele pt a descrie prin ce am trecut vineri noapte
va rog sa stati 10 secunde si sa va imaginati cum e sa stai in masina, si 15-20 de oameni sa dea cu bate lanturi ce au mai avut ei, sa-ti sparga geamurile ,etc...
si culmea nu puteam sa plec de pe loc, nu mai nimeream sa bag in viteza, parca era un cosmar, nu puteam sa plec de pe loc.
va rog sa ma credeti si o spun din suflet - nu doresc nici celui mai mare dusman al meu ceea ce m-i s-a intamplat mie si baietilor care eram acolo
oameni buni! - cunosteti sentimentul luarii prin surprindere,cand nu te astepti???
ma mir ca am apucat sa le spun baietilor sa fugim si nu stiu cum m-am suit in masina
inca o data repet au fost scene de groaza,desprinse parca dintr-un film de groaza,
scene pe care nu i le doresc nimanui
ganditi-va ca oricare din voi mai putea ramane acolo cu noi
inca ceva si cu asta termin - eu eram cu ursul rosu, cu hog, o masina pe care o iubesc ma mult decat ma iubesc pe mine(mai bine stateam si ma bateau pe mine decat sa dea in masina), in fine ce sa mai zic, sunt cu moralul "la pamant"...
iar pt baitii cu care am fost insanatosire grabnica
va rog daca auziti ceva, aveti indicii, postati aici
va multumesc si va salut

Ce povesteste McMATE:
in jurul orei 12.00 noaptea a aparut pe jos un grup de peste 40 de oameni in parcarea bila dr taberei care erau pusi pe scandal.Toti erau imbracati inchis la culoare cu hanorcae si cu glugile trase in cap.
HAIu a avut masina vandalizata pentru ca a apucat sa se suie in masina , eu cu mari si bohu ( adi ) nu am apucat sa ajungem la masini si ne-am facut melc si am inceput sa luam bataia.
Concluziile : HAIu masina varza, io coaste cu dureri mari, cateva lemne in cap probabil ca am niste galme, si o mana vanata , mari nsl capul spart si tot la fel, vanatai si alte cele, si bohu mic cateva picioare si el si alte lovituri.
Observatie: pe bohu cand il bateau il intrebu dak el e ala cu Steaua ...
P.S. Masinile in care s-au suit dupa bataie si erau la benzinarie erau : tico mov / albastru, dacia berlina alba. si toyota celica rosie.


Comunitatea nostra este condamnata de multe ori pentru niste urme pe asfalt, pentru jante sau evacuari altele decat cele din talon. Dar sunt, este evident, comunitati care lasa urme ireparabile in fiinta altora.
Ne imaginam cu durere pe prietenii nostrii, ghemuiti pe asfalt, cu lacrimi in ochi, in bataia picioarelor, batelor si lanturilor unei multimi dezlantuite.
DA, bate si lanturi, care dovedesc o premeditare a violentei. Bate si lanturi, care dovedesc ca exista in tara asta o latura agresiva, o infractionalitate dura, care lasa urme urate, rani, durere...

Facem un apel, ca politia care pe buna dreptate urmareste si sanctioneaza orice sofer care incalca o lege, depaseste o viteza sau are un numar de inmatriculare murdar, sau nu poarta centura, CU ATAT MAI MULT sa dea dovada de profesionalism si sa depisteze si sanctioneze agresorii, mai ales ca sunt suficiente indicii.

Facem un apel catre cei din comunitate si din toate celelalte comunitati sa dea o mana de ajutor, o informatie, pentru a face dreptate prietenilor nostrii.

Si nu in ultimul rand, vom deschide un cont in care vom depune toti prietenii lor un mic ajutor simbolic. Care nu ii va ajuta sa uite, cu siguranta, dar va fi o dovada de prietenie intr-un moment atat de ingrozitor prin care au trecut. Maine vom anunta numarul de cont.

Incercati sa va pastrati in comentarii departe de polemici individuale, acuze fara fond si pareri partizane. Noi aici condamnam un act de agresiune. Dovediti ca puteti macar in acest topic o abordare fara agresiune, pentru a nu cobora la nivelul "baietilor cu glugi, bate si lanturi"

Va multumesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF8168.JPG
Views:	3239
Size:	1.24 MB
ID:	696828   Click image for larger version

Name:	DSCF8170.JPG
Views:	2912
Size:	1.25 MB
ID:	696829   Click image for larger version

Name:	DSCF8172.JPG
Views:	2204
Size:	1.24 MB
ID:	696830  

Click image for larger version

Name:	DSCF8173.JPG
Views:	2607
Size:	1.25 MB
ID:	696831   Click image for larger version

Name:	DSCF8174.JPG
Views:	3199
Size:	1.23 MB
ID:	696832   Click image for larger version

Name:	DSCF8175.JPG
Views:	2484
Size:	1.23 MB
ID:	696833  

Gratzian is offline  
Old 11-11-08, 06:56   #2
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Tuning sub violenta !

Salut, imi pare rau pentru cele intamplate, am primit si eu un mass cu acest anunt dat de catre HAI-u, dar nu prea-mi venea sa cred pentru ca nu imi dadeam seama cum s-a putut intampla asa ceva...acum, dupa ce am citit aici cu toate detaliile am ajuns la concluzia urmatoare, pe care o consider cea mai reala: cei 40 insi sau cati erau, pusi pe scandal erau mai mult ca sigur RAPIDisiti(sper sa nu) sau maidanezi(dinamo) care, ori si-au dat intalnire cu spurcatii(steaua) la o bataie, ori erau pe cautate victime, mai ales ca venea si meciul de dumninica si era si zona stelistilor...si stiu cum e gandirea lor asa ca sunt sigur 99% ca asa s-a intamplat...e adevarat ca e putin cam suspect ca s-au luat de ei, dar vazandu-i pe zona si au zis ca or fi stelisti, i-au luat in primire...si mai ales cand e o brigada si mai ales cu chef de scandal, tot ce-i iese in cale iese cam sifonat...cunosc mentalitatea si situatiile...Ce sa zic, bafta si insanatosire grabnica.
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!
Hooliganu`#1 is offline  
Old 11-11-08, 07:28   #3
zer0cool

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 2
Default Re: Tuning sub violenta !

nu stiu ce ne mai poate mira.romanii sunt controlati de fotbal.
a te duce la un meci nu e nimic ilegal dar cand se ajunge in situatii de genul acesta realizezi ca au fost intrecute orice limite.este ceva gen razboiul din Bloods si Crips care este in USA.acum am trecut de la un sport total inofensiv la agresiuni de genul asta pentru ce??sincer as vrea sa inteleg si eu odata pentru tot deauna ce e cu microbismul acesta??
baieti va urez multa sanatate si insanatosire grabnica!
Be safe!
zer0cool is offline  
Old 11-11-08, 07:35   #4
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Tuning sub violenta !

deci mie personal nu imi vine sa cred ca s-a putut intampla asa ceva acolo . Insanatosire grabnica celor implicati .... ca asta conteaza in primul rand ... cat despre masini, trebuie sa ii ajutam sa le restaureze la starea initiala
__________________

KillerINC is offline  
Old 11-11-08, 08:26   #5
ReleaseD
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 187
Member of:
[DACIA]
Default Re: Tuning sub violenta !

Doamne ce oameni imposibili.Astia nu au ce face cu viata lor.Ar trebui sa le dam cate un streang sa si-l puna singuri de gat ca sigur se spanzura caci ei nu au minte frate.Imi pare rau pentru cei care au fost de fata si pentru superba masinuta.Astept contul de la voi si va voi ajuta si eu pentru restaurarea masinii si o atentie pentru cei "patiti".Insanatosire grabnica si va urez sa nu mai aveti parte de asa ceva.Stima si respect pentru voi.
ReleaseD is offline  
Old 11-11-08, 08:36   #6
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Tuning sub violenta !

Benzinariile au camere video. Mergeti si luati inregistrarea, iar de la numere, se gasesc cei cu pricina. Insa inainte, trebuie facuta plangere la politie, ca altfel, chiar daca tot ce s-a intamplat s-ar fi intamplat in fata politiei, fara plangere, nu ar fi avut ce sa faca.

Oricum, cu politia, slabe sanse de rezolvare. Este clar ca sunt baieti din acel cartier si ca singura modalitate de a da de ei, este tot acolo.

Foarte urat ce s-a intamplat, imi pare foarte rau pentru baietii nostri.
Hondarul is offline  
Old 11-11-08, 08:47   #7
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Tuning sub violenta !

corect ce a zis Hondarul. Trebuie facuta plangere penala la Politie
KillerINC is offline  
Old 11-11-08, 08:56   #8
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: Tuning sub violenta !

Ce tampiti...doamne fereste,oameni care nu gandesc,pur si simplu nu au pic de minte...Cand aud de Haiu..imi sare in imagine un ursulet frumos..o pasiune si cand aud chestii deastea...ca altii ratati distrug,isi bat joc de munca altuia fara motiv...trist..foarte trist ..numai in romania auzi asa ceva ...Imi pare rau ptr voi baieti..Insanatosire grabnica...as vrea sa ajut si eu cu ce pot...sa-mi dati si mie un PM cu contul..bafta
ruller is offline  
Old 11-11-08, 09:08   #9
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Tuning sub violenta !

foarte nasol ce s-a intamplat,imi pare rau pt toti cei implicati si pt bietul "urs".Insanatosire grabnica tuturor si sa speram ca fapta nu va ramane asa si se vor gasi vinovatii!!
SaIBoT is offline  
Old 11-11-08, 09:10   #10
eugen_pustiu

Stage 5
 
eugen_pustiu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 477
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tuning sub violenta !

dak am stii cine sunt....imi pare sincer rau pentru voi baieti insanatosire grabnica
eugen_pustiu is offline  
Old 11-11-08, 09:29   #11
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Tuning sub violenta !

incredibil frate ...
mariusARD is offline  
Old 11-11-08, 09:30   #12
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Tuning sub violenta !

doamne ce oameni cretini...spec sa puneti mana pe ei inaintea politiei....
Manson is offline  
Old 11-11-08, 09:50   #13
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Tuning sub violenta !

-La ce fizicuri de invidiat au Hai ,Mari si Boh ...chiar si McMate care toti 4 impreuna nu stiu daca depasesc 200 de kg cred ca era suficient si 20 de femei sa i poata bate.....de aici se poate intelege f usor frustrarea celor 40 de "femei" care i au agresat. Sa vi in numar mare pt a bate 4 oameni......trebuie sa fi foarte smecher. 40 de animale care probabil nu si facusera injectiile sau nu si luasera dozele. Politia......ma face ti sa rad.....au venit aeara in Billa.....niste tarabagii vanzatori de legume reciclati........
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 11-11-08, 10:01   #14
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Benzinariile au camere video. Mergeti si luati inregistrarea, iar de la numere, se gasesc cei cu pricina. Insa inainte, trebuie facuta plangere la politie, ca altfel, chiar daca tot ce s-a intamplat s-ar fi intamplat in fata politiei, fara plangere, nu ar fi avut ce sa faca.

Oricum, cu politia, slabe sanse de rezolvare. Este clar ca sunt baieti din acel cartier si ca singura modalitate de a da de ei, este tot acolo.

Foarte urat ce s-a intamplat, imi pare foarte rau pentru baietii nostri.


sunt de acord cu tine ... au camere de luat vederi ... dar trebuie facuta plangere la politie si ei sa demareze o ancheta sa le ceara inregistrarile din data si ora respectiva ca nu le arata asa oricui ... si ganditiva ca e greu sa depistezi ... acum depinde si pozitia in parcare ... multe multe ... si corect ... politia .... mda ... insanatosire grabnica si imi pare rau baietii ... sa se aleaga prafu de ei cu fotbalu lor ....
__________________

RoByNeT is offline  
Old 11-11-08, 10:07   #15
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Tuning sub violenta !

insanatosire grabnica baieti si speram ca vinovatii sa iasa repede la iveala mai ales ca am inteles ca,intamplator ( sau nu) si baietii de la inferno ar fi cazut victime aceluiasi grup de huligani
__________________
www.czr.ro
CZR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -