Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-11-08, 13:59   #61
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Tuning sub violenta !

Ce se poate spune despre o tara ca ca Romania, unde fiecare face ce vrea... Militzieni betzi mortzi calca biciclisti sau pietoni pe trecere ii lasa sa moara pe trotuar. Politicienii jepcaresc tot ce prind. Scumpesc tot ce se poate. Sincer, chiar credeti ca pe ei ii intereseaza ceva? Credeti ca pentru ei conteaza ca masina lui Hai a fost vandalizata? Sau ca un grup de 500 de oameni sau 5000 sau 10.000 sunt alaturi de el? Zilnic mor de foame zeci de batrani, atat in case cat si in spitale... cu pensii mizerabile.. Profesori cu salarii la limita existentei, oameni care isi adu aportul la educarea tineretului si viitorului tarii si exemplele pot continua si cu toate astea nu ii intereseaza... dar sa-i intereseze despre pasinile unor persoane...
Eu va sustin si impreuna cu clubul pe care il reprezint, vom venii acolo unde este nevoie pentru a reusii (doamne ajuta) sa facem ceva pentru aceasta comunitate.
Cu mult respect.
Lucian - Inferno
__________________
TuningParts ROMANIA - The Performance SHOP
Comenzi Tel: 0745.050.416 (orange);
Site: www.tuning-parts.bg/ro/
Email: tuningparts.romania@yahoo.ro
Facebook: https://www.facebook.com/tuningparts.romania
Lucian_GXZ is offline  
Old 11-11-08, 14:02   #62
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Tuning sub violenta !

Foarte trista intamplarea...insa eu sunt de alta parere. In bucuresti cate masini modificate sunt? o groaza. Victimele noastre au luat bataie degeaba. Nu cred ca au inceput ei sa se bata si sa dea pe suporteri. Iar acei tampiti mai mult ca sigur erau intr-o stare avansata si i-au confundat pe oameni.
turbo se referea la faptul ca multi oameni se implica intr-o masina, pun suflet si sunt atat de mandri de masina lor si cand este gata masina si se poate bucura de efortul depus nu pot. De ce? Fiindca exista tampiti de genu ce nu au nici o treaba cu sportul sau cu gandirea si iti ruineaza cativa ani de munca si bani depusi. Pt. ei e foarte usor sa bea putin peste masura si sa dea cu bate si pumni intr-o masina si in posesorul acestuia.

Daca nu ma insel ieri luni 10/11/2008 l-am vazut pe hai-u la tv...A prezentat masinile si vorbea despre tuning(nu stiu ce canal de televiziune)
Politia???Noooo....Nu o sa se implice ei nici o data si va pot dovedi... veneam in noaptea de pasti de la biserica si mergeam la un prieten. El statea la bloc. In gang 4 malaci bateau pe un baiat de 17 ani. (politia ce treaba are in povestea asta?) Pai, un aro de politie si cu doi caschetari langa stateau frumos si se uitau cum isi ia bataie...Daca nu interveneam noi cine stie cand sarea politia.....

Foarte trist ce se intampla in tara asta.
__________________


Te rog voteaza-ma aici in concursul Opel Adam.
Multumesc
E-mail: cumpanici.alexandru@yahoo.ro

Last edited by alexcump; 11-11-08 at 14:04.
alexcump is offline  
Old 11-11-08, 14:10   #63
gyno09

Stage 5
 
gyno09's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 526
Member of:
[4Rally]
Default Re: Tuning sub violenta !

stau si ma gandesc daca chiar au avut de castigat din toata chestia asta....
trist foarte trist
gyno09 is offline  
Old 11-11-08, 14:11   #64
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by alexcump View Post
Turbo se referea la faptul ca multi oameni se implica intr-o masina, pun suflet si sunt atat de mandri de masina lor si cand este gata masina si se poate bucura de efortul depus nu pot. De ce? Fiindca exista tampiti de genu ce nu au nici o treaba cu sportul sau cu gandirea si iti ruineaza cativa ani de munca si bani depusi. Pt. ei e foarte usor sa bea putin peste masura si sa dea cu bate si pumni intr-o masina si in posesorul acestuia.

Foarte trist ce se intampla in tara asta.

tot ce faci la masina din bani munciti pe branci, timp....mult timp( in care altii stau si ragaie in fata televizorului )etc. iti pot strica niste persoane in cateva clipe intreaga munca....dupa furtuna iese si soarele ! Insanatosire grabnica baietilor !


Inadmisibil ce s-a-ntamplat....nici acum nu-mi vine sa cred ! D-apai sa fi fost in locul lor

Pe cine nu omori, nu te lasa sa traiesti ! ( sa nu se repete, Doamne fereste )

Last edited by turb0; 11-11-08 at 14:18.
turb0 is offline  
Old 11-11-08, 14:13   #65
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Tuning sub violenta !

Se stie ca Politia ne iubeste foarte mult, sunt cei mai buni prieteni ai nostri, ne ajuta de cate ori au ocazia... de la ei vom vedea dreptate cand va zbura porcul si "in unele cartiere" se va asculta muzica simfonica in loc de manele, si poate nici atunci.

Cimpanzeii agresori au avut avantajul numarului si al p.o.p.u.l.a.r.i.t.a.t.i.i, fiindca se stie ce crede p.o.p.u.l.a.t.i.a obisnuita despre noi. Atata vreme cat atmosfera e aceea pe care o stim, "un grup de 500 de oameni sau 5000 sau 10.000" nu prea sunt "alaturi" de cine trebuie. Alaturi de cimpanzei poate sunt, altfel de unde au venit cateva zeci? Un oarecare presedinte al unui club foarte mare si renumit ar trebui sa se gandeasca la asta - fie ca problema se rezolva pe cale legala sau nu

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 11-11-08, 14:22   #66
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Tuning sub violenta !

vreau sa stiu ce model de toyota celica? si daca avea kit veil side...
s-ar putea sa cunosc o masina...asemanatoare...? nu stiu daca este omul....sa nu vb prostii...dar daca e va arat masina
Marian_nebunu is offline  
Old 11-11-08, 14:31   #67
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-La ce fizicuri de invidiat au Hai ,Mari si Boh ...chiar si McMate care toti 4 impreuna nu stiu daca depasesc 200 de kg cred ca era suficient si 20 de femei sa i poata bate.....de aici se poate intelege f usor frustrarea celor 40 de "femei" care i au agresat. Sa vi in numar mare pt a bate 4 oameni......trebuie sa fi foarte smecher. 40 de animale care probabil nu si facusera injectiile sau nu si luasera dozele. Politia......ma face ti sa rad.....au venit aeara in Billa.....niste tarabagii vanzatori de legume reciclati........
Politia a venit pt mine Florica,sa se ia putin de numerele mele :-j:-j:-j.N`au nici o treaba cu ce-a fost aseara,cand m-au intrebat ca de ce ne-am strans asa multi,si cand i-am spus ce sa intamplat in urma cu 2-3 seri au lasat capul jos :-j
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 11-11-08, 14:35   #68
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Tuning sub violenta !

O chestie care poate a mai fost spusa de multi ... e si posibilitatea ca un necunoscut care n-are nicio legatura cu comunitatea 4Tuning, sa fi facut temir ce prostie la volan si sa fi lovit/ranit/omorat pe cineva si sa fi fugit. Poate avea masina un pic modificata...si rudele/cunostintele victimei sa fi crezut ca e unul de-ai nostri. Poate urmarindu-va si vazand ca ati ramas mai putini, au doborat pe voi ... razbunandu-se din cauza unui individ care nu are nicio legatura. E totusi ciudat cum de, TOTI erau imbracati in haine inchise la culoare, glugi, lanturi, bate etc. si cum de au venit tocmai atunci cand ati ramas in 4, parerea mea strict personala e ca a fost ceva pus la cale.
EaGle is offline  
Old 11-11-08, 14:40   #69
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Tuning sub violenta !

Este clar ca a fost pus ceva la cale, doar ca e greu de crezut ca este vorba despre un accident de circulatie sau alt accident legat de o masina modificata. Pare mult mai probabila varianta ca respectivii sa fie niste suporteri fanatici (si redusi mintal) al unei echipe bucurestene, care aveau intalnire cu fanaticii vreunei alte echipe, sau pur si simplu sperau sa se intalneasca cu ei.
SV25MBN is offline  
Old 11-11-08, 14:42   #70
gyno09

Stage 5
 
gyno09's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 526
Member of:
[4Rally]
Default Re: Tuning sub violenta !

si daca tot nu s-au intalnit au zis ca nu are rost sa se duca acasa fara sa faca ceva....
gyno09 is offline  
Old 11-11-08, 14:48   #71
El3ctr0n
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
El3ctr0n's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 429
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Tuning sub violenta !

nu credeam ca se poate intampla o asemenea imbecilitate la noi...doamne....bine ca nu ati patit ceva grav voi, masinile sunt fiare...si impreuna o sa le refacem
vreau si eu contul ala...
Iar pentru voi...MULTA MULTA MULTA SANATATE...
Pentru brutele alea....stati linistiti cat mai puteti...!!!!!
__________________
BMW E39 528i 200hp---+>>>>urmeaza Visul tuturor bmw-istilor The M5---OPEL ASTRA 1,7 DTI 75hp
WV POLO 1,2i 65hp
El3ctr0n is offline  
Old 11-11-08, 14:49   #72
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tuning sub violenta !

aberati,suporterii nu te bat aiurea.bataia a fost vineri,meciul duminica.tind sa cred ca e cum spunea kimi,o razbunare in urma unui incident intre o masina modificata si un suporter.plus ca la billa se stie ca se strang baietii,deci au fost o tinta usoara.si mai ganditi-va cati tarani isi pun stickere din targ cu no speed limit,annonymousE sau mai stiu eu ce...
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline  
Old 11-11-08, 14:51   #73
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
si mai ganditi-va cati tarani isi pun stickere din targ cu no speed limit,annonymousE sau mai stiu eu ce...
Bine punctat......Dar de la masina modificata la masina cu un sticker e un drum cat de cat lung...Nu stiu ce sa zic...Posibilitati sunt f multe...
kimi is offline  
Old 11-11-08, 14:52   #74
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Tuning sub violenta !

Ptr baietii inplicati in acest scandal de toata jena Insanatosire grabnica si multa bafta cu rezolvarea problemei din partea clubului ShadowCrew din Timisoara.
Imi pare sincer rau sa vad ca se intampla asa ceva in Romania.Unii dintre noi chiar incearca sa aduca febra tuningului la un nivel mai mare dar se pare ca sunt anumiti cretini, suporteri, animale cum vreti voi sa le spuneti care mai fac si porcarii de genu asta.
Nu am inteles niciodata cum pot venii de 10 ori mai multi oameni sa bata pe cativa.
Romania nu se va schimba niciodata in bine in ceea ce priveste tuningul atata timp cat nu se va face un PROTEST general in toata tara , pentru a demonstra ca nu suntem niste criminalii cu masiniile.

Mult respect ptr cei care impartasesc aceasta pasiune.
Take care all si daca este o posibilitate sau aveti nevoie de vreun ajutor in vreun fel dati-mi un IM.

Take Care
__________________
WWW.FOODANDFUN.RO
Cu noi gasesti localurile mai repede
Telefon: 0721167238
Id yahoo: speedball_tm
Localitatea: Timisoara
Speedball_tm is offline  
Old 11-11-08, 14:53   #75
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Tuning sub violenta !

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Fratilor ii gasim usor usor...Suntem multi si misunam ca furnicile in acest oras..
Cum a zis si FLorica...Unu daca gasim.......)
Adevarat, dar nici nu scrie pe ei care au fost...
Daca politia si-ar da putin silinta.. eu cred ca ar fi cel bine.. ei pot, si cred ca au dreptul de-a cere filmarea de la billa, pentru ca nu stiu sigur dar cred ca parcarea este totusi supravegheata prin camere de luat vederi...
Lucian_GXZ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -