Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-07, 23:13   #766
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Multa lume l`au cunoscut, multa lumea ar fi vrut sa-l cunoasca, multa lume il regreta, multi l`au adorat si nu se pot obisnui ca acest om nu mai este printre ei. Eu unu as propune si cred ca multi dintre voi cred ca sunteti de acord ca aceasta zi de 29.09 sa fie dedicata special acestui om.
RIP Micutzu!
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:15   #767
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

-NU am uitat....si nu am sa uit NICIODATA.
-L am dus in fumul cauciucurilor asa cum i i placea lui........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_IMG_7408.jpg
Views:	398
Size:	94.3 KB
ID:	359266   Click image for larger version

Name:	normal_IMG_7410.jpg
Views:	381
Size:	54.9 KB
ID:	359269   Click image for larger version

Name:	normal_IMG_7148.jpg
Views:	403
Size:	114.1 KB
ID:	359270  

F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:22   #768
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
"Originally Posted by pharaon
A murit din inconstienta lui! Si inca un lucru nu inteleg, ce vina au oamenii care incearca sa doarma noaptea si nu reusesc de galagia facuta afara de cohorta de masini care claxonau, faceau burnout, se zbiera, se injura etc. Inteleg sa mergeti la cimitir sa il plangeti dar este inadmisibil ca intr-un oras sa nu poti dormi noaptea!"

inseamna ca tie iti place sa tragi pe nas.
asa ca .......................nu te injur aici si acum dar sa te fereasca Dumnezeu sa dai ochii cu mine.
imi cer scuze pt limbaj ....................dar sunt "nervos" ca sa nu spun altfel.

MICUTZU a fost un mare om al curselor si chiar daca provenea din strada, loc unde toti ne-am dat doctoratul dorea curse legale, la fiecare intalnire ma intreba: "Cand mai facem ceva?"
Nu e vorba de inconstienta e vorba de dorinta de nevoia de viteza, intrecere si adrenalina. Mereu a facut sacrificii pentru curse iar ceea ce s-a intaplat nu poate fi definit decat printr-o clipa rea.
MICUTZU s-a dat ilegal asa cum noi zeci sute si chiar mi o face, dar el a avut ghinion si noi poate ca am avut noroc.
Daca am avea sprijin pentru curse legale sunt convins ca pericolul din traficul cotidian ar fi mult diminuat.
Modul de exprimare dur aici e deplasat si eu am vazut un exemplar care bate campii dar nu-l pot lua in sema si tu daca ai probleme mari aici ar fi bine sa te abtii. Fara cearta si scandal.
Orice cearta si denaturare sau deturnare de la subiect este o blasfemie la adresa omului pe care-l omagiem asa ca sa fim decenti.
Lumea claxona, tipa injura ... scotea fum din roti si ambreiaje plus altele pt ca Micutzu a fost un simbol.
Oamenii sufera si o fac si mai rau cand unii jubileaza si stim noi cine.
La oameni paharul s-a umplut, vor libertate si epateaza sa-si arate prezenta si dorinta.
Toti care au fost stiu ce le spunea Micutzu si ei fac asta :
"HAOS si ANARHIE"
Trebuie sa stiti ca Micutzu nu era un prost, dimpotriva se exprima plastic. Cand spunea asta, era vorba de un alt sens decat cel direct, se referea la nesupunerea in fata unor legi strambe in mana unor oameni mici, prea mici pt palariile de pe capul lor.
HAOS - adica multa lume sa demonstreze forta si capacitatea de a indrepta prin forta unele greseli, ceva de necontrolat si subordonat.
ANARHIE - este tocmai indemnul la protest, un indemn viloent care venea din suflet, pt ca nu mai suporta prostia si presiunea facuta pe strazi impotriva cursantilor.

Si-a pierdut viata militand pt o cauza nobila si-a aratat curajul si nesupunerea in fata tuturor fiind un exemplu puternic.
A vrut curse si le-a avut cu orice pret.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:22   #769
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

vreau si eu sa stiu cine este baiatul inalt cu coada care in mai toate pozele este langa el
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:22   #770
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Astazi am fost oripilat , de faptu ca uni vroiau ca amintire un corp neinsufletit pe care multi dintre noi nu au avut curaju ca sa il vada din cauza ca il vroiau in amintirea lor ca fiind viu , scotand telefoanele si filmand sau pozand .
Oripilat de multi cei ce se amuzau pe faptu ca noi ne ambalam motoarele in semn de omagiu ,pt asta isi dorea el cand isi flutura mainile , nu pt ca ne facea placerea , sau ca sa distram lumea

Oripilat de faptu ca peste persoana care involuntar ma invatat strazile bucurestiului am aruncat o mana de pamant si i-am urat "drum bun" .

Oripilat ca aceleasi televiziuni care ne fac inconstienti , teribilisti si copii de bani gata , astazi ar fi facut orice pt un interviu , dar nu fac nimic pt a sustine obtinerea unor hartii nenorocite.

Oripilat cum durerea si agonia unei mame , pt uni a fost doar un prilej de a da un 1-2-3 aseara in oras , dar la inmormantare nu avut placerea sa vina sa aduca o floare.


In totdeauna in sufletul nostru micutule



imi pare rau ca am fost prieteni doar atat de putin ani
feghea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CRAIOVA 04-12-2005 001.jpg
Views:	351
Size:	158.4 KB
ID:	359280   Click image for larger version

Name:	CRAIOVA 04-12-2005 003.jpg
Views:	392
Size:	162.5 KB
ID:	359281   Click image for larger version

Name:	2003.jpg
Views:	325
Size:	290.1 KB
ID:	359282  

__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:26   #771
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Co5m1n eXtreme View Post
vreau si eu sa stiu cine este baiatul inalt cu coada care in mai toate pozele este langa el
Tano un tip de nota ++++++++++++++++10 sau cea mai mare plus un numar.
Era cel mai bun prieten si confident al lui.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:27   #772
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Turbo110 View Post
Astazi am fost oripilat , de faptu ca uni vroiau ca amintire un corp neinsufletit pe care multi dintre noi nu au avut curaju ca sa il vada din cauza ca il vroiau in amintirea lor ca fiind viu , scotand telefoanele si filmand sau pozand .
Oripilat de multi cei ce se amuzau pe faptu ca noi ne ambalam motoarele in semn de omagiu ,pt asta isi dorea el cand isi flutura mainile , nu pt ca ne facea placerea , sau ca sa distram lumea

Oripilat de faptu ca peste persoana care involuntar ma invatat strazile bucurestiului am aruncat o mana de pamant si i-am urat "drum bun" .

Oripilat ca aceleasi televiziuni care ne fac inconstienti , teribilisti si copii de bani gata , astazi ar fi facut orice pt un interviu , dar nu fac nimic pt a sustine obtinerea unor hartii nenorocite.

Oripilat cum durerea si agonia unei mame , pt uni a fost doar un prilej de a da un 1-2-3 aseara in oras , dar la inmormantare nu avut placerea sa vina sa aduca o floare.


In totdeauna in sufletul nostru micutule



imi pare rau ca am fost prieteni doar atat de putin ani
feghea
Si ce ai de gand?
Vrei sa stai cu mainile in san?
Te resemnezi?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:27   #773
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Azi eram in masina, ascultam Kiss FM si... la un moment dat, am auzit ca "in zona Colentina este blocaj in trafic din cauza unei coloane de masini care-l conduc pe ultimul drum pe regele curselor, Micutu', decedat in urma cu 3 zile". Mi-au dat lacrimile pentru ca inca o data am realizat ce s-a intamplat si pentru ca nu am putut fi acolo, sa-l vad pentru ultima data !

Odihneste-te in pace, Micule !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 23:29   #774
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Azi eram in masina, ascultam Kiss FM si... la un moment dat, am auzit ca "in zona Colentina este blocaj in trafic din cauza unei coloane de masini care-l conduc pe ultimul drum pe regele curselor, Micutu', decedat in urma cu 3 zile". Mi-au dat lacrimile pentru ca inca o data am realizat ce s-a intamplat si pentru ca nu am putut fi acolo, sa-l vad pentru ultima data !

Odihneste-te in pace, Micule !
Bine dar macar trei zile nu mai ascultati muzica.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:09   #775
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

L-am vazut la stiri pe Tano cum incerca sa-l resusciteze pe Micutu'. Nimeni nu ar trebui sa treaca prin asa ceva, sa te chinui sa-ti salvezi cel mai bun prieten si apoi sa afli ca nu se mai poate face nimic.
Sper ca Micutu' sa fie acolo sus la fel de fericit precum era in poza asta iar Tano sa aiba puterea sa mearga mai departe fara prietenul de care era nedespartit.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	RIP Micutu.jpg
Views:	281
Size:	305.4 KB
ID:	359355  
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:18   #776
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

-Frate ....sa ai grija de Robert Txa... sti ca e mai nebun el de fel...artagos..se baga in fata la curse.....si de Mihaita Gam.....poate lui sa i gasesti o turbina mai performanta.....si tu Micutule....o sa ne revedem cu totii acolo sus candva.....dar pana atunci sa nu uiti ca in fiecare zi...i mi va fi dor de tine.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:29   #777
DeZaXaT
VW Driver

Stage 4
 
DeZaXaT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Member of:
[VW]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Din pakate astazi n`am putut sa ajung sa`l conduk pe Micutzu' pe ultimul drum , dar sper sa ajung kat mai curand !!! Dumnezeu sa`l ierte de toate pacatele !!!
__________________


www.DEZAXAT.ro
PASIUNEA NU CUNOASTE LIMITE !
DeZaXaT is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:41   #778
LIVIUMARIN

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 326
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

[QUOTE=luca;1130294]L-am vazut la stiri pe Tano cum incerca sa-l resusciteze pe Micutu'. Nimeni nu ar trebui sa treaca prin asa ceva, sa te chinui sa-ti salvezi cel mai bun prieten si apoi sa afli ca nu se mai poate face nimic.
Sper ca Micutu' sa fie acolo sus la fel de fericit precum era in poza asta iar Tano sa aiba puterea sa mearga mai departe fara prietenul de care era nedespartit.




Cu respect,as vrea sa spun,ca, ar fi de un real folos pentru Micutu ,acolo unde este el acum,sa se faca, de catre cei de aici,prietenii lui OFRANDA DE LUMINA ,asa se numeste, timp de 49 de zile ,zilnic sa se aprinda 49 de lumanari ,lumina acestor lumanari fiindu-i daruita lui cu dragoste !
LIVIUMARIN is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:42   #779
DB77COX

Stage 1
 
DB77COX's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 18
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

pana la urma stie cineva din ce cauza a derapat masina??? ce sa intamplat acolo??? ODIHNESTE-TE IN PACE!! Dumnezeu sa aiba grija de tine si nu te vom uita niciodata
DB77COX is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 01:09   #780
Bebe4ever

Stage 2
 
Bebe4ever's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Nu mai conteaza cum s-a intamplat. Dumnezeu l-a vrut acolo sus langa Robert si Gamu'... totusi s-a intamplat mult prea devreme si a lasat in urma multa durere si suferinta.
__________________
Bebe4ever is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -