Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-07, 11:16   #811
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

imi cer scuze k sunt off-topic dar am primit de la politie o scrisoare sa se prezinte la udrsite cu act de identitate,permis de conducere si certificatul masini cine a conduso masina in seara cand am blocat la pescarus acolo,ce poate sa fie?aveti idee?inca o data scuze de off-topic!!plss help!
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 11:26   #812
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

nu stiu ce ar putea fi,dar am vazut in seara aia cum facea poze cu radarul cand se plimba printe noi,scuze de off-topic
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 11:50   #813
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Bicuss View Post
imi cer scuze k sunt off-topic dar am primit de la politie o scrisoare sa se prezinte la udrsite cu act de identitate,permis de conducere si certificatul masini cine a conduso masina in seara cand am blocat la pescarus acolo,ce poate sa fie?aveti idee?inca o data scuze de off-topic!!plss help!

Dute la Udristei si vz ce vor ... dar fara nici un act la tine ... Probabil k vor ei sa faca din-nou pe agentii 007 si te ia la interogatoriu .... Sfatul meu este (si ar trebui sa tii cont de el pt k am trecut prin asa ceva anul trecut) sa fii tare`n gura cu ei k fraierii o incearca.
Nu au ce sa-ti faca decat cel mult o amenda de parcare interzisa ...(vz ca or sa te ameninte cu dosar penal - curse ilegale - etc...)
Ti-am spus .. dute acolo si fii intzepat FARA NICI UN ACT LA TINE !!!
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 11:56   #814
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

ok,ms frumos deci sa fac pe dracu cu ei!!!
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 11:57   #815
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

-Aceste aspecte discutati le in alta parte..........multumesc pt intelegere baieti.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:02   #816
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Tot ce a vrut Micutzu stiu si ne-am stabilit un plan acum va fi unul mai dur.
Va rog contactati pe oricine si orice televiziune.
Da trebuie o dezbatere dar si un miting de protest.
Trebuie sa cerem PISTA sau loc special destinat.
Trebuie sa cerem sa fie inlocuiti cei care au dat ordine ca lumea sa fie hartuita si pt ca sunt incompetenti au facut panda la iesirea de la curse.
In ziua curselor trebuie sa existe 5 ore ianinte si 5 dupa in care sa nu se ia cineva de starea tehnica, da sa se ia de viteza de nerespectarea semnelor, indicatorelor... dar nu de anvelope si de folie pe geamuri.
Ideea este ca daca o sa existe un loc accidentele si pericolul sunt diminuate substantial.
Micutzu a murit pt ca nu am avut o pista.
la dan diaconescu v-ati gandit ? ar putea fii o solutie ptr dezbaterea in direct a problemei curselor legale
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:30   #817
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Am urmarit topicul de la inceput si n-am vrut sa postez, pentru ca nu-l cunosteam decat din vedere, o singura data am stat de vorba, 5 minute, deci nu pot spune eu ce fel de om era. Presupun ca era ca fiecare, cu bune, cu rele.Am postat totusi pentru ca mi se face greata de atitudinea pe care am vazut ca o aveti, unii dintre voi. Ma refer aici la cei care spun:"bine ca a murit, si-a cautat-o cu lumanarea" precum shi la cel de-al doilea "curent de opinie", curent care spune:"a murit pentru noi, pentru ca nu avem o pista, ne trebuie o pista". Pentru cei din prima categorie, aveti respectul pentru prieteni, famile, cei care-l plang si faceti un topic separat, unde sa cereti prudenta shi "stop accidentelor", si daca vreti, dati-l acolo drept exemplu negativ. Pentru ceilalti, nu va prevalati de moartea unui om ca sa faceti ceva, sau daca vreti, nu pangariti acest topic, cred ca daca Micutul v-ar putea transmite un mesaj, de acolo de de unde este, mesajul nu ar fi: "sa iasa haos", sau "haos si anarhie", ci cred ca v-ar spune, voua prietenilor, cu lacrimi in ochi poate :"fratzioare, ai grija de mama si de ai mei!!". Sunt destul de vechi pe forum, i-am mai urmarit mesajele, am vazut cat isi iubea familia, cat l-a plans pe tatal lui.Ma gandesc cu groaza ce e in sufletul mamei lui, n-as dori nimanui sa treaca prin asa ceva, ma mai gandesc ca poate, intr-un final, ca sa-si aminteasca de el, poate va intra si aici, si va vedea mesajele voastre, nu v-ar fi jena, dupa, sa va priviti in oglinda? Iar pentru ceilalti, daca vreti sa lasati un mesaj de condoleante, aveti bunul-simt sa il scrieti corect, nu cu greseli de genul:"odihnestete" si "dumnezeu sal".A murit un om, Dumnezeu sa-l odihneasca. Fie-ti tarana usoara, Micutule...
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:33   #818
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Cine cunoaste pe cineva influent la o televiziune sa ma contacteze privat.
yo...lucrez la national tv...sunt un amarat de asistent..dar poate pot sa ajut cu ceva ym : micuu_110 vbim acolo
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:40   #819
Dannyfaq

Stage 3
 
Dannyfaq's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Fratilor,nu aveti nevoie de Antena 1,nu manca Gigi Becalli ciuperci cand spunea ca sunt de cacao,chiar daca e luata la bāza,televiziunea lui Diaconescu chiar are cote maxime de audienta,nu imi spuneti ca nu v-ati pomenit la un moment dat uitandu-va la Diaconescu in direct,plus ca omu are si cunostinte,e si tare pentru ca il doare la 2 metrii in spate pe ce politician sau mare roman supara cu emisiunile lui,daca reusiti sa atrageti Pro Tv si Otv sa va sustina,puteti muta si munti,***i-va pe antena 1,sunt niste terminati obositi,il simpatiaz pe capatos,dar cand faci asa ceva,,,meriti impuscat,deci aratati-le voi de ce a murit colegul vostru,cine a fost si ce vroia,e o poveste care va impresiona o tara intreaga


Referitor la ce s-a spus la stiri in ziua inmormantarii,nici antena 1,nici protv nu au mentionat ca era intr-o cursa ilegala,au spus doar ca a murit intr-un accident de masina,mie mi-a placut treaba asta,pentru ca altfel ar fi lasat loc la 20000 de supozitii,pana una alta,sa se odihneasca in pace fratele vostru,si sa il faceti mandru de acolo de sus
__________________
Ajuta la promovarea ciobanescului romanesc carpatin,orice suma ajuta,citeste mai mult aici:

http://www.carpatini.ro/Promovare-Carpatini.html
Dannyfaq is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:49   #820
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by Dannyfaq View Post
Fratilor,nu aveti nevoie de Antena 1,nu manca Gigi Becalli ciuperci cand spunea ca sunt de cacao,chiar daca e luata la bāza,televiziunea lui Diaconescu chiar are cote maxime de audienta,nu imi spuneti ca nu v-ati pomenit la un moment dat uitandu-va la Diaconescu in direct,plus ca omu are si cunostinte,e si tare pentru ca il doare la 2 metrii in spate pe ce politician sau mare roman supara cu emisiunile lui,daca reusiti sa atrageti Pro Tv si Otv sa va sustina,puteti muta si munti,***i-va pe antena 1,sunt niste terminati obositi,il simpatiaz pe capatos,dar cand faci asa ceva,,,meriti impuscat,deci aratati-le voi de ce a murit colegul vostru,cine a fost si ce vroia,e o poveste care va impresiona o tara intreaga


Referitor la ce s-a spus la stiri in ziua inmormantarii,nici antena 1,nici protv nu au mentionat ca era intr-o cursa ilegala,au spus doar ca a murit intr-un accident de masina,mie mi-a placut treaba asta,pentru ca altfel ar fi lasat loc la 20000 de supozitii,pana una alta,sa se odihneasca in pace fratele vostru,si sa il faceti mandru de acolo de sus
iti spun din experientza..pt ca lucrez acolo ..la miezul problemei daca ai un subiect tare ratingu bate otv si alte rahaturi..poate as putea sa vbesc azi cu madalin,moderatorul si sa ii povestesc cam cum sta treaba..poate ar vrea un subiect despre noi..sau despre voi..ca yo nici macar n am masina deocamdata..visez cu ochii deschisi.. dar sa ma contacteze cineva..un reprezentant al miscarii asteia..ca sa stiu ce si cum sa fac..
__________________
C18XE Inside
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 12:51   #821
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

oricum ar fii ceva "nou" ptr ca nu prea se discuta la tv despre asa ceva...
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 13:00   #822
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

iar ce tine de o pista..ar fi o nebunie sa ne gandim ca autoritatile or sa faca special asa ceva pt raceri..o solutie ar fi sa se puna bani mana de la mana..sa se cumpere un teren si sa se toarne asfalt de calitate..normal cu autorizatie de la primarie..e cam greu de realizat..parerea mea ..dar nu e imposibil
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 13:36   #823
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

http://vs04.netstairs.ro/antena3tv/w.../?videoid=7979
kraven_4_all is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 13:41   #824
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

acu am vazut pt prima oara reportaju...trist pacat...
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 14:16   #825
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Īn amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Nu prea stiu cum sa incep........
Cand am fost acum 2 seri la XXL Fundeni am vazut multi oameni care isi duceau un prieten pe ultimul drum dar si multi care ascultau in timpul marsului muzica la maxim,radeau si se bucurau de parca erau la piata.......nu comentez felul lor de a fii dar e mare pacat.......
Am vorbit cu "oamenii vechi" din lumea curselor si toti erau devastati,tristi si nu prea stiau ce sa spuna.
De cand sunt in lumea asta - si sunt vreo 5 ani daca nu mai bine- se tot incearca sa se convinga autoritatile ca noi toti vrem o amarata de pista sau macar aprobari pentru cursele LEGALE- asta a facut si Micutzu atata timp,a incercat sa convinga lumea ca deja este un SPORT,un fenomen - din pacate nimeni nu a inteles.Anul asta s-au dus 3.........cati se vor mai duce pana cand cineva o sa faca ceva ???????
Sper ca macar Micutzu sa nu fii murit degeaba,sper ca macar ati inteles ceva.
R.I.P Micutzule
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -