Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-07, 16:27   #841
Dakota

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2
Default Re: A Murit Micutzul MR.

Nu se poate spune decit "Dumnezeu sa-l odinheasca", pe fiecare om care moare.Din pacate sunt unii care nu invata nimic, din ceea ce patesc altii.Acest Micutz care a murit, nu s-a gindit ca la 170 km/h in oras putea sa omoare alti oameni nevinovati?Vor adrenalina, nu au decit sa se arunce in fata unei masini, nu sa-i apuce cursele de masini in oras.Ar trebui sa le suspende permisele de conducere pe viata politia unor asemenea hanticapati.Oare de ce sunt altii condamnati sa moara din cauza inconstientei unora care se ascund in spatele "pasiunii" ,zic ei.Este bine ca a murit doar el si nu a mai OMORIT si pe altcineva.Eu unul sunt satul de "zmei" cu BMW-uri sau alte masini vechi de 20 de ani care nu pot sa stea fara claxon sau sa faca flash-uri la semafor.
Pacat de cei care l-au iubit ca ei sunt cei care sufera, el nu mai este.
Dakota is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 16:44   #842
B94BAX

Stage 5
 
B94BAX's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 474
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

eu ma gandeam la 2 lucruri..1:la 2 noaptea cum se calca lumea in picioare pe strada...cand tu rupeai patu acasa(deci...pe intelesul tau..citez pe cineva mai devreme "nu te pune nimeni sa stai in statia de autobuz la 2 noaptea" SI 2: daca tot esti impotriva acestor chestii sa-ti recomand o bicicleta...si mersul printre blocuri...ai si tu dreptate in felul tau...dar daca s-ar face ceva pentru acesti oameni...nu cred ca i-ai mai vedea intrecandu-se pe strada...nu ce-l putin pe ei..ca sunt altii care vor sa impresioneze o femeie calcand acceleratia asta e treaba lor...nu cred(daca ai permis) ca circuli mereu legal...e adevarat 170km/h e exces...dar nici la 70/80 prin oras nu scapa un pieton daca-l lovesti.......si din cate stiam eu daca esti pasionat de viteza nu esti handicapat....dar daca ai ceva dereglaje la creier sa te bagi cu o asemenea parere intr-un topic dedicat unui om ce numai este...se schimba situatia!fiecare greseste...el a gresit fatal...si tu poate fumezi bei...etc...gresesti..mai tarziu o sa realizezi...dar..ca si in cazul lui Micutzu va fi prea tarziu..asa ca nu te da usa de biserica...ca si aia mai scartzaie din cand in cand!o intrebare:ESTI GENU DE OM CARE CIRCULI CU CARAMIDA SUB PEDALA DE ACCELERATIE?

Last edited by B94BAX; 03-10-07 at 16:46.
B94BAX is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 16:52   #843
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Terminati mah odata cu prostiile pe acest topic! Sa-i fie tarana usoara...
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 17:05   #844
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

va rog sa inchideti si sa curatati acest thread...si poate sa il deschideti candva in viitor, cand lumea care nu are nici o treaba cu asta va uita de el si doar cei care ar fi contat sa isi aduca aminte si sa scrie ceva frumos despre acest om...merci
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 17:33   #845
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: A Murit Micutzul MR.

Quote:
Originally Posted by Dakota View Post
Nu se poate spune decit "Dumnezeu sa-l odinheasca", pe fiecare om care moare.Din pacate sunt unii care nu invata nimic, din ceea ce patesc altii.Acest Micutz care a murit, nu s-a gindit ca la 170 km/h in oras putea sa omoare alti oameni nevinovati?Vor adrenalina, nu au decit sa se arunce in fata unei masini, nu sa-i apuce cursele de masini in oras.Ar trebui sa le suspende permisele de conducere pe viata politia unor asemenea hanticapati.Oare de ce sunt altii condamnati sa moara din cauza inconstientei unora care se ascund in spatele "pasiunii" ,zic ei.Este bine ca a murit doar el si nu a mai OMORIT si pe altcineva.Eu unul sunt satul de "zmei" cu BMW-uri sau alte masini vechi de 20 de ani care nu pot sa stea fara claxon sau sa faca flash-uri la semafor.
Pacat de cei care l-au iubit ca ei sunt cei care sufera, el nu mai este.
Esti un nesimtit cu minte de militian obosit.
Cum poti sa fi atat de simplist.
Cum de ai aparut tu brusc in comunitatea asta, cine te-a fabricat?
Daca statul a facut sali de sport, sali polivalente, terenuri de tenis, piste de atletism, stadioane de fotbal ... noi unde putem practica automobilismul?
Pe strazi, nu e asa?
Daca ar exista o pista cred ca riscurile ar fi mult mai mici sau chiar neglijabile.
Nu e vorba doar de un om care a simtit ce simtim mai toti de pe aici cand suntem la volan.
Suntem de acord cu legi dure aplicate dur dar cand ai alternativa legala.
In mod legal ce nu este sustinut si prevazut legal nu este interzis.
Legile pot fi strambe si asta a spus viitorul sef al Politiei Rutiere din Romania, Domnul Gino Bosman(un alt fel de politist): "avem un nou cod rutier depasit si o circulatie de cosmar". Chiar din interior se pare ca exista curente favorabile noua, pacat ca pe la capitala nu toate sunt asa de clare.
Sa-ti fie rusine pentru ultima ta fraza domnule.
Micutzu este! Religia si crezul nostru spun multe despre viata de apoi si ca trecerea in nefiinta este de fapt trecerea la viata de apoi, viata vesnica.
Deci Micutzu este cu noi intr-o alta forma de existenta intr-o lume superioara si siur acolo o sa faca tot ce poate sa fie bine si pe lumea noastra.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:11   #846
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:26   #847
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Haideti sa nu pangarim imaginea lui...
Nu aici...
Va rog...
Merita mult mai mult de atata..
Magos is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:26   #848
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Ok am promis ca incerc sa ajut cat pot..se pare ca am reusit ,am vorbit cu Madalin Ionescu,moderatorul emisiunii Miezul Problemei,este interesat de acest subiect,are nevoie de materiale gen filmulete,poze,etc.Am nevoie de numarul de telefon al unui reprezentant midnight care o sa vina sa reprezinte si sa vorbeasca;el mi`a zis ca ar fi ideal sa vina 2-3 oameni sa vorbeasca,eventual si cu o masina facuta bine pe care sa o filmeze si despre care sa vorbeasca putin.numarul meu de tel este 0727.020.607 cine se ocupa de chestia asta sa ma sune sa`mi dea numarul de tel pe care i`l voi da lui Madalin dupa care se aranjaza treaba intre ei.Am facut chestia asta in memoria lui Micutzu si am facut`o din respect..Dumnezeu sa`l odihneasca si va multumesc ca existati.Pace
__________________
C18XE Inside
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:26   #849
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

UN REPORTAJ DAT DE POSTUL PRIMA TV DESPRE MICUTZU....la ora 18.10 min...i-a aratat pe baietzii din baia mare care au facut cercuri si au turat motoarele pt micutzu....au vb foarte frumos despre MICUTZU frumos din partea postului PRIMA TV ca au dat un reportaj in memoriam MICUTZU dc cei de la prima nu facut comentarii cum au facut nesimtiti de la Antena1
__________________

VAND Cd Playere , Difuzoare , Amplificatoare , Subwoofere HELIX , BRAX , MICROPRECISION , MAC AUDIO , ALPINE , CLARION , PIONEER, HERTZ , FOCAL , MAGNAT , DB AUDIO ,BLAUPUNKT, KENWOOD , AUDISON

www.audiolab.ro Numar telefon : 0724 710 809
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:31   #850
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

statul roman nu a construit nicio baza sportiva in romania dupa '89, cu exceptia salilor din invatamant. cred ca se cere in locul gresit o pista. in cel mai fericit caz o autoritate locala poate aloca fonduri, si anume Primarie. ori, varianta unde nu se depinde de nimeni gen autoritate, investitia privata. astfel de raspuns veti primi peste tot. ori, ca in cazul stadioanelor, bazelor sportive, se concesioneaza, se investeste in reabilitare si cineva (societate), sau ceva (autoritate sportiva gen ANS, ACR) administreaza totul.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:35   #851
sStRuTaN
Banned

Stock
 
sStRuTaN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 9
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Ce conteaza ca facea curse, liniute legale sau nu,sau mai stiu eu ce? Daca tot e pana acolo, puteau sa faca o pista pe care sa se dea cine vrea cu 300 km/h daca il duce masina si poate era toata lumea fericita..dar astea ilegale au farmecul lor.. Oricum, acelasi final,trist din pacate,putea sa-l aiba si daca din lipsa de ocupatie si de unul singur prin orash apasa pedala ceva mai jos...Degeaba incearca unii sa-l judece si sa-l condamne, Micutzu va fi judecat de cine este in masura s-o faca... Pana atunci, el nu mai este printre noi..Respect pentru tot ceea ce a incercat sa faca si pentru ceea ce a facut, chiar daca nu-l cunosc sunt convins ca a facut totul din suflet si pentru asta trebuie amintit de el cum se cuvine! Dumnezeul sa-l ierte si sa-l odihneasca!..
sStRuTaN is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:36   #852
adelaide

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by pilula20 View Post
UN REPORTAJ DAT DE POSTUL PRIMA TV DESPRE MICUTZU....la ora 18.10 min...i-a aratat pe baietzii din baia mare care au facut cercuri si au turat motoarele pt micutzu....au vb foarte frumos despre MICUTZU frumos din partea postului PRIMA TV ca au dat un reportaj in memoriam MICUTZU dc cei de la prima nu facut comentarii cum au facut nesimtiti de la Antena1

Fraierii de la Antena nici nu stiau ca omu' joaca intr-un serial de-al lor... Eu l-am cunoscut in acest context, habar n-aveam de pasiunea lui dar ceva-mi spunea ca nu-i fiste-cine... Un tip misto, de treaba, sufletist... Am intzepenit cand am auzit ce-a patit... R.I.P.



o sa insist cu data lui de nastere, nu va suparati...
adelaide is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:41   #853
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

in general presa abereaza ..aia de la ant 1 sunt varza..
micuu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:43   #854
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

nu sunteti nici`unul in postura sa`l judecati pe Micutzu... asa k mai bine ati tine comentariile pt voi... si dk tot deschideti un alt subect deschideti si un alt theard...lasa`ti`l sa se odihneasca in pace si nu va mai bagati unde nu trebuie... repet acest om a fost si va ramane ISTORIE pt noi !!!!


RIP ink o data
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 18:46   #855
micuu

Stage 5
 
micuu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 397
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

astept un numar de telefon de la un reprezentant midnight care sa vina sa vorbeasca la miezul problemei!..mai e cineva interesat?
micuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -