Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-11, 15:37   #3346
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by costinbv View Post
nici macar c_ _ _ _ _ (completeaza tu)
Eu inca incerc sa descifrez integrama.

L.E. Nea Catalin, chiar asa? "Instigare la caterinca?" Nu e frumos sa-i penalizezi doar pe "aia mici"...

Last edited by Robert Coca; 20-06-11 at 15:42.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 15:55   #3347
IL Capo
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
IL Capo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 393
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Se pare ca aia mici au gura cea mai mare, caracterul asta zeflemitor nu va aduce nici un avantaj sau compasiune motivata de faptul ca sunteti "mici", Catalin trebuie sa stearga posturi si sa dea amenzi de parca e angajat cu norma intreaga numai pentru ca v-a prostit pe voi forumul?!
Ganditi de doua ori inainte sa scrieti ceva ca este foarte posibil sa va ia cineva jucaria.
TOTI participantii la certuri, caterinci si mistouri sunt vizati ... Indiferent de "marime".
__________________
Mk4 GTI Edition 25 1.8 T 180+ Revo

****SPEEDLINE MOTORSPORT****
IL Capo is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 16:00   #3348
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Kap-ule daca te uiti pe pagina din urma ai sa vezi ca nu noi astia fraieri si mici am inceput caterinca si batjocora.... Nea Yackone e ala care face pe desteptul din orice chiar daca cateodata da orgoliul de varstnic si atotstiutor pe afara.

Chiar crezi ca noi nu avem altceva mai bun de facut decat sa stam pe forum si sa incepem discutii dinastea de 2 lei?
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 16:00   #3349
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

da, deci pana la urma nu am gasit in practiker decat intaritor pentru lac, care nu rezolva nimic.

am citit ceva mai sus Peroxid sau Butanox de la magazinele de bricolaj. intra si bricostore aici? sau unde sa merg? deja mi s-a acrit
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 16:26   #3350
IL Capo
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
IL Capo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 393
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Kap-ule daca te uiti pe pagina din urma ai sa vezi ca nu noi astia fraieri si mici am inceput caterinca si batjocora.... Nea Yackone e ala care face pe desteptul din orice chiar daca cateodata da orgoliul de varstnic si atotstiutor pe afara.

Chiar crezi ca noi nu avem altceva mai bun de facut decat sa stam pe forum si sa incepem discutii dinastea de 2 lei?
E caterinca si batjocura daca o intelegi tu asa, eu am precizat ca TOTI sunteti in aceeasi oala. Eu inteleg ca e posibil sa aveti probleme personale, dar nu trebuie sa poluati topicul de la orice rahat... Eu nu postez fara sa citesc, asa ar trebui sa faceti toti, sa va creati pareri personale nu pareri si impresii de pe forum(uri)... Sa nu mai ajungeti la 1468416 de posturi inutile doar ca sa para ca aveti ceva de spus. Cei care isi fac " pareri" dupa ce citesc pe monitor sunt niste neadaptati care nu pot face fata unei discutii face2face unde nu au timp sa rumege un raspuns semipertinent. A se lua in considerare ca nu am numit useri...e doar o opinie.
IL Capo is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 17:05   #3351
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
da, deci pana la urma nu am gasit in practiker decat intaritor pentru lac, care nu rezolva nimic.

am citit ceva mai sus Peroxid sau Butanox de la magazinele de bricolaj. intra si bricostore aici? sau unde sa merg? deja mi s-a acrit
Ideea era că nu se găsesc la magazinele de bricolaj cel mai probabil încearcă la piese auto/magazine auto cum ti-a zis nenea, sau vb cu cineva care lucrează cu fibră
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 23:33   #3352
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
da, deci pana la urma nu am gasit in practiker decat intaritor pentru lac, care nu rezolva nimic.

am citit ceva mai sus Peroxid sau Butanox de la magazinele de bricolaj. intra si bricostore aici? sau unde sa merg? deja mi s-a acrit
Te ajut eu...ai pm cu datele mele de contact
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 01:12   #3353
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

ma fetelor,ca si asa va certati toata ziua ca niste pi.de,si in general pe forumul asta doar dinastia exista care numai comentarii au in program,eu propun sa facem un topic si sa il numim ,,Provocari la cearta si cafteala'' ca na poate poate dati si voi ptr prima oara in viatza cu pumnul nu cu palma si sa va tot trageti de par.

PS:sper ca acest post sa nu fie sters si sa nu fie citit ironic sau la misto,dar eu unul m-am saturat ca acest forum nu mai este de PASIONATI DE MASINI,este un forum de PASIONATE DE POSHETE,ca ultima oara cand am citit un topic util sau un post calumea era prin 2007-2008,alte sectiuni chiar fac tuning nu barfa.
toata lumea are cont aici si scrie toate buruienile,GEN ce stiker mi-am tras,sa vezi ce tuning smecher si ieftin am facut cu doua leduri si CUSTOM,
singurul lucru care pe multi ne mai face sa intram sunt aceste pizdareli de care ne-am saturat dar altceva nu avem ce sa citim pe sectiunea bv.
ROG INCA ODATA SA NU FIE STERS SI SA SE IA ATITUDINE.CA E FORUM DE PASIONATI DE MASINI NU DE ASISTENTE SA NE TOT FACEM INJECTII
REZOLVAREA E DACA AI CEVA DE ZIS\CERTAT CU CINEVA FA-O FACE2FACE.
DACA AI CEVA INTERESANT DE ZIS LEGAT DE MASINI ZI AICI PE FORUM
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 17:40   #3354
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

hai sa va arat unde se ajunge cand ai prea mult timp liber si mai ai si ceva bani
http://www.************/masini-noi/t...e-audi-8367547
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 20:49   #3355
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
hai sa va arat unde se ajunge cand ai prea mult timp liber si mai ai si ceva bani
http://www.************/masini-noi/t...e-audi-8367547
Scrie si tu mai pe sarite!
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 21:05   #3356
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

da search pe google la : asini-noi/tuning-auto/un-fan-din-rusia-a-creat-crossover-ul-coupe-audi-8367547

e o "opera" ruseasca
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 23:06   #3357
roberTDH

Stage 3
 
roberTDH's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 75
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Salut.
Stiti cumva pe unde pot sa imi indrept si eu doua lovituri usoare de pe portiera? Genu de lovitura clasica, un taran care nu stie sa se dea jos din masina si isi deschide portiera pana-n masina mea. Nu sunt adanci deloc, nu e zgariata vopseaua, dar eu doar aia mai vad la masina.
Si ma refer la indreptat cu ceva de pe interior, nu chituit si revopsit, sau daca pot sa fac eu asta acasa si daca am sanse de reusita. Ma gandesc ca tabla sa intins acolo.
Masina: un Logan.
roberTDH is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 23:11   #3358
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by roberTDH View Post
Salut.
Stiti cumva pe unde pot sa imi indrept si eu doua lovituri usoare de pe portiera? Genu de lovitura clasica, un taran care nu stie sa se dea jos din masina si isi deschide portiera pana-n masina mea. Nu sunt adanci deloc, nu e zgariata vopseaua, dar eu doar aia mai vad la masina.
Si ma refer la indreptat cu ceva de pe interior, nu chituit si revopsit, sau daca pot sa fac eu asta acasa si daca am sanse de reusita. Ma gandesc ca tabla sa intins acolo.
Masina: un Logan.
fara umpic de chit si fara vopsit nu scapi ca sa nu se vada,eu iti pot zice unde sa mergi si sa te ajute dar asta e procedura,indreptat-chituit-vopsit sau daca vrei mai e varianta fara chit,cumparat usa noua-schimbata-vopsit
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 10:00   #3359
tavi_cc

Stage 3
 
tavi_cc's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by tavi_cc View Post
Salut baieti,adresez o intrebare celor ce sunt in domeniu si stiu clar la ce ma refer:am o datorie pe nume(impozit ne-platit nu amenzi sau mai stiu eu ce) si doresc sa inmatriculez un autoturism pe numele meu;iar acum intrebarea:voi avea dificultati?Stiu ca in Codul Fiscal nu se prevede obligativitatea platii impozitelor sau oricarei creante in momentul in care doresti sa iei in evidentele tale fiscale un autoturism(ma refer la situatia in cauza).Deci nimeni nu este obligat la plata impozitului.Conform articolului 264,265 din Codul Fiscal nu ar trebui sa am probleme in a primi acea stampila(cea de la fostul proprietar o am cum ca nu este inregistrat cu creante;acum mai este necesara din partea mea,pentru Politie).Voi ce parere aveti?Cu multa stima.Tavi
M-am citat pe mine deoarece consider ca postul acesta ii va ajuta pe viitorii proprietari de masini in demersul lor catre inmatriculare,fara a fi jecmaniti in mod tiganesc si nesimtit de catre functionarii publici.Am inmatriculat pe numele meu o masina chiar daca sunt dator la fisc(o suma insignifianta dar e vb de principiu).Cum?Nu m-am lasat intimidat de tanti de la ghiseu care nici nu ma bagat inseama cand a vazut ca figurez cu o creanta in baza lor de date si am cerut o copie a *notei interne a departamentului finante* prin care mi se interzice inmatricularea autoturismului(doamna a motivat ca printr-o nota interna imi este interzis acest lucru).Evident am fost pasat la alt ghiseu,aceeasi poveste,numai ca nota interna nu exista,este ceva stabilit verbal,fara date concrete negru pe alb,fara aparitie in M.O fara nimic.Deci jecmaneala pe fata.Am stat de vorba cu un anume sef de departament,l-am lamurit cum sta treaba si raspunsul a fost surprinzator: Domne,noi incercam sa recuperam creantele in orice mod posibil,sunt foarte multi datornici.EU:Pai bine bine domnu .....,dar si in mod ilegal?A ramas perplex,mi-a fost trecuta masina pe numele meu,am primit stampila si cu asta basta.Deci dragi colegi,uneori e bine sa consultati un notar/avocat pentru a nu cadea in plasa sistemului nostru defect.Eu asta am facut,nu m-a costat nimic si am rezultatul dorit.Nu instig la neplata datoriilor dar nicaieri in lege nu este specificata OBLIGATIVITATEA platii lor,ci doar se face trimitere la plata lor.O zi buna,nu acuz pe nimeni,ii inteleg si pe ei ca au de recuperat debite enorme,isi fac treaba dar atat doresc:sa ne mai lase si pe noi sa traim nu sa ni se ingradeasca orice drept(exemplu taxa auto,impozite exorbitante de parca suntem sclavii si ei stapanii nostri,dreptul la preschimbarea buletinului fara a fi nevoiti sa scoatem fiscalul etc).Succes si sper ca m-am facut inteles.
P.S:Terminati oamenilor cu certurile online si hai sa facem cumva sa ne jutam fizic sau macar cu unele sfaturi,cum oare vom progresa daca noi ne scoatem ochii reciproc si terminam prietenii in baza unor vorbe?
Va salut cu respect.Tavi
__________________
A dracu domne ce ti-e si cu poluarea asta....deunazi desfac o conserva iar inauntru ce sa vezi...numai ulei si pesti morti !!!

Last edited by tavi_cc; 24-06-11 at 10:03.
tavi_cc is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 22:23   #3360
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Salut , dintre baietii cu ursi de aici din Bv care au participat la E30 Meeting e vreunu care nu a stat duminica si nu a primit diploma de participare si/sau sticker?
Intreb sa stiu ca am vb cu Cipilica si poate mai e cineva care nu le-a luat si sa le trimita pe toate odata.Mersi
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -