Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-11, 22:54   #1666
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

Tii minte ca asa a murit si baiatu` ala in centru ca a "fugit" repede el de la semafor de pe pod.
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 22:55   #1667
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

da, tin minte ca a trecut pe galben-rosu si facea slalom printre masinile ramase pe pod si intre timp se facuse verde la ceilalti
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 23:04   #1668
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by nliviucosmin View Post
Filmuletzul este pus pe youtube de mine si riderul este un muresean.
Am intrebat si un politist de la rutiera care s-a uitat la filmuletz si a spus ca vina ii vine in totalitate celui cu duba.
A spus ca motociclistul putea sa mearga cu 500 km/h pt ca nu ii intereseaza pe politisti asa ceva.(in acest context pt ca si viteza exccesiva se sanctioneaza ca atare conform legii(daca este surprins de radar)).
Neacordarea de prioritate ramane tot neacordare de prioritate.
Punct.
Stiu ca legal e 100% vina lui. eu ma referam moral.

Quote:
Originally Posted by Bogdan.vl View Post
pe scurt? alt cretin

putea sa mearga si cu 200 ) , daca tu ii tai calea ce vina are el ca tu esti atat de dobitoc/chior incat nu te asiguri, riscu lui, vina ta , puscaria ta pentru ca ai facut stanga fara sa te asiguri
"da ie grele ie grele"

dar e solutie pentru toti cu mentalitate gen you
Bogdanel mama nu inteleg daca tocmai a venit pubertatea peste tine, sau ti-au crescut firicele de par in locuri necunoscute, sau de unde pana unde ai impresia ca iti permiti sa vorbesti asa? Daca vrei sa iti demonstrezi proaspat dobandita sexualitate foloseste-o si tu util(nu, nu in fata calculatorului de unul singur! ) incearca si tu la o fata(vezi acolo target range 15-16 ani) poate poate o impresionezi cu vorbele tale cool.

Daca nu, poti sa canti la o alta masa, poate au ei bombonele pentru tine.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 23:07   #1669
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

scuze de offtopic dar am avut o portie buna de ras la replica lui RA_2fast4u catre Bogdan.vl
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 23:09   #1670
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: ACCIDENTE

Legal, da, cel cu duba a gresit.
Dar inainte de a comenta ca ala cu duba ii cretin, ar trebui ca fiecare sa faca, cateva mii de kilometrii prin tara, in primavara, cand vine chefu' de adrenalina, si sa vedeti ce placut e sa te uiti in oglinda, sa nu vezi nimic, iar cand sa te pregatesti sa faci o depasire legal, sa treaca unu pe langa tine cu 200, sa vedeti cum tremurati. Si apoi sa comentati ca ala cu duba...
__________________
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 00:13   #1671
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
Legal, da, cel cu duba a gresit.
Dar inainte de a comenta ca ala cu duba ii cretin, ar trebui ca fiecare sa faca, cateva mii de kilometrii prin tara, in primavara, cand vine chefu' de adrenalina, si sa vedeti ce placut e sa te uiti in oglinda, sa nu vezi nimic, iar cand sa te pregatesti sa faci o depasire legal, sa treaca unu pe langa tine cu 200, sa vedeti cum tremurati. Si apoi sa comentati ca ala cu duba...
Păi aici n-ai înţeles tu cum stă treaba!
Nu-i disculpă nimeni pe motociclişti!
Într-adevăr este aiurea atunci când te uiţi într-o oglindă de 60 cm pătraţi, dar când nu-l vezi printr-un parbriz de 4 m pătraţi să zicem, sau prin geamul lateral de 1,5 m pătrati, atunci cum mai este?

Pe bune, haideţi să închidem subiectul ăsta şi să fim noi mai atenţi în trafic!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 00:18   #1672
Bogdan.vl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 673
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Stiu ca legal e 100% vina lui. eu ma referam moral.



Bogdanel mama nu inteleg daca tocmai a venit pubertatea peste tine, sau ti-au crescut firicele de par in locuri necunoscute, sau de unde pana unde ai impresia ca iti permiti sa vorbesti asa? Daca vrei sa iti demonstrezi proaspat dobandita sexualitate foloseste-o si tu util(nu, nu in fata calculatorului de unul singur! ) incearca si tu la o fata(vezi acolo target range 15-16 ani) poate poate o impresionezi cu vorbele tale cool.

Daca nu, poti sa canti la o alta masa, poate au ei bombonele pentru tine.
cap patrat si minte in colturi, nu se poate dovedii ca mobristu avea 200 km/h, ala i`a taiat calea, asta l`a evitat, si`a rupt saracu om picioarele si a avut probleme la coloana (asa am inteles, daca gresesc imi cer scuze), deci vina e clar a lui nenea orb cu duba ALBA, pun pariu ca daca era un tir numai proceda la fel, cum nici tu sunt sigur ca nu ai proceda )

in legatura cu offtopicu tau, cat e scoru?
Bogdan.vl is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 00:19   #1673
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by PrietenCuTine View Post
Mergeti voi cu viteze excesive ca sigur o sa va vada alti participanti la trafic cand apareti brusc in botul masinii. Dupa o sa planga parinti si cei dragi dupa voi ca din prostia voastra muriti. Duceti-va fratilor pe circuite daca vreti adrenalina.



Care circuit?a aparut unul peste noapte asa ?
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 00:48   #1674
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
[/B]

Care circuit?a aparut unul peste noapte asa ?
Sunt cateva, nu foarte aproape dar sunt prin jurul Romaniei prin Croatia, Ungaria, Grecia, Turcia etc. nu stau sa le enumar, cu siguranta google te ajuta. Problema nu o regasesti doar la 2 roti, accidetenele moto sar in evidenta deoarece sansele sa scapi cu bine sunt foarte mici.

In cazul de fata intradevar vina legala este a celui cu duba, probabil a avut un moment de ezitare cand a vrut s-a vireze stanga ( nu faptul ca a ratat linia discontinua cu 1 metru ) insa moral vorbind ce naiba se antrenau baetii in miezul zilei in plin trafic in zone cu vizibilitate scazuta ?

Fara suparare dar un comentariu de acolo se potriveste foarte bine :

" te-n gura de sofer infect! ce pla mea cauti ba cu duba pe circuit?? nu stii ca padurea bogatii este locul unde fac baietii gp stradal? "


Partea trista pentru motociclisti in multe cazuri similare, desi din punct de vedere legal au dreptate de cele mai multe ori sfarsesc cu membre rupte sau chiar sfarsesc de tot. Si aici stiu ce vorbesc, am pierdut un prieten foarte bun intr-un accident similar, a murit cu dreptatea in mana.


Pe viitor cand postati incercati sa ganditi la rece nu ca si copii de gradinita.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 10:41   #1675
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Din 10 in 10 metri panourile sunt sparte, nenumarate accidente ce se intampla in pasaj. Care trec pe acolo zilnic stiu despre ce vorbesc

__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 12:39   #1676
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

Bogdan_mb lasa-ma sa continui putin...
Quote:
In cazul de fata intradevar vina legala este a celui cu duba, probabil a avut un moment de ezitare cand a vrut s-a vireze stanga ( nu faptul ca a ratat linia discontinua cu 1 metru ) insa moral vorbind ce naiba se antrenau baetii in miezul zilei in plin trafic in zone cu vizibilitate scazuta ?
... insa moral vorbind ce naiba se antrenau baetii in miezul zilei in plin trafic in zone cu vizibilitate scazuta ? ... pe drumul public deschis circulatiei ?!
Drumurile din tara asta nu sunt nici ale motociclistilor, nici ale biciclistilor, nici ale tiristilor, nici ale celor cu autoturisme etc. ci a urmasilor, urmasilor nostri...

In rest toate cele bune si multi km fara incidente ! Fie ele pe doua roti, trei roti, patru roti, sase roti (frumoase), etc.
__________________
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 12:45   #1677
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by PrietenCuTine View Post
Bogdan_mb lasa-ma sa continui putin...


... insa moral vorbind ce naiba se antrenau baetii in miezul zilei in plin trafic in zone cu vizibilitate scazuta ? ... pe drumul public deschis circulatiei ?!
Drumurile din tara asta nu sunt nici ale motociclistilor, nici ale biciclistilor, nici ale tiristilor, nici ale celor cu autoturisme etc. ci a urmasilor, urmasilor nostri...

In rest toate cele bune si multi km fara incidente ! Fie ele pe doua roti, trei roti, patru roti, sase roti (frumoase), etc.
Adica daca mergi cu motorul sau cu masina te antrenezi nu ?))))))) inseamna ca tu te antrenezi in fiecare zi. Daca erai tu in locul motociclistului recunosteai ca ai fost de vina ca ala cu duba ti-a taiat calea si tu , derbedeu te dai pe curbe ..
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 12:58   #1678
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

Depinde cum vrei sa o iei... eu in fiecare zi imi dezvolt abilitatile de a conduce, in fiecare zi invat ceva nou pe langa ce am capatat pana acuma. Eu zic ca sofer inveti in fiecare zi cand te urci la volan, fie si 5 km fie 500 km pe care ii faci.
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 17:23   #1679
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Alo gradinita, gata cu offtopicul.


On: Pacat ca multi altii nu au acest noroc.

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 23:07   #1680
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Revenind la subiect....
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -