Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-11, 12:53   #1966
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Era bine să specifici şi un mic detaliu!

Să mai aibă şi permis de conducere!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 13:21   #1967
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
prefer sa nu fac politica lu peste aici si a autostrazilor ca nu asta ma intereseaza pe mine.
acest cretin sa ajunga la PUSCARIE, si cam atat.
Aici vb de parca esti unul dintre "asfaltangii" pomeniti de mine.....pai cum sa nu discutam de politica de drumuri, cand asta e unul dintre factorii majori care a dus la producerea acestui accident?!! Statul ia bani pt siguranta si infrastructura pe care ii da la jmekeri => si statul si jmekerii aia sunt vinovati!
Vb de puscarie...crezi ca asta o sa ii readuca la viata pe cei 3 morti si o sa se repare si loganul si ML-u? si tu stii ca nu! Eu zic sa-l condamne pe Huidu soferul care face minim 1000km pe an in trafic si nu a facut pana acuma nici o contraventie nu minora, ca alea nu se pun, ci chiar una pt care trea sa ii se ia permisul pt macar o luna!

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
am si eu o rugaminte:urmatorul post sa fie editat de un user de pe 4tuning care nu a incalcat niciodata o regula de circulatie, care nu a depasit niciodata viteza legala si care nu si-a dorit o masina sigura pentru familia sa
multumesc anticipat
Corect, si care mai face si minim 1000km pe an in trafic.
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 13:36   #1968
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Aici vb de parca esti unul dintre "asfaltangii" pomeniti de mine.....pai cum sa nu discutam de politica de drumuri, cand asta e unul dintre factorii majori care a dus la producerea acestui accident?!! Statul ia bani pt siguranta si infrastructura pe care ii da la jmekeri => si statul si jmekerii aia sunt vinovati!
Vb de puscarie...crezi ca asta o sa ii readuca la viata pe cei 3 morti si o sa se repare si loganul si ML-u? si tu stii ca nu! Eu zic sa-l condamne pe Huidu soferul care face minim 1000km pe an in trafic si nu a facut pana acuma nici o contraventie nu minora, ca alea nu se pun, ci chiar una pt care trea sa ii se ia permisul pt macar o luna!

PRIETENE FACI POLITICA PT HUIDU CUMVA ?
poi si cauciucurile de iarna unde erau ? vrei sa ma duc eu sa i le cumpar ? poi ma lasi cu vrajala asta de 2 bani. deci hai sa alergam toti ca descreieratii pe drumuri in conditiile alea cu slick eventual si cu balena de 2 tone si ceva.


tu vi si imi scoti ochii cu autostrada, eu vin si ti scot cu exces de viteza si masina ne-echipata corespunzator.
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:18   #1969
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
PRIETENE FACI POLITICA PT HUIDU CUMVA ?
poi si cauciucurile de iarna unde erau ? vrei sa ma duc eu sa i le cumpar ? poi ma lasi cu vrajala asta de 2 bani. deci hai sa alergam toti ca descreieratii pe drumuri in conditiile alea cu slick eventual si cu balena de 2 tone si ceva.


tu vi si imi scoti ochii cu autostrada, eu vin si ti scot cu exces de viteza si masina ne-echipata corespunzator.
zi-mi si mie te rog, cine a spus ca el a condus ca descreieratul, plus ca suntem pe 4tuning si intri aici, tocmai pentru pasiunea pentru viteza asa ca mi se pare o mare ipocrizie sa judecam aici ...AICI... persoane care conduc cu viteza.Ok, omul si-a luat un ML tocmai pentru ca traieste in Romania si a preferat sa nu fie o victima, sa nu-si puna viata lui sau a familiei lui in pericol, pentru ca orice drum prin tara asta e o provocare,plus ca nu am vazut zapada pe drumul ala, asa ca nu se justifica prezenta/absenta cauciucurilor de iarna.
ok, a facut o depasire intr-un loc in care nu trebuia, cariera lui este terminata, va plati intr-un fel sau altul pentru fapta sa, subiectul este inchis
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:40   #1970
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
zi-mi si mie te rog, cine a spus ca el a condus ca descreieratul, plus ca suntem pe 4tuning si intri aici, tocmai pentru pasiunea pentru viteza asa ca mi se pare o mare ipocrizie sa judecam aici ...AICI... persoane care conduc cu viteza.Ok, omul si-a luat un ML tocmai pentru ca traieste in Romania si a preferat sa nu fie o victima, sa nu-si puna viata lui sau a familiei lui in pericol, pentru ca orice drum prin tara asta e o provocare,plus ca nu am vazut zapada pe drumul ala, asa ca nu se justifica prezenta/absenta cauciucurilor de iarna.
ok, a facut o depasire intr-un loc in care nu trebuia, cariera lui este terminata, va plati intr-un fel sau altul pentru fapta sa, subiectul este inchis
Nu stii ca romanului ii place sa se bage ca musca-n lapte ?!... deh, in loc sa ne vedem de ale noastre stam sa acuzam alti oameni fara niciun drept. De multe ori uitam ca suntem toti oameni.

Cand o sa faceti vreo prostie la volan, voluntar sau involuntar, sa va aduceti aminte ce ati scris aici despre Huidu. Nu-i iau apararea pentru ca n-am niciun interes insa nu suport ipocritii.
__________________
Piese pentru masini americane si masini de lux / sport la preturi rezonabile !
0731.439.105 | fabi@americanmusclecars.ro
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:46   #1971
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
PRIETENE FACI POLITICA PT HUIDU CUMVA ?
poi si cauciucurile de iarna unde erau ? vrei sa ma duc eu sa i le cumpar ? poi ma lasi cu vrajala asta de 2 bani. deci hai sa alergam toti ca descreieratii pe drumuri in conditiile alea cu slick eventual si cu balena de 2 tone si ceva.


tu vi si imi scoti ochii cu autostrada, eu vin si ti scot cu exces de viteza si masina ne-echipata corespunzator.
Nu chiar, nu-l cunosc pe om personal, deci nu cred ca mai mult decat tine si multi altii pt ca si eu doar de la TV si dintr-un schimb de 3 e-mailuri cand eu ii criticam emisiunea ca nu se iau de porcaria aia de la ei de pe post de Big-Brother, atat, si de-acolo nu mi-am facut o alta opinie despre el. Politica fac, da, politica corectitudinii, si a libertatii individului in general, si anume sunt impotriva sistemului care tot ne constrange din cauza la speriati ca tine si impresari ingamfati cu talent spre condus insignifiant ca Huidu.
Ca zici de alergat, facem pariu ca eu un ML cu gumele alea Pirelli Scorpion, care apropo pt necunoscatori ca tine si multi altii sunt All-Seasons si prind destul de bine pe suprafete mai putin aderente daca nu-s uzate si parca as zice ca cele in cauza erau aproape noi, deci ca si cel in cauza ti-l tin in banda la viteza cu care mergea Huidu in curba cand a derapat cica in fix aceleasi conditii, si cu ESP si mai ales fara?

Cu excesul de viteza nush, atata iti pot spune ca daca impactul era la peste 50kmph nu mai gaseai loganul, iar cei din ML aveau o problema muuuult mai mare de sanatate, iar despre echiparea necorespunzatoare vb prostii, si am zis mai sus exact si de ce! .....Crede-ma cunosc gumele respective, ba chiar am condus pe noroi si pe iarba Jeep Grand incaltat cu asa ceva, si nu m-au lasat la greu, sunt gume bune!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:46   #1972
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: ACCIDENTE

Prea il pupati in cur pe Huidu asta, imi e teama insa ca peste 4-5 luni sa nu fie pe strazi si (Doamne Fereste) prieteni, parinti, rude de ale voastre sa nu se afle intr-un alt logan.

Cu asta am incheiat
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:50   #1973
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: ACCIDENTE

Cam suferi de tine ..
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:52   #1974
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
zi-mi si mie te rog, cine a spus ca el a condus ca descreieratul, plus ca suntem pe 4tuning si intri aici, tocmai pentru pasiunea pentru viteza asa ca mi se pare o mare ipocrizie sa judecam aici ...AICI... persoane care conduc cu viteza.Ok, omul si-a luat un ML tocmai pentru ca traieste in Romania si a preferat sa nu fie o victima, sa nu-si puna viata lui sau a familiei lui in pericol, pentru ca orice drum prin tara asta e o provocare,plus ca nu am vazut zapada pe drumul ala, asa ca nu se justifica prezenta/absenta cauciucurilor de iarna.
ok, a facut o depasire intr-un loc in care nu trebuia, cariera lui este terminata, va plati intr-un fel sau altul pentru fapta sa, subiectul este inchis
Da-i pace, nu stii ca unora le place sa faca pe sfintii, mari 'cilivizati' si ioropeni, care ei respecta intocmai litera legii
.....sau poate-i politist la rutiera
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 14:59   #1975
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
Prea il pupati in cur pe Huidu asta, imi e teama insa ca peste 4-5 luni sa nu fie pe strazi si (Doamne Fereste) prieteni, parinti, rude de ale voastre sa nu se afle intr-un alt logan.

Cu asta am incheiat
Pai mai prietene, nu d-aia noi nu ne luam logane si ne luam numai BMW sau Mercedes? pe sistemul Bigger, Stronger, Faster, Reliable
Fara suparare pt oricine, dar cine isi ia chestii de genu logan, panda, punto, C1, 206, solenza, k, polo, agila, motocicleta, ATV, mai ales pt iesiri inafara orasului o face pe barba lui cu privire la riscuri de accidente si consecintele acestora! Oricum atentia la volan tre sa fie la fel de mare si-n ML sau Patrol ca si in 106 sau corsa.
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 16:15   #1976
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
De vina pt accidentul acesta in aceeasi masura ca si Huidu o are statul, care nu a facut o infrastructura moderna pt a putea circula civilizati(ca de tinut tot ne tinem).....
Asta asa e, insa daca am extinde si in alte planuri ar trebui ca statul sa fie vinovat in aceeasi masura de faptul ca pensionarii nu au bani de mancare si medicamente, copii mor de cancer si leucemie cand in alte tari ar avea o sansa la vindecare, doctorii nu ne pot salvare din situatii banale pentru ca nu au medicamente si conditii si o multime de alte chestii de care se cam face vinovat statul.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 16:48   #1977
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
pe sistemul Bigger, Stronger, Faster, Reliable
Asta-i cu dus şi īntors. Īn felul ăsta gāndesc şi cei care intră pe contrasens şi te fac una cu universul. Dacă se poate, de ce nu?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Oricum atentia la volan tre sa fie la fel de mare si-n ML sau Patrol ca si in 106 sau corsa.
Īn Rromānia, e mai greu. Cu barca e - "Dă-te, bă, că vin!" şi cu astea mici - "Am kart, să moară gibilan!"
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 18:26   #1978
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: ACCIDENTE

Mă īntreb cānd vreodată īn istoria asta o să depăşiţi şi voi acest subiect ?
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 20:46   #1979
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Asta asa e, insa daca am extinde si in alte planuri ar trebui ca statul sa fie vinovat in aceeasi masura de faptul ca pensionarii nu au bani de mancare si medicamente, copii mor de cancer si leucemie cand in alte tari ar avea o sansa la vindecare, doctorii nu ne pot salvare din situatii banale pentru ca nu au medicamente si conditii si o multime de alte chestii de care se cam face vinovat statul.
Si nu e de vina sau cum??!!!!!!! Inca in situatiile respective NUMAI STATUL SI SOCIETATEA E DE VINA!!!!!
Deci stai un pic asa, prin situatia de fapt(cica linistea cand e) statul nu mai e de vina de starea unor oameni, majoritatea societatii inca as zice eu?!!!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 21:22   #1980
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Aici vad ca mai toti vb fix ca si jiurnalistii fara permis care habar nu au ce inseamna sa tii covrigu un mana mai ales 20-30ore aproape incontinuu, si subconstientu sa te tot f... ca mai ai de mers atata si te grabesti, si ca abea ai facut 1/4 din drum. La noi cat timp iti ia sa ajungi de la Oradea la Constanta, e exact cat iti ia sa mergi de la Oradea la Ingolstadt in GERMANIA daca faci ambele trasese pe ziua, si anume cam 14-15ore!!!
Huidu e clar vinovat, nu contesta nimeni asta, da sa nu crezi ca, daca face el 1000 e ani parnaie pt asta se rezolva problema.....si problema sunt drumurile!
E ca si cum ai incerca sa iei oala fierbinte de pe foc cu mana goala si sa dai vina pe oala ca te-a ars, da e de vina ca te-a ars, da cine a fost fraieru care a pus mana pe ea in conditiile alea?!
daca vrei sa mergi de la oradea la constanta exista avion
b01uxd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -