Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

View Poll Results: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Da, urasc soferii care fumeaza in timp ce conduc 24 40.68%
Nu, fiecare e liber sa faca ce vrea in masina sa 35 59.32%
Voters: 59. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-08, 13:26   #106
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Numai aberatii din ce vad eu pe aici, ca multi sunt contra fumatului. Nici mie nu-mi place homosexualitatea, dar nu am nimic cu ei, e treaba lor, nu-mi plac drogurile dar vad zilnic drogati si nu-i iau la bataie, nu-mi place bautura si vad zilnic oameni beti pe strada si trec linistit pe langa ei. Multe lucruri iti pot distrage atentia la volan: casetofonul, navigatia, o gagica buna pe strada, masina politiei sau salvarii, o masina frumoasa, unu care iti taie fata si te uiti dupa el sa-l injuri, un maimutoi agatat de oglinda, cand bei apa, cand mananci, cand te claxoneaza unu insitent din spate si te uiti mai mult in oglinda, cand iti suna telefonul si nu-l gasesti, un tichet de parcare care ramane prins de stergator. Cati dintre voi nu a fost macar intr-una din aceste situatii? Si legat de maini pe volan si uitat la scrumiera alta idiotenie. Dar pentru cei care vor neaparat o sa-mi iau o barbita ca la copii mici si un prosop in poala si masina automata si o sa tin tigara in gura tot timpul iar scrumul sa cada pe prosop fara sa mai iau mana de pe volan. BULL SHIT
__________________
Mercedes 190 in the past
Volvo S60 for the moment
Mercedes XXX ... will be next
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:04   #107
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Dupa semnatura deducem ca Mertzul nu era al tau. Ce a spus proprietarul cand a aflat ce-ai facut?....

~Nautilus
Scuze ca m-am trezit asa tarziu:
Masina era adusa la "risc", a stat vreo 3 luni pana am vandut-o. Evident, cumparatorul n-a aflat niciodata nimic
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:43   #108
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

lasa dripci ca eu volanul/ghidonul/maneta pot sa le tin si intre buci daca vreau ..legea nu pomeneste de cuvantul mana/maini
apache is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 17:57   #109
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Ferice de cel care fumeaza, sa intre si el in clubul fumatorilor..poate asa nu-i mai sariti in cap
@apache : manevrare - latinescul "manus" - mana....asa, ca idee. Si incearca tu sa sofezi masina cu altceva inafara de maini, in special directia..sa vedem ce o sa zica politia, cred ca intra undeva la wreckless driving daca nu ma insel :-S
@panaionutz: nu vbim de alte aspecte care te pot distrage, de navigatie, cd-player, vreo gagica buna, adica nu este nevoie sa generalizam in domeniul fiecarei particularitati, nu bagam in aceeasi oala fiecare lucru.Vbim de fumat, unde, in cazul meu, repulsia este la nivel personal in primul rand si-n al doilea rand la nivelul efectelor negative ale fumatului asupra celorlalti. Da, ai dreptate..nu luam la bataie homosexualii si drogatii ca sunt asa, ii mustram daca se AFISEAZA in felul acesta.

PS: simt ca ma bat cu morile de vant :P
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 21:20   #110
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
Ferice de cel care fumeaza, sa intre si el in clubul fumatorilor..poate asa nu-i mai sariti in cap
@apache : manevrare - latinescul "manus" - mana....asa, ca idee. Si incearca tu sa sofezi masina cu altceva inafara de maini, in special directia..sa vedem ce o sa zica politia, cred ca intra undeva la wreckless driving daca nu ma insel :-S
@panaionutz: nu vbim de alte aspecte care te pot distrage, de navigatie, cd-player, vreo gagica buna, adica nu este nevoie sa generalizam in domeniul fiecarei particularitati, nu bagam in aceeasi oala fiecare lucru.Vbim de fumat, unde, in cazul meu, repulsia este la nivel personal in primul rand si-n al doilea rand la nivelul efectelor negative ale fumatului asupra celorlalti. Da, ai dreptate..nu luam la bataie homosexualii si drogatii ca sunt asa, ii mustram daca se AFISEAZA in felul acesta.

PS: simt ca ma bat cu morile de vant :P
1.La prima parte ai dreptate, daca te vede politia ca nu ai mainile (cel putin una) pe volan vei lua ceva puncte
2. Faptul ca ai tu repulsie fata de fumat/fumatori asta nu inseamna ca trebuie sa interzicem fumatul. Daca eu am repulsie fata de ciorile care nu stiu nici sa scrie si se cred smecheri, nu inseamna ca propun exterminarea lor. Toate acestea creaza o societate
3. Cum mustrezi tu un drogat sau un gay pe strada? Te duci si ii faci teorie ca nu e bine ce face?
4. Nu vrei sa generalizam pentru ca tu ai o repulsie fata de fumat si pe aceasta cale vrei sa o arati, nu pentru ca fumatul la volan poate provoca accidente.
Mi-a cazut si mie mucul de la tigara in poala la 140 km/h si am dat semnal si am tras pe dreapta si am rezolvat problema, nu s-a ars nici scaunul si nici pantalonii, deci care e problema?
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 00:30   #111
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

1 Daca eu am repulsie fata de fumat, imi da voie macar sa am o opinie. Si avand in vedere ca opinia este bazata pe ceea ce simt, este de la sine inteles ca argumentele mele nimeni nu le va intelege, ca doar nu inveti pe cineva sa simta ce simti si tu. Nu, nu propunem exterminarea lor...ca doar nu suntem extremisti, dar exista o solutie, nu trebuie sa acceptam ca societatea noastra sa se degradeze si noi sa ne uitam ca fraierii.
2 O poti face, poti mustra cat vrei...numai ca nu o faci..ne-am obisnuit sa fim pasivi (nu, nu ca homosexualii )
3 Repet, chiar daca fumatul nu provoaca accidente..tot as considera ca fiind o idee buna interzicerea fumatului la volan. Si...nu ma sfiez sa spun ca m-as bucura daca s-ar interzice fumatul DE TOT.
4 Felicitari !
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 20:37   #112
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
Si...nu ma sfiez sa spun ca m-as bucura daca s-ar interzice fumatul DE TOT
nu tata, fumatul nu trebuie interzis. trebuie, in schimb, adaptate localurile la conditiile de fumatori. uite, in ljubljana sau in franta ma duceam ca bou afara sa fumez o tigara, pentru ca era interzis in orice local. dar in geneva, acolo toate restaurantele fiind calumea, aveau aparatura atat de performanta incat abia daca-mi simteam fumul de la tigara mea. nu deranja pe nimeni, toata lumea era fericita.
in romania, din pacate, decat la marriott am avut ocazia sa vad sisteme atat de bune. la micul dejun (cand mananc nu suport nici eu fumul de tigara) nu simteam fumul aluia de langa mine. la fel: incapere aerisita cum trebuie!
asta trebuie facut, nu interzis de tot!
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 22:25   #113
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

sa-i spanzure!!! sa-i impuste!!!!...nu-i asa tovarase Ceausescu?
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 03:15   #114
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
nu tata, fumatul nu trebuie interzis. trebuie, in schimb, adaptate localurile la conditiile de fumatori. uite, in ljubljana sau in franta ma duceam ca bou afara sa fumez o tigara, pentru ca era interzis in orice local. dar in geneva, acolo toate restaurantele fiind calumea, aveau aparatura atat de performanta incat abia daca-mi simteam fumul de la tigara mea. nu deranja pe nimeni, toata lumea era fericita.
in romania, din pacate, decat la marriott am avut ocazia sa vad sisteme atat de bune. la micul dejun (cand mananc nu suport nici eu fumul de tigara) nu simteam fumul aluia de langa mine. la fel: incapere aerisita cum trebuie!
asta trebuie facut, nu interzis de tot!
Ce as rade daca tzie(Dripci) tzi s-ar interzice f u t u t u l sa vezi ce ma bucur....ce topic fara sens:///
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 13:54   #115
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Masina e proprietate personala. Ca si casa. Si pot sa fac ce vreau in amandoua, respectiv fumatul. Si daca vecinul de la 2 gateste ceapa de miroase tot blocu, nu vad de ce nu as fuma la volan. La asemenea topic, asemenea comparatie.
__________________



Dezmembrez Civic EP1
https://forum.4tuning.ro/477-anunturi...-ep1-1-4i.html
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 14:12   #116
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Credeti ca interzicerea ascultarii muzicii la volan ar fi o masura buna in Romania?
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 14:41   #117
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
Credeti ca interzicerea ascultarii muzicii la volan ar fi o masura buna in Romania?
a manelelor da !!
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 14:44   #118
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by sKyNeT View Post
a manelelor da !!
de ce esti rau... un Guta mic acolo asa... + o tigarica Ronson ..perfect day!!!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 14:50   #119
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Daca se interzice fumatul sa se interzica si merstecatul gumei la volan. Ca distrage. Si se cam arunca pe geam - de scrumiera se lipeste.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 22:52   #120
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

si daca se interzice ce ? cine o sa respecte? niciun fumator
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -