Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-08, 01:38   #121
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
un reglaj de directie unde pot face?
buna ziua colt cu becas..cei mai tari
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 16:14   #122
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

guys, voi unde stiti un service ok unde sa pot face un diagnostic la o octavie '98 pe benzina (in afara de reprezentanta)?
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 16:21   #123
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

ziceti-mi si mie pls care stie unde pot sa imi duc mashinutza pe tester... in afara de AutoItalia ... Lancia thema benzina an 1993

totzi zic ca nu au pentru modele "asa de vechi" ...

si .. amu ... tiar ashe veche sa fie ?
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 13:03   #124
V.I.D.

Stage 4
 
V.I.D.'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 221
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

de casete de directie se ocupa cineva in clujul asta?Se 2 sapt. ma interesez si nu am gasit nimic.Nu stie cineva daca se reconditioneaza caste de directie sau ce magazin vinde casete noi(sau reconditionate) la schimb cu caseta veche+diferenta?
V.I.D. is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 13:57   #125
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

0741 398804
da-mi un tel
tekno is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 14:58   #126
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
0741 398804
da-mi un tel
ma tekno ... io sa iti dau un telefon ? ca io iti dau mah ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 15:48   #127
V.I.D.

Stage 4
 
V.I.D.'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 221
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Pai banuiesc ca eu tre sa dau telefonu......am dat 2, da nu raspunde....si am uitat sa dau niste detalii despre caseta de directie:cea mai urgentae opel vectra c20let(1993),servo-la viraj stanga agata(se intrerupe din servo) si se aud ceva sunete de presiune(si cloncanituri dar astea nu stiu sigur daca de la caseta),la asta mai am o caseta second in portbagaj dar inainte de montaj as vrea o reconditionare si 2e opel vectra 14nv(1990),caseta simpla-se aud niste cloncanituri la miscarea volanului sau cand intru prin gropi.
V.I.D. is offline   Reply With Quote
Old 15-06-08, 22:05   #128
ovi_matzu

Stock
 
ovi_matzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 9
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

spuneam acum vreo 2 sapt ca am un ford mondeo 2.0 TDDi si am probleme la injectoare...piompa de injectie. De fapt, problema era din pompa de motorina, cea de langa rezervor. Spun asta pentru a va recomanda un service. Ei au fost singurii, spre surprinderea mea, care au descoperit problema. Pe langa asta, miau curatat injectoarele, pompa de injectie, si tot traseul carburantului....Mentionez ca se pricep, sunt singurii care pot programa pompe de injectie...si cam singurii care pot curata tot motorul...cu stand...aparate profesionale, si nici nu te poarta aiurea si nici nu te tin acolo degeaba...se ocupa exclusiv de motoare...pompe de injectie...si tot ce tine de astea, nu lucreaza altceva. scuzati palavrageala dar poate ii este folositor cuiva. site: www.atsintegral.ro
ovi_matzu is offline   Reply With Quote
Old 15-06-08, 23:19   #129
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

serviceu pulii, am trimis si eu un client la andonescu pe oasului sa ii schimbe injectoarele, dupa 1000km au cazut din nou din cauza ca nu au mai curatat traseul.
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 20:00   #130
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Talking Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by ovi_matzu View Post
spuneam acum vreo 2 sapt ca am un ford mondeo 2.0 TDDi si am probleme la injectoare...piompa de injectie. De fapt, problema era din pompa de motorina, cea de langa rezervor. Spun asta pentru a va recomanda un service. Ei au fost singurii, spre surprinderea mea, care au descoperit problema. Pe langa asta, miau curatat injectoarele, pompa de injectie, si tot traseul carburantului....Mentionez ca se pricep, sunt singurii care pot programa pompe de injectie...si cam singurii care pot curata tot motorul...cu stand...aparate profesionale, si nici nu te poarta aiurea si nici nu te tin acolo degeaba...se ocupa exclusiv de motoare...pompe de injectie...si tot ce tine de astea, nu lucreaza altceva. scuzati palavrageala dar poate ii este folositor cuiva. site: www.atsintegral.ro
Quote:
Originally Posted by tekno View Post
serviceu pulii, am trimis si eu un client la andonescu pe oasului sa ii schimbe injectoarele, dupa 1000km au cazut din nou din cauza ca nu au mai curatat traseul.
Si pe mine ma intereseaza un service serios pt dieseluri.. daca aveti recomandari va rog nu va sfiiti sa-mi ziceti
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 17:47   #131
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by getedoi View Post
guys, voi unde stiti un service ok unde sa pot face un diagnostic la o octavie '98 pe benzina (in afara de reprezentanta)?
la mine traian vuia 14-16
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 19-06-08, 09:39   #132
ovi_matzu

Stock
 
ovi_matzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 9
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

pai na... altii la care am fost mi-o zis ca trebuie schimbata pompa de injectie, altii injectoarele...pe cand nu era asa....mie mi-au curatat tot, in afara de rezervor si conductele panna la filtru. miau spus ca nu se ocupa si cu din astea....mie mi s-au parut ok...mai ales fata de altii....
ovi_matzu is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 23:26   #133
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

http://www.citynews.ro/Service-auto-...-cliente+12542

Quote:
Service-ul auto AutoFyg din Cluj-Napoca a fost obligat de Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorului (OJPC) Cluj sa plateasca unei cliente banii pe o piesa care i-au taxat-o ilegal. Atunci cand clienta s-a prezentat la service pentru bani, angajatii i-au dat doua pungi pline cu monede de 10 si 50 de bani.


Ana Totea si-a cumpart recent o masina second-hand iar la cateva luni i s-a stricat. Pentru a o reparara, soferita a apelat la service-ul AutoFyg. La trei zile dupa ce a scos masina din service aceeasi piesa s-a stricat din nou, iar femeia s-a intors pentru o repara pe garantie.


“Dupa ce m-am intors sa imi repare masina pe garantie, seful de service mi-a spus ca e stricata o alta piesa si ca trebuie sa platesc in jur de 3.000 lei pentru a mi-o schimba. Nu am fost de acord cu acest lucru si dupa ce m-am certat cu acest mecanic, am fost trimisa sa vorbesc cu proprietarul service-ului. Abia dupa discutia cu acesta mi-a fost reparata piesa corecta insa tot a trebuit sa platesc”, a povestit Ana.


Aceasta a facut plangere la OJPC, iar inspectorii au obligat AutoFyg sa ii returneze banii pe ce-a de-a doua lucrare.


Astazi cand s-a dus sa isi ridice banii, soferita a fost asteptata cu doua pungi pline cu monede. Atunci cand a cerut bani de hartie, administratorul serviceului i-a recomandat sa puna banii la cutia milei in cazul in care nu ii convine faptul ca i-au dat monede.
Rusine pentru AutoFyg ...multe probleme am avut si noi cu firma asta, acum ii ocolim de departe!
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 23:58   #134
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

sunt lei si de 1ban, 5 bani, 10 bani, 50 de bani, 1 leu, 5 lei, 10 lei, 50 de lei, 100 lei, 200 lei si 500 lei.
nu stiu daca nu cumva sunt si de 1000 lei...sau aia sunt doar in banci?
nu vad care ar fi problema ca i-a dat in 10 si 50 de bani banii.
sunt bani deci este ok! oricum este comica treaba...dar sunt banii nostrii, bani romaniei!
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-08, 00:10   #135
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

nu cred ca femeia i-a platit in pungute cu maruntis.....Dupa ce si-au batut joc de ea, punand o piesa stricata, taxand-o de 2 ori pe aceeasi piesa, au zis ca inca o bataie de joc nu strica....

AutoFyg e o bataie de joc...toata firma. Dupa ce ne-au pus piese din dezmembrari pe masini, s-au comportat cu noi de parca eram ceva cersetori....
-LEXION- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -