Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-08, 08:58   #151
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by MerlinSpitfire View Post
daca e motorul de 3l s-ar purea sa fie probleme mecanice . motoarele de 3 l de nissan au mari probleme .
Nu,e motorul 2.5.....e 2.5tdi
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 11-10-08, 15:19   #152
DonJoker

Stage 4
 
DonJoker's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 254
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by kevin-ray View Post
O vopsitorie in Cluj imi poate recomanda cineva?
Real Auto - Str. Lombului f.n vis-a-vis de dezmembrarile din lomb.
DonJoker is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 21:56   #153
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by DonJoker View Post
Real Auto - Str. Lombului f.n vis-a-vis de dezmembrarile din lomb.
ii recomand si eu pe baietii de acolo si cel mai importnat ca lucreaza si cu asigurarile daca e cazul
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 21:01   #154
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Unde s-ar putea rezolva un parbriz fisurat, are cineva vreo sugestie?! Si m-ar mai interesa unde as putea amortizoare originale (de preferinta noi) ptr un Golf 3 GTI din '94......daca ma poate ajuta cineva!! (Ma scuzati ca am postat identic pe ambele thread-uri dar nu stiam exact unde sa intreb!!)
__________________
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?"(George Carlin)
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 15:14   #155
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by oldtudorhand View Post
Unde s-ar putea rezolva un parbriz fisurat, are cineva vreo sugestie?! Si m-ar mai interesa unde as putea amortizoare originale (de preferinta noi) ptr un Golf 3 GTI din '94......daca ma poate ajuta cineva!! (Ma scuzati ca am postat identic pe ambele thread-uri dar nu stiam exact unde sa intreb!!)
pe dorobantilor. nu mai stiu exact numarul. nu la gimarom. chiar dupa tribunal, pe cealalta parte. este o straduta care o ia la stanga , si dupa aceea primul gang daca nu ma insel. scrie parbrize sau ceva de genu. dar depinde si de fisura... mie de exemplu mi-au zis ca pot sa incerce sa il faca, dar nu pot garanta ca nu o sa se mai extinda. pretul nu il mai tin minte, sub 100 roni in orice caz. 80? pe acolo pe undeva
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 26-10-08, 21:43   #156
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Ok, mersi mult de tot, o sa incerc!
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 23:14   #157
flip
Ford Driver

Stage 3
 
flip's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 143
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Baieti aveti o recomandare de un service ok cu preturi decente sa-mi fac un diagnostic la fordul meu benzinar? Trage prost dintr-o data si consuma foarte mult, ma gandesc ca poate fi debitmetrul de aer
flip is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 13:12   #158
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

care stie ceva vopsitorie care poate sa refaca buza polishata la niste jante ?

multumesc mult
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 23:43   #159
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

stiu eu. da-mi un offline pe mess si iti zic
Detman is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 08:00   #160
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

da spune aci ca poate intereseza si pe altul.
sau ii secret?
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 16:44   #161
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

pai, tatal unui prieten de-al lui este vopsitor, si mi-e coleg de lucru, si are preturi f bune . despre asta era vorba.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 17:39   #162
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

ioi ma,stiu cine zici,cine mi-o vopsit mie scuteru' si dacia , mno bine no
nu cred ca ar stii ce vreau eu,nu-mi trebe vopsita buza,ca repolishata,de vopsit as stii si io :P
__________________

Last edited by vlad_VSV; 25-11-08 at 17:42.
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 08:49   #163
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

detman, unde lucrezi?
tekno is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 00:29   #164
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

unde gasesc un electrician auto priceput? fiindca am si eu o problema cu geamul electric. am dat jos panoul de la usa si motorasul de pe usa ( doar motorul, nu tot sistemul de ridicare a geamului ).
am verificat la baterie motorasul, acesta functioneaza, la mufa de la care se alimenteaza motorasul este curent ( verificat cu multimetru), in jur de 12V.
cand pun motorasul la mufa de alimentare ( in gol, nu pus pe usa ) , nu face nimic, nici un gest.
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 00:44   #165
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
unde gasesc un electrician auto priceput? fiindca am si eu o problema cu geamul electric. am dat jos panoul de la usa si motorasul de pe usa ( doar motorul, nu tot sistemul de ridicare a geamului ).
am verificat la baterie motorasul, acesta functioneaza, la mufa de la care se alimenteaza motorasul este curent ( verificat cu multimetru), in jur de 12V.
cand pun motorasul la mufa de alimentare ( in gol, nu pus pe usa ) , nu face nimic, nici un gest.
hai maine pe la mine, si te duc eu la unu, langa podul garibaldi
Fixius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -