Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-08, 16:57   #91
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
Ce m-a mai deranjat e ca am cumparat aceasta masina asteptand CALITATE, caci e VW masina nemteasca si nemtii sunt cunoscuti pentru calitate muncii lor,si apoi sa aflu ca pe masina sunt multe piese facute in turcia sau stiu eu prin ce tari asiatice...
no buna dimineata... nu se mai fac nici mobile in germania, si te astepti sa faca masini sau piese de schimb acolo... traiasca turcia, romania, polonia si china, unde poti face orice la jumate din costul din germania. incet incet si miturile astea legate de "masini germane" si calitatea lor superioara vor disparea, si vor aparea discutii legate de ce bune is opelurile din polonia sau mercedesurile din turcia.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 08:48   #92
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Off topic:
La cat sunt de suparati nemtzalaii pe romani din cauza NOKIA, credeti ca isi mai lasa reprezentantele sa repare masinile cum trebuie??? Sau ca le mai pasa daca apar plangeri din partea clientilor romani ca li se strica masinile???
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 13:34   #93
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by sfigmo View Post
Off topic:
La cat sunt de suparati nemtzalaii pe romani din cauza NOKIA, credeti ca isi mai lasa reprezentantele sa repare masinile cum trebuie??? Sau ca le mai pasa daca apar plangeri din partea clientilor romani ca li se strica masinile???

off topic 2: da sincer cand le pasa de partea de service? cat timp vanzarile is mari, serviceul mai conteaza? nu
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 15:24   #94
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

nu generalizati.

UHE , incearca sa verifici masina in alta parte .

e ca la doctor .. intrebi 2-3-4 inainte sa te operezi nu ?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 16:15   #95
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
nu generalizati.

UHE , incearca sa verifici masina in alta parte .

e ca la doctor .. intrebi 2-3-4 inainte sa te operezi nu ?

Masina e achizitionata de la ei si fiind in garantie nu am dreptul sa o duc decat la reprezentanta, unica din cluj fiind aceasta..deci singura solutie e sa ma duc la Targu Mures, Oradea sau in alt oras din tara sau afara ei la revizii...Sau sti tu Wob alt service autorizat VW in Cluj Napoca?
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 17:36   #96
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

pentru un diagnostic nu e neaparat sa mergi la ei sau nu?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 18:48   #97
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by RaceDr1v3r View Post
Mersi mult
Il cheama Sani , are telefon 0744147581 si repara excelent componente din plastic
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 18:59   #98
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by bobo32 View Post
off topic 2: da sincer cand le pasa de partea de service? cat timp vanzarile is mari, serviceul mai conteaza? nu
Subscriu in totalitate la cele spuse de bobo32 .
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:20   #99
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
pentru un diagnostic nu e neaparat sa mergi la ei sau nu?
pentru un diagnostic nu dar pentru orice problema da..
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:31   #100
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
pentru un diagnostic nu dar pentru orice problema da..
motivul pentru care ti-a aparut uzura respectiva, din punctul lor de vedere, sunt bucsile si directia dereglata (din varii cauze)?
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:37   #101
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by bobo32 View Post
motivul pentru care ti-a aparut uzura respectiva, din punctul lor de vedere, sunt bucsile si directia dereglata (din varii cauze)?
DA(10 caractere)
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 14:42   #102
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

impobibil sa fie asa de tare uzate gumele pentru 1-2 grade la directie.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 29-01-08, 16:49   #103
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Va mai dau un motiv pentru care trebuie evitata reprezentanta VW - Autoworld..
zilele trecute mi s-a apris indicatorul uzurii garniturilor de frana si am sunat sa vad la ce pret se ridica interventia..au stiut sa imi zica doar pretul manoperei ca pretul lor depinde de seria de pe sasiu..am vrut sa le zic seria sa se uite la pret si sa imi zica, dar cica nu se poate decat dupa ce duc masina la ei sa imi zica asta..am sunat la oradea la D&C si dupa ce le-am zis ca e masina din 2006 si ca s-a aprins indicatorul au stiut sa imi zica pretul..
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 01-02-08, 03:41   #104
Laju
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Laju's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 450
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by sfigmo View Post
Off topic:
La cat sunt de suparati nemtzalaii pe romani din cauza NOKIA, credeti ca isi mai lasa reprezentantele sa repare masinile cum trebuie??? Sau ca le mai pasa daca apar plangeri din partea clientilor romani ca li se strica masinile???
Crezi ca nemtzalaii stiu une e romania?....sau atata timp cat au Wolfsburg sau Ingolstadt ii doare:P
Laju is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 23:27   #105
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Traian Vuia 14-16 service auto !!!! merita incercat!!
diagnoza------VW-AUDI-SEAT-SKODA-OPEL-BMW-MERCEDES
electricieni si mecanici ft buni!!!
dody_cj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -