Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-08, 13:30   #61
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

unde pot duce chiuloasa la planat si marit supape , hurnuit blocul pentru alte pistoane si usurat volanta?
stie careva un meserias...si/sau unu care chiar stie ce face.
stiu de existanta celui de pe oasului si ala de pe dorobantilor de la poli...dar parca as intreba innainte sa ma decid.
stie careva pe cineva/ceva masina care multiplica axe...sau le face copie?
stiu ca este in bucuresti si la timisoara...dar intreb de cluj.
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 02:45   #62
pushtiutz

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 162
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

yo is cu autodoc de pe paris, la golfu meu mi-au facut directia de o gramada de bani si cand accelerezi trage stanga, debreezi trage dreapta, etc etc
pushtiutz is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 08:49   #63
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

aia o pateam si eu mai demult pana mi`am dat seama ca multe componente sunt termionate.
stie careva unde sa`mi duc chiuloasa?
imi trebuie un strungar bun nu alcolistu ala de pe oasului.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 08:52   #64
claudius

Stage 5
 
claudius's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 784
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

la poli pe drobantilor..
claudius is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 08:56   #65
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

am sa ma duc sa verific ca esti a 3`a persoana care`mi zice de ala.
unu mi`o zis ca`i ok tipul cand ii treaz, altul mi`o zis ca`i ok dar nu mi`o poate face ca sefu sa nu stiu ce....o sa ma duc ca doar ii peste drum.
mersi.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 09:40   #66
roko1384

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 46
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

In urma frecventelor intrebari despre un service bun care sa vopsesca un audi A4, pe acest forum, mai multe persoane mi-au recomandat service-ul schwartz de pe plevnei. Am decis sa merg la acest service fiindca la volkswagen pe calea floresti era perioada de asteptatre o luna de zile...toate bune si frumoase, ma duc ma programeaza ca ma suna ei peste 2 saptamani. trece o luna si nimeni nimik...il sun pe cata (cineva mi-a dat nr lui pe acest thread) si ma anunta ca uitasera complet de masina mea si ca foaia cu nr meu de tel s-a pierdut. Ma duc la ei....si dupa multe discutii, pe un ton imperativ (ca si cum ei mi-ar face mie un mare serviciu), seful (dl Bakos) imi zice sa aduc masina, luni curata si spalata (peste tot la orice service e obligatia lor sa ti-o spele inainte de vopsire). Vin luni...sa imi zica ca nu au timp...sa vin peste 2 zile...ma duc peste 2 zile....in sfrasit imi baga masina la vopsit. Peste inca 2 zile cand ma duc dupa ea, am crezut ca fac infarct....culoarea era ok, insa lacul de deasupra arata ca si cum l-ar fii batut vantul, era difuz, si nu stralucea ca restul masinii...era diferenta de la cer la pamant. M-am tot certat cu ei...dupa ce au umflat factura bine de tot pt cei de la compania de casco (au pus pretul dublu fata de cat ar fii costat o vopsire in mod normal), si pana al urma au zis ca vor da un polish sa finiseze....revin peste cateva ore....se imbunatatise aspectul insa tot era evident in unele parti ca aripile si bara fusesera vopsite. Nici nu m-au mai bagat in seama, seful mi-a aruncat cheia si am plecat un pachet de nervi cu masina. Singurul lucru pe care il pot face este sa va recomand sa nu mergeti la service-ul schwartz, daca aveti de vopsit ceva, ca cred ca orice mos cu o pensula ar fii facut o treaba mai buna! Sunt niste nesimtit care nu lucreaza in favoarea clientului, si nu isi dau seama ca, calitatea muncii pe care o fac e oglinda lor ca firma in cluj, doar banii ii intereseaza si nimik altceva...sa nu va mai spun in ce stare deplorabila e service-ul, si e o harababura acolo....
Una peste alta, regret nespus de mult ca nu am mers la volkswagen, fiindca pana al urma perioada de asteptare de la schwartz a depasit-o cu mult pe cea de la ei. A, si vopsitorul lor Koszorus Janos e un arogant de 2 lei..tot incerca sa se justifice pt isprava lui.... si dupa ce m-am inteles cu el ca ii dau ceva...numai sa faca masina sa arate bine....a facut o munca de fusereala...ca tot se vede ca naiba luciul...nush ce sa fac cu ea, pana la urma va trebui sa merg la volkswagen si sa o revopsesc pe banii mei!
roko1384 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 10:31   #67
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

mdea.
eu am mers la ei la prima revizie cand mi`am luat lada. la 3000km sa`mi schimbe uleiul filtrul, uneiul din diferential...etc etc...ce trebuie la o masina noua 4x4.
nu m`au lasat sa stau sa vad ce face la masina cica sa astept in bar.
ma duc stau 40 de minute si ca`i gata .
filtrul + uleiul + restu le`am cumparat din bani mei, ei doar mi le`au montat...(asa stiam si eu sa desfac un surub sa cura uleiul) dar trebuia facuta de ei ca pierdeam garantia.
dupa vreo 2 luni mi s`a aprins check engine`ul m`am dus la ei sa vada care`i treaba...surpriza ei nu se pricep la asa ceva

plec nervos...pe drum se mai aprinde de 2-3 ori apoi nu se mai aprinde si`si revine masina.
dupa inca vreo cateva luni...prin august si masina am luat`o in 15 decembrie 2005 ma duc din nou la ei ca imi curgea lichid de frana pe la rezervorul de lichid...era crapat. la lada borcanul de lichid principal este intr`o parte in compartimentul motor si ce`l secundar este pe pompa de frana.
daca ambele borcane pierd lichid frana functioneaza pe lichidul de ambreaj pana se termina si ala.
borcanul principal este pentru rotile din fata cel secundar este pe rotile din spate...daca fata nu mai are lichid se compenseaza de pe spate.
in fine...curgea lichidul.
cand ajung le arat ce se intampla...apoi sa ma duc in piata 1848 (prin zona clujana) si sa`mi cumapr de la magazinul lada piesa si ei mi`o monteaza sau sa le dau masina ca merg ei si mi`o cumpara si eu le decontez bani de deplasare.
in momentul acela i`am dat`o sus la seful ala...bakos (da parca bokos il cheama) i`am zis cateva de sfinti de neamuri si de tot ce are mai sfant si am plecat.
mi`am luat borcanasul, mi l`am inlocuit eu...si nu m`am mai dus la ei pe garantie cu nimic.
am pierdut garantia in sensul ca tot ce era de facut am facut pe bani mei in alt service...cu factura tot.
apoi le`am dat mail la cei de la oradea de unde am luat masina si le`am zis cu ce service lucreaza si sa nu mai astepte sa ma mai duc sa`mi cumapr masina de la ei.
foarte promti mi`au cerut prin fax facturie...dupa 2 zile aveam bani returnati pe card pentru acest incident...si nu mai lucreaza cu schwartz.
sper ca nimeni sa nu mai mearga la service`ul ala...
nu sunt oameni ei fac de mantuiala sa incaseze bani si restul nu conteaza.
daca esti o firma serioasa intai te uiti la calitate si apoi la bani.
omu sa fie multumit ca apoi ala mai zice la 1-2 si tot la tine se intoc inzecit bani daca faci o munca calumea...daca nu.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:52   #68
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Dl. Prodan il cheama pe ala de la poli de pe dorobantilor.
pentru rectificari
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 14:46   #69
Bogdan'
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

stie cineva unde se repara jante si se poliseaza?eventual si vopsit.
la noi in cj
  Reply With Quote
Old 07-01-08, 14:49   #70
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

mergi pe plevnei...ti`am scris dincolo unde.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 18:51   #71
pushtiutz

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 162
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

stiu ca mai era si in alta parte, da nu mai retin acum. am auzit ca astia de pe plevnei sunt scumpi....
pushtiutz is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 19:25   #72
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

da...sunt scumpi dar fac munca de calitate
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 21:16   #73
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by roko1384 View Post
In urma frecventelor intrebari despre un service bun care sa vopsesca un audi A4, pe acest forum, mai multe persoane mi-au recomandat service-ul schwartz de pe plevnei. Am decis sa merg la acest service fiindca la volkswagen pe calea floresti era perioada de asteptatre o luna de zile...toate bune si frumoase, ma duc ma programeaza ca ma suna ei peste 2 saptamani. trece o luna si nimeni nimik...il sun pe cata (cineva mi-a dat nr lui pe acest thread) si ma anunta ca uitasera complet de masina mea si ca foaia cu nr meu de tel s-a pierdut. Ma duc la ei....si dupa multe discutii, pe un ton imperativ (ca si cum ei mi-ar face mie un mare serviciu), seful (dl Bakos) imi zice sa aduc masina, luni curata si spalata (peste tot la orice service e obligatia lor sa ti-o spele inainte de vopsire). Vin luni...sa imi zica ca nu au timp...sa vin peste 2 zile...ma duc peste 2 zile....in sfrasit imi baga masina la vopsit. Peste inca 2 zile cand ma duc dupa ea, am crezut ca fac infarct....culoarea era ok, insa lacul de deasupra arata ca si cum l-ar fii batut vantul, era difuz, si nu stralucea ca restul masinii...era diferenta de la cer la pamant. M-am tot certat cu ei...dupa ce au umflat factura bine de tot pt cei de la compania de casco (au pus pretul dublu fata de cat ar fii costat o vopsire in mod normal), si pana al urma au zis ca vor da un polish sa finiseze....revin peste cateva ore....se imbunatatise aspectul insa tot era evident in unele parti ca aripile si bara fusesera vopsite. Nici nu m-au mai bagat in seama, seful mi-a aruncat cheia si am plecat un pachet de nervi cu masina. Singurul lucru pe care il pot face este sa va recomand sa nu mergeti la service-ul schwartz, daca aveti de vopsit ceva, ca cred ca orice mos cu o pensula ar fii facut o treaba mai buna! Sunt niste nesimtit care nu lucreaza in favoarea clientului, si nu isi dau seama ca, calitatea muncii pe care o fac e oglinda lor ca firma in cluj, doar banii ii intereseaza si nimik altceva...sa nu va mai spun in ce stare deplorabila e service-ul, si e o harababura acolo....
Una peste alta, regret nespus de mult ca nu am mers la volkswagen, fiindca pana al urma perioada de asteptare de la schwartz a depasit-o cu mult pe cea de la ei. A, si vopsitorul lor Koszorus Janos e un arogant de 2 lei..tot incerca sa se justifice pt isprava lui.... si dupa ce m-am inteles cu el ca ii dau ceva...numai sa faca masina sa arate bine....a facut o munca de fusereala...ca tot se vede ca naiba luciul...nush ce sa fac cu ea, pana la urma va trebui sa merg la volkswagen si sa o revopsesc pe banii mei!
Stai flex ca nu esti singurul care a patit-o!Si eu mi-am vopsit masina de 2 ori acolo!Prima data a iesit groaznic ....cam dupa 3-4 luni a inceput sa puste vopseaua si se vedeau urme de smirglu peste tot!M-am dus inapoi la ei si le-am cerut sa mi se vopseasca masina din nou pe garantie ca daca nu ii dau in judecata.Cu toate ca inainte le-am dus si la tinichigiu si si la vopsitor o "mica" atentie si le-am zis sa faca treaba buna ca nu o regrete.
A 2 oara a iesit bine dar binentles ca mai trebuit sa platesc in plus dar am fost multumitDe data asta nu le-am mai dat nici o caramea in plus....

Dute si tu inapoi si fa gura si poate se remediaza problema...
__________________
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 22:47   #74
Bogdan'
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

bai deci sa inteleg sa nu merg nici eu pe plevnei??is asa fustangii aia?
xili tu pe plevnei ai patit-o?
  Reply With Quote
Old 08-01-08, 01:33   #75
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Bogdan' View Post
bai deci sa inteleg sa nu merg nici eu pe plevnei??is asa fustangii aia?
xili tu pe plevnei ai patit-o?
Daca te referi la service-ul SCHWARTZ (situat la inceputul strazii PLEVNEI) atunci da si eu am patit-o acolo! Si daca puteti evitati-l ca totul se face de mantuiala...
gangsta is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -